Skřetí výstavu Jeden kmen na Špilberku zahájí fantasy festival

Pod záštitou Muzea města Brna se blíží velkolepá skřetí fotografická výstava.

Výstava s názvem Jeden kmen bude ke zhlédnutí na hradě Špilberku. Zavede vás do fantasy světa skřetů z kmene Snaga, kteří se ve vlastním jazyce nazývají uruki. Na výstavě poznáte příběh tohoto skřetího kmene, nahlédnete do každodenního života jeho členů a seznámíte se s brněnským výtvarným fantasy role-playing projektem Jeden kmen, který těmto skřetům vdechl život.

 

Výstava začne netradičně. Nečekejte žádnou obvyklou tiskovou konferenci ani vernisáž. Výstavu Jeden kmen totiž zahájí jednodenní fantasy festival v sobotu 23. září na nádvořích Špilberku. Vystoupí na něm skupiny Deloraine, Vintage Wine, Postcards from Arkham, Trolíla a kapela Jeden kmen. Na programu festivalu je také turnaj v bojové aréně, šamanské věštby, střelba z kuše, práce se středověkým jeřábem a mnohé další.

 

Výstava Jeden kmen bude k vidění od 23. září. Projekt Jeden kmen se sice inspiruje reáliemi z děl J. R. R. Tolkiena, vytváří si však vlastní detailně propracovaný svět. Návštěvníci se podívají do tábora kmene, spolu s válečníky zakusí boj i lov, stanou se svědky tajemného rituálu a zúčastní se i pohřbu starého šamana. Žádný fanoušek fantasy by si neměl nechat ujít tuhle naturalisticky ztvárněnou skřetí výstavu plnou fotografií, rekvizit a zvuků. Nutno dodat, že vznik výstavy mohutně podpořili příznivci skrze portál Startovač.cz.

 

Jeden kmen

–          zahajovací festival: 23. září od 12.00

–          výstava: 23. září 2017 až 11. února 2018

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď