Filmový bulvár: Smutek a změny v DC

Na režisérké židli připravované Justice League končí Zack Snyder. A přestože to není úplně špatná zpráva, k veselosti má také daleko.

 

Zack Snyder opouští práce na Justice League, aby mohl být se svou rodinou. Ta totiž zažívá smutné časy poté, co Zackova dcera Autumn spáchala sebevraždu. Spolu s ním z projektu odchází také Zackova žena Deborah, producentka filmu.

Dobrou zprávou je alespoň fakt, že Warner Bros. našlo kvalitní a zajímavou náhradu – Josse Whedona. Ten bude stát za dopsáním a dotočením některých nových scén, zároveň bude mít logicky v rukou finální sestřih. A to pro fanoušky DC filmů, kteří čekají na TEN konečně povedený film (byť první recenze říkají, že by jím mohla být letní Wonder Woman), může být moc dobrá zpráva.

Snyderovi se nedá upřít, že umí velice dobře pracovat s obrazem a akcí. Polemizovat se však rozhodně dá, nakolik umí vyprávět příběh – jeho nejlepší snímky jsou přeci jen poměrně věrné svým komiksovým předlohám (300, Strážci). V tomto směru je Whedon jistě dále – a proto by jeho dohled nad dotáčkami a střihem mohl být vítaným osvěžením.

Uvidíme v listopadu.

 

Krátké zprávy:

  • Hvězdné války nám oslavily čtyřicetiny! Tolik let uplynulo od premiéry první, čtvrté epizody. Na svůj věk vypadají pořád dost dobře!
  • Zemřel Roger Moore, sedminásobný agent 007 a jeden z těch nejzábavnějších. R.I.P., agente!
  • Justice League Dark už znovu čeká výběrové řízení na post režiséra. Po odchodech Guillerma del Tora a Douga Limana, který se vrací do časové smyčky Na hraně zítřka, je dalším kandidátem Andres Muschetti, režisér nové adaptace Kingova románu TO.
  • Plánovaný film o Spider-Manově záporákovi Venomovi má hereckého představitele hlavního anti-hrdiny. Je to – a teď se podržte – Tom Hardy!
  • Český horor na motivy povídky Stephena Kinga Jsem brána získal Velkou cenu poroty na Nashville Film Festival. Skvělá zpráva!

 

Video týdne

Říkal někdo válka?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď