Activity Champion čili Rychle až zběsile

Tak jako se všichni šéfredaktoři světa vždy u nového čísla trápí nad tím, o čem napsat úvodník (a sobecky blahořečí každé zvýšení ceny, které mohou a musí obhajovat), tak recenzenti dumají, jakými slovy uvést hru / knihu / film ze světa či série, kterou každý zná. My se ovšem s prominutím trápit nebudeme a prostě napíšeme, že oblíbené Activity jednoduše postoupily na vyšší level.

Brain Storm čili Hledejte, jak je spojit

Nejen hry, ale i knihy, filmy a všeobecně vzato vlastně jakékoliv nápady jsou občas bity za to, že někdy někam dorazí jako druhé, třetí, páté, desáté… Recenzenti si na nich smlsnou – a rozhodně ne vždy právem -, místo aby hledali, jak je spojit, podobně jako zdánlivě nespojitelné obrázky ve hře Brain Storm.

River Dragons čili Prkno, co znamená pět

V redakci – a z redakce nejvíc výše podepsaný recenzent – milujeme deskovky tím víc, čím víc jsou jako doopravdy. Abstraktní žetony nás v sebelepší hře jen málokdy rozjásají tolik, jako možnost honit se po skutečném (modelu) vlaku a vylupovat ho, či miniaturními X-Wingy ohrožovat zmenšenou Hvězdu smrti.

Cortex Geo čili Kdo zaplácne Austrálii

Cortex v původním slova smyslu znamená mozkovou kůru, a jenom intelektuální masochisté udělají tu chybu (stejnou jako my) a vyhledají si na netu ono složité souvětí plné cizích slov, které jej blíže vysvětluje. Cortex coby hra znamená vědomostní postřehovku, ke které budete potřebovat mnohem víc než jen to šedivé za očima, co tak rád večeří Hannibal Lecter.

1 2 3 18