Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 21.08.2014 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Strážci Galaxie: Hájili jsme galaxii
8. srpna - Strážci Galaxie: Hájili jsme galaxii
Kino | Autor: Maxim Ronovec

I řekl Feige, vrchní šéf marvelovské produkce: Dvakrát do roka ohřeješ se v kině s naším bijákem! Což byl donedávna* pozoruhodný plán. Letošní prvničkou byl skvělý Captain America: Winter Soldier, následují jej u nás poměrně neznámí, ale zato neméně očekávaní, Strážci Galaxie.

Komentářů: 2 | Přístupů: 930

Nejnovější články


Psycho II: Populární sériový vrah se znovu chopil svého nože
dnes - Psycho II: Populární sériový vrah se znovu chopil svého nože
Knižní recenze | Autor: Jana Filípková

Znáte Hitchcockovo Psycho? Zbytečná otázka. A co Roberta Blocha? Už věcnější dotaz. Málokdo dnes ví, že scénář jednoho z nejkultovnějších filmů nevznikl v hlavě žádného hollywoodského scénáristy, nýbrž jako novela o 139 stranách z pera amerického spisovatele Blocha.

Komentářů: 1 | Přístupů: 69

Luciferovi se splnil jeho sen a setřásl Stvořitelovy okovy
20. srpna - Luciferovi se splnil jeho sen a setřásl Stvořitelovy okovy
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Třetí kniha osudů Jitřního knížete zaujme už svou fantastickou obálkou. Zapomeňte na lidové křesťanské karikatury. Tady vidíte podstatu Lucifera: v obleku, se zlatými rozepjatými křídly, vlasy i očima stejné barvy, se sklenkou Martini s nezbytnou olivou v ruce, obklopený hady. To je Lucifer ve zkratce a přitom ve všech svých odstínech. Elegance, šarm, nádhera, ale i egoismus, povýšenost, klam, napětí, ba strach. Tedy všechno, čeho čtenář nalezne v knize přehršle.

Komentářů: 0 | Přístupů: 183

Bessonova Lucy se potýká s existencí
20. srpna - Bessonova Lucy se potýká s existencí
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Ptáme se, jaký je smysl lidského bytí, ale kdo zná odpověď? Najít se ji pokusil Luc Besson ve své Lucy se Scarlett Johansson v hlavní roli a Darwinovou teorií v závěsu.

Komentářů: 2 | Přístupů: 232

ROZHOVOR: George R. R. Pavlovský sní o penzi ve stylu Stana Leeho
19. srpna - ROZHOVOR: George R. R. Pavlovský sní o penzi ve stylu Stana Leeho
Rozhovory a profily | Autor: Josef Šrámek

Kladivo na čaroděje nepřehlédnutelně zčeřilo hladinu domácí fantastiky a během chviličky se kolem něho vytvořily adorující zástupy fanatických uctívačů. Jelikož se nám pomalu, ale jistě blíží uzavření první desítky dílů, bylo na čase vyzpovídat člověka, který za to všechno může. Dámy a pánové, potlesk pro pana Felixe Jonáše, známějšího v literárním světě jako Jiří Pavlovský.

Komentářů: 24 | Přístupů: 626

Žemličkova Vlčice vám poví, jak démoni zlobí
18. srpna - Žemličkova Vlčice vám poví, jak démoni zlobí
Knižní recenze | Autor: Lukáš Kos

Vlkodlačice Kroana a její dobrodružství se už dokázaly zapsat do paměti mnohých čtenářů jako kvalitní historická fantasy s příjemným slovanským nádechem. Povedlo se však Zdeňku Žemličkovi i nové pokračování?

Komentářů: 11 | Přístupů: 410

První stříbrná kniha snů se podobá Drahokamům, přesto pobaví
17. srpna - První stříbrná kniha snů se podobá Drahokamům, přesto pobaví
Knižní recenze | Autor: Veronika Stránská

Šestnáctiletá Liv Silberová miluje záhady a dobrodružství, což se hodí, protože se neustále stěhuje v rámci celého světa. Jejím nenovějším bydlištěm je Londýn – město plné záhad – a navíc se bude Liv stěhovat do starého viktoriánského domu, ke kterému jako bonus dostala dva nevlastní sourozence. Nudný život to tedy rozhodně není, a aby toho nebylo málo, přihodí se ta věc se sny…

Komentářů: 1 | Přístupů: 181

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


23. července -
Vítězem soutěže o Krále orků se stal Jiří Karpíšek

Do soutěže o román Král orků, další příběh s temným elfem Drizztem Do’ Urdenem, přišlo celkem 90 odpovědí, z toho bylo 73 správných. Vítězem se stal Jiří Karpíšek. Trilogie, která tímto románem začíná, se jmenuje Změna; do světa Forgotten Realms nepatří Raistlin; R. A. Salvatore píše příběhy ze světa Star Wars a autorem obálky k románu je Todd Lockwood. Vítězi gratulujeme!

22. července -
Vítězi soutěže o dvě vstupenky na předpremiéru Herkula jsou Dominik Dostál, Tomáš Vícha, Veronika Špalková, Julie Melicharová a Jan Zíka

Do této rychlosoutěže přišlo celkem 25 odpovědí, z toho bylo 19 správných. Brett Ratner je režisérem Červeného draka; hlavní roli hraje Dwayne Johnson; v seriálu Herkula hrál Kevin Sorbo a Herkulovým otcem byl Zeus. Vítězům gratulujeme!

9. července -
Vítězem soutěže o Klenoty české fantasy se stal Pavel Vávra

Do soutěže o Klenoty české fantasy, novou antologii Ondřeje Jireše, přišlo celkem 120 odpovědí, z toho bylo 104 správných. Vítězem se stal Pavel Vávra. V antologii je celkem 17 povídek a novel; nepřispěl sem Jiří W. Procházka; Ondřej Jireš není editorem Temných časů a Jana Jůzlová vyhrála Cenu Karla Čapka s povídkou Obojek v roce 2005. Vítězi gratulujeme!

25. června -
Vítězi soutěže o jednodenní vstupenky na Festival fantazie jsou Jarka Řezníčková, Helena Uhříková a Miluše Šafránková

Do soutěže o jednodenní vstupenky na Festival fantazie přišlo celkem 52 odpovědí, z toho bylo 46 správných. Vítězkami se staly Jarka Řezníčková, Helena Uhříková a Miluše Šafránková. Festival fantazie se koná v Chotěboři; vyhlašovaná soutěž se jmenuje Aeronautilus, loni na festival přijel Michael A. Stackpole a George R. R. Martin do Chotěboře dorazil v roce 2002. Vítězkám gratulujeme!

25. června -
Vítězi soutěže o dva výtisky Dies Irae jsou Veronika Špalková a Miroslav Zacpal

Do soutěže o román Dies Irae, jehož autorem je Robert Fabian, přišlo celkem 137 odpovědí, z toho bylo 111 správných. Vítězi se stali Veronika Špalková a Miroslav Zacpal. Robet Fabian píše military sci-fi; Mariňáci vyšli poprvé v roce 2000; povídka Roberta Fabiana, která vyšla v antologii Třpyt mečů, záblesky laserů, se jmenovala Epizit a Straky na vrbě nevydávají Vilmu Kadlečkovou. Vítězům gratulujeme!

15. června - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

Seznam článků


Živí mrtví jsou k nakousnutí i s lovci
16. srpna - Živí mrtví jsou k nakousnutí i s lovci
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Svět oživlých mrtvol, ve kterém nemá nikdo své místo klidu jisté, se otevírá již pojedenácté a přináší další šokující odhalení a nečekané zvraty. Tahle sága zkrátka umí neustále překvapovat.

Komentářů: 2 | Přístupů: 393

Co se skrývá v Mlze Stephena Kinga?
15. srpna - Co se skrývá v Mlze Stephena Kinga?
Knižní recenze | Autor: Maxim Ronovec

Představovat osobu Stephena Kinga by bylo jen škrtáním sirky při lesním požáru. Jméno jednoho z nejúspěšnějších a nejoslavovanějších autorů současnosti zná dozajista každý návštěvník tohoto webu. Spousta z nich pak jistě měla co do-čtenářského-činění i s chronologicky druhou sbírkou Kingových kratších prací, Mlhou, která se u nás nedávno dočkala druhého vydání.

Komentářů: 1 | Přístupů: 391

Asylum: Šílený ředitel se vrátil!
14. srpna - Asylum: Šílený ředitel se vrátil!
Knižní recenze | Autor: Nikol Waloszková

Madeleine Rouxová ve své knize zavádí čtenáře do prostředí psychiatrické léčebny, která za svými dveřmi skrývá děsivou minulost. Pokusy, které tu byly vykonávány na pacientech, zůstaly navždy skryty. Přichází chvíle, kdy do města přijíždí Dan Crawford, aby tajemství odhalil.

Komentářů: 1 | Přístupů: 305

Nespoutaná krvavá tvorba Maji Lidie Kossakowské
13. srpna - Nespoutaná krvavá tvorba Maji Lidie Kossakowské
Knižní recenze | Autor: Vít Martin Matějka

Možností, jak nahlédnout autorovi pod pokličku, potažmo do hlavy, není mnoho. I když se tomu dotyčný aktivně nebrání, jsou zájemci odkázáni na střípky informací rozesetých v rozhovorech, komentářích, nebo velmi vzácných autorských čteních. Autorů fantastiky, kteří vydali vlastní životopis, také mnoho není. Zvídaví čtenáři jsou tak odkázáni na jedinou formu, která umožní poodkrýt závoj tajemství autorovy tvorby, a to je soubor povídek mapujících jeho tvorbu.

Komentářů: 1 | Přístupů: 382

Jaký je váš Index hrůzy?
12. srpna - Jaký je váš Index hrůzy?
Knižní recenze | Autor: Kateřina Müllerová

Kde jsou ty doby, když se do kin po prvé dostal film Terminátor nebo Matrix. Všichni se smáli, že takové sci-fi v budoucnu není možné. A ejhle, po pár letech dnešní nanotechnologie už dokáže takové věci, o kterých se nám dříve ani nesnilo. Robertu Harrisovi se toto téma povedlo skvěle zpracovat do velmi reálného a děsivého příběhu.

Komentářů: 1 | Přístupů: 461

Mycelium 3: Neodvratný pád do temnot
11. srpna - Mycelium 3: Neodvratný pád do temnot
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Po přečtení téhle knihy se můžete jít tak akorát opít (a nemusíte být zrovna ženská). Kdo se ale nebojíte se svým oblíbeným hrdinou prožít také chvíle úzkosti, pochybností a bezmoci, a nejen okamžiky, kdy je úžasný borec, třetí díl Mycelia si rozhodně užijete do sytosti.

Komentářů: 37 | Přístupů: 1277

Kostičas vás provede světem stejně skutečným, jako je ten náš
10. srpna - Kostičas vás provede světem stejně skutečným, jako je ten náš
Knižní recenze | Autor: Zuzana Malá

Londýn, rok 2059. Když společnost označí jasnovidce za nemocné, nepřirozené stvůry a snaží se je vyhladit, kam se schovají? Ke komu poběží? Co udělají? Přidají se k Syndikátu, společenstvu nepřirozených, a nechají se zaměstnat vidopánem, vůdcem jednoho z gangů. Alespoň to udělala Paige, aby si zachránila život.

Komentářů: 2 | Přístupů: 366

Ohnivá bouře překlenuje propast mezi dvěma opičími filmy
9. srpna - Ohnivá bouře překlenuje propast mezi dvěma opičími filmy
Knižní recenze | Autor: David P. Stefanovič

Mezi dějem Zrození planety opic (2011) a letošního Úsvitu planety opic uplynulo 10 let. Postavy se tak nachází ve značně rozdílných situacích a na lidské straně se ansábl dokonce kompletně vyměnil. Částečný vhled do téhle mezery nabízí „oficiální prequel“ k druhému filmu, Ohnivá bouře od Grega Keyese.

Komentářů: 2 | Přístupů: 387

Silo: Postapo s mozkem
7. srpna - Silo: Postapo s mozkem
Knižní recenze | Autor: Lukáš Kos

V dnešní době je probírání se postapokalyptickými sci-fi jako procházení hustou džunglí. Člověk musí mít pořádně ostrou mačetu, aby se prosekal těmi liánami a keři nechutného množství mládežnických hrdinů, kteří se pitvají ve svých bolístkách a brečí nad tím, že je jejich vyvolená nechce, zatímco kolem zuří atomová zima. Je to prostě tvrdý svět, ve kterém se ale i nadále dá nalézt mýtina plná osvěžujícího radioaktivního vzduchu. A na jedné se vyjímá Silo.

Komentářů: 9 | Přístupů: 934

Velké hledání: Otáčky Kola času přináší i druhé šance
6. srpna - Velké hledání: Otáčky Kola času přináší i druhé šance
Knižní recenze | Autor: Martin Krátký

Grandiózní finále Oka světa odhalilo, na koho se upnula pozornost Temného. Kdo by měl být – díky osudu či manipulacím Aes Sedai – novým Drakem Znovuzrozeným. Je třeba čelit nejen nepřátelům, ale i vlastním strachům. A ne každý v tomto boji obstojí.

Komentářů: 8 | Přístupů: 711

Knižní okénko Bestiálního Fajkuse S01E01
5. srpna - Knižní okénko Bestiálního Fajkuse S01E01
YouTube kanál | Autor: Martin Fajkus

Nejvlivnější muž české fantastiky rozhodl, že bude mít vlastní pořad, a tak se také stalo!

Komentářů: 22 | Přístupů: 1327

Lucifer napodruhé vystrkuje růžky
5. srpna - Lucifer napodruhé vystrkuje růžky
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Druhá kniha Lucifera ukazuje, že se Neil Gaiman nemýlil. Postava padlého anděla si zaslouží vlastní sérii a volba Mikea Careyho, kterému Gaiman předal pomyslnou štafetu, také nebyla krokem vedle. Nevěříte?

Komentářů: 0 | Přístupů: 436

V Říši krve vrcholí válka, otroci přebírají otěže vlády
4. srpna - V Říši krve vrcholí válka, otroci přebírají otěže vlády
Knižní recenze | Autor: Michaela Voláková

Figurky na šachovnici jsou znovu rozestavěny, poslední tahy čekají na dokončení a ve vzduchu visí velké finále. Podaří se nemožné, nebo je na šťastný konec pozdě?

Komentářů: 1 | Přístupů: 447

Když do sebe narazí dva zcela odlišné světy
3. srpna - Když do sebe narazí dva zcela odlišné světy
Knižní recenze | Autor: Roxana Kubovská

Po explozích se lidstvo rozdělilo na dvě skupiny. Na ty, co měli štěstí a nyní žijí v bezpečí dómu, a na nešťastníky, kteří zůstali za hradbami. Mezi ty, co nepatřili k vyvoleným, se řadí i Pressia, na kterou každý den čekají nová nebezpečí.

Komentářů: 2 | Přístupů: 650

Srpnová Pevnost: Do nekonečna a ještě dál
2. srpna - Srpnová Pevnost: Do nekonečna a ještě dál
Literatura | Autor: Michal Kronych

O ústředním tématu srpnové Pevnosti nemůže být pochyb. Cesta ke hvězdám, to je směr, jakým se tuzemský nejčtenější žánrový časopis vydal tentokrát. A září jako polárka.

Komentářů: 1 | Přístupů: 454

Herkules: Jak se rodí legenda
1. srpna - Herkules: Jak se rodí legenda
Kino | Autor: Maxim Ronovec

Toto je příběh z dávných časů. Z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Vlastně počkat. Nebyli a nestíhali. Je totiž pouze jeden bůh. Dwayne Johnson. A jeho kyj.

Komentářů: 5 | Přístupů: 757

Cherie Priestová zpátky ve steampunkovém Seattlu, zamořeném zombiemi
31. července - Cherie Priestová zpátky ve steampunkovém Seattlu, zamořeném zombiemi
Knižní recenze | Autor: Jan Nohovec

Z volně propojené steampunkové série Cherie Priestové Mechanické století vyšla v češtině už pátá kniha, ve které se autorka vrací na první místo činu, zpátky do Seattlu. A je to výlet stejně dobrý jako ten úvodní – plný osobitých charakterů, zajímavého světa a akční zápletky.

Komentářů: 1 | Přístupů: 466

Advík 2014 ve fotografiích: Kolik máš kostýmů, tolikrát jsi fanouškem
30. července - Advík 2014 ve fotografiích: Kolik máš kostýmů, tolikrát jsi fanouškem
Geekzona | Autor: redakce

O posledním červencovém víkendu proběhlo v Praze každoroční monstrózní setkání fanoušků anime a mangy Advík. Byli jste při tom? Ať už ano, nebo ne, máme pro vás rozsáhlou galerii fotografií. Fotil Lukáš Krása.

Komentářů: 19 | Přístupů: 1378

Vycpaváč zvířat: Úsloví „jdi se vycpat“ získává zcela nový rozměr
29. července - Vycpaváč zvířat: Úsloví „jdi se vycpat“ získává zcela nový rozměr
Knižní recenze | Autor: Martin Bečvář

Polská fantastika má v našich luzích a hájích neotřesitelné místo a hvězda Jaroslava Grzedowicze, především díky tetralogii Pán ledové zahrady a románu Popel a prach, stoupá do závratných výšin. A tak na čtenáře číhá další, tentokrát povídková, lahůdka s názvem Vycpávač zvířat.

Komentářů: 1 | Přístupů: 587

Kolo času se opět nezadržitelně otáčí!
28. července - Kolo času se opět nezadržitelně otáčí!
Knižní recenze | Autor: Martin Krátký

Robert Jordan si vysloužil místo v panteonu velikánů fantasy literatury. Nemusí se vám to líbit, můžete se tomu divit, ale nemůžete to vyvrátit. Jeho Kolo času je fenomenální sága, která ovlivnila nejen čtenáře a další spisovatele, ale i malíře, hudebníky… a je jen otázkou času, kdy dojde i na film.

Komentářů: 20 | Přístupů: 1434