Mlok 2017 aneb to nejlepší z Ceny Karla Čapka

Cena Karla Čapka je jedna z najprestížnejších súťaží pre autorov sci-fi, fantasy a hororu. Každoročne sa do nej hlási množstvo súťažiacich, a to aj napriek tomu, že sa zaviedol registračný poplatok. Tento rok boli výsledky vyhlásené 22. júla (července), na Parcone v Pardubiciach. Tradične zo súťaže vzíde zborník toho najlepšieho, čo si porotcovia mohli prečítať, a inak tomu nebolo ani teraz. Mlok 2017 je opäť zložený z toho najzaujímavejšieho a môžem povedať, že tematicky si v ňom každý čitateľ nájde to svoje.

Když fízlové vezmou spravedlnost do svých rukou…

POZOR! Tato recenze knihy Špinavý kšefty na North Ganson Street může obsahovat nevhodná slova – proto by ji neměla číst mládež, citlivější jedinci a další osoby, které si myslí, že by jim obsah mohl přinést jakoukoliv újmu. Vy ostatní si to zaručeně užijete. A nyní předávám slovo detektivu Bettingerovi.

John Wick 2: Krvavá romantika pokračuje a krev teče opět proudem

Před nedávnem vyšlo pokračování novodobé akční klasiky a vy máte nyní možnost si přečíst, jak to vidí jeden z našich redaktorů. Hvězda z Matrixu se podruhé vrací jako obávaný nájemný zabiják John Wick, kterého se bojí celé podsvětí a vede si stejně dobře jako v prvním díle. Místy dokonce i lépe.

Když vyměníte lva za sovu aneb Lehké fantazijno podruhé

Celý příběh začal na Startovači, kde čtenáři dostali možnost podpořit první díl projektu Lehké fantazijno – knihu s názvem Žena se lvem. Zkušené editorky zaručující kvalitu, slibná jména autorek povídek plus zajímavé bonusy k tomu – tak kdo by se divil, že se vydání knihy zafinancovalo? A vzhledem k tomu, že Žena se lvem sklidila nadšené kritiky a v roce vydání (2016) neunikla ani zrakům členů Akademie SFFH, nenechal na sebe druhý díl, v jehož titulu vyměnila žena lva za sovu, dlouho čekat.

Pelyněk s nádechem steampunku

Steampunk táhne. Atmosféra viktoriánského Londýna plná uhelného dýmu, ozubených kol a sykotu přehřáté páry prožívá svou renesanci. Aby také ne. Sebeklasičtější příběh v těchto kulisách obratem získává náboj, díky kterému lehko uvízne v paměti čtenáře.

1 2 3 716

Nové knihy v eshopu