Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 01.10.2014 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Čeští tvůrci kreslí králíka pro dobrou věc!
19. září - Čeští tvůrci kreslí králíka pro dobrou věc!
Komiksové novinky | Autor: Crew

Naši slavní kreslíři se účastnili celosvětové charitativní akce.

Komentářů: 7 | Přístupů: 450

Nejnovější články


Křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
dnes - Křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
Události | Autor: Vendula Brunhoferová

Pondělky nemá nikdo rád, po prosportovaném, propařeném nebo v lepším případě proleženém víkendu je návrat do pracovního procesu vždy obtížný. Ale i takový proklínaný den jako ten první v týdnu vám může zpříjemnit nějaká pěkná večerní společenská akce. A když je tou akcí křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči, stane se startovní den nového týdne více než snesitelným.

Komentářů: 0 | Přístupů: 54

Ediční plán FANTOM Printu – čtvrté čtvrtletí 2014
30. září - Ediční plán FANTOM Printu – čtvrté čtvrtletí 2014
Literární novinky | Autor: FANTOM Print

Letí to, co říkáte? Není to tak dávno, co jsme odtajnili ediční plán FANTOM Printu (www.fantomprint.cz) na první tři měsíce letošního roku a už je před námi podzim a zima. A s nimi i knižní finiš, kdy nakladatelé excelují s posledními literárními majstrštyky, které přes léto nachystali pro věrné čtenáře…

Komentářů: 4 | Přístupů: 963

Opičí král se ocitá v boji mezi démony a nebem
30. září - Opičí král se ocitá v boji mezi démony a nebem
Filmy a seriály | Autor: Blanka Trávníková

Válka s démony byla na denním pořádku do doby, než bylo zničeno nebe, na obou stranách barikády měli ohromné škody a náprava škod vyžadovala spoustu času. Právě do tohoto období se narodí Opičí král Sun Wukong a zavládne vše, jen ne klid.

Komentářů: 1 | Přístupů: 287

Pozvánka na křest knihy Vynálezce Alva
29. září - Pozvánka na křest knihy Vynálezce Alva
Události | Autor: Edice ČT

Je libo raketobrusle, přenášedlo, létající samočistící maxibubliny nebo robota, který za vás uklidí zahradu? Alva si ví rady se vším. S tímto vynálezcem se rozhodně nudit nebudete!

Komentářů: 0 | Přístupů: 146

Výchozí bod: věda proti víře
28. září - Výchozí bod: věda proti víře
Kino | Autor: Maxim Ronovec

Molekulární biolog dr. Ian Gray je fascinován očima. Sbírá fotografie lidských duhovek a rovněž svůj vědecký výzkum zaměřil na orgány zraku různých tvorů. Pomocí jejich modifikace chce předvést evoluci oka a vyvrátit tak jeden z nejpádnějších kreacionistických argumentů.

Komentářů: 0 | Přístupů: 239

Tenkrát na západě… v Gothamu
27. září - Tenkrát na západě… v Gothamu
Komiksové recenze | Autor: Vendula Brunhoferová

Ani Řím nikdo nepostavil za den, natožpak Gotham. Batmanovo město má rovněž svou bohatou historii, a jaká byla, to nám prozradí první svazek série All Star Western.

Komentářů: 0 | Přístupů: 273

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


1. září -
Vítězem soutěže o Krále orků se stal Daniel Stecher

Do soutěže o nový román ze série Kladivo na čaroděje, Síť přízraků, jehož autorem je Ondřej Nečas, přišlo celkem 69 odpovědí, z čehož bylo 56 správných. Vítězem se stal Daniel Stecher. Po Aleně Černé v ukázce jde čarodějnice; do Kladiva na čaroděje nepatří Hawk; autorem osmé části bude Martin D. Antonín a obálky kreslí Lubomír Kupčík. Vítězi gratulujeme!

25. června -
Vítězi soutěže o dva výtisky Dies Irae jsou Veronika Špalková a Miroslav Zacpal

Do soutěže o román Dies Irae, jehož autorem je Robert Fabian, přišlo celkem 137 odpovědí, z toho bylo 111 správných. Vítězi se stali Veronika Špalková a Miroslav Zacpal. Robet Fabian píše military sci-fi; Mariňáci vyšli poprvé v roce 2000; povídka Roberta Fabiana, která vyšla v antologii Třpyt mečů, záblesky laserů, se jmenovala Epizit a Straky na vrbě nevydávají Vilmu Kadlečkovou. Vítězům gratulujeme!

15. června - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

5. června - Redakce
Noc fantazie aneb fantastická noc v knihovně!!!

V rámci Ostravské muzejní noci je 7.6.2014 v knihovně města Ostravy připraven zajímavý program pro všechny milovníky fantazie. Kromě cestování fantastickými světy, tanečního a hudebního programu či ochutnávek kuchyně jiných kultur je pro návštěvníky připravena i beseda o životě a díle Stephena Kinga, krále hororu, doplněna o ukázky z knih a filmů, kterou přednese Bohdan Volejníček alias BoboKing. Více informací o programu na www.kmo.cz

4. června - Ivan Adamovič
Burza a dražba sci-fi knih

Čtenáři a sběratelé fantastiky jsou zváni na burzu a dražbu sci-fi knih, která se koná v sobotu 14. června od 17 hodin v Knihovně Josefa Nesvadby, Kavárna Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5. Bude zde možnost zakoupit nové i starší knihy, některé skoro „za hubičku“, ale i vydražit zajímavé sběratelské lahůdky. Příjem knih: knihy na prodej nebo dražbu můžete odevzdat personálu knihovny v pátek 13. 6. od 16 do 18 hod nebo v sobotu od 16 h. Každý prodejce přinese seznam svých knih (nanejvýš 30 kusů, větší množství po domluvě) a do každé vloží papírek se svou iniciálou a cenou knihy. Bližší info na e-mailu norrell@seznam.cz.

2. června - redakce
Zemřel Jay Lake

Včera, 1.6.2014, podlehl v boji s rakovinou tlustého střeva americký spisovatel Jay Lake, nositel ceny Johna W. Campbella pro nejlepšího začínajícího autora a několika nominací na prestižní ceny Nebula či Hugo. I v češtině jsme měli tu čest se s Lakovou překrásnou imaginací seznámit skrze dvojici románů Květinová zkouška a clockpunk Srdce světa.

Seznam článků


Na cestě za CONiášem
26. září - Na cestě za CONiášem
Akce | Autor: Alena Sladkovská

Reportáží z conů je velké množství – většinou od lidí, kteří svou první akci zažili tak dávno, že se psal letopočet ještě s jedničkou na začátku. Čas od času ale neuškodí přečíst si i něco od návštěvníka, který cony neobráží ve velkém. Jasně – bude jásat nad věcmi, které pro nás jsou již běžné a okoukané – možná tak moc, že už si ani nedokážeme uvědomit, jak je to super, dokud to neuslyšíte (neuvidíte černé na bílém). Takže jsme vám sehnali někoho, kdo vám to řekne.

Komentářů: 0 | Přístupů: 258

Pozvánka na křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
25. září - Pozvánka na křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
Akce | Autor: OneHotBook

Zaujala vás velkolepá audio adaptace nejlepšího českého sci-fi románu loňského roku Mycelium: Jantarové oči v podání devíti pečlivě vybraných interpretů? V tom případě nesmíte propásnout její křest, který se uskuteční v pondělí 29. 9. od 19.00 ve vinném baru VELTLIN & čajovně Tea Mountain.

Komentářů: 0 | Přístupů: 209

Ztracená brána ukrývá tajemný magický svět
23. září - Ztracená brána ukrývá tajemný magický svět
Knižní recenze | Autor: Nela Libovická

Někdo je zvláštní mezi normálními, ale Danny North má opačný problém. V jeho světě magie nepatří do pohádek, stejně tak ani dávní bohové do mýtů a legend. Dannyho rodina navíc patří mezi ty, kteří dokáží neuvěřitelné zázraky. On sám však, jak se zdá, nemá vůbec žádný talent.

Komentářů: 1 | Přístupů: 429

Labyrint: Útěk je nemožný
22. září - Labyrint: Útěk je nemožný
Kino | Autor: Maxim Ronovec

Než bys řekl „Velký bratr“, je v kinech po Dárci další dystopie pro mládež. Úspěchy filmových adaptací trilogie Susanne Collinsové Hunger Games ukázaly producentům novou cestu ke konci duhy, a tak subžánr Young Adult dystopií ždímou o sto šest. Tentokrát jejich lačné prsty ukázaly na knižní sérii Jamese Dashnera „The Maze Runner“.

Komentářů: 1 | Přístupů: 579

Filmový bulvár
22. září - Filmový bulvár
Filmové novinky | Autor: Josef Horký

Ďábel a Hollywood nikdy nespí. Díky druhému jmenovanému se tak na síti každý den objevují nové a nové informace, zprávy a drby o tom, co, kdo, kdy, kde, s kým a za kolik… natočí.

Komentářů: 0 | Přístupů: 486

Ultimátní Spider-Man na střídačce s X-meny
18. září - Ultimátní Spider-Man na střídačce s X-meny
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Další sešity pavoučího sympaťáka a mutantů přinášejí opět poctivou porci zábavy a i nadále dokáží překvapovat.

Komentářů: 0 | Přístupů: 406

CONiáš za dveřmi
16. září - CONiáš za dveřmi
Akce | Autor: Městská knihovna v Praze

Potkali se dva (třeba u Kolína). Slovo dalo slovo, minuty plynuly a najednou už seděli na zahrádce, hřáli se na sluníčku (jsme optimističtí, takže byl teplý a nedeštivý podzim), popíjeli z korbelů pěnivý mok a bylo jim dobře. Kolem létali draci a vzducholodě a pochodovali trpaslíci a elfové a mágové a vůbec bylo hezky.

Komentářů: 1 | Přístupů: 366

Dárce: Chtěli kontrolu, ale sami vybrali jejího odpůrce
15. září - Dárce: Chtěli kontrolu, ale sami vybrali jejího odpůrce
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Vznikl jako výrobek nové společnosti a měl se stát dalším dokonalým článkem v zdánlivě perfektním uspořádání komunity. Bez schopnosti milovat a toužit, nenávidět a odmítat. Postaven proti systému byl ve chvíli, kdy ho jeho organizátoři sami vybrali za nového příjemce paměti lidstva.

Komentářů: 3 | Přístupů: 596

Temná hrdinko, nikdy nechoď sama nocí
14. září - Temná hrdinko, nikdy nechoď sama nocí
Knižní recenze | Autor: Darina Melcherová

Mladá autorka Abigail Gibbsová se zapsala do podvědomí milovníků žánru young adult literatury svou prvotinou Temná hrdinka: Večeře s vampýrem. Zavádí nás do už téměř klasického světa vampýrů. Světa, kde je pití krve na denním pořádku. Nebylo by to však ono, kdyby se všechno nějak nezkomplikovalo.

Komentářů: 0 | Přístupů: 430

Neočlověk: O letech do vesmíru v hlavě Zdeňka Páva
13. září - Neočlověk: O letech do vesmíru v hlavě Zdeňka Páva
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Svět jako jeden velký bizarní lunapark, plný příšerek, dinosaurů, oranžových ufonů, guruů, kyborgů, oblud s chapadlem, poloptátků, mluvicích rostlin a hladových vlaků. A někde mezi nimi se potuluje i neočlověk, možná chodí, možná se plazí, možná jenom smrdí nebo teče.

Komentářů: 2 | Přístupů: 443

Zůstaň se mnou
12. září - Zůstaň se mnou
Knižní recenze | Autor: Kateřina Müllerová

Jistě jste slyšeli již bezpočet diskuzí na téma, co vás čeká, až jednou odejdete navždy. Ale možná vás také zajímá, jak vnímají své okolí lidé ležící v kómatu. Svůj tragický příběh nám v knize Gayle Formanové vypráví sedmnáctiletá Mia, která jednu takovou zkušenost právě prožívá.

Komentářů: 2 | Přístupů: 544

Zveme vás na Parcon 2014
12. září - Zveme vás na Parcon 2014
Akce | Autor: Parcon

Parcon představuje nejstarší a historicky nejprestižnější setkání fanoušků fantastiky v Čechách a na Slovensku. Vznikl již v roce 1982 při příležitosti udělování první Ceny Karla Čapka. Od roku 1987 se jedná o akci putovní. Tento rok se posedmé koná na Slovensku. V Bratislavě jsme ho naposledy organizovali přede dvěma lety, předtím zde byl pouze v roce 1990.

Komentářů: 0 | Přístupů: 392

Jack skáče v čase steampunkovým Londýnem
11. září - Jack skáče v čase steampunkovým Londýnem
Knižní recenze | Autor: Jan Michálek

Když se na českém trhu s fantastikou objeví nová kniha neznámého a talentovaného autora, je to malý svátek. A nezáleží na tom, jestli se jedná o jméno české nebo zahraniční. Ještě větší důvod k oslavě nastává, když vyjde u nás zdaleka ne tak rozšířený steampunk. Anglický autor Mark Hodder svým románem splňuje oba zmíněné sváteční předpoklady, zamiřme tedy do uliček jeho viktoriánského Londýna.

Komentářů: 14 | Přístupů: 1352

Sin City: Film, pro který bychom nevraždili
10. září - Sin City: Film, pro který bychom nevraždili
Kino | Autor: Josef Horký

Je noc. Horká a hříšná. V temných, zakouřených uličkách Basin City seženete všechno, po čem vaše marnotratné srdce baží. Sex. Chlast. Hazard. Musíte však být připraveni platit – a doufat, že cena nebude příliš vysoká. Jinak se i vaše kosti přidají k základům, na nichž město hříchu stojí.

Komentářů: 2 | Přístupů: 966

Knižní okénko Bestiálního Fajkuse S01E02
9. září - Knižní okénko Bestiálního Fajkuse S01E02
YouTube kanál | Autor: Martin Fajkus

Co můžete čekat od nového Zaklínače? Jde skloubit sci-fi a vaření? Bestiální Fajkus má odpověď na všechno!

Komentářů: 34 | Přístupů: 1560

In Nomine Sanguinis: Beskydy nabízí ideální krajinu pro rekreaci a lov upírů
9. září - In Nomine Sanguinis: Beskydy nabízí ideální krajinu pro rekreaci a lov upírů
Knižní recenze | Autor: Lukáš Vaníček

Miroslav Žamboch je zpátky s knihou o upírech a vlkodlacích, o střelných zbraních a krásné, vlhké, sychravé přírodě páchnoucí jehličím a střelným prachem. Ideální místo pro dovolenou a ideální kniha na začínající podzimní večery. Akční, drsná, řemeslně perfektní, leč slabší v kolenou.

Komentářů: 19 | Přístupů: 1900

Jack London se opět toulá po hvězdách
8. září - Jack London se opět toulá po hvězdách
Knižní recenze | Autor: Lucie Kokaislová

Když se vysloví jméno Jack London, téměř každý automaticky spojí tohoto amerického spisovatele především s dobrodružnou literaturou a knihami Bílý Tesák či Volání divočiny. Londonova rozsáhlá tvorba ovšem nezahrnuje jen literaturu pro mládež.

Komentářů: 3 | Přístupů: 530

Lenona Štiblaríková: "Píšem, o čom snívám, o svetoch, kde by sa mi páčilo žiť"
7. září - Lenona Štiblaríková: "Píšem, o čom snívám, o svetoch, kde by sa mi páčilo žiť"
Rozhovory a profily | Autor: Zuzana Hloušková

Lenona Štiblaríková vtrhla na česko-slovenské fantastické nebe jako kometa. Během uplynulých tří let stihla vydat tři romány (Šťastlivec, Astrálny pútnik, Bratislavská bludička) i řadu povídek (např. ve sborníku Fantastická 55), vyloupit poklad z moravského sklepa a uchvátit Mloka. Co stojí za tajemstvím jejího úspěchu?

Komentářů: 14 | Přístupů: 914

Zářijová Pevnost: Holky a loučení
6. září - Zářijová Pevnost: Holky a loučení
Literatura | Autor: Michal Kronych

Zářijové číslo Pevnosti je opět tak nabušené, že jen těžko naleznete lepší čtivo kupříkladu pod školní lavici. Tedy, pokud jste jej nepřečetli ještě před prvním zářím. (Ne, že bychom vás naváděli číst pod lavicí. Ale co už – to víte, že navádíme.)

Komentářů: 4 | Přístupů: 675

Bleach 14: Sběrač duší se dere na vrchol
5. září - Bleach 14: Sběrač duší se dere na vrchol
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Tite Kubo prostě umí. Kdo by řekl, že se z lehce humorné série s jednoduchou zápletkou stane svižná akční pecka, která má stále několik es v rukávu. Po souboji se Zarakim a smrti jednoho z Kapitánů se Soul Society ocitá v chaosu a nebezpečí doslova číhá na každém kroku.

Komentářů: 0 | Přístupů: 492