Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 30.10.2014 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Aktivní kovy
21. října - Aktivní kovy
Knižní recenze | Autor: Lukáš Vaníček

Drsné hlášky, humorné poznámky a taky hektolitry násilí v těch nejdivočejších podobách. Tak nějak by se daly představit Aktivní kovy, nová kniha Štěpána Kopřivy.

Komentářů: 4 | Přístupů: 953

Nejnovější články


Festival hororu Bloody Xmas se nezadržitelně blíží
dnes - Festival hororu Bloody Xmas se nezadržitelně blíží
Události | Autor: Redakce

Prestižní festival hororu Bloody Xmas s tradicí a vzácnými hosty proběhne 14. – 17. 11. v Chotěboři v hotelu Fantazie. Hlavními tématy jsou oslava 10. výročí zombie komedie Choking Hazard, slovenský horor a horor na pomezí fikce.

Komentářů: 0 | Přístupů: 64

Gotham
29. října - Gotham
Seriály | Autor: Lukáš Vaníček

Jak to asi vypadalo v Gothamu, než v něm začal po nocích řádit Temný rytíř? Jak pohodlný měli mafiáni spánek, než začali mít noční můry z Netopýřího muže? V novém seriálu Gotham Batmana nenajdete, přesto je to zážitek.

Komentářů: 0 | Přístupů: 214

KomiksFEST! 2014 přiveze Alexe Maleeva pro všechny superhrdinské fajnšmekry
28. října - KomiksFEST! 2014 přiveze Alexe Maleeva pro všechny superhrdinské fajnšmekry
Události | Autor: Michal Kronych

Na přelomu října a listopadu proběhne 9. ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST!

Komentářů: 0 | Přístupů: 121

Ale ten Batman je takovej… jinej
28. října - Ale ten Batman je takovej… jinej
Komiksové recenze | Autor: Vendula Brunhoferová

Na restarty jsme zvyklí. Dějí se většinou z důvodu přiblížení se současné generaci nebo modernizaci problémů a pocitů postav. Úplné překopání základních událostí či podstaty charakterů, to se tak často nestává. U DC Comics se na takovýto posun batmanovského universa odhodlal Geoff Johns, který to samé už provedl Supermanovi.

Komentářů: 0 | Přístupů: 306

Drákula: Neznámá legenda aneb zpátky do středověku
27. října - Drákula: Neznámá legenda aneb zpátky do středověku
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Nagelovaným upírkům odzvonilo. Alespoň pro tentokrát. Nenechejte se zmást jeho něžnější stránkou, v kinech bude divákům pít krev nefalšovaný Drákula z Transylvánie.

Komentářů: 3 | Přístupů: 500

Mít důvod jezdit na Parcon
26. října - Mít důvod jezdit na Parcon
Akce | Autor: Zuzana Hloušková

Možná bych na Parcon/Istrocon vůbec nevyrazila, kdybychom tam v sobotu neměli s přáteli vlastní vystoupení. Do Bratislavy je to i z Hradce Králové, odkud počínala naše společná cesta, přeci jen kus cesty a kdoví, jestli bude někdo na skupinu, která hodlá propagovat nový subžánr re-pre, vůbec zvědavý. Ale nakonec jsme vůbec nelitovali.

Komentářů: 0 | Přístupů: 231

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


1. září -
Vítězem soutěže o Krále orků se stal Daniel Stecher

Do soutěže o nový román ze série Kladivo na čaroděje, Síť přízraků, jehož autorem je Ondřej Nečas, přišlo celkem 69 odpovědí, z čehož bylo 56 správných. Vítězem se stal Daniel Stecher. Po Aleně Černé v ukázce jde čarodějnice; do Kladiva na čaroděje nepatří Hawk; autorem osmé části bude Martin D. Antonín a obálky kreslí Lubomír Kupčík. Vítězi gratulujeme!

25. června -
Vítězi soutěže o dva výtisky Dies Irae jsou Veronika Špalková a Miroslav Zacpal

Do soutěže o román Dies Irae, jehož autorem je Robert Fabian, přišlo celkem 137 odpovědí, z toho bylo 111 správných. Vítězi se stali Veronika Špalková a Miroslav Zacpal. Robet Fabian píše military sci-fi; Mariňáci vyšli poprvé v roce 2000; povídka Roberta Fabiana, která vyšla v antologii Třpyt mečů, záblesky laserů, se jmenovala Epizit a Straky na vrbě nevydávají Vilmu Kadlečkovou. Vítězům gratulujeme!

15. června - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

5. června - Redakce
Noc fantazie aneb fantastická noc v knihovně!!!

V rámci Ostravské muzejní noci je 7.6.2014 v knihovně města Ostravy připraven zajímavý program pro všechny milovníky fantazie. Kromě cestování fantastickými světy, tanečního a hudebního programu či ochutnávek kuchyně jiných kultur je pro návštěvníky připravena i beseda o životě a díle Stephena Kinga, krále hororu, doplněna o ukázky z knih a filmů, kterou přednese Bohdan Volejníček alias BoboKing. Více informací o programu na www.kmo.cz

4. června - Ivan Adamovič
Burza a dražba sci-fi knih

Čtenáři a sběratelé fantastiky jsou zváni na burzu a dražbu sci-fi knih, která se koná v sobotu 14. června od 17 hodin v Knihovně Josefa Nesvadby, Kavárna Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5. Bude zde možnost zakoupit nové i starší knihy, některé skoro „za hubičku“, ale i vydražit zajímavé sběratelské lahůdky. Příjem knih: knihy na prodej nebo dražbu můžete odevzdat personálu knihovny v pátek 13. 6. od 16 do 18 hod nebo v sobotu od 16 h. Každý prodejce přinese seznam svých knih (nanejvýš 30 kusů, větší množství po domluvě) a do každé vloží papírek se svou iniciálou a cenou knihy. Bližší info na e-mailu norrell@seznam.cz.

14. května - redakce
Blíží se uzávěrka literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014

Letošní ročník slovenské literární soutěže Martinus Cena Fantázie 2014 má uzávěrku 31. 5. 2014. Nadějní autoři mohou posílat povídky ve slovenštině v žánrech fantasy, sci-fi i hororu. Vítězové budou odměněni soškou a finanční částkou. Organizátoři navíc vyhlásili i soutěž o nejlepší anglicky psanou povídku ve stejných žánrech. Více na stránkách soutěže www.cenafantazie.sk .

Seznam článků


The Flash: Pilot nového superhrdinského seriálu
25. října - The Flash: Pilot nového superhrdinského seriálu
Seriály | Autor: Blanka Trávníková

Komiksovým adaptacím doba přeje a tak tu máme další seriál v režii americké televizní stanice The CW. Superběžec v červeném trikotu The Flash ze stáje DC Comics je spin-offem seriálu Arrow.

Komentářů: 0 | Přístupů: 295

FanCITY a Chotěboř, není to protimluv?
25. října - FanCITY a Chotěboř, není to protimluv?
Akce | Autor: Michal Kronych

Neměl by se con fantastiky a her v malé Chotěboři jmenovat spíš FanTown nebo FanVillage? Jenže Chotěboř je opravdové fanouškovské CITY, díky několika FFestivalům ročně. Ostatně, které jiné město v ČR má hotel Fantazie? Navštivte jej ve dnech 30. 10. – 2. 11. 2014.

Komentářů: 2 | Přístupů: 247

The Signal: jak se dostat k mimozemšťanům
24. října - The Signal: jak se dostat k mimozemšťanům
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Přibalit rybičky do auta a může se vyrazit. Zvědavost, která je ponoukala odjet na místo původu signálu, je přivedla k chatě jak z hororu a následně k mimozemšťanům.

Komentářů: 0 | Přístupů: 439

Algar Tarch neurazí ani nenadchne
23. října - Algar Tarch neurazí ani nenadchne
Knižní recenze | Autor: Věra Kejlová

Kniha Karoliny Francové Algar Tarch se na knižním trhu objevila poprvé v roce 2001. Jak obstojí v porovnání se současnou početnou konkurencí?

Komentářů: 3 | Přístupů: 586

Appleseed Alpha: New York je zničen a vysněná utopie v nedohlednu
22. října - Appleseed Alpha: New York je zničen a vysněná utopie v nedohlednu
Filmy a seriály | Autor: Blanka Trávníková

Poválečný New York je téměř neobýván, lidstvo postrádá naději. Deunan a Briareos jsou nuceni hledat si v tomto světě své místo. A za realitou spatřují vysněnou utopii Olympu.

Komentářů: 0 | Přístupů: 411

Dragon Age: Císařství masek
17. října - Dragon Age: Císařství masek
Knižní recenze | Autor: Jan Červenka

Pomalu se schyluje k vydání třetího dílu úspěšné počítačové hry Dragon Age, a tak není žádný div, že na pulty knihkupců útočí pokračování její knižní obdoby. Díky vzájemnému PR na tom nepochybně vydělají oba tituly, jak herní Inquisition, tak knižní Císařství masek. Ale vytěží z toho i čtenáři?

Komentářů: 0 | Přístupů: 456

Tolkien se představí na Karlově Univerzitě
17. října - Tolkien se představí na Karlově Univerzitě
Události | Autor: Michal Kronych

Přednášky českých odborníků a doprovodné výstavy o autorovi slavné ságy Pán Prstenů – J.R.R. Tolkienovi, proběhnou tento víkend na půdě Karlovy Univerzity.

Komentářů: 0 | Přístupů: 449

Drizzt kráčí cestou ke Králi orků
16. října - Drizzt kráčí cestou ke Králi orků
Knižní recenze | Autor: Jakub Neumann

R. A. Salvatore přináší další nebezpečné dobrodružství oblíbeného temného elfa Drizzta, jenž stojí jednou nohou ve válce, která by mohla rozhodnout o budoucnosti všech.

Komentářů: 0 | Přístupů: 525

Kolo času je Sága znovuzrozená!
15. října - Kolo času je Sága znovuzrozená!
Knižní recenze | Autor: Martin Krátký

Seančané byli poraženi, Valerský roh objeven a Drak znovuzrozený vybojoval na nebi velkou bitvu proti silám Temnoty. Zemi zachvátila naděje i panika. Právě tak vstupuje Kolo času do své třetí části.

Komentářů: 3 | Přístupů: 848

THE STRAIN: Upíři pro dospělé… no konečně
8. října - THE STRAIN: Upíři pro dospělé… no konečně
Seriály | Autor: Jan Havlíček

Už tenkrát Jarda Dietl věděl. Dobrý seriál byl, je a bude zlatý důl zábavního průmyslu. Západní produkce nás zahlcuje neuvěřitelným množstvím pohyblivých obrázků na pokračování, a kdo dnes nesleduje alespoň jeden seriál, jakoby ani nežil. Připočtěme k tomu fakt, že no. 1 tématem jsou stále ještě upíři a jsme doma. Upírských serošů jsou mraky, jenže spíše než cucání krve z artérií je zajímají pubertální problémy typu má mě rád, nemá mě rád a o pořádné napětí a odhalování velkých tajemství nemůže být ani řeč. Ale nebojte, blýská se na lepší časy. Vše by nám měla vynahradit nová seriálová bomba The Strain.

Komentářů: 2 | Přístupů: 1431

Crew č. 42 nastupuje s plnou parádou
7. října - Crew č. 42 nastupuje s plnou parádou
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Jakkoliv zdařilé bylo předchozí číslo magazínu Crew, stalo se jen pouhou ochutnávkou toho, na co se můžeme těšit v tomto ročníku. V čísle 42 to už do nás Crwáci perou naprosto bez milosti…

Komentářů: 0 | Přístupů: 564

Filmový bulvár
5. října - Filmový bulvár
Filmové novinky | Autor: Josef Horký

Ďábel a Hollywood nikdy nespí. Díky druhému jmenovanému se tak na síti každý den objevují nové a nové informace, zprávy a drby o tom, co, kdo, kdy, kde, s kým a za kolik… natočí.

Komentářů: 1 | Přístupů: 974

Agents of S.H.I.E.L.D: Malá vivisekce první série
4. října - Agents of S.H.I.E.L.D: Malá vivisekce první série
Seriály | Autor: Vendula Brunhoferová, Josef Šrámek

Během září se rozběhla druhá řada televizního seriálu Agents of S.H.I.E.L.D a myslíme, že není od věci malé opáčko – přečíst si názory na řadu první a to rovnou od dvou redaktorů FantasyPlanet.

Komentářů: 4 | Přístupů: 1231

Křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
1. října - Křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči
Události | Autor: Vendula Brunhoferová

Pondělky nemá nikdo rád, po prosportovaném, propařeném nebo v lepším případě proleženém víkendu je návrat do pracovního procesu vždy obtížný. Ale i takový proklínaný den jako ten první v týdnu vám může zpříjemnit nějaká pěkná večerní společenská akce. A když je tou akcí křest audioknihy Mycelium: Jantarové oči, stane se startovní den nového týdne více než snesitelným.

Komentářů: 0 | Přístupů: 849

Ediční plán FANTOM Printu – čtvrté čtvrtletí 2014
30. září - Ediční plán FANTOM Printu – čtvrté čtvrtletí 2014
Literární novinky | Autor: FANTOM Print

Letí to, co říkáte? Není to tak dávno, co jsme odtajnili ediční plán FANTOM Printu (www.fantomprint.cz) na první tři měsíce letošního roku a už je před námi podzim a zima. A s nimi i knižní finiš, kdy nakladatelé excelují s posledními literárními majstrštyky, které přes léto nachystali pro věrné čtenáře…

Komentářů: 18 | Přístupů: 2815

Opičí král se ocitá v boji mezi démony a nebem
30. září - Opičí král se ocitá v boji mezi démony a nebem
Filmy a seriály | Autor: Blanka Trávníková

Válka s démony byla na denním pořádku do doby, než bylo zničeno nebe, na obou stranách barikády měli ohromné škody a náprava škod vyžadovala spoustu času. Právě do tohoto období se narodí Opičí král Sun Wukong a zavládne vše, jen ne klid.

Komentářů: 4 | Přístupů: 1113

Pozvánka na křest knihy Vynálezce Alva
29. září - Pozvánka na křest knihy Vynálezce Alva
Události | Autor: Edice ČT

Je libo raketobrusle, přenášedlo, létající samočistící maxibubliny nebo robota, který za vás uklidí zahradu? Alva si ví rady se vším. S tímto vynálezcem se rozhodně nudit nebudete!

Komentářů: 0 | Přístupů: 466

Výchozí bod: věda proti víře
28. září - Výchozí bod: věda proti víře
Kino | Autor: Maxim Ronovec

Molekulární biolog dr. Ian Gray je fascinován očima. Sbírá fotografie lidských duhovek a rovněž svůj vědecký výzkum zaměřil na orgány zraku různých tvorů. Pomocí jejich modifikace chce předvést evoluci oka a vyvrátit tak jeden z nejpádnějších kreacionistických argumentů.

Komentářů: 2 | Přístupů: 708

Tenkrát na západě… v Gothamu
27. září - Tenkrát na západě… v Gothamu
Komiksové recenze | Autor: Vendula Brunhoferová

Ani Řím nikdo nepostavil za den, natožpak Gotham. Batmanovo město má rovněž svou bohatou historii, a jaká byla, to nám prozradí první svazek série All Star Western.

Komentářů: 0 | Přístupů: 671

Na cestě za CONiášem
26. září - Na cestě za CONiášem
Akce | Autor: Alena Sladkovská

Reportáží z conů je velké množství – většinou od lidí, kteří svou první akci zažili tak dávno, že se psal letopočet ještě s jedničkou na začátku. Čas od času ale neuškodí přečíst si i něco od návštěvníka, který cony neobráží ve velkém. Jasně – bude jásat nad věcmi, které pro nás jsou již běžné a okoukané – možná tak moc, že už si ani nedokážeme uvědomit, jak je to super, dokud to neuslyšíte (neuvidíte černé na bílém). Takže jsme vám sehnali někoho, kdo vám to řekne.

Komentářů: 0 | Přístupů: 617