Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 26.11.2015 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Koprcon 2015
27. listopadu - 29. listopadu
Fénixcon - Parcon 2015
4. prosince - 6. prosince
 
 

FP tip


Lex Luthor spasitel
10. listopadu - Lex Luthor spasitel
Komiksové recenze | Autor: David P. Stefanovič

Někteří ho mají za zastánce pravdy, spravedlnosti a amerického snu. Někteří za létajícího skauta. Lex Luthor vidí v Supermanovi hrozbu pro lidstvo, jeho sny a vývoj. Scénáristický mistr Brian Azzarello se v komiksu Lex Luthor: Muž z oceli dívá Supermanovu antagonistovi pěkně hluboko pod kůži. Je to mrazivý pohled.

Komentářů: 2 | Přístupů: 566

Nejnovější články


Turbulence bojového robota
dnes - Turbulence bojového robota
Knižní recenze | Autor: Lukáš Vaníček

Není pravidlem, aby obálka knihy tak přesně čtenáři napovídala, co najde uvnitř. Ale v případě Turbulentního vesmíru, pod kterým jsou podepsaní Miroslav Žamboch a Tomáš Bartoš, to platí více než dokonale. Petr Vyoral na přebalu vykreslil exploze na černém pozadí vesmíru, od nichž kvapem upaluje robot s kulomety na chapadlech. Tak přesně o tom kniha je.

Komentářů: 0 | Přístupů: 85

Druuna přináší erotiku i postapo
25. listopadu - Druuna přináší erotiku i postapo
Komiksové novinky | Autor: Crew

Legendární sci-fi sága s erotickým nádechem přichází do Čech v kompletní a necenzurované podobě!

Komentářů: 7 | Přístupů: 297

Tucet jubilantů v jednom balení
24. listopadu - Tucet jubilantů v jednom balení
Knižní recenze | Autor: Jan Michálek

Sborníků shrnujících minulost české povídkové fantastiky se v posledních letech objevilo celkem dost. Na sci-fi se zaměřil Ivan Adamovič, na fantasy Ondřej Jireš. Nejlepší povídky z časopisu Pevnost dali do kupy editoři Martin Fajkus a Tomáš Němec. Když se pak letos naplnilo výročí dvaceti let udílení cen ASFFH, přímo se nabídl sborník k tomuto jubileu. Této myšlenky se chytlo nakladatelství Argo a sestavením antologie pověřilo toho nejpovolanějšího – dlouholetého organizátora ASFFH Zdeňka Rampase.

Komentářů: 3 | Přístupů: 236

Harley to rozjíždí!
24. listopadu - Harley to rozjíždí!
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Trvalo to pár let, ale tahle šílená a velmi oblíbená postava se u nás konečně dočkala svého vlastního komiksu… ale je to dobře?

Komentářů: 1 | Přístupů: 199

První český superhrdinský román aneb tak trochu jiný Kotleta
23. listopadu - První český superhrdinský román aneb tak trochu jiný Kotleta
Knižní recenze | Autor: Martin Bečvář

František Kotleta je v českých luzích a hájích poměrně populární postavou spisovatelské scény. Nyní se rozhodl, že přihodí další flák do své sbírky, a ve volných chvilkách mezi všemožnými druhy řezničiny si vyšetřil pár hodin. A ejhle, na světě jsou Lovci. A po všech bozích, emzácích a další planetární spodině je tu něco, co jsme doposud z pera tohoto autora neměli ještě možnost ochutnat.

Komentářů: 42 | Přístupů: 548

Detective Comics 4: Batman neví, kam dřív skočit
23. listopadu - Detective Comics 4: Batman neví, kam dřív skočit
Komiksové recenze | Autor: Josef Horký

Netopýří série Detective Comics, v České republice vydávaná nakladatelstvím BB Art, pokračuje čtvrtou knihou s podtitulem Trest. A je to slušný macek, Batmanovy nové případy jsou vyprávěny na vice než dvou stech padesáti stranách! Fanoušky temného rytíře tak čeká nefalšované pré.

Komentářů: 1 | Přístupů: 184

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


20. listopadu - redakce
Tvorba fantasy světa na středověkých základech

Opět ve smíchovské pobočce Městské knihovny Praha se bude 1.12. konat přednáška Jana Kravčíka o fantasy světech zalozžených na středověkém základu. Akce začíná v 17:00, vstupné je zdarma.

18. listopadu - redakce
Mrtvá šelma aneb Česká detektivka žije

V pondělí 23. listopadu proběhne ve smíchovské pobočce Městské knihovny Praha autorské čtení a beseda s Klárou Smolíkovou a Jiřím W. Procházkou. Bude se probírat Mrtvá šelma, mrtvoly i historky z psaní ve dvou. Více o akci zde.

18. listopadu - redakce
10 let v první linii

V Neoluxoru v pražském OC Quadrio proběhne v pátek 20. 11. 2015 od 17:30 autogramiáda k 10. narozeninám série JFK. Součástí akce je i beseda s autory série, kterých přislíbilo účast víc než dost. Více se dozvíte na letáku.

26. října - redakce
Křest nového románu Petra Schinka

V pražském knihkupectví Fantasya proběhne v pátek 6. 11. 2015 od 18:00 autogramiáda Petra Schinka spojená se křtem nového románu Jak lvové. Na autogramiádu naváže posezení s autorem v restauraci Zvonařka. Bližší informace jsou dostupné na facebooku.

22. října - Redakce
Uzávěrka 35. ročníku Ceny Karla Čapka

Československý fandom vyhlásil 35. ročník literární soutěže Cena Karla Čapka. Její uzávěrka se blíží, své práce žánru sci-fi, fantasy nebo hororu s fantastickými prvky psané česky nebo slovensky můžete posílat do 30. listopadu 2015. Podrobnosti naleznete na stránkách Fandomu www.fandom.cz v sekci CKČ, kde je o soutěži několik článků. Bližší informace podá též administrátorka soutěže Jiřina Aquila Vorlová, e-mail AQUILA@ALTAR.CZ nebo AQL@SEZNAM.CZ.

15. června 2014 - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

Seznam článků


Jen Vyvolená bohy může zabíjet smrtícím dotykem
22. listopadu - Jen Vyvolená bohy může zabíjet smrtícím dotykem
Knižní recenze | Autor: Eva Procházková

Jak byste se poprali s tím, že se nemůžete nikoho dotknout? Respektive že když se někoho dotknete, zabijete ho? V lidské společnosti asi nebudete nejoblíbenější, stejně jako hlavní hrdinka příběhu.

Komentářů: 0 | Přístupů: 203

Novinky od Mytaga akorát pod stromeček
22. listopadu - Novinky od Mytaga akorát pod stromeček
Literární novinky | Autor: Mytago

Nakladatelství Mytago chystá na vánoční trh dva gamebooky ze série Lone Wolf od Joa Devera. Dočkáme se také dvou fantasy ze světa Asterion. Magnólie, asasínka Vločka a čtveřice oblíbených hrobníků se vrací znovu na scénu v povídkové antologii Marellion. A také se můžeme těšit na dva romány dvou českých autorek.

Komentářů: 4 | Přístupů: 286

Teror ve jménu víry, trauma Franka Millera
21. listopadu - Teror ve jménu víry, trauma Franka Millera
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Jméno Franka Millera není třeba představovat. Sin City znají i naprostí komiksoví ignoranti, naopak mezi členy bublinové komunity je Frank Miller ctěn jako někdo, kdo zásadně přispěl k proměně komiksového média. Řada klasických Millerových děl už vyšla i v češtině a posledním přírůstkem je právě Teror ve jménu víry, který je už dopředu opředen hávem kontroverze.

Komentářů: 14 | Přístupů: 420

Prosincová Pevnost: Kdo si hraje, nezlobí…
20. listopadu - Prosincová Pevnost: Kdo si hraje, nezlobí…
Literatura | Autor: Michal Kronych

… a kdo zlobí, pro toho přijde Pavel Renčín a ukáže mu obálku své nové knihy! Děvčata a chlapci z nejoblíbenějšího časopisu na světě oddřeli další rok, abychom se my fanoušci měli jako prasata v žitě. Komu se tentokrát podívali pod pokličku?

Komentářů: 4 | Přístupů: 377

UKÁZKA: Jet - Procitnutí
20. listopadu - UKÁZKA: Jet - Procitnutí
Literární novinky | Autor: Mystery Press

Máme pro vás ukázku z prvního dílu nové série Jet, kterou vydává nakladatelství Mystery Press ve spolupráci s Fantom Printem. V románu Procitnutí se českým čtenářům poprvé představuje nonkonformní hrdinka Maya, která je ale majitelkou kavárny na Trinidadu jen pár prvních řádek. Protože vzápětí si na ni došlápnou elitní zabijáci a podle toho, jak se jim Maya postaví, je jasné, že není vše, jak se zdá…

Komentářů: 12 | Přístupů: 293

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část
20. listopadu - Hunger Games: Síla vzdoru 2. část
Kino | Autor: Jan Varga

Finále dorazilo! Katniss (Jennifer Lawrence) se vzpamatovává z napadení svým milovaným Peetou (Josh Hutcherson), kterého se sice podařilo zachránit ze zajetí prezidenta Snowa (Donald Sutherland), leč v podobě zmanipulovaného psychopata s vymytým mozkem. Je odhodlána vést povstalé rebely proti diktatuře Kapitolu, zatímco Snow vyčkává ve svém sídle, připraven útok odrazit. Schyluje se k válce a k velkým změnám…

Komentářů: 2 | Přístupů: 259

Napněte plachty, vyrážíme na Mars!
19. listopadu - Napněte plachty, vyrážíme na Mars!
Knižní recenze | Autor: David P. Stefanovič

Všechno špatně aneb Vládni, Británie! je šikovný název, kterým překladatel se ctí vybruslil z pasti nepříliš sdílného originálu Harm’s Way. Jak napoví už obálka, jde o originální mix viktoriánské literatury a space opery. Šílený nápad? Šíleně chytlavý!

Komentářů: 3 | Přístupů: 376

Smrtná zima aneb young adult pro dámské osazenstvo
19. listopadu - Smrtná zima aneb young adult pro dámské osazenstvo
Knižní recenze | Autor: Lukáš Loužecký

Smrtná zima je kniha žánru young adult, která je z velké části určená především pro dívky. Nabízí romantický, dobrodružný a chvílemi i strašidelný příběh.

Komentářů: 5 | Přístupů: 297

Na křídlech cynismu
18. listopadu - Na křídlech cynismu
Redakční úvodníky | Autor: Alexandra Petáková

Nové tváře, nové změny. Kolikrát už tu něco takového bylo?

…Ale že by to tentokrát vyšlo?

Komentářů: 74 | Přístupů: 1143

Titáni cení zubiska!
16. listopadu - Titáni cení zubiska!
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Crew do nás pere další svazek mangy o lidožravých Titánech!

Komentářů: 0 | Přístupů: 307

Nefantastický horor Dívka od vedle vrací čtenáře fantastiky do reality
15. listopadu - Nefantastický horor Dívka od vedle vrací čtenáře fantastiky do reality
Knižní recenze | Autor: Jan Michálek

Český knižní trh s fantastikou je poněkud přesycen. Vychází toho zkrátka příliš mnoho a nezřídka se stává, že i kvalitní tituly končí ve výprodejích. Není proto s podivem, že i na fantastiku úzce specializované nakladatelství, jakým je Laser-books, hledá skulinky na trhu. Před čtyřmi lety to tedy Laser zkusil s nefantastickým hororem Po sezóně, a, jelikož jsme se letos dočkali další Ketchumovy knihy, vypadá to, že se mezírka na trhu našla. Pojďme tedy obhlédnout, čím nás může Dívka od vedle zaujmout.

Komentářů: 7 | Přístupů: 448

Krajina půlnočních stínů
15. listopadu - Krajina půlnočních stínů
Komiksové recenze | Autor: Martin Kudláč

Nejmasivnější komiksový román na našem trhu. I to je jedna z mnoha charakteristik mamutího příběhu o metafyzickém existenciálním putovaní. Comics Centrum vydalo reedici jednoho z gigantů svého nakladatelského portfolia.

Komentářů: 6 | Přístupů: 4306

Lev Grossman - Mágové 1
14. listopadu - Lev Grossman - Mágové 1
Knižní recenze | Autor: Eva Procházková

Představte si, že skutečně existuje svět, o kterém jste v dětství četli pouze ve fantasy knihách. Chtěli byste se do něj vypravit, kdybyste měli tu možnost jako dospívající nebo dospělí? Quentin, hlavní hrdina knihy Mágové, má před sebou právě takovou výzvu.

Komentářů: 2 | Přístupů: 333

Ušák a vymítání ďábla
14. listopadu - Ušák a vymítání ďábla
Komiksové recenze | Autor: Josef Horký

Klub přátel ušatých samurajů přináší další chvalozpěv na Stana Sakaie v kombinaci s veřejnou výzvou na téma: kdo nečetl a nečte Usagiho, jako by nebyl!

Komentářů: 0 | Přístupů: 214

Vánoční dobrodružství Michelangela a Leonarda
13. listopadu - Vánoční dobrodružství Michelangela a Leonarda
Komiksové novinky | Autor: Comics Centrum

I Želvy Ninja slaví Vánoce. Jaká sváteční dobrodružství potkají Michelangela a Leonarda a co dělá v Donatellově příběhu slavný kreslíř Jack Kirby, se dozvědí čtenáři v právě vycházejícím Menu číslo 3. To je dalším dílem z dlouhé série původního komiksu určené dospělým, kterou letos v českém překladu začalo vydávat Comics Centrum.

Komentářů: 0 | Přístupů: 199

Vítejte v alternativní Středozemi
12. listopadu - Vítejte v alternativní Středozemi
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Od války o Prsten už uběhlo sto dva let. Z Krále Chodce je vetchý stařec a vládu drží pevně v rukou jeho dlouhověká čtvrtelfí manželka. V Grondoru se zdvihá vlna protielfského odporu a kdejaký národ chřestí zbraněmi. Jediné místo, kde dosud panuje klid, je hobití Kraj…

Komentářů: 20 | Přístupů: 941

Husí kůže
12. listopadu - Husí kůže
Kino | Autor: Jan Varga

Dva teenageři, malé městečko, podivínský spisovatel a monstra. Recept na zábavu, nebo utrpení?

Komentářů: 0 | Přístupů: 357

Komiksová Hra o trůny jde do finále!
11. listopadu - Komiksová Hra o trůny jde do finále!
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

První díl ságy Písně ledu a ohně se komiksově uzavírá…

Komentářů: 5 | Přístupů: 378

Drizztova legenda se uzavírá v povídkovém souboru
10. listopadu - Drizztova legenda se uzavírá v povídkovém souboru
Literární novinky | Autor: FANTOM Print

R. A. Salvatore sepsal už celou řádku románů o jedinečném drowovi Drizztu Do'Urdenovi, jeho přátelích, nepřátelích, láskách, zradách i záchranách na poslední chvíli, ale nyní přichází se sbírkou povídek. A víte co? Zase je perfektní.

Komentářů: 0 | Přístupů: 322

Petr Schink: Vylévání šampaňského aneb křtili jsme Jak lvové
9. listopadu - Petr Schink: Vylévání šampaňského aneb křtili jsme Jak lvové
Akce | Autor: David P. Stefanovič

Pátky v pražské prodejně knihkupectví Fantasya jsou sváteční. Občas. To když se tu navečer sejde smetánka české fantastické scény a mnozí báječní hosté, aby tu či onu novou knihu přivítali na světě. 6. listopadu padl los na Petra Schinka a jeho novinku Jak lvové.

Komentářů: 1 | Přístupů: 421