Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 28.02.2015 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Jupiter vychází, avšak nezáří
9. února - Jupiter vychází, avšak nezáří
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Teen popcornová fantastika se těší oblibě nejen u zmíněné věkové kategorie, tudíž tu máme další do tuctu. A to rovnou od Wachowských. Po Atlasu mraků a starších peckách je však Jupiter vychází značným zklamáním.

Komentářů: 6 | Přístupů: 1317

Nejnovější články


Crew 44: Solidní dávka napětí
27. února - Crew 44: Solidní dávka napětí
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Aktuální ročník magazínu Crew pozvolna valí do finále, takže je na místě se zajímat o to, který z příběhů, tvořících pilíře sezóny 2014–2015 dostane šanci na pokračování v knižní podobě. Takže co na to číslo 44?

Komentářů: 2 | Přístupů: 104

Panenka Annabelle ožívá
25. února - Panenka Annabelle ožívá
DVD | Autor: Blanka Trávníková

Po úspěšném V zajetí démonů Jamese Wana se diváci dočkali spin-offu nazvaného Annabelle, tentokrát v režii Johna R. Leonettiho, kameramana zmíněného trháku.

Komentářů: 1 | Přístupů: 186

Jiří Ovčáček doporučuje: Hajzl 1
25. února - Jiří Ovčáček doporučuje: Hajzl 1
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Se stripy se v poslední době docela roztrhl pytel, tedy s těmi dostupnými na internetu. A nemálo z nich dokázalo zaujmout dokonce natolik, že se dočkaly regulérního knižního vydání. Po spanilé jízdě Oprásků sčeskí historje tak vstupují do kolbiště Korektor, Battle Owl a hlavně enfant terrible Hajzl.

Komentářů: 25 | Přístupů: 640

Nebezpečné hry: čtvrtý díl urban fantasy série Strážkyně
24. února - Nebezpečné hry: čtvrtý díl urban fantasy série Strážkyně
Literární novinky | Autor: FANTOM Print

Série australské autorky Keri Arthurové pokračuje dalším erotickým thrillerem plným napětí, nebezpečí, akce i vtipu. Arthurová čtenáře přenáší do australského Melbourne, které je excelentní kulisou jejího nového příběhu.

Komentářů: 0 | Přístupů: 216

Stezky krve vedou do slepé uličky
24. února - Stezky krve vedou do slepé uličky
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Svižná fantasy, pro jejíž svět se její autorka Ivana Kuglerová inspirovala slovanskou tradicí, se nyní po 14 letech objevila znovu – jako knižní příloha listopadové Pevnosti. Opět se tedy můžeme vydat stezkami, dlážděnými lebkami, krví a vnitřnostmi, a zkoumat, co je vlastně na knize bez pořádného hrdiny tak magického.

Komentářů: 3 | Přístupů: 475

Chce to víc páry a pak jen: "Excelsior, gentlemani!"
23. února - Chce to víc páry a pak jen: "Excelsior, gentlemani!"
Knižní recenze | Autor: Lukáš Vaníček

Steampunk, kam se podíváš. Antologie Strak na Vrbě sází na zavedená jména, oblíbený žánr a editoři pohlídali i kvalitu každého textu. Dohromady je z toho pěkná mašina, co sviští po kolejích se čtrnácti vagonky za sebou.

Komentářů: 6 | Přístupů: 399

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


25. června 2014 -
Vítězi soutěže o dva výtisky Dies Irae jsou Veronika Špalková a Miroslav Zacpal

Do soutěže o román Dies Irae, jehož autorem je Robert Fabian, přišlo celkem 137 odpovědí, z toho bylo 111 správných. Vítězi se stali Veronika Špalková a Miroslav Zacpal. Robet Fabian píše military sci-fi; Mariňáci vyšli poprvé v roce 2000; povídka Roberta Fabiana, která vyšla v antologii Třpyt mečů, záblesky laserů, se jmenovala Epizit a Straky na vrbě nevydávají Vilmu Kadlečkovou. Vítězům gratulujeme!

15. června 2014 - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

5. června 2014 - Redakce
Noc fantazie aneb fantastická noc v knihovně!!!

V rámci Ostravské muzejní noci je 7.6.2014 v knihovně města Ostravy připraven zajímavý program pro všechny milovníky fantazie. Kromě cestování fantastickými světy, tanečního a hudebního programu či ochutnávek kuchyně jiných kultur je pro návštěvníky připravena i beseda o životě a díle Stephena Kinga, krále hororu, doplněna o ukázky z knih a filmů, kterou přednese Bohdan Volejníček alias BoboKing. Více informací o programu na www.kmo.cz

4. června 2014 - Ivan Adamovič
Burza a dražba sci-fi knih

Čtenáři a sběratelé fantastiky jsou zváni na burzu a dražbu sci-fi knih, která se koná v sobotu 14. června od 17 hodin v Knihovně Josefa Nesvadby, Kavárna Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5. Bude zde možnost zakoupit nové i starší knihy, některé skoro „za hubičku“, ale i vydražit zajímavé sběratelské lahůdky. Příjem knih: knihy na prodej nebo dražbu můžete odevzdat personálu knihovny v pátek 13. 6. od 16 do 18 hod nebo v sobotu od 16 h. Každý prodejce přinese seznam svých knih (nanejvýš 30 kusů, větší množství po domluvě) a do každé vloží papírek se svou iniciálou a cenou knihy. Bližší info na e-mailu norrell@seznam.cz.

14. května 2014 - redakce
Blíží se uzávěrka literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014

Letošní ročník slovenské literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014 má uzávěrku 31. 5. 2014. Nadějní autoři mohou posílat povídky ve slovenštině v žánrech fantasy, sci-fi i hororu. Vítězové budou odměněni soškou a finanční částkou. Organizátoři navíc vyhlásili i soutěž o nejlepší anglicky psanou povídku ve stejných žánrech. Více na stránkách soutěže www.cenafantazie.sk .

4. května 2014 - redakce
Komiksová warehouse party v Praze

Akcí, na nichž se prolíná elektronická hudba s komiksem a pop artem se v Česku moc nevidí. Ve středu 7. 5. se ale pražském prostoru Microna odehraje přesně taková party. Po vernisáži Bereniky Saudkové a Car2na tu zahraje projekt CATZ N DOGZ. Více ve videopozvánce a na facebookové události.

Seznam článků


Ultimate Spider-man a spol se loučí
21. února - Ultimate Spider-man a spol se loučí
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

A je to tady. Poslední kniha sebraných sešitů Ultimate Spider-mana a X-menů je venku a nezbývá nic jiného, než se smutně rozloučit…

Komentářů: 1 | Přístupů: 271

Komiks není horká kaše
19. února - Komiks není horká kaše
Komiksové novinky | Autor: Redakce

Komiks není povinný. Komiks není pro každého. To platí, jen když mluvíme o našem čtenářském vkusu. Knihovníci z knihoven veřejných i školních, stejně jako učitelé by však měli překonat zábrany a nedůvěru a s komiksem se blíže seznámit. Kolem komiksu není třeba chodit jako kolem horké kaše. Je právě k jídlu a ochutnávání. Je na čase plnit komiksovými svazky knihovnické regály, motivovat ke komiksovému průzkumu, pořádat komiksové dílny.

Komentářů: 9 | Přístupů: 515

Vzniká adaptace slavného českého komiksu
19. února - Vzniká adaptace slavného českého komiksu
Filmové novinky | Autor: Redakce

Dnes již kultovní komiksy Vlastislava Tomana, jejichž hrdiny jsou Kruan z kmene Gron-c-chů a inteligentní robot Krab-Malý bůh, začaly vycházet na stránkách časopisu ABC v roce1973. První trilogie Pod paprsky Zářícího byla později doplněna druhou s názvem Kruan z kmene Gron-c-chů. Čtenáři nejenže se dočkali nových pokračování, ale v průběhu čtyřicetilet se dostali několik speciálních vydání. Teprve koncem roku 2013 vyšlo však první souborné vydání všech šesti dílů (obou Trilogií) v reprezentačním vydání i s ukázkou dalších Tomanových komiksů.

Komentářů: 21 | Přístupů: 1108

Podívejte se na nezávislé fantasy Kdo se bojí mauší?
18. února - Podívejte se na nezávislé fantasy Kdo se bojí mauší?
Filmové novinky | Autor: Redakce

„Kdo se bojí mauší?“ je nezávislý fantasy film. Jeho děj reflektuje dnešní trend fantasy ve stylu Percyho Jacksona, nového Souboje Titánů a instantních řeckých mýtů „po hollywoodsku“.

Komentářů: 4 | Přístupů: 480

Michel Faber: Pod kůží
18. února - Michel Faber: Pod kůží
Knižní recenze | Autor: Kokaislová Lucie

Jméno holandského spisovatele Michela Fabera nepatří v našich končinách mezi nejznámější. Pravděpodobně nejvíce je spojován s rozsáhlým historickým románem z viktoriánské Anglie Kvítek karmínový a bílý. Avšak neméně důležitý a zajímavý počin představuje Faberův první román Pod kůží řazený na pomezí žánrů hororu a science fiction.

Komentářů: 2 | Přístupů: 332

Útok Titánů 2
17. února - Útok Titánů 2
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Jedna z novějších manga sérií, která si našla cestičku k českým čtenářům nám ve druhém díle přináší zlepšení po všech stránkách!

Komentářů: 1 | Přístupů: 447

Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo
16. února - Johnny: Jen ty můžeš zachránit lidstvo
Knižní recenze | Autor: Eva Procházková

Dvanáctiletý Johnny Maxwel jako správný puberťák má spoustu problémů. Před kamarády by ale nebylo chlapské projevit své city a tak se nejspíš stalo, že jeho mysl ulétla do počítačové hry. Když ve hře Jen ty můžeš zachránit lidstvo poráží poslední mimozemšťany, oni se mu chtějí vzdát. Jak Johnny naloží s tak překvapivým zvratem?

Komentářů: 0 | Přístupů: 302

Kočas 2014: Zachránit rodinné stříbro, nebo aspoň bronz
14. února - Kočas 2014: Zachránit rodinné stříbro, nebo aspoň bronz
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Z Ceny Karla Čapka je prostě skvělý zdroj literárních textů. Nedostali se někteří autoři do Mloka? Nevadí. Ještě je tu KOČAS. Je však nutné padnout editorce do vkusu. Jiřina Vorlová sice není jediná, kdo loví v mločích vodách, ale obratně dokáže vyhmátnout kousky, které jiným unikly.

Komentářů: 0 | Přístupů: 352

Rozhovor s Jackem Copelandem, odborníkem na osobu a dílo Alana Turinga
13. února - Rozhovor s Jackem Copelandem, odborníkem na osobu a dílo Alana Turinga
Rozhovory a profily | Autor: Lukáš Vaníček

Stalo se již tradicí, že Pragoffest poctí svou návštěvou více či méně významné osobnosti. Letos pozvání přijal profesor filozofie na University of Canterbury na Novém Zélandě a ředitel Turingova archivu historie počítačové vědy Jack Copeland. V rámci speciálního programu Matffyz expo přednesl dvouhodinovou přednášku právě na téma osoby a díla geniálního matematiku Alana Turinga.

Komentářů: 0 | Přístupů: 404

Eva a Kniha poznání
12. února - Eva a Kniha poznání
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Občas se zajímavé knihy ukrývají za nenápadnou obálkou. Takovou je i Eva a Kniha poznání. V záplavě fantasy ság pro mládež bylo docela těžké ji objevit. Ale rozhodně to stálo za to. Příběh se silným ekologickým podtextem čerpá inspiraci z české tradice, známých pohádek, pověr i mýtů.

Komentářů: 0 | Přístupů: 398

Domácký con? Domesticon!
12. února - Domácký con? Domesticon!
Akce | Autor: Redakce

Do čtvrtice všeho nejlepšího – další Domesticon číhá za dveřmi a jako vždy se je na co těšit. V malebném zákoutí Vysočiny tě nečeká jen nabitý program, ale též dobré jídlo, milé tváře, vysoká kultura a náš vlastní domácí narcistický misantrop ;) A mnoho jiného. Jaké mnoho? Přijeď to zjistit! :)

Komentářů: 1 | Přístupů: 324

Soutěž o autorem podepsaný komplet Perunova krev!
11. února - Soutěž o autorem podepsaný komplet Perunova krev!
Literatura | Autor: Redakce

Je tady soutěž o dvoudílný román Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka.

Komentářů: 0 | Přístupů: 366

Další ročník literární soutěže Rokle šeré smrti
11. února - Další ročník literární soutěže Rokle šeré smrti
Literatura | Autor: Redakce

Rokle šeré smrti. Literární soutěž pod záštitou Prague by Night. Ročník 2015.

Komentářů: 0 | Přístupů: 409

Kasta Metabaronů: Jodorowského Oktameron
10. února - Kasta Metabaronů: Jodorowského Oktameron
Komiksové recenze | Autor: Maxim Ronovec

Nový přírůstek do Crwácké edice Mistrovská díla evropského komiksu přináší doslova komiksový masterpiece. Souborné vydání osmera alb Kasty Metabaronů, kultovního díla z hlavy scénáristy a šílence Alejandra Jodorowského, je doslova a do písmene zástupcem kategorie „To si musíte přečíst“. A v ideálním případě také „To musíte mít“.

Komentářů: 9 | Přístupů: 841

Crew 43 ve znamení návratu ztraceného syna
8. února - Crew 43 ve znamení návratu ztraceného syna
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Crew č. 43 se nese ve znamení návratu ztraceného syna. Dlouhé černé háro, modře zbarvená pokožka, červené jiskřící oči a úsměv na rtech, včetně neodmyslitelného žvára… Jasně, sám kmotr Crwe je zpátky.

Komentářů: 0 | Přístupů: 341

Oči mrtvých: Vraždící duchové a zabité prostitutky
7. února - Oči mrtvých: Vraždící duchové a zabité prostitutky
Knižní recenze | Autor: Kateřina Müllerová

Doby, kdy duchové existovali jen v hororech, už jsou dávno pryč. Teď vstávají z hrobů a věřte mi, nejsou to žádné dobré duše,. Na roztomilého Caspera můžete rovnou zapomenout. Fantom Print přináší v pořadí již druhý díl o církevní čarodějce Chass Putnamové z pera americké spisovatelky Stacie Kane.

Komentářů: 1 | Přístupů: 364

Syn Jidášův. Vychází druhý svazek upírské trilogie.
6. února - Syn Jidášův. Vychází druhý svazek upírské trilogie.
Literární novinky | Autor: FANTOM Print

Ať už se podíváte na úspěšnou literární tvorbu německého spisovatele Markuse Heitze z jakéhokoli směru (jako na tvůrce klasické „tolkienovské“ fantasy, nebo jako autora temných fantaskních thrillerů), musíte uznat, že tento sympatický chlapík (který už několikrát navštívil Českou republiku) opravdu není žádné ořezávátko.

Komentářů: 0 | Přístupů: 392

Batman detective comics: Imperátor Penguin. Větší tučňák dál doskáče
5. února - Batman detective comics: Imperátor Penguin. Větší tučňák dál doskáče
Komiksové recenze | Autor: Vendula Brunhoferová

Zatím spíše rozpačitě přijatá batmanovská řada vydávaná naladatelstvím BBArt vyslala na pulty třetí příběh a jak už název napovídá, tentokrát se bude točit okolo veleváženého Oswalda Cobblepota.

Komentářů: 0 | Přístupů: 420

Zač je toho Kůstek
4. února - Zač je toho Kůstek
Komiksové recenze | Autor: Josef Horký

Jedna z nejlepších komiksových fantasy ság se pompézně zakončuje. A závěr je to velkolepý, nádherný a skrznaskrz dojemný.

Komentářů: 0 | Přístupů: 495

Zemřel Pavel Medek, překladatel Harryho Pottera
3. února - Zemřel Pavel Medek, překladatel Harryho Pottera
Literatura | Autor: Redakce

Dne 2. února 2015 v ranních hodinách zemřel ve věku 63 let Pavel Medek, významný překladatel z angličtiny a blízký spolupracovník nakladatelství Albatros a Plus. Proslul společně se svým bratrem Vladimírem Medkem nápaditými překlady sedmidílné ságy Harryho Pottera. Při své píli stačil přeložit více než stovku knih, z nichž vyniká překlad povídek Raymonda Chandlera Vyděrači nestřílejí, jímž uzavřel kompletní vydání díla tohoto klasika drsné školy v češtině, a dále množství knih z žánru science fiction a fantasy (Poul Anderson, Henry Kuttner, Robert Bloch, A. E. van Vogt, Lloyd Alexander a desítky dalších).

Komentářů: 9 | Přístupů: 912