Festival fantazie nespí na vavřínech a nadále rozvíjí úspěšný koncept multiconu. I pro letošní ročník nabízí zcela zásadní novinky programu a organizace, zvyšuje pohodlí pro účastníky a přidává ještě další obrovské porce zábavy. Zůstává v drtivé většině svých parametrů (velikost akce, pestrost a rozsah i kvalita programu, nabídka služeb, počet a úroveň hostů, materiály, podrobné informace, propracovanost organizace, technické zabezpečení, …), vzdálen ostatním conům v ČR.

Že je to troufalost tvrdit? Troufalost je spíš tvrdit opak :-). Ale je zbytečné slovíčkařit, když je jednoduchá možnost, jak zjistit pravdu. Připojte se k více než 1000 dosud přihlášených účastníků a účastnic, buďte jedním/ou z očekávaných 1700 účastníků/ú­častnic.

Účastí na FF a objektivním porovnáním s ostatními akcemi můžete i vy usoudit, zda pokračující nárůst programu, služeb, účasti a spokojenosti účastníků je náhodný nebo nezasloužený. Pracujeme celý rok nepřetržitě na tom, aby se Festival fantazie (i jeho podzimní dvojče FF Speciál) rozvíjel a líbil.

Pro rozvoj rekonstruujeme, investujeme, vymýšlíme, domlouváme. Přestože FF zůstává fanouškovskou akcí organizovanou dobrovolníky ve volném čase. A tak se i letos odehraje řada premiér – programových linií, v organizaci, v doprovodném programu, … Nenechte si Festival fantazie letos ujít! Není tu navždy.

č.1: Nové programové linie festivalu - SeriesCon, LOSTcon, MysteryCon, DozorCon, SpyCon, Zaklínač, ChinaCon, Klasikon, SithCon, ANImera, InfantilCon, CultCon, FireFly marathon.
č.2: Program 24 hodin denně díky NightConu ve sportovní hale – projekce seriálů, deskovky a karetní hry, počítačové hry přes celou noc.
č.3: Projekce 29 nejnovějších filmů v kině, rozšíření FanFestu na 4 dny a nová filmová linie klasických SF&F&H filmů v hale.
č.4: Fantasy akce LARP Křest ohněm (Zaklínač), bitva Helmův žleb (Pán prstenů), Skřetball, Skřetí olympiáda a rozšířený program Pán prstenů i Harry Potter.
č.5: Obnovený paintball připravujeme po dobu 8 dní, uvažujeme Capture the Flag, zprovozníme půjčovnu kol a sportovního načiní (míče apod.).
č.6: 4 nové programové sály - dva v hale (obrovský pro 150 a maličký pro 20), jeden malý (40) v KD, jeden střední (60) v postupně rekonstruovaném sklepě kina. Nové místo pro knihkupce přímo v baru. Herna deskovek se ve Sportovní hale přesune do hlavního sálu k PC hrám (60 PC), zároveň na ploše hlavního sálu přibude místo pro přednášky, prezentace a projekce.
č.7: Rekonstrukce hotelové části hotelu Vysočina bude dokončena, vylepšeny ubytovny ve Vysočině, obnovíme ubytování ve Zvláštní škole a rozšíříme spacáky do vedlejší Sokolovny.
č.8: Nove občerstvovací zařízení kavárna MaelströM ve sportovní hale. A další nové aktivity klubu MaelströM v klubovně haly, na vnitřním balkoně haly, v nové filmové linii.
č.9: Rozšířená nabídka občerstvení pro masožrouty i vegetariány v kuřácké hospůdce i nekuřáckém baru (rýže s různými směsemi, zmrzlina a nanuky, více grilování masa, obě soboty grilované prase, …).
č.10: Účast světoznámého spisovatele Harry Harrisona a dalších nových hostů přilákala zájemce o účast z ciziny, připravujeme aktualizaci anglické verze stránek. Rovněž kvůli plánované konferenci několika Euroklubů mládeže včetně zahraničních.
č.11: Festivalové noviny si odbyly zkoušku na FF Speciálu, na FF je budeme vydávat poprvé a rovnou každý den. V rámci večerního pořadu Dolejte řediteli každý den uvidíte videorozhovor FanTV s nějakou osobností conu.
č.12: První oficiální svatba na conu! proběhne v rámci FESTIVALU FANTAZIE. Ve čtvrtek 5.7. se v kině nechají oddat naši přátelé a tradiční účastníci FF!

Využijte čtvrteční a páteční volno a udělejte si doslova FANTASTICKOU dovolenou na celých 10 dní festivalu! Rezervujte si ubytování on-line přihláškou do 22. 6. nebo přijeďte na místo. Postaráme se o vás.
Podrobné informace k účasti, dopravě, ubytování, stravování, on-line přihlášky, představení hostů. anotace pořadů a další informace najdete na www.festivalfantazie.cz.