FPÚ pátrá, radí, informuje (15.)

Hlavní zpráva: 22. dubna podnikne Albi v Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze Albi Game Day, kde pokřtí novou deskovku Scythe (v níž se budete prohánět po Evropě roku 1920 společně s obřími bojovými roboty), nabídne své hry se slevou a hlavně umožní si je zahrát i vyhrát…!

  • nejen pro tuto příležitost vyrukovalo Albi s novým vydáním sháněného Puerta Rica bohatšího o dvě rozšíření, rodinnou hrou Zajíc a želva a rychlovkou Na drátě. Ovšem na Scythe se těšíme – komu se stejně jako nám na monitoru coby pozadí střídají obrázky obřích mechů procházejících se mezi sedláky v ruských (?) stepích, tak nás plně chápe.
  • ovšem pokud to máte blíž do Brna, anebo pokud máte více času, anebo si chcete zahrát i hry od dalších vydavatelů, můžete se ve stejném víkendu, ale od pátku až do neděle zavřít do klubu BLACK OIL v moravské bezmetropoli. Organizátoři Jarního Deskování slibují kromě tradiční náplně podobných akcí i vstupné 40 Kč na den, nebo 80,- na celé tři…!
  • Mindok se vytasil s jedním esem a druhé mu čouhá z rukávu: čerstvě je na trhu jeho Great Western Trail: Cesta na západ, krásná, komplexní a přitom intuitivně jednoduchá deskovka, ve které sháníte a ženete stádo krav přes texaské pláně, abyste se museli následně postarat i o jeho expedici a měli na to lidi a trať a lokomotivu… A pro koho se honáci dobytka drží příliš při zemi, může se těšit na výlet ke hvězdám – Mars: Teraformace nabízí přesně to, co název slibuje, se spoustou tematických karet!
  • Blackfire nabídl hru od českých tvůrců spíše pro zkušenější hráče Lesní požár, ale už na svých stránkách píše, že není skladem, takže snad časem… Kromě toho rozšířil o další krabici zajímavý Steam Park a přidal nové balíčky ke karetkám Pán prstenů a Hra o trůny. Hlavně ale pilně lokalizují deskovku na téma klasické střílečky Doom!
  • REXhry také mají čerstvý zářez na pažbě svého paprskometu. V Nejsme tu sami se hráč(i) coby astronauti ztroskotavší na neznámé planetě musí postavit záhadné a mocné Bytosti představované dalším hráčem, která je proti tomu, aby z planety odletěli. Rexové slibují jednoduchá pravidla a dokonalý herní zážitek a my se vynasnažíme vás informovat, zda mají pravdu.
  • Piatnikovské novinky vám všechny postupně představujeme a představíme v recenzích, ale musíme zmínit jejich novou sadu pokerových karet. Mají totiž obrázky z klasických SF motivů v klasické „padesátkové“ výtvarné podobě a jsou krásné. Jo a úplně mimochodem, mrkněte na jejich stránku, na skládací 3D kovové modely ze Star Wars…!
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď