Nejnovější články

Glukhovsky - Metro 2035 (perex)

Metro do třetice a jinak aneb svět je jako briliant

žádný komentář | 31 zobrazení

Spousta ploch a plošek briliantu zaručuje unikátní lesk, a tím i lákavost. Glukhovského trilogie Metro zrovna tak; autor se podíval na jednu modelovou situaci třemi různými pohledy a dokázal tak situaci a téma takřka dokonale vytěžit. Třetí, pravděpodobně poslední pohled, Metro 2035, zachovává zdání kontinuity příběhu v sérii naznačené číslovkami v názvech jednotlivých částí, ale autorova kamera zabírá postkatastrofické moskevské metro a jeho obyvatele z jiného a nového úhlu.

Více …
Žoldnéři fantazie (perex)

Žoldnéři fantazie 2016

žádný komentář | 131 zobrazení

Dřímá v tobě budoucí Sapkowski? Nebojíš se trochy krve a potu? Rád poměříš síly s ostatními? Tak neváhej a přidej se k Žoldnéřům fantazie! Nakladatelství Straky na vrbě a ASF Asociace Fantasy vyhlašují osmý ročník literární soutěže Žoldnéři fantazie.

Více …
Konfese recenzenta (perex)

Za všechno může čtenář!

žádný komentář | 30 zobrazení

Základní otázka pro příznivce žánrové literatury: Jak vůbec definovat fantastiku? Běžně tohle slovo používáme, když chceme pojmenovat sci-fi, fantasy a horor tak nějak souhrnně – a myslím, že v tom žádný bordel není. Tak ho pojďme udělat! Stačí otázku trochu poopravit: Jak fantastiku definují odborníci?

Více …