Nejnovější články

Pomníky zimy: česká space opera v nejlepší formě

3 komentáře | žádné zobrazení

Čekali jsme dlouho. Čekali jsme (ne)trpělivě. A nakonec jsme se dočkali! Zatímco první dva díly cyklu Algor z dílny autorského tandemu Jan Hlávka a Jana Vybíralová vyšli rychle po sobě, na třetí s názvem Pomníky zimy museli čekat čtenáři téměř dlouhé čtyři roky. Stálo však všechno to čekání za to?

Více …

Soudce Dredd řádí podruhé

žádný komentář | žádné zobrazení

Trvalo to „jenom“ sedm let, než nakladatelství Crew vydalo po Soudce Dredd 1: Prokletá země druhou knihu sebraných spisů nejskvělejšího ze soudců, bezchybného ochránce Mega-City One, Dredda.

Více …

Co seriál dal i vzal: Hra o trůny po sedmé

žádný komentář | žádné zobrazení

V roce 2011 se na obrazovkách poprvé objevil ambiciózní seriál se svým pilotem Zima se blíží, napsaný podle novel G. R. R. Martina, jménem Píseň ledu a ohně, kterému se však neřekne jinak než Hra o trůny. A teď, o nějakých šest let později, jsme dostali předposlední, sedmou sérii.

Více …

FPÚ pátrá, radí, informuje (17.)

žádný komentář | žádné zobrazení

Hlavní zpráva: Firma MINDOK oslavila v minulých dnech 10 let na našem trhu, a to ve velkém stylu, na parníčku na Vltavě. Počasí sice přálo mnohem více jídlu, pití, klábosení, tancování a hraní v útrobách lodi než romantickým vyhlídkám z paluby, ale i tak to bylo nadmíru příjemné a milé setkání, rozšířené o procházku časem s touto firmou, malý kvíz, velkou tombolu a balóny ve tvaru hracích kostek. Přejeme vše nejlepší do dalších deseti let – pak se uvidí, jestli nás zase pozvou.

Více …

Komiksoví „Oskaři“ ocenili retrospektivní účtování s komunistickou minulostí

žádný komentář | žádné zobrazení

Hlavní kategorie letošního 11. ročníku komiksových cen Muriel s přehledem patřily historickým i současným domácím dějinám. Nejlepší kresbu získal poslední díl komiksové série Češi s podtitulem Jak se KSČ chopila moci z vydavatelství Mladá fronta. Nejlepším komiksem se staly Obrázky z moderních československých dějin (1945-1989).

Více …