Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 21.10.2014 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Interstellar
8. října - Interstellar
YouTube kanál | Autor: Jan Kopeček

Pět důvodů, proč byste měli v listopadu navštívit nejbližší IMAX

Komentářů: 5 | Přístupů: 1302

Nejnovější články


Aktivní kovy
dnes - Aktivní kovy
Knižní recenze | Autor: Lukáš Vaníček

Drsné hlášky, humorné poznámky a taky hektolitry násilí v těch nejdivočejších podobách. Tak nějak by se daly představit Aktivní kovy, nová kniha Štěpána Kopřivy.

Komentářů: 1 | Přístupů: 254

Dragon Age: Císařství masek
17. října - Dragon Age: Císařství masek
Knižní recenze | Autor: Jan Červenka

Pomalu se schyluje k vydání třetího dílu úspěšné počítačové hry Dragon Age, a tak není žádný div, že na pulty knihkupců útočí pokračování její knižní obdoby. Díky vzájemnému PR na tom nepochybně vydělají oba tituly, jak herní Inquisition, tak knižní Císařství masek. Ale vytěží z toho i čtenáři?

Komentářů: 0 | Přístupů: 316

Tolkien se představí na Karlově Univerzitě
17. října - Tolkien se představí na Karlově Univerzitě
Události | Autor: Michal Kronych

Přednášky českých odborníků a doprovodné výstavy o autorovi slavné ságy Pán Prstenů – J.R.R. Tolkienovi, proběhnou tento víkend na půdě Karlovy Univerzity.

Komentářů: 0 | Přístupů: 338

Drizzt kráčí cestou ke Králi orků
16. října - Drizzt kráčí cestou ke Králi orků
Knižní recenze | Autor: Jakub Neumann

R. A. Salvatore přináší další nebezpečné dobrodružství oblíbeného temného elfa Drizzta, jenž stojí jednou nohou ve válce, která by mohla rozhodnout o budoucnosti všech.

Komentářů: 0 | Přístupů: 386

Kolo času je Sága znovuzrozená!
15. října - Kolo času je Sága znovuzrozená!
Knižní recenze | Autor: Martin Krátký

Seančané byli poraženi, Valerský roh objeven a Drak znovuzrozený vybojoval na nebi velkou bitvu proti silám Temnoty. Zemi zachvátila naděje i panika. Právě tak vstupuje Kolo času do své třetí části.

Komentářů: 3 | Přístupů: 663

THE STRAIN: Upíři pro dospělé… no konečně
8. října - THE STRAIN: Upíři pro dospělé… no konečně
Seriály | Autor: Jan Havlíček

Už tenkrát Jarda Dietl věděl. Dobrý seriál byl, je a bude zlatý důl zábavního průmyslu. Západní produkce nás zahlcuje neuvěřitelným množstvím pohyblivých obrázků na pokračování, a kdo dnes nesleduje alespoň jeden seriál, jakoby ani nežil. Připočtěme k tomu fakt, že no. 1 tématem jsou stále ještě upíři a jsme doma. Upírských serošů jsou mraky, jenže spíše než cucání krve z artérií je zajímají pubertální problémy typu má mě rád, nemá mě rád a o pořádné napětí a odhalování velkých tajemství nemůže být ani řeč. Ale nebojte, blýská se na lepší časy. Vše by nám měla vynahradit nová seriálová bomba The Strain.

Komentářů: 2 | Přístupů: 1168

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


1. září -
Vítězem soutěže o Krále orků se stal Daniel Stecher

Do soutěže o nový román ze série Kladivo na čaroděje, Síť přízraků, jehož autorem je Ondřej Nečas, přišlo celkem 69 odpovědí, z čehož bylo 56 správných. Vítězem se stal Daniel Stecher. Po Aleně Černé v ukázce jde čarodějnice; do Kladiva na čaroděje nepatří Hawk; autorem osmé části bude Martin D. Antonín a obálky kreslí Lubomír Kupčík. Vítězi gratulujeme!

25. června -
Vítězi soutěže o dva výtisky Dies Irae jsou Veronika Špalková a Miroslav Zacpal

Do soutěže o román Dies Irae, jehož autorem je Robert Fabian, přišlo celkem 137 odpovědí, z toho bylo 111 správných. Vítězi se stali Veronika Špalková a Miroslav Zacpal. Robet Fabian píše military sci-fi; Mariňáci vyšli poprvé v roce 2000; povídka Roberta Fabiana, která vyšla v antologii Třpyt mečů, záblesky laserů, se jmenovala Epizit a Straky na vrbě nevydávají Vilmu Kadlečkovou. Vítězům gratulujeme!

15. června - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

5. června - Redakce
Noc fantazie aneb fantastická noc v knihovně!!!

V rámci Ostravské muzejní noci je 7.6.2014 v knihovně města Ostravy připraven zajímavý program pro všechny milovníky fantazie. Kromě cestování fantastickými světy, tanečního a hudebního programu či ochutnávek kuchyně jiných kultur je pro návštěvníky připravena i beseda o životě a díle Stephena Kinga, krále hororu, doplněna o ukázky z knih a filmů, kterou přednese Bohdan Volejníček alias BoboKing. Více informací o programu na www.kmo.cz

4. června - Ivan Adamovič
Burza a dražba sci-fi knih

Čtenáři a sběratelé fantastiky jsou zváni na burzu a dražbu sci-fi knih, která se koná v sobotu 14. června od 17 hodin v Knihovně Josefa Nesvadby, Kavárna Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5. Bude zde možnost zakoupit nové i starší knihy, některé skoro „za hubičku“, ale i vydražit zajímavé sběratelské lahůdky. Příjem knih: knihy na prodej nebo dražbu můžete odevzdat personálu knihovny v pátek 13. 6. od 16 do 18 hod nebo v sobotu od 16 h. Každý prodejce přinese seznam svých knih (nanejvýš 30 kusů, větší množství po domluvě) a do každé vloží papírek se svou iniciálou a cenou knihy. Bližší info na e-mailu norrell@seznam.cz.

2. června - redakce
Zemřel Jay Lake

Včera, 1.6.2014, podlehl v boji s rakovinou tlustého střeva americký spisovatel Jay Lake, nositel ceny Johna W. Campbella pro nejlepšího začínajícího autora a několika nominací na prestižní ceny Nebula či Hugo. I v češtině jsme měli tu čest se s Lakovou překrásnou imaginací seznámit skrze dvojici románů Květinová zkouška a clockpunk Srdce světa.

Seznam článků


Crew č. 42 nastupuje s plnou parádou
7. října - Crew č. 42 nastupuje s plnou parádou
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Jakkoliv zdařilé bylo předchozí číslo magazínu Crew, stalo se jen pouhou ochutnávkou toho, na co se můžeme těšit v tomto ročníku. V čísle 42 to už do nás Crwáci perou naprosto bez milosti…

Komentářů: 0 | Přístupů: 485

Filmový bulvár
5. října - Filmový bulvár
Filmové novinky | Autor: Josef Horký

Ďábel a Hollywood nikdy nespí. Díky druhému jmenovanému se tak na síti každý den objevují nové a nové informace, zprávy a drby o tom, co, kdo, kdy, kde, s kým a za kolik… natočí.

Komentářů: 1 | Přístupů: 833

Agents of S.H.I.E.L.D: Malá vivisekce první série
4. října - Agents of S.H.I.E.L.D: Malá vivisekce první série
Seriály | Autor: Vendula Brunhoferová, Josef Šrámek

Během září se rozběhla druhá řada televizního seriálu Agents of S.H.I.E.L.D a myslíme, že není od věci malé opáčko – přečíst si názory na řadu první a to rovnou od dvou redaktorů FantasyPlanet.

Komentářů: 4 | Přístupů: 992

Křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
1. října - Křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
Události | Autor: Vendula Brunhoferová

Pondělky nemá nikdo rád, po prosportovaném, propařeném nebo v lepším případě proleženém víkendu je návrat do pracovního procesu vždy obtížný. Ale i takový proklínaný den jako ten první v týdnu vám může zpříjemnit nějaká pěkná večerní společenská akce. A když je tou akcí křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči, stane se startovní den nového týdne více než snesitelným.

Komentářů: 0 | Přístupů: 708

Ediční plán FANTOM Printu – čtvrté čtvrtletí 2014
30. září - Ediční plán FANTOM Printu – čtvrté čtvrtletí 2014
Literární novinky | Autor: FANTOM Print

Letí to, co říkáte? Není to tak dávno, co jsme odtajnili ediční plán FANTOM Printu (www.fantomprint.cz) na první tři měsíce letošního roku a už je před námi podzim a zima. A s nimi i knižní finiš, kdy nakladatelé excelují s posledními literárními majstrštyky, které přes léto nachystali pro věrné čtenáře…

Komentářů: 18 | Přístupů: 2533

Opičí král se ocitá v boji mezi démony a nebem
30. září - Opičí král se ocitá v boji mezi démony a nebem
Filmy a seriály | Autor: Blanka Trávníková

Válka s démony byla na denním pořádku do doby, než bylo zničeno nebe, na obou stranách barikády měli ohromné škody a náprava škod vyžadovala spoustu času. Právě do tohoto období se narodí Opičí král Sun Wukong a zavládne vše, jen ne klid.

Komentářů: 4 | Přístupů: 937

Pozvánka na křest knihy Vynálezce Alva
29. září - Pozvánka na křest knihy Vynálezce Alva
Události | Autor: Edice ČT

Je libo raketobrusle, přenášedlo, létající samočistící maxibubliny nebo robota, který za vás uklidí zahradu? Alva si ví rady se vším. S tímto vynálezcem se rozhodně nudit nebudete!

Komentářů: 0 | Přístupů: 402

Výchozí bod: věda proti víře
28. září - Výchozí bod: věda proti víře
Kino | Autor: Maxim Ronovec

Molekulární biolog dr. Ian Gray je fascinován očima. Sbírá fotografie lidských duhovek a rovněž svůj vědecký výzkum zaměřil na orgány zraku různých tvorů. Pomocí jejich modifikace chce předvést evoluci oka a vyvrátit tak jeden z nejpádnějších kreacionistických argumentů.

Komentářů: 2 | Přístupů: 616

Tenkrát na západě… v Gothamu
27. září - Tenkrát na západě… v Gothamu
Komiksové recenze | Autor: Vendula Brunhoferová

Ani Řím nikdo nepostavil za den, natožpak Gotham. Batmanovo město má rovněž svou bohatou historii, a jaká byla, to nám prozradí první svazek série All Star Western.

Komentářů: 0 | Přístupů: 580

Na cestě za CONiášem
26. září - Na cestě za CONiášem
Akce | Autor: Alena Sladkovská

Reportáží z conů je velké množství – většinou od lidí, kteří svou první akci zažili tak dávno, že se psal letopočet ještě s jedničkou na začátku. Čas od času ale neuškodí přečíst si i něco od návštěvníka, který cony neobráží ve velkém. Jasně – bude jásat nad věcmi, které pro nás jsou již běžné a okoukané – možná tak moc, že už si ani nedokážeme uvědomit, jak je to super, dokud to neuslyšíte (neuvidíte černé na bílém). Takže jsme vám sehnali někoho, kdo vám to řekne.

Komentářů: 0 | Přístupů: 535

Pozvánka na křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
25. září - Pozvánka na křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
Akce | Autor: OneHotBook

Zaujala vás velkolepá audio adaptace nejlepšího českého sci-fi románu loňského roku Mycelium: Jantarové oči v podání devíti pečlivě vybraných interpretů? V tom případě nesmíte propásnout její křest, který se uskuteční v pondělí 29. 9. od 19.00 ve vinném baru VELTLIN & čajovně Tea Mountain.

Komentářů: 0 | Přístupů: 458

Ztracená brána ukrývá tajemný magický svět
23. září - Ztracená brána ukrývá tajemný magický svět
Knižní recenze | Autor: Nela Libovická

Někdo je zvláštní mezi normálními, ale Danny North má opačný problém. V jeho světě magie nepatří do pohádek, stejně tak ani dávní bohové do mýtů a legend. Dannyho rodina navíc patří mezi ty, kteří dokáží neuvěřitelné zázraky. On sám však, jak se zdá, nemá vůbec žádný talent.

Komentářů: 1 | Přístupů: 783

Labyrint: Útěk je nemožný
22. září - Labyrint: Útěk je nemožný
Kino | Autor: Maxim Ronovec

Než bys řekl „Velký bratr“, je v kinech po Dárci další dystopie pro mládež. Úspěchy filmových adaptací trilogie Susanne Collinsové Hunger Games ukázaly producentům novou cestu ke konci duhy, a tak subžánr Young Adult dystopií ždímou o sto šest. Tentokrát jejich lačné prsty ukázaly na knižní sérii Jamese Dashnera „The Maze Runner“.

Komentářů: 2 | Přístupů: 956

Filmový bulvár
22. září - Filmový bulvár
Filmové novinky | Autor: Josef Horký

Ďábel a Hollywood nikdy nespí. Díky druhému jmenovanému se tak na síti každý den objevují nové a nové informace, zprávy a drby o tom, co, kdo, kdy, kde, s kým a za kolik… natočí.

Komentářů: 0 | Přístupů: 794

Ultimátní Spider-Man na střídačce s X-meny
18. září - Ultimátní Spider-Man na střídačce s X-meny
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Další sešity pavoučího sympaťáka a mutantů přinášejí opět poctivou porci zábavy a i nadále dokáží překvapovat.

Komentářů: 0 | Přístupů: 647

CONiáš za dveřmi
16. září - CONiáš za dveřmi
Akce | Autor: Městská knihovna v Praze

Potkali se dva (třeba u Kolína). Slovo dalo slovo, minuty plynuly a najednou už seděli na zahrádce, hřáli se na sluníčku (jsme optimističtí, takže byl teplý a nedeštivý podzim), popíjeli z korbelů pěnivý mok a bylo jim dobře. Kolem létali draci a vzducholodě a pochodovali trpaslíci a elfové a mágové a vůbec bylo hezky.

Komentářů: 1 | Přístupů: 561

Dárce: Chtěli kontrolu, ale sami vybrali jejího odpůrce
15. září - Dárce: Chtěli kontrolu, ale sami vybrali jejího odpůrce
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Vznikl jako výrobek nové společnosti a měl se stát dalším dokonalým článkem v zdánlivě perfektním uspořádání komunity. Bez schopnosti milovat a toužit, nenávidět a odmítat. Postaven proti systému byl ve chvíli, kdy ho jeho organizátoři sami vybrali za nového příjemce paměti lidstva.

Komentářů: 3 | Přístupů: 887

Temná hrdinko, nikdy nechoď sama nocí
14. září - Temná hrdinko, nikdy nechoď sama nocí
Knižní recenze | Autor: Darina Melcherová

Mladá autorka Abigail Gibbsová se zapsala do podvědomí milovníků žánru young adult literatury svou prvotinou Temná hrdinka: Večeře s vampýrem. Zavádí nás do už téměř klasického světa vampýrů. Světa, kde je pití krve na denním pořádku. Nebylo by to však ono, kdyby se všechno nějak nezkomplikovalo.

Komentářů: 0 | Přístupů: 675

Neočlověk: O letech do vesmíru v hlavě Zdeňka Páva
13. září - Neočlověk: O letech do vesmíru v hlavě Zdeňka Páva
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Svět jako jeden velký bizarní lunapark, plný příšerek, dinosaurů, oranžových ufonů, guruů, kyborgů, oblud s chapadlem, poloptátků, mluvicích rostlin a hladových vlaků. A někde mezi nimi se potuluje i neočlověk, možná chodí, možná se plazí, možná jenom smrdí nebo teče.

Komentářů: 2 | Přístupů: 661

Zůstaň se mnou
12. září - Zůstaň se mnou
Knižní recenze | Autor: Kateřina Müllerová

Jistě jste slyšeli již bezpočet diskuzí na téma, co vás čeká, až jednou odejdete navždy. Ale možná vás také zajímá, jak vnímají své okolí lidé ležící v kómatu. Svůj tragický příběh nám v knize Gayle Formanové vypráví sedmnáctiletá Mia, která jednu takovou zkušenost právě prožívá.

Komentářů: 2 | Přístupů: 801