Avengers

Brian Michael Bendis je člověk, který u nás docela vydávaný. Má oblíbená kniha Tajná válka má vše, co by měl pořádný hardcoverový book mít – kvalitu obsahu formy i bonusů. Jeho Daredevil přepsal historii, a dokonce vytvořil spoustu momentů, díky kterým vznikla historická fakta nová, považována až za legendární a kultovní. Není se tedy čemu divit, že už nějakou dobu píše nejznámější superhrdinský tým Marvel universa – Avengers. Byl to Bendis, kdo je rozpustil, byl to Bendis, kdo napsal a vymyslel New Avengers. Legendární autor, který vložil do úst Scarlet Witch na konci House of M větu, při které zamrazí – No More Mutants. Napsal Secret Warriors, Powers, Scarlet i hlavní nosný comics Ultimate universa, Ultimate Spider-man, a další a další a další. Zkrátka Brian M. Bendis je legenda superhrdinského komiksu. Stejně jako další jména Jason Aaron, Matt Fraction, Jonathan Hickman a Ed Brubaker. A právě tito muži spojili své síly a ohlásili projekt, který by měl (a podle mě to podle previews dokáže) vrátit Marvelu tvář, kterou máme rádi. V dubnu tohoto roku vyjde první číslo projektu AvX: Avengers Versus X-Men!

Druhá plánovaná novinka vyjde později, v létě a možná až na podzim, ale je neméně zajímavá. Někteří ji berou s nadšením a, jak už to tak bývá, jiní s opovržením. Vyjde totiž prequelová série k nejprodávanějšímu superhrdinskému komiksu všech dob – Watchmen! Budu samozřejmě přidávat informace, hned jak je zjistím; zatím těm, kteří ještě nevědí, připomenu celou strukturu série:

BEFORE WATCHMEN includes:

  • RORSCHACH (4 issues) – Writer: Brian Azzarello. Artist: Lee Bermejo
  • MINUTEMEN (6 issues) – Writer/Artist: Darwyn Cooke
  • COMEDIAN (6 issues) – Writer: Brian Azzarello. Artist: J.G. Jones
  • DR. MANHATTAN (4 issues) – Writer: J. Michael Straczynski. Artist: Adam Hughes
  • NITE OWL (4 issues) – Writer: J. Michael Straczynski. Artists: Andy and Joe Kubert
  • OZYMANDIAS (6 issues) – Writer: Len Wein. Artist: Jae Lee
  • SILK SPECTRE (4 issues) – Writer: Darwyn Cooke. Artist: Amanda Conner

(Zdroj: Dccomics.com)

Jak je vidět, máme se letos opravdu na co těšit, protože tolik kvalitních jmen najednou se jen tak nevidí! Nu a za týden zase tady, s dalšími komiksovými zajímavostmi a novinkami. Tě pic!

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz


Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.