Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

Po dlouhé odmlce se kapitán Jack Sparrow vrací pod novou taktovkou a je to na něm vidět.

Jednička byla megahit a nadprůměrný dobrodružný film připomínající Indianu Jonese. Dvojka do série vnesla docela dost temné atmosféry a přinesla nového a dobrého záporáka, ale bylo na něm vidět, že pokračování je jisté. Třetí díl se snažil o to být epickým vyvrcholením trilogie. No, bylo to takové nemastné neslané. Chvilkami dobré, jindy hloupé. V čtyřce se Disney rozhodl zbavit většiny starých postav a přivést nové. Lovestory misionáře a mořské panny bude fanouškům ležet v žaludku hodně dlouho a byl to asi nejhorší díl. Potom přišlo sucho. Johnny Depp neměl štěstí na výdělečné filmy, Osamělý jezdec byl propadák i přesto, že ho produkoval hitmaker Jerry Bruckheimer. Špinavá hra taky nic moc a pokračování Alenky teprve.

 

Prolomili Piráti jeho smůlu? Ano!

 

Salazarova pomsta je příběh kapitána Černé Perly, který ztrácí štěstí. Navíc se jeden z jeho početných nepřátel, kapitán Salazar, rozhodl mstít a tak se musí spojit s Hectorem (zase) a bojovat o holý život spolu s vědkyní Carinou, která je obviněna z čarodějnictví, a Henrym, jenž je pro změnu synem dobře známého kováře Turnera.

 

Mezi postavami pětky jsou staří známí jako Marty, pan Gibbs, Hector Barbossa (má tu daleko víc prostoru a není to na škodu). Nové duo Carina a Henry je o chlup horší než Will a Elizabeth, kteří se tu jen mihli. Nové postavy fungují také lépe než minule a jsou fajn. Jediné, co to trochu kazí, je očividná únava Johnnyho jako Jacka. Už to není onen energický šílenec a génius, ale něco jako splaskávající balónek předešlého piráta.

 

 

Příběh je jednoduchý a je z něj cítit touha oživit jedničku. A docela to funguje. Nic světoborného, ale spíš odpočinkový dobrodružný snímek s pár doopravdy nečekanými zvraty, které mě dokonce jednou donutily potlačit slzu v oku. (Nečekal jsem, že něco takového řeknu ve spojení s tímhle filmem.)

 

Efekty se drží na vysoké laťce a není jim co vytknout, jenom mě rozhodila změna fontu. Hudba je trochu předělaný Badeltův základ a funguje dobře.

 

No jak to celé působí? Jednoduše a zábavně, jako dobrodružná a poutavá jízda s minimem zakolísání a přiměřeně dlouhou stopáží okolo dvou hodin, kde se nenudíte. Člověk by si pomalu po shlédnutí konce filmu řekl, že tu máme důstojný odchod již kultovní série. Bohužel, jak známe Disneyho, tak po kasovním úspěchu pětky přijde i šestka. Prostě z Pirátů bude rejžovat, dokud budou nést, a nestane se z nich degenerovaná sama sebe vykrádající série mizivých kvalit. Proto bychom si měli užít ten pocit radosti z návratu série, dokud trvá.

 

 

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Délka: 129 min
Režie: Joachim Rønning, Espen Sandberg
Scénář: Jeff Nathanson
Kamera: Paul Cameron
Hudba: Geoff Zanelli
Hrají: Johnny Depp, Javier Bardem, Geoffrey Rush, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď