Seznam vyšlých knih Pokecejte si spolu s dalšími fanoušky! Redakce Podpořte nás
Datum: 02.09.2014 ISSN: 1213-5712 RSS
Login:
Heslo:

Registrace K čemu to je?
CO vyhledat:

KDE vyhledávat:
Akce
Hra – live action gansterska v Praze (zdarma)
1. října 2011 - 1. října 2111
 
 

FP tip


Strážci Galaxie: Hájili jsme galaxii
8. srpna - Strážci Galaxie: Hájili jsme galaxii
Kino | Autor: Maxim Ronovec

I řekl Feige, vrchní šéf marvelovské produkce: Dvakrát do roka ohřeješ se v kině s naším bijákem! Což byl donedávna* pozoruhodný plán. Letošní prvničkou byl skvělý Captain America: Winter Soldier, následují jej u nás poměrně neznámí, ale zato neméně očekávaní, Strážci Galaxie.

Komentářů: 2 | Přístupů: 1360

Nejnovější články


George R. R. Martin: Tufova dobrodružství
dnes - George R. R. Martin: Tufova dobrodružství
Knižní recenze | Autor: Lukáš Kos

Občas je potřeba zavzpomínat na dobu, kdy někteří autoři nebyli známí tolik co dnes. V tomto článku se proto podíváme na zoubek George R. R. Martinovi a jeho sbírce sci-fi povídek Tufova dobrodružství.

Komentářů: 6 | Přístupů: 273

Mýty 5: Ani pohádkovým bytostem se nevyhýbají trpká životní období
1. září - Mýty 5: Ani pohádkovým bytostem se nevyhýbají trpká životní období
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

A jestli neumřeli, žijí dodnes. Tak končívá valná většina pohádek. Z minula už víme, že někteří obyvatelé Mýtova sice bitvu s šiky nepřítele nepřežili, Mýtov ale útok Nepřítele odrazil. Čekali bychom oslavy, jenže namísto toho nadcházejí vpravdě trpká období…

Komentářů: 0 | Přístupů: 229

S knihou pod lavicí
31. srpna - S knihou pod lavicí
Redakční úvodníky | Autor: Jan Nohovec

Rád se vracím do školy.

Komentářů: 0 | Přístupů: 252

Jak dopadlo setkání golemy a džina v New Yorku
30. srpna - Jak dopadlo setkání golemy a džina v New Yorku
Knižní recenze | Autor: Lucie Kokaislová

Nastal přelom 19. a 20. století, doba, kdy do Spojených států amerických přicházejí imigranti různých národností a náboženského vyznání z různých koutů světa, aby se zde pokusili začít nový život. Přesně v tomto prostředí se odehrává děj knihy Golema a džin v New Yorku od Heleny Weckerové, která se prostřednictvím příběhu ženy z hlíny a muže z ohně snaží zachytit dobu a život nově příchozích imigrantů do Ameriky.

Komentářů: 0 | Přístupů: 239

Bez dechu: Krátký návrat do světa Drakií
29. srpna - Bez dechu: Krátký návrat do světa Drakií
Knižní recenze | Autor: Michaela Voláková

Azurka, drakie, která miluje vodu, odjíždí s rodiči na dovolenou. Je to zároveň jakýsi test, zda dokáže žít mezi lidmi a neprozradit se. Jenže ani takovýhle úkol se neobejde bez problémů, kdy hrdinka při nehodě zachrání dívku a zároveň potká kluka, který však nepatří mezi drakie. Právě tenhle okamžik Azurce zamíchá životem víc, než původně čekala.

Komentářů: 0 | Přístupů: 173

Preview - Warlords of Draenor
28. srpna - Preview - Warlords of Draenor
YouTube kanál | Autor: Jan Kopeček

[12930;cell]Páté rozšíření World of Warcraft se blíží a s ním řada změn a novinek.

Komentářů: 0 | Přístupů: 273

Nové knihy + e-shop
Nové filmyKrátké zprávy


1. září -
Vítězem soutěže o Krále orků se stal Daniel Stecher

Do soutěže o nový román ze série Kladivo na čaroděje, Síť přízraků, jehož autorem je Ondřej Nečas, přišlo celkem 69 odpovědí, z čehož bylo 56 správných. Vítězem se stal Daniel Stecher. Po Aleně Černé v ukázce jde čarodějnice; do Kladiva na čaroděje nepatří Hawk; autorem osmé části bude Martin D. Antonín a obálky kreslí Lubomír Kupčík. Vítězi gratulujeme!

23. července -
Vítězem soutěže o Krále orků se stal Jiří Karpíšek

Do soutěže o román Král orků, další příběh s temným elfem Drizztem Do’ Urdenem, přišlo celkem 90 odpovědí, z toho bylo 73 správných. Vítězem se stal Jiří Karpíšek. Trilogie, která tímto románem začíná, se jmenuje Změna; do světa Forgotten Realms nepatří Raistlin; R. A. Salvatore píše příběhy ze světa Star Wars a autorem obálky k románu je Todd Lockwood. Vítězi gratulujeme!

22. července -
Vítězi soutěže o dvě vstupenky na předpremiéru Herkula jsou Dominik Dostál, Tomáš Vícha, Veronika Špalková, Julie Melicharová a Jan Zíka

Do této rychlosoutěže přišlo celkem 25 odpovědí, z toho bylo 19 správných. Brett Ratner je režisérem Červeného draka; hlavní roli hraje Dwayne Johnson; v seriálu Herkula hrál Kevin Sorbo a Herkulovým otcem byl Zeus. Vítězům gratulujeme!

9. července -
Vítězem soutěže o Klenoty české fantasy se stal Pavel Vávra

Do soutěže o Klenoty české fantasy, novou antologii Ondřeje Jireše, přišlo celkem 120 odpovědí, z toho bylo 104 správných. Vítězem se stal Pavel Vávra. V antologii je celkem 17 povídek a novel; nepřispěl sem Jiří W. Procházka; Ondřej Jireš není editorem Temných časů a Jana Jůzlová vyhrála Cenu Karla Čapka s povídkou Obojek v roce 2005. Vítězi gratulujeme!

25. června -
Vítězi soutěže o dva výtisky Dies Irae jsou Veronika Špalková a Miroslav Zacpal

Do soutěže o román Dies Irae, jehož autorem je Robert Fabian, přišlo celkem 137 odpovědí, z toho bylo 111 správných. Vítězi se stali Veronika Špalková a Miroslav Zacpal. Robet Fabian píše military sci-fi; Mariňáci vyšli poprvé v roce 2000; povídka Roberta Fabiana, která vyšla v antologii Třpyt mečů, záblesky laserů, se jmenovala Epizit a Straky na vrbě nevydávají Vilmu Kadlečkovou. Vítězům gratulujeme!

15. června - Redakce
Beseda s Vilmou Kadlečkovou

Literární večer se spisovatelkou Vilmou Kadlečkovou, autorkou sci-fi ságy Mycelium, se koná 18.6.2014 se od 19:00 v Dobré čajovně „Mezi libereckými vršky“ v Liberci. Autorka slovem i obrazem představí svět svých románů, odhalí pozadí jejich vzniku a odtajní první ukázky z chystané audioknihy. Následovat bude beseda a autogramiáda. Akci pořádá Fantasy klub Liberec ve spolupráci s Dobrou čajovnou, občanským sdružením Otevřené stránky a Knihkupectvím a antikvariátem Fryč za podpory Velvyslanectví USA v ČR. Vstupné je 50 Kč. Další info: http://mycelium.argenite.org/https://www.facebook.com/…31912365834/

Seznam článků


Shade: Když vystoupí stín na světlo
28. srpna - Shade: Když vystoupí stín na světlo
Knižní recenze | Autor: Vít Martin Matějka

Ve stínu ukrytý prochází světem. Tu hájí dobro, tu dává svou moc do služeb zla. Dějiny světa DragonRealm jsou plné jeho činů. Ale až teď vstupuje na jeviště, aby jako herec v hlavní roli naplnil svůj osud.

Komentářů: 0 | Přístupů: 299

Mike Carey rozehrává drsnou partičku pokeru o Luciferův Ráj
27. srpna - Mike Carey rozehrává drsnou partičku pokeru o Luciferův Ráj
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

V předchozích třech knihách jsme byli svědky Luciferovy cesty za úspěchem i jeho konečného triumfu. Je Lucifer předurčen k úspěchu? Lhala nám Kniha knih? Stane se Mike Carey hrobařem křesťanské věrouky?

Komentářů: 0 | Přístupů: 298

Pravdivá krev
26. srpna - Pravdivá krev
Seriály | Autor: Josef Horký

Když s definitivní platností skončí seriál, s nímž jeho fanoušci zažili dlouhé řady hodin zábavy, je to tak nějak melancholické, až smutné. Ale ještě smutnější je vědomí, že měl skončit o několik sérií dříve. Třeba jako Pravá krev.

Komentářů: 4 | Přístupů: 580

Miroslav W. Štěpánek přináší pekelnou jízdu spojenou s démonskou detektivkou
25. srpna - Miroslav W. Štěpánek přináší pekelnou jízdu spojenou s démonskou detektivkou
Knižní recenze | Autor: Martin Bečvář

Miroslav W. Štěpánek je (relativně) novým jménem na knižním trhu. A protože má za sebou dlouhou řadu povídek, rozhodl se pustit se do své první literární prvotiny. Jeho debutové dílo, Lcf. Company: Odpadlík je rozhodně velmi nadějným začátkem.

Komentářů: 35 | Přístupů: 912

Expendables 3: Sly a Chipmunkové potřetí
25. srpna - Expendables 3: Sly a Chipmunkové potřetí
Za obzorem | Autor: Martin Kužel

Když kina rozstřílela jednička, všichni v osmdesátkách narození a na jejich svalnatých bijácích odkojení řvali, křepčili a oslavovali. Pak přišla dvojka, přibyl chlápek, který by mohl o stoicismu učit i Marca Aurelia, protože si z něj dělá prdel celá planeta, a přinesl s sebou nejen utrum sprosťárnám, ale i dialogy o žraní velrybího tuku a bandu svalovců na škole v přírodě. Pár skalních burácelo jako prve, ale většina odcházela z kina s rozpačitým pomlaskáváním. No a teď je tu Slyova parta Postradatelných mlátiček potřetí. Zbyly rachejtle vůbec ještě někomu?

Komentářů: 2 | Přístupů: 555

Telepatie ve službách rakouské monarchie
24. srpna - Telepatie ve službách rakouské monarchie
Knižní recenze | Autor: Zuzana Hloušková

Na sklonku 60. let 19. století se schylovalo k válečnému konfliktu mezi Pruskem a Rakouskem, jen se čekalo na tu správnou záminku. Málokdo však ví, že do historických událostí tajně zasáhla česká parapsychologická společnost. Že jste o ní nikdy neslyšeli?

Komentářů: 10 | Přístupů: 597

(A)sociální čtenáři
24. srpna - (A)sociální čtenáři
Redakční úvodníky | Autor: Jan Nohovec

Onehdy mne naše redakční veličina Josef Horký přesvědčil, že když nemám účet na knižní databázi Goodreads, jsem prostě out.

Komentářů: 11 | Přístupů: 852

Noe 2: Vše, co se plazí po zemi
23. srpna - Noe 2: Vše, co se plazí po zemi
Komiksové recenze | Autor: Maxim Ronovec

Není to tak dlouho, kdy se našimi kiny prohnal nejnovější film oblíbeného režiséra Darrena Aronofského. Jeho verze příběhu o Noemovi sice neudělala díru do análů kinematografie ani do diváckých srdcí, ale o jeho velkých ambicích nemůže být pochyb. A podobně je na tom i jeho komiksová verze.

Komentářů: 2 | Přístupů: 402

Psí zima Petry Neomillnerové si vysloužila dotisk, Lota je zpět
22. srpna - Psí zima Petry Neomillnerové si vysloužila dotisk, Lota je zpět
Knižní recenze | Autor: Jan Holan

Každý, kdo už nějaký ten pátek sleduje pole české fantastiky, má už dávno podvědomí o tom, kdo je Petra Neomillnerová. Snad všichni již od ní četli nějakou tu povídku, recenzi, anebo alespoň článek v Pevnosti. A tomu, kdo ještě neměl tu čest se s jejím velmi osobitým stylem vyprávění špinavých fantasy příběhů setkat, přijde jistě vhod nové hardbackové vydání Psí zimy se zaklínačkou Lotou v hlavní roli.

Komentářů: 0 | Přístupů: 403

Psycho II: Populární sériový vrah se znovu chopil svého nože
21. srpna - Psycho II: Populární sériový vrah se znovu chopil svého nože
Knižní recenze | Autor: Jana Filípková

Znáte Hitchcockovo Psycho? Zbytečná otázka. A co Roberta Blocha? Už věcnější dotaz. Málokdo dnes ví, že scénář jednoho z nejkultovnějších filmů nevznikl v hlavě žádného hollywoodského scénáristy, nýbrž jako novela o 139 stranách z pera amerického spisovatele Blocha.

Komentářů: 1 | Přístupů: 395

Luciferovi se splnil jeho sen a setřásl Stvořitelovy okovy
20. srpna - Luciferovi se splnil jeho sen a setřásl Stvořitelovy okovy
Komiksové recenze | Autor: Josef Šrámek

Třetí kniha osudů Jitřního knížete zaujme už svou fantastickou obálkou. Zapomeňte na lidové křesťanské karikatury. Tady vidíte podstatu Lucifera: v obleku, se zlatými rozepjatými křídly, vlasy i očima stejné barvy, se sklenkou Martini s nezbytnou olivou v ruce, obklopený hady. To je Lucifer ve zkratce a přitom ve všech svých odstínech. Elegance, šarm, nádhera, ale i egoismus, povýšenost, klam, napětí, ba strach. Tedy všechno, čeho čtenář nalezne v knize přehršle.

Komentářů: 0 | Přístupů: 401

Bessonova Lucy se potýká s existencí
20. srpna - Bessonova Lucy se potýká s existencí
Kino | Autor: Blanka Trávníková

Ptáme se, jaký je smysl lidského bytí, ale kdo zná odpověď? Najít se ji pokusil Luc Besson ve své Lucy se Scarlett Johansson v hlavní roli a Darwinovou teorií v závěsu.

Komentářů: 8 | Přístupů: 807

ROZHOVOR: George R. R. Pavlovský sní o penzi ve stylu Stana Leeho
19. srpna - ROZHOVOR: George R. R. Pavlovský sní o penzi ve stylu Stana Leeho
Rozhovory a profily | Autor: Josef Šrámek

Kladivo na čaroděje nepřehlédnutelně zčeřilo hladinu domácí fantastiky a během chviličky se kolem něho vytvořily adorující zástupy fanatických uctívačů. Jelikož se nám pomalu, ale jistě blíží uzavření první desítky dílů, bylo na čase vyzpovídat člověka, který za to všechno může. Dámy a pánové, potlesk pro pana Felixe Jonáše, známějšího v literárním světě jako Jiří Pavlovský.

Komentářů: 25 | Přístupů: 1240

Žemličkova Vlčice vám poví, jak démoni zlobí
18. srpna - Žemličkova Vlčice vám poví, jak démoni zlobí
Knižní recenze | Autor: Lukáš Kos

Vlkodlačice Kroana a její dobrodružství se už dokázaly zapsat do paměti mnohých čtenářů jako kvalitní historická fantasy s příjemným slovanským nádechem. Povedlo se však Zdeňku Žemličkovi i nové pokračování?

Komentářů: 10 | Přístupů: 748

První stříbrná kniha snů se podobá Drahokamům, přesto pobaví
17. srpna - První stříbrná kniha snů se podobá Drahokamům, přesto pobaví
Knižní recenze | Autor: Veronika Stránská

Šestnáctiletá Liv Silberová miluje záhady a dobrodružství, což se hodí, protože se neustále stěhuje v rámci celého světa. Jejím nenovějším bydlištěm je Londýn – město plné záhad – a navíc se bude Liv stěhovat do starého viktoriánského domu, ke kterému jako bonus dostala dva nevlastní sourozence. Nudný život to tedy rozhodně není, a aby toho nebylo málo, přihodí se ta věc se sny…

Komentářů: 1 | Přístupů: 382

Živí mrtví jsou k nakousnutí i s lovci
16. srpna - Živí mrtví jsou k nakousnutí i s lovci
Komiksové recenze | Autor: Jakub Neumann

Svět oživlých mrtvol, ve kterém nemá nikdo své místo klidu jisté, se otevírá již pojedenácté a přináší další šokující odhalení a nečekané zvraty. Tahle sága zkrátka umí neustále překvapovat.

Komentářů: 2 | Přístupů: 589

Co se skrývá v Mlze Stephena Kinga?
15. srpna - Co se skrývá v Mlze Stephena Kinga?
Knižní recenze | Autor: Maxim Ronovec

Představovat osobu Stephena Kinga by bylo jen škrtáním sirky při lesním požáru. Jméno jednoho z nejúspěšnějších a nejoslavovanějších autorů současnosti zná dozajista každý návštěvník tohoto webu. Spousta z nich pak jistě měla co do-čtenářského-činění i s chronologicky druhou sbírkou Kingových kratších prací, Mlhou, která se u nás nedávno dočkala druhého vydání.

Komentářů: 1 | Přístupů: 574

Asylum: Šílený ředitel se vrátil!
14. srpna - Asylum: Šílený ředitel se vrátil!
Knižní recenze | Autor: Nikol Waloszková

Madeleine Rouxová ve své knize zavádí čtenáře do prostředí psychiatrické léčebny, která za svými dveřmi skrývá děsivou minulost. Pokusy, které tu byly vykonávány na pacientech, zůstaly navždy skryty. Přichází chvíle, kdy do města přijíždí Dan Crawford, aby tajemství odhalil.

Komentářů: 1 | Přístupů: 538

Nespoutaná krvavá tvorba Maji Lidie Kossakowské
13. srpna - Nespoutaná krvavá tvorba Maji Lidie Kossakowské
Knižní recenze | Autor: Vít Martin Matějka

Možností, jak nahlédnout autorovi pod pokličku, potažmo do hlavy, není mnoho. I když se tomu dotyčný aktivně nebrání, jsou zájemci odkázáni na střípky informací rozesetých v rozhovorech, komentářích, nebo velmi vzácných autorských čteních. Autorů fantastiky, kteří vydali vlastní životopis, také mnoho není. Zvídaví čtenáři jsou tak odkázáni na jedinou formu, která umožní poodkrýt závoj tajemství autorovy tvorby, a to je soubor povídek mapujících jeho tvorbu.

Komentářů: 1 | Přístupů: 557

Jaký je váš Index hrůzy?
12. srpna - Jaký je váš Index hrůzy?
Knižní recenze | Autor: Kateřina Müllerová

Kde jsou ty doby, když se do kin po prvé dostal film Terminátor nebo Matrix. Všichni se smáli, že takové sci-fi v budoucnu není možné. A ejhle, po pár letech dnešní nanotechnologie už dokáže takové věci, o kterých se nám dříve ani nesnilo. Robertu Harrisovi se toto téma povedlo skvěle zpracovat do velmi reálného a děsivého příběhu.

Komentářů: 1 | Přístupů: 672