Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 24.09.2014 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Pravdivá krev
26. srpna - Pravdivá krev
Seriály | Autor: Josef Horký

Když s definitivní platností skončí seriál, s nímž jeho fanoušci zažili dlouhé řady hodin zábavy, je to tak nějak melancholické, až smutné. Ale ještě smutnější je vědomí, že měl skončit o několik sérií dříve. Třeba jako Pravá krev.

Komentářů: 4 | Přístupů: 1120

Nejnovější články


Ztracená brána ukrývá tajemný magický svět
23. září - Ztracená brána ukrývá tajemný magický svět
Knižní recenze | Autor: Nela Libovická

Někdo je zvláštní mezi normálními, ale Danny North má opačný problém. V jeho světě magie nepatří do pohádek, stejně tak ani dávní bohové do mýtů a legend. Dannyho rodina navíc patří mezi ty, kteří dokáží neuvěřitelné zázraky. On sám však, jak se zdá, nemá vůbec žádný talent.

Komentářů: 0 | Přístupů: 172

Labyrint: Útěk je nemožný
22. září - Labyrint: Útěk je nemožný
Kino | Autor: Maxim Ronovec

Než bys řekl „Velký bratr“, je v kinech po Dárci další dystopie pro mládež. Úspěchy filmových adaptací trilogie Susanne Collinsové Hunger Games ukázaly producentům novou cestu ke konci duhy, a tak subžánr Young Adult dystopií ždímou o sto šest. Tentokrát jejich lačné prsty ukázaly na knižní sérii Jamese Dashnera „The Maze Runner“.

Komentářů: 1 | Přístupů: 358

Filmový bulvár
22. září - Filmový bulvár
Filmové novinky | Autor: Josef Horký

Ďábel a Hollywood nikdy nespí. Díky druhému jmenovanému se tak na síti každý den objevují nové a nové informace, zprávy a drby o tom, co, kdo, kdy, kde, s kým a za kolik… natočí.

Komentářů: 0 | Přístupů: 300

Čeští tvůrci kreslí králíka pro dobrou věc!
19. září - Čeští tvůrci kreslí králíka pro dobrou věc!
Komiksové novinky | Autor: Crew

Naši slavní kreslíři se účastnili celosvětové charitativní akce.

Komentářů: 2 | Přístupů: 295

Ultimátní Spider-Man na střídačce s X-meny
18. září - Ultimátní Spider-Man na střídačce s X-meny
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Další sešity pavoučího sympaťáka a mutantů přinášejí opět poctivou porci zábavy a i nadále dokáží překvapovat.

Komentářů: 0 | Přístupů: 311

CONiáš za dveřmi
16. září - CONiáš za dveřmi
Akce | Autor: Městská knihovna v Praze

Potkali se dva (třeba u Kolína). Slovo dalo slovo, minuty plynuly a najednou už seděli na zahrádce, hřáli se na sluníčku (jsme optimističtí, takže byl teplý a nedeštivý podzim), popíjeli z korbelů pěnivý mok a bylo jim dobře. Kolem létali draci a vzducholodě a pochodovali trpaslíci a elfové a mágové a vůbec bylo hezky.

Komentářů: 1 | Přístupů: 279

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


1. září -
Vítězem soutěže o Krále orků se stal Daniel Stecher

Do soutěže o nový román ze série Kladivo na čaroděje, Síť přízraků, jehož autorem je Ondřej Nečas, přišlo celkem 69 odpovědí, z čehož bylo 56 správných. Vítězem se stal Daniel Stecher. Po Aleně Černé v ukázce jde čarodějnice; do Kladiva na čaroděje nepatří Hawk; autorem osmé části bude Martin D. Antonín a obálky kreslí Lubomír Kupčík. Vítězi gratulujeme!

25. června -
Vítězi soutěže o dva výtisky Dies Irae jsou Veronika Špalková a Miroslav Zacpal

Do soutěže o román Dies Irae, jehož autorem je Robert Fabian, přišlo celkem 137 odpovědí, z toho bylo 111 správných. Vítězi se stali Veronika Špalková a Miroslav Zacpal. Robet Fabian píše military sci-fi; Mariňáci vyšli poprvé v roce 2000; povídka Roberta Fabiana, která vyšla v antologii Třpyt mečů, záblesky laserů, se jmenovala Epizit a Straky na vrbě nevydávají Vilmu Kadlečkovou. Vítězům gratulujeme!

15. června - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

5. června - Redakce
Noc fantazie aneb fantastická noc v knihovně!!!

V rámci Ostravské muzejní noci je 7.6.2014 v knihovně města Ostravy připraven zajímavý program pro všechny milovníky fantazie. Kromě cestování fantastickými světy, tanečního a hudebního programu či ochutnávek kuchyně jiných kultur je pro návštěvníky připravena i beseda o životě a díle Stephena Kinga, krále hororu, doplněna o ukázky z knih a filmů, kterou přednese Bohdan Volejníček alias BoboKing. Více informací o programu na www.kmo.cz

4. června - Ivan Adamovič
Burza a dražba sci-fi knih

Čtenáři a sběratelé fantastiky jsou zváni na burzu a dražbu sci-fi knih, která se koná v sobotu 14. června od 17 hodin v Knihovně Josefa Nesvadby, Kavárna Mezi řádky, Štefánikova 40, Praha 5. Bude zde možnost zakoupit nové i starší knihy, některé skoro „za hubičku“, ale i vydražit zajímavé sběratelské lahůdky. Příjem knih: knihy na prodej nebo dražbu můžete odevzdat personálu knihovny v pátek 13. 6. od 16 do 18 hod nebo v sobotu od 16 h. Každý prodejce přinese seznam svých knih (nanejvýš 30 kusů, větší množství po domluvě) a do každé vloží papírek se svou iniciálou a cenou knihy. Bližší info na e-mailu norrell@seznam.cz.

2. června - redakce
Zemřel Jay Lake

Včera, 1.6.2014, podlehl v boji s rakovinou tlustého střeva americký spisovatel Jay Lake, nositel ceny Johna W. Campbella pro nejlepšího začínajícího autora a několika nominací na prestižní ceny Nebula či Hugo. I v češtině jsme měli tu čest se s Lakovou překrásnou imaginací seznámit skrze dvojici románů Květinová zkouška a clockpunk Srdce světa.

Seznam článků


Dárce: Chtěli kontrolu, ale sami vybrali jejího odpůrce
15. září - Dárce: Chtěli kontrolu, ale sami vybrali jejího odpůrce
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Vznikl jako výrobek nové společnosti a měl se stát dalším dokonalým článkem v zdánlivě perfektním uspořádání komunity. Bez schopnosti milovat a toužit, nenávidět a odmítat. Postaven proti systému byl ve chvíli, kdy ho jeho organizátoři sami vybrali za nového příjemce paměti lidstva.

Komentářů: 2 | Přístupů: 490

Temná hrdinko, nikdy nechoď sama nocí
14. září - Temná hrdinko, nikdy nechoď sama nocí
Knižní recenze | Autor: Darina Melcherová

Mladá autorka Abigail Gibbsová se zapsala do podvědomí milovníků žánru young adult literatury svou prvotinou Temná hrdinka: Večeře s vampýrem. Zavádí nás do už téměř klasického světa vampýrů. Světa, kde je pití krve na denním pořádku. Nebylo by to však ono, kdyby se všechno nějak nezkomplikovalo.

Komentářů: 0 | Přístupů: 348

Neočlověk: O letech do vesmíru v hlavě Zdeňka Páva
13. září - Neočlověk: O letech do vesmíru v hlavě Zdeňka Páva
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Svět jako jeden velký bizarní lunapark, plný příšerek, dinosaurů, oranžových ufonů, guruů, kyborgů, oblud s chapadlem, poloptátků, mluvicích rostlin a hladových vlaků. A někde mezi nimi se potuluje i neočlověk, možná chodí, možná se plazí, možná jenom smrdí nebo teče.

Komentářů: 2 | Přístupů: 359

Zůstaň se mnou
12. září - Zůstaň se mnou
Knižní recenze | Autor: Kateřina Müllerová

Jistě jste slyšeli již bezpočet diskuzí na téma, co vás čeká, až jednou odejdete navždy. Ale možná vás také zajímá, jak vnímají své okolí lidé ležící v kómatu. Svůj tragický příběh nám v knize Gayle Formanové vypráví sedmnáctiletá Mia, která jednu takovou zkušenost právě prožívá.

Komentářů: 2 | Přístupů: 453

Zveme vás na Parcon 2014
12. září - Zveme vás na Parcon 2014
Akce | Autor: Parcon

Parcon představuje nejstarší a historicky nejprestižnější setkání fanoušků fantastiky v Čechách a na Slovensku. Vznikl již v roce 1982 při příležitosti udělování první Ceny Karla Čapka. Od roku 1987 se jedná o akci putovní. Tento rok se posedmé koná na Slovensku. V Bratislavě jsme ho naposledy organizovali přede dvěma lety, předtím zde byl pouze v roce 1990.

Komentářů: 0 | Přístupů: 325

Jack skáče v čase steampunkovým Londýnem
11. září - Jack skáče v čase steampunkovým Londýnem
Knižní recenze | Autor: Jan Michálek

Když se na českém trhu s fantastikou objeví nová kniha neznámého a talentovaného autora, je to malý svátek. A nezáleží na tom, jestli se jedná o jméno české nebo zahraniční. Ještě větší důvod k oslavě nastává, když vyjde u nás zdaleka ne tak rozšířený steampunk. Anglický autor Mark Hodder svým románem splňuje oba zmíněné sváteční předpoklady, zamiřme tedy do uliček jeho viktoriánského Londýna.

Komentářů: 14 | Přístupů: 1208

Sin City: Film, pro který bychom nevraždili
10. září - Sin City: Film, pro který bychom nevraždili
Kino | Autor: Josef Horký

Je noc. Horká a hříšná. V temných, zakouřených uličkách Basin City seženete všechno, po čem vaše marnotratné srdce baží. Sex. Chlast. Hazard. Musíte však být připraveni platit – a doufat, že cena nebude příliš vysoká. Jinak se i vaše kosti přidají k základům, na nichž město hříchu stojí.

Komentářů: 2 | Přístupů: 781

Knižní okénko Bestiálního Fajkuse S01E02
9. září - Knižní okénko Bestiálního Fajkuse S01E02
YouTube kanál | Autor: Martin Fajkus

Co můžete čekat od nového Zaklínače? Jde skloubit sci-fi a vaření? Bestiální Fajkus má odpověď na všechno!

Komentářů: 30 | Přístupů: 1336

In Nomine Sanguinis: Beskydy nabízí ideální krajinu pro rekreaci a lov upírů
9. září - In Nomine Sanguinis: Beskydy nabízí ideální krajinu pro rekreaci a lov upírů
Knižní recenze | Autor: Lukáš Vaníček

Miroslav Žamboch je zpátky s knihou o upírech a vlkodlacích, o střelných zbraních a krásné, vlhké, sychravé přírodě páchnoucí jehličím a střelným prachem. Ideální místo pro dovolenou a ideální kniha na začínající podzimní večery. Akční, drsná, řemeslně perfektní, leč slabší v kolenou.

Komentářů: 19 | Přístupů: 1652

Jack London se opět toulá po hvězdách
8. září - Jack London se opět toulá po hvězdách
Knižní recenze | Autor: Lucie Kokaislová

Když se vysloví jméno Jack London, téměř každý automaticky spojí tohoto amerického spisovatele především s dobrodružnou literaturou a knihami Bílý Tesák či Volání divočiny. Londonova rozsáhlá tvorba ovšem nezahrnuje jen literaturu pro mládež.

Komentářů: 3 | Přístupů: 452

Lenona Štiblaríková: "Píšem, o čom snívám, o svetoch, kde by sa mi páčilo žiť"
7. září - Lenona Štiblaríková: "Píšem, o čom snívám, o svetoch, kde by sa mi páčilo žiť"
Rozhovory a profily | Autor: Zuzana Hloušková

Lenona Štiblaríková vtrhla na česko-slovenské fantastické nebe jako kometa. Během uplynulých tří let stihla vydat tři romány (Šťastlivec, Astrálny pútnik, Bratislavská bludička) i řadu povídek (např. ve sborníku Fantastická 55), vyloupit poklad z moravského sklepa a uchvátit Mloka. Co stojí za tajemstvím jejího úspěchu?

Komentářů: 14 | Přístupů: 820

Zářijová Pevnost: Holky a loučení
6. září - Zářijová Pevnost: Holky a loučení
Literatura | Autor: Michal Kronych

Zářijové číslo Pevnosti je opět tak nabušené, že jen těžko naleznete lepší čtivo kupříkladu pod školní lavici. Tedy, pokud jste jej nepřečetli ještě před prvním zářím. (Ne, že bychom vás naváděli číst pod lavicí. Ale co už – to víte, že navádíme.)

Komentářů: 4 | Přístupů: 560

Bleach 14: Sběrač duší se dere na vrchol
5. září - Bleach 14: Sběrač duší se dere na vrchol
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Tite Kubo prostě umí. Kdo by řekl, že se z lehce humorné série s jednoduchou zápletkou stane svižná akční pecka, která má stále několik es v rukávu. Po souboji se Zarakim a smrti jednoho z Kapitánů se Soul Society ocitá v chaosu a nebezpečí doslova číhá na každém kroku.

Komentářů: 0 | Přístupů: 431

Karel Čapek: Válka s lidstvím
4. září - Karel Čapek: Válka s lidstvím
Knižní recenze | Autor: Martin Kužel

Jsou autoři a díla, která se zestárnutí bát nemusí, která naopak stářím získávají rozměry nové. Karel Čapek je apoteózou tohoto tvrzení. Jedno z pětice jeho nejslavnějších sci-fi děl vychází v novém vydání a neztratilo nic ze své kvality, palčivosti a krásy.

Komentářů: 24 | Přístupů: 1279

Dies irae: Hněv Boží nastal
3. září - Dies irae: Hněv Boží nastal
Knižní recenze | Autor: Jan Michálek

Robert Fabian je nejzářivější hvězdou české military scifi. Je až s podivem, že mu u nás dodnes v tomto subžánru prakticky nevyrostla konkurence, a když už se nějaká objeví, jen se čtenáři utvrdí v dojmu, že je Fabian pořád nejlepší. Podívejme se tedy na poslední autorův počin a prozkoumejme, zda Fabianova zářná hvězda neskomírá.

Komentářů: 8 | Přístupů: 1018

Nečekejte na Godota, přijďte do knihovny na CONiáše
3. září - Nečekejte na Godota, přijďte do knihovny na CONiáše
Akce | Autor: Městská knihovna v Praze

Blíží se září. Začíná školní rok, začíná podzim, začíná spousta dalších ošklivých věcí. Ještě že tu je CONiáš! (Nebudeme tvrdit, že to je nejlepší con na světě. Doufáme, že to za nás budete tvrdit vy.)

Komentářů: 1 | Přístupů: 514

George R. R. Martin: Tufova dobrodružství
2. září - George R. R. Martin: Tufova dobrodružství
Knižní recenze | Autor: Lukáš Kos

Občas je potřeba zavzpomínat na dobu, kdy někteří autoři nebyli známí tolik co dnes. V tomto článku se proto podíváme na zoubek George R. R. Martinovi a jeho sbírce sci-fi povídek Tufova dobrodružství.

Komentářů: 15 | Přístupů: 1548

Mýty 5: Ani pohádkovým bytostem se nevyhýbají trpká životní období
1. září - Mýty 5: Ani pohádkovým bytostem se nevyhýbají trpká životní období
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

A jestli neumřeli, žijí dodnes. Tak končívá valná většina pohádek. Z minula už víme, že někteří obyvatelé Mýtova sice bitvu s šiky nepřítele nepřežili, Mýtov ale útok Nepřítele odrazil. Čekali bychom oslavy, jenže namísto toho nadcházejí vpravdě trpká období…

Komentářů: 1 | Přístupů: 575

S knihou pod lavicí
31. srpna - S knihou pod lavicí
Redakční úvodníky | Autor: Jan Nohovec

Rád se vracím do školy.

Komentářů: 0 | Přístupů: 504

Jak dopadlo setkání golemy a džina v New Yorku
30. srpna - Jak dopadlo setkání golemy a džina v New Yorku
Knižní recenze | Autor: Lucie Kokaislová

Nastal přelom 19. a 20. století, doba, kdy do Spojených států amerických přicházejí imigranti různých národností a náboženského vyznání z různých koutů světa, aby se zde pokusili začít nový život. Přesně v tomto prostředí se odehrává děj knihy Golema a džin v New Yorku od Heleny Weckerové, která se prostřednictvím příběhu ženy z hlíny a muže z ohně snaží zachytit dobu a život nově příchozích imigrantů do Ameriky.

Komentářů: 0 | Přístupů: 536