Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 02.09.2015 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Legendy: New Generation
31. srpna - Legendy: New Generation
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Dlouhodobý editorský projekt Ondřeje Jireše se po veleúspěšném prvním svazku rozšířil o druhé pokračování. Jestlipak bude mít stejný čtenářský ohlas? Stane se z druhého svazku Legend další mezník ve vývoji české fantasy tvorby?

Komentářů: 3 | Přístupů: 187

Nejnovější články


Pan Blahoš pana Tolkiena
1. září - Pan Blahoš pana Tolkiena
Knižní recenze | Autor: Eva Procházková

Rozkošný příběh vymyslel, sepsal a nakreslil legendární autor pro své malé děti už ve třicátých letech dvacátého století. Nyní konečně spatřil světlo světa i v českém překladu.

Komentářů: 1 | Přístupů: 98

Nezenzurovaný Sinister 2
29. srpna - Nezenzurovaný Sinister 2
Filmové novinky | Autor: Michal Kronych

Podívejte se na necenzurovaný trailer k pokračovaní povedeného hororu Sinister. Oproti minulému dílu se zde neobjevují žádné herecké hvězdy, dokonce režisérská pozice doznala změny. Pořádně hutné atmosféry se však nejspíš opět dočkáme. Česká premiéra se chystá na 10. září.

Komentářů: 0 | Přístupů: 186

Učedník vás provede po světě kouzel a démonů
28. srpna - Učedník vás provede po světě kouzel a démonů
Knižní recenze | Autor: Lukáš Loužecký

U každé druhé knihy v rámci fantasy najdete upozornění, že je určena pro čtenáře Harryho Pottera nebo Pána prstenů. Jedná se o určitý druh reklamy, která vzhledem ke své četnosti už ztratila smysl. I debut mladého britského autora Tarana Matharu se pyšní tímto otřelým srovnáním. Dokáže se jeho Učedník alespoň přiblížit slavnějším kolegům?

Komentářů: 3 | Přístupů: 330

Merry Gentry pocítí Dotek bouře
26. srpna - Merry Gentry pocítí Dotek bouře
Literární novinky | Autor: Michal Kronych

Do prodeje se dostává již pátý díl romanticko-detektivní urban fantasy série o princezně Meredith z Říše kouzel. Ani v Doteku bouře nechybí intriky, napětí, akce a erotika.

Komentářů: 0 | Přístupů: 201

Zkuste zombie spin-off Fear the Walking Dead
24. srpna - Zkuste zombie spin-off Fear the Walking Dead
Seriály | Autor: Michal Kronych

23. srpna měla premiéru první epizoda nového seriálu, navazujícího na veleúspěšné The Walking Dead. Níže se můžete podívat na její první tři minuty. A ty naznačují, že Počátek konce bude stát nejspíš za to.

Komentářů: 0 | Přístupů: 408

Útok Titánů již po čtvrté!
23. srpna - Útok Titánů již po čtvrté!
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Manga o lidožravých obrech přichází s dalším svazkem.

Komentářů: 2 | Přístupů: 320

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


15. června 2014 - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

5. června 2014 - Redakce
Noc fantazie aneb fantastická noc v knihovně!!!

V rámci Ostravské muzejní noci je 7.6.2014 v knihovně města Ostravy připraven zajímavý program pro všechny milovníky fantazie. Kromě cestování fantastickými světy, tanečního a hudebního programu či ochutnávek kuchyně jiných kultur je pro návštěvníky připravena i beseda o životě a díle Stephena Kinga, krále hororu, doplněna o ukázky z knih a filmů, kterou přednese Bohdan Volejníček alias BoboKing. Více informací o programu na www.kmo.cz

4. června 2014 - Ivan Adamovič
Burza a dražba sci-fi knih

Čtenáři a sběratelé fantastiky jsou zváni na burzu a dražbu sci-fi knih, která se koná v sobotu 14. června od 17 hodin v Knihovně Josefa Nesvadby, Kavárna Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5. Bude zde možnost zakoupit nové i starší knihy, některé skoro „za hubičku“, ale i vydražit zajímavé sběratelské lahůdky. Příjem knih: knihy na prodej nebo dražbu můžete odevzdat personálu knihovny v pátek 13. 6. od 16 do 18 hod nebo v sobotu od 16 h. Každý prodejce přinese seznam svých knih (nanejvýš 30 kusů, větší množství po domluvě) a do každé vloží papírek se svou iniciálou a cenou knihy. Bližší info na e-mailu norrell@seznam.cz.

14. května 2014 - redakce
Blíží se uzávěrka literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014

Letošní ročník slovenské literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014 má uzávěrku 31. 5. 2014. Nadějní autoři mohou posílat povídky ve slovenštině v žánrech fantasy, sci-fi i hororu. Vítězové budou odměněni soškou a finanční částkou. Organizátoři navíc vyhlásili i soutěž o nejlepší anglicky psanou povídku ve stejných žánrech. Více na stránkách soutěže www.cenafantazie.sk .

4. května 2014 - redakce
Komiksová warehouse party v Praze

Akcí, na nichž se prolíná elektronická hudba s komiksem a pop artem se v Česku moc nevidí. Ve středu 7. 5. se ale pražském prostoru Microna odehraje přesně taková party. Po vernisáži Bereniky Saudkové a Car2na tu zahraje projekt CATZ N DOGZ. Více ve videopozvánce a na facebookové události.

30. dubna 2014 - redakce
Almost Human zrušeno

Velice podařený sci-fi seriál Almost Human s Karlem Urbanem v hlavní roli se z rozhodnutí stanice FOX své druhé sezóny nedočká. Nejen podle nás je to velká škoda – na stránce change.org již můžete podepsat petici za přežití seriálu.

Seznam článků


Všefandomová maškaráda
22. srpna - Všefandomová maškaráda
Události | Autor: Petr Čáp

Klub Terryho Pratchetta a CZ Kontinuum vás zve na Všefandomovou maškarádu – čtvrtý zeměplošský maškarní bál, který se bude konat v pátek 13. listopadu 2015.

Komentářů: 2 | Přístupů: 240

Trailer: povedený horor Čarodejnice
21. srpna - Trailer: povedený horor Čarodejnice
Filmové novinky | Autor: Michal Kronych

Nový horor Čarodejnice sice zatím zmizel z plánu premiér českých kin, byla by ale škoda ho kvůli tomu minout. Na festivalu v Karlových Varech se mu dostalo vřelého přijetí. Na režisérskou stoličku usedl teprve debutující Robert Eggers, to však nic nemění na tom, že se jedná o jeden z nejvychvalo­vanějších hororů letošního roku.

Komentářů: 0 | Přístupů: 454

Tessyra - První kniha ze série Graham Universe
20. srpna - Tessyra - První kniha ze série Graham Universe
Knižní recenze | Autor: Eva Procházková

Luděk Wellart slibuje, že při čtení Tessyry se budete bavit jako nikdy předtím. To se možná nestane, ale i tak vás čeká kopec kvalitní zábavy.

Komentářů: 0 | Přístupů: 400

Marťan: trailer k novému sci-fi Ridleyho Scotta
19. srpna - Marťan: trailer k novému sci-fi Ridleyho Scotta
Filmové novinky | Autor: Michal Kronych

Máme tady ukázku k velmi očekávanému sci-fi. Režisérem totiž není nikdo jiný, než samotný Ridley Scott, tvůrce Vetřelce a Blade Runnera. Hlavní role se zhostí Matt Damon nebo Jessica Chastain. Oba dva si spolu nedávno zahráli v jiné vesmírné výpravě zvané Interstellar. Tak co, už se taky těšíte? Premiéra je už na začátku října.

Komentářů: 4 | Přístupů: 548

Naruto má potíže!
18. srpna - Naruto má potíže!
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Žlutovlasý nindža se ve své misi blíží k závěrečnému rozřešení

Komentářů: 1 | Přístupů: 629

V obležení oživlých mrtvol
17. srpna - V obležení oživlých mrtvol
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Čtrnáctá kniha o přežívání v zombíkovském postapo světě!

Komentářů: 0 | Přístupů: 326

Trailer k novému hororu Visions
16. srpna - Trailer k novému hororu Visions
Filmové novinky | Autor: Michal Kronych

Těhotná žena začne po přestěhování do domu u vinohradu prožívat velice děsivé vize, které ovlivňují nejen její život, ale i jejího manžela. Dokáže se jim psychicky postavit, aby se z toho nezbláznila a dokázala přežít?

Americký horor režíruje autor šestého a sedmého dílu SAW. V hlavních rolích se můžete těšit třeba na Jima Parsonse neboli Sheldona z Teorie velkého třesku.

Komentářů: 0 | Přístupů: 366

Pevnost spojuje sport a fantasy
15. srpna - Pevnost spojuje sport a fantasy
Události | Autor: Martin Bečvář

Naši milí čtenáři Fantasy Planet, nabízíme vám akci, na které se snoubí sport a vás oblíbený časopis Pevnost. Dne 29.8.2015 (sobota) od 9.15h proběhne v areálu Hamrsportu v Praze – Braníku již šestnáctý ročník tradičního turnaje O pohár plážové lamy. Turnaj je určen rekreačním hráčům a hráčkám, kteří spíš sport mají rádi než aby se mu pravidelně a úspěšně věnovali.

Komentářů: 0 | Přístupů: 322

Hellboy (ne)přešlapuje na místě
13. srpna - Hellboy (ne)přešlapuje na místě
Komiksové recenze | Autor: David Pa

Vyšel nový Hellboy! Jak se vesničané vypořádávají s čarodějnicemi? Podlehne kněz pokušení? Kam se ztratila Černovousova hlava? A je v Portugalsku opravdu takové vedro? Čtyři povídky z pera Mike Mignoly s přispěním Joshua Dysarta.

Komentářů: 0 | Přístupů: 358

Once Upon a time, Bylo nebylo
12. srpna - Once Upon a time, Bylo nebylo
Knižní recenze | Autor: Lenka Peroutková

Bylo nebylo… že jste to už někde slyšeli? Začíná tak spousta klasických pohádek, které sledujeme na televizní obrazovce, nebo o nich čteme v knihách. Knižní podoba Once Upon a time vznikla na motivy stejnojmenného amerického seriálu. Asi si říkáte, že vás titul už nemůže ničím překvapit, opak je však pravdou. Je načase vydat se do světa dětských snů…

Komentářů: 0 | Přístupů: 397

Mimoni řádí i v komiksech!
10. srpna - Mimoni řádí i v komiksech!
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Žlutá banda pidižvíků se představuje v prvním komiksovém albu.

Komentářů: 1 | Přístupů: 456

Necenzurovaný trailer na filmového Deadpoola
8. srpna - Necenzurovaný trailer na filmového Deadpoola
Filmové novinky | Autor: Michal Kronych

Najnetradičnější anti-hrdina z komiksů od Marvelu se konečně dočkal plnohodnotné ukázky. A rovnou v red band necenzurovaném balení.

Komentářů: 7 | Přístupů: 831

Batman a Superman pod vědeckou analýzou
7. srpna - Batman a Superman pod vědeckou analýzou
Film | Autor: Michal Kronych

Americký astrofyzik, popularizátor vědy a ředitel Haydenova planetária Neil deGrasse Tyson se pustil do debaty na téma Batman vs Superman. A v The Daily Show John Stewarta přišel se zajímavými názory.

Komentářů: 3 | Přístupů: 681

Fantastická čtyřka v rozšířené ukázce
6. srpna - Fantastická čtyřka v rozšířené ukázce
Filmové novinky | Autor: Michal Kronych

Ben, Sue, Johnny a Reed jsou obyčejní mladí outsideři, kteří mají sklony k bádání a překonávání hranic známého světa. Jedním z jejich cílů je i rozlousknutí problému interdimenzio­nálního cestování. Jakmile mají dojem, že tento úkol zvládli, vydají se na nebezpečnou cestu do alternativního vesmíru.

Komentářů: 1 | Přístupů: 537

Železný druid pozvedá Gaiin štít k obraně přírody
5. srpna - Železný druid pozvedá Gaiin štít k obraně přírody
Knižní recenze | Autor: Martin Bečvář

Příběhy Kevina Hearneho ze světa železného druida si již v našich luzích a hájích našli pěknou řádku přívrženců. Bohužel, ačkoliv o nich autor této recenze ledacos zaslechl, nikdy se nedostal k tomu, aby se do nich ponořil osobně – berte tento úvod tedy jako malou omluvu za neznalost, a zároveň jako vysvětlení, proč nedokážu zasadit povídky v knize obsažené do kontextu celého „světa“ a poskytnout obšírnější pohled na jejich celkový přínos.

Komentářů: 0 | Přístupů: 489

Deadpool: teaser ukecaného komiksového řezníka
3. srpna - Deadpool: teaser ukecaného komiksového řezníka
Filmové novinky | Autor: Michal Kronych

Najnetradičnější anti-hrdina z komiksů od Marvelu, bývalý člen speciálních jednotek a zběhlý žoldnéř Wade Wilson (Ryan Reynolds), se podrobil experimentu, díky kterému získal schopnost rychlého hojení. Wade po experimentu přijme alterego Deadpool. Vyzbrojený novými schopnostmi a zvráceným černým humorem pronásleduje muže, který mu téměř zničil život.

Komentářů: 3 | Přístupů: 730

Stavte se na návštěvu brněnského conu Conec
2. srpna - Stavte se na návštěvu brněnského conu Conec
Události | Autor: Michal Kronych

Pokud máte rádi sci-fi, fantasy, dobré seriály, deskové hry, RPG, LARP a podobné fenomény, bude Vás zajímat, že se v Brně letos pořádá setkání jejich fanoušků.

Komentářů: 0 | Přístupů: 389

Návrat k bájné knize Icehenge Kima Robinsona
30. července - Návrat k bájné knize Icehenge Kima Robinsona
Literární novinky | Autor: Michal Kronych

Když v roce 1995 ukončilo z ekonomických důvodů svou činnost nakladatelství Laser, z právě připravované knihy Icehenge se zachovalo jen pár signálních výtisků, které se v následujících letech prodávaly až za dvacet tisíc korun.

Komentářů: 7 | Přístupů: 759

Komiksový festival poprvé v Brně!
29. července - Komiksový festival poprvé v Brně!
Události | Autor: Michal Kronych

Ve dnech 13. – 16. srpna se v Brně, v prostorách ZŠ Svážná, uskuteční první ročník komiksového festivalu BrComicon. Návštěvníky čekají čtyři dny plné přednášek, hostů a soutěží.

Komentářů: 16 | Přístupů: 612

Želvy ninja - postavy našeho dětství ve vydání pro dospělé
28. července - Želvy ninja - postavy našeho dětství ve vydání pro dospělé
Komiksové recenze | Autor: David Pa

Znáte ten chytlavý song, který běžel jako znělka k animovanému seriálu našich srdcí? Tak to nejsou Želvy ninja. Nejsou to dětští hrdinové cedící přes rty přátelské hlášky cowabanga. Nejsou to roztomilé želvy vytištěné na krabicích od svačiny a ručnících. Tohle jsou Želvy ninja!

Komentářů: 28 | Přístupů: 810