Exiled - komiksový mikroskp

Exiled

Když nám všude řádí Avengers šílenství, které samozřejmě postihlo i mě, tak není možné nevybrat nějaký komiks od Marvelu. Veumu to velice rychle. Exiled je jakýmsi crossoverem mezi hrdiny Asgardu, tedy komiksy Journey into Mystery a New Mutants. Na začátku se dozvíme o nějaké pověsti, a pak je samozřejmě střih do našeho světa, kde vidíme mladé mutantíky a špehujícího černocha, a když už se schyluje akci, tak ji prostě ustřihnou a milí Asgarďani a padouši se teleportují kdoví kam.

Nejen, že takhle první číslo vypadat nemá, mělo by dojít alespoň k nějakému seznámení, ale asi ještě horší je, že na obálce je napsané magické slovíčko One-shot. Čili toto číslo by mělo tvořit naprosto samostatný příběh. Nehledě na to, že Exiled příběh takřka nemají, komiks ještě ke všemu končí větou To be continued a ta rozhodně nemá ve One Shotech co dělat. Je to tedy spíše takové nulté číslo, další události se budou rozebírat v Journey Into Mystery a New Mutants a jak vybledlý nápis pod názvem napovídá, budou ještě čtyři čísla. Doufám, že to nebude taková nebetyčná nuda, jakou nám tu jindy vynikající Dan Abnett naservíroval.

Night of 1000 Wolves

Druhým dnešním dílkem je první část třídílného příběhu Night of 1000 Wolves. Hned na začátku vidíme starého páprdu, jak se snaží obětovat malou ovečku (Peta už se bouří a bude mít proč). V tom mu zabrání jeho zeť, který ho má za pověrčivého senilního dědka. To, že to není tak úplně pravda, ho přesvědčí útok vlka, který se jich vůbec nebojí a nechá se raději zabít, než by utekl. A tatík ví, že je zle, protože – STŘIH – dvě malé děti v lese. Bratříček hravě děsí sestřičku a ta se rozeběhne hledat lesní ovoce a sežere ji vlk. Bez cavyků a zdržování – chramst, krk křupne, z rány se vyvalí krev, však to znáte. Chlapce rodiče stihnou zachránit, ale blíži se noc a vlci sou stále blíž a blíž a je jich víc. A rodičům už dědkova pověst o prastarých vlcích velikosti dospělého muže nepřijde jako taková kravina.

Na první pohled to vypadá, že půjde o příjemnou hororovou fantasy, kde půjde o zběsilý úprk a přežití s hromadou krve a násilí, které ovšem nebudou účelové. Kresba je hodně příjemná a fakt, že komiks nehířá barvami, ale převládají studené tóny, tomu hraje do karet.

Tak to je pro dnešek vše a zase za týden na počtenou.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz


Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.