Nejnovější články

Kybersex (perex)

Kybersex ukojí i náročné choutky

1 komentář | 126 zobrazení

Název nové knihy Přemysla Krejčíka přímo vybízí k pikantním přirovnáním. A nakladatelství Epocha se nelze divit, proč takový titul zvolilo. Sex prodává, tak proč modernímu čtenáři nenabídnout rovnou Kybersex? Dvousetstránkový svazek ale obsahuje rovnou patnáct povídek. Stačí trocha matematiky, abychom se dobrali k výsledku, že jednotlivé texty nebudou bůhvíjak dlouhé. A také že nejsou. Pomůžeme-li si parafrází z Červeného trpaslíka, tak: „Kybersex je jako japonské jídlo: malé porce, ale tolik chodů.“ A otázka teď zní, stojí to za to?

Více …
Liščí děti (perex)

Zaklínač 2: Liščí děti

2 komentáře | 257 zobrazení

Třetí díl herní ságy už trůní na elektronických i hmotných pultech víc než rok, film se údajně připravuje a publikum je třeba masírovat. A protože mistr Sapkowski by nikdy nebyl tak hloupý, aby dovolil sáhnout na knihy, hledají se jiné cesty, jak expandovat sérii a vysát z fandovských šrajtoflí poslední cent… Druhý díl komiksové řady o zaklínači je tady a nabízí tu správnou porci temnoty, smrti a krutosti, aby byla přístupná pokud možno všem věkovým kategoriím. Čili v podstatě žádnou.

Více …
Penny Dreadful (perex)

Seriálové novinky – květen

žádný komentář | 70 zobrazení

S přicházejícím oteplováním na televizi nikdo nemá moc času ani nálady. Možná proto to s novinkami bývá nejdivočejší přes zimu, zatímco s létem nastává v seriálových luzích a hájích hibernace s minimální aktivitou. Něco málo si pro nás ovšem televizní stanice přesto připravily.

Více …
Port Royal: Kontrakt (perex)

Port Royal čili Každá věc má rub i líc

žádný komentář | 84 zobrazení

Každá věc má rub i líc, a karty obzvlášť. A jelikož (téměř) každá geniální myšlenka je v podstatě jednoduchá, stačil nápad, že hrát se dá i s rubem karet, a jedna z nejlepších karetních rychlovek byla na světě.
Že byl ten nápad oděn do hávu přístavu, lodí, pirátů a zámořských výprav, je pak krásnou, krvavě rudou třešinkou ve skvěle namíchaném drinku.

Více …
Black Mask (perex)

Black Mask: antologie z časopisecké legendy

žádný komentář | 162 zobrazení

Rádi vám na FantasyPlanet píšeme o detektivkách. Protože víme, že je máte rádi. A víme to, protože je máme rádi taky. Detektivky přeci jen patří mezi žánrové literatury, ty „naše“ žánry – fantasy, sci-fi, horor či komiks – pak mnohdy nemale ovlivnily a ovlivňují nadále.

Více …