Kingovo To stojí za to slyšet

Mesto Derry, štát Maine. Tma, búrkové mraky sa preháňajú po nočnom nebi. Riečka Kenduskeag žblnkoce a z kanalizácie, ktorej čerpadlá po včerajšom hustom lejaku opäť pracujú normálne, sa napriek tomu šíri zvláštny zápach. Kráčate rýchlo, vietor vám rozfukuje vlasy a pod nohami čvachtá rozmočená zem. Zrazu to zbadáte. Vynorili sa z tmy úplne nečakane. Balóniky. Sú priviazané ku konárom, operadlu lavičky. Farebné, veselé a s nápisom „O chvíľku sa budeš vznášať“. Začujete ho. Tichý a nepríjemný hlas. Smeje sa a volá vaše meno.

S vtipem znovu do podzemí

Nebývá zvykem, aby souběžně s úspěšnou hrou byl nabízen i její remake, ale u titulu Vzhůru do podzemí tomu tak je, a za nás můžeme prohlásit, že to není vůbec na škodu. Sympatická malá hra se pod názvem Vzhůru zpátky do podzemí totiž nedočkala ani rozšíření, ani nového vydání, ani vylepšené verze, ani parodie, ale tak trochu ode všeho kousek.

Prokletí vran a komiksového Zaklínače

Zaklínač je fenomén. O knižní sáze a herní sérii se dá s klidem prohlásit, že dobyly svět. O to větší je škoda, že komiks podobnou ambici nikdy neměl. Od začátku se tvářil jen jako doplněk, spotřební artikl a chudý příbuzný původní látky. V pořadí třetí díl, nazvaný Prokletí vran, trpí stejnými neduhy jako jeho předchůdci a ačkoliv na rozdíl od Liščích dětí přichází s vlastním příběhem, původní je jen na oko.

Přiznávám se, přiznáváááám!

Svět je plný pravd, které nejsou určeny očím prostých nezasvěcenců, a za žádných okolností by neměly spatřit světlo světa. A právě těchto pravd je Přiznání Iluminátů od Jana Pohunka plné. Konečně se i běžný člověk může dozvědět, jak moc je obtížné ovlivňovat běh světa a nebýt přitom pro smích.

1 2 3 728

Nové knihy v eshopu