Bratrstvo krve 0 – Vlci

  • Autor:
  • Nakladatelství: Epocha
  • Cena: 199 Kč
  • ISBN: 978-80-7425-282-2
  • Vyšlo: 17. 12. 2015
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Piotr Cieśliński
  • Počet stran: 192

Nechal si říkat Gerhard. Dřív ho však nazývali jinak – Radegast. Slavný válečník. Obávaný protivník. Postrach Avarů, Keltů i Římanů. Na vrcholu své slávy zmizel, aby se stal členem Bratrstva krve. Germánský upíří klan se vyhřívá v paprscích moci. Vládne rozsáhlým územím nejen v krajích ovládaných Germány, ale i v lesích patřících odnepaměti Bojům, kam nedávno přitáhli Slované. Jsou jako lovná zvěř. Kmen bez ochránců, snadná kořist pro vampýry i lykany. Ale časy se mění. Zítřek přinese zradu a krev…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Tak rád bych si to koupil jako e-book, ale dokud e-knihu nebudu skutečně vlastnit a bude u ní svinstvo v podobě sociálního DRM nebo normálního DRM a nákupy budou provázány s reálným jménem a číslem účtu, tak do e-knih nebudu investovat, papír je stále jistota a svobodné čtení.

  2. Ukázka
    Na palmech už to je …. do zítřka jako jakýsi předprodej …. a je tam ukázka. Což je fajn. Méně fajn je to, že půlka ukázky je jsou takové ty poloprázdné stránky na začátku, na kterých je tak akorát titul, autor a pod. Zbytek je zcela o … ehm … o ničem. Ale ať si to každý přečte sám, mne to akorát přesvědčilo, že opět ušetřím. Až se to bude někde válet na netu a budu se jooo nudit, tak možná. A když ne, tak nemyslím, že bych o něco přišel.

  3. Ukázka
    Ukázku z knihy si můžete přečíst na http://issuu.com/epocha/docs/vlci_ukazka

    Na Palmknihách (a u dalších prodejců) se bude celý e-book prodávat od zítřka, čili od 18. V knihkupectvích se začne objevovat rovněž od zítřka, na Slovensku bude nejpozději v úterý. Ať se knížka líbí. 🙂

  4. re Schramm
    >Stydíš se za to, že čteš Kotletu?

    Ne, hrdě vystavuji na obdiv ostatním papírovou obálku. Ale nehodlám podporovat špiclovací systém nákupů a firem co se tím živí, které jsou na reálné jméno a navíc spojené s bankovním účtem.
    Knihu chci vlastnit, dělat si s ní co chci a ne trnout hrůzou, kdy mi někde upadne paměťovka s knihami nebo mi čtečku někdo šlohne, vše dá na net a sesypou se na mě supi knižního trhu, jaký že to jsem pirát a ať platím, protože u každé knihy bude mé jméno a reálné údaje.

  5. to Patejl:
    No jo, před naším domem taky už měsíc parkuje podezřelá dodávka…

    A víš, že když si necháš udělat pas, tak automaticky získají tvoje otisky prstů a policie je má v databázi?
    🙂

    Nicméně faktem je, že by se to jméno v těch e-knihách používat nemělo. To je skutečně těžce nekorektní. Ať každému přidělí kód a ten ať si tam klidně dají. Ale komu ten kód patří, budou znát jenom oni. Nějak se chránit musí- to beru, ale zase to musí mít své meze.

  6. DRM stejně nemá smysl,…
    … neb je ji možno do minuty odstranit.

  7. To Epocha
    Díky za tu vaši ukázku, ta už vypadá jak u lidí a ne jak u …

    Podle ní bych si snad ve stavu akutní čtenářské nouze tu knihu i koupil. Nebo aspoň byl ochoten zkusit si ji přečíst. Asi si po svátcích zajdu na deset min do Luxoru(teď by mě tam ušlapali) a pár úryvků si přečtu. Třeba do šestice všeho dobrého:-D.

  8. re KarelC
    >Nějak se chránit musí- to beru

    Tak to já zase neberu. Není k tomu žádný reálný důvod. V podstatě každému kdo u nich nakupuje říkají (a možná by i měli dávat jako text na fakturu):

    “Vážený čtenáři, který si nám dal své peníze, si obyčejný zloděj, který řádně zakoupený produkt vystaví volně ke stažení na internet a bude nám vědomě působit škodu. Z tohoto důvodu si evidujeme tvé osobní údaje, které si pro jistotu (protože si zloděj a budeš tedy i lhář a mohl by sis je vymyslet) propojíme s tvým bankovním účtem, kde máme jistotu, že si dal vše správně bance. V případě, že čtečku/paměťovou kartu ztratíš, bude ti odcizena nebo o ní přijdeš jinak a tebou řádně zakoupený produkt se někde volně objeví, vysoudíme z tebe desetinásobek, protože přesně víme, kam jít. Děkujeme za nákup a doufáme, že se ti brzy něco ze zmiňovaných věcí stane. Tvé peníze jsou nám nadevše.”

    Proč lze papírové knihy chránit zákonným copyrightem a e-knihy nikoliv? (Nesmysl typu, že je lehčí zkopírovat e-book než papírovou knihu rovnou vyškrtávám, po internetu se válí tuny naskenovaných papírových knih.) Prostě ti, kteří prodávají e-knihy s DRM berou své zákazníky automaticky jako sprosté zloděje a vylučují, že existují i lidi, kteří nekradou a nekopírují papírové knihy a nekradli a nekopírovali by ani e-booky.

  9. No ano
    Svoboda je krásná věc. Mě třeba značně vadí brzké zrušení papírových peněz, tím způsobem tě dostanou stejně jako u tvého případu. Nicméně, krádeže knih přes uložto a pod. si něco takového vynutí. Že to bude mít i dost nechutné aplikace, jest pravdou. Ti kteří to projektují, právě toho využijí, aby to ještě zpřísnili. Dnes vůbec není problém trvale sledovat kohokoliv kamkoli, prostředky jsou, jen jich ještě není dost. No, já vzhledem k blížící se senilite apod. už to nezažiju. Vy jo.

  10. to Patejl:
    Podívej, oni si tam ten kód s tvými osobními údaji mohli klidně zakomponovat tak, že bys ho vůbec neviděl! Ta e-kniha je program, tak to mohli vesele ukrýt někam do programového kódu a navenek se tvářit, že všechno je zcela anonymní a čekat až se někdo nachytá, nahodí to a pak po něm jít, jako po uzeným.

    Ale to nedělají. Jasně a na rovinu říkají – součástí vaší kopie jsou vaše osobní údaje. Ber, nebo nech být. Ty necháváš být – je to tvoje volba. Máš na ni právo. A rozhodl jsi se pro ni proto, že jsi měl informace plně k dispozici. Což opravdu musím ocenit. Jednají fér!

  11. to Racek:
    Oni se naštěstí sledujou navzájem a na zbytek nemají čas. 🙂

  12. re Racek
    Z nesmyslu v podání zrušení papírových peněz mě jímá hrůza a pokud se toho dožiju (doufám že ne), tak se obávám, že se z města odeberu na nějakou totální samotu na Šumavě a budu žít jen z toho, co příroda dá, dokud nechcípnu.

  13. re KarelC
    Vzhledem k tomu, že platím pouze hotově a nikde nedávám u nákupu své údaje (pokud jsou potřeba tak smyšlené s účelově vytvořeným e-mailem) tak těžko. Pokud by tedy šla zaplatit e-kniha hotově stejně jako papírová a vztahoval se na ní stejný copyright jako na papírovou, tak by nebyl nikde problém.

    Záleží na úhlu pohledu, pro mě to, že mě někdo bere automaticky jako zloděje (a ještě mi to předem řekne viz “informace které mám plně k dispozici”) fér nepřijde, tobě ano.

    Proto já e-knihy nekupuji a ty ano 🙂

  14. To Patejl
    A nešlo by to řešit takto …. http://www.palmknihy.cz/jak-darovat-kredity ?

    Kdo kredit koupil se přes účet dohledat dá, ale pokud byl darován, tak skutečně identifikovat obdarovaného, který ten kredit použije na nákup e-booku bude pravděpodobně nemožné.

  15. to Patejl:
    Podle tvé teorie:
    I v normálním knihkupectví tě v tom případě považují předem za zloděje. Proto má každá kniha vložený čip, který se na pokladně musí deaktivovat. Jinak budeš při odchodu pípat. (A mají tam i kamery. A to i ty nejmenší, které nemají detektory a čipy.)
    A stejně tak tě předem považují za zloděje prakticky v jakémkoliv větším obchodě s čímkoliv vybaveném detektory u dveří. A na každým kroku je nějaká skrytá, nebo zjevná kamera, případně fotopast.
    Z toho plyne:
    Tenhle stát považuje předem všechny svoje občany za zloděje. A nejen za zloděje…

  16. No ano
    to je pravda. Mě považují za zloděje v každý samoobsluze, každá pokladní vždycly řekne:”ukažte!!!” Já už mám ustálenou odpověď : “madam, Vám ukážu úplně vše. Ale upozorňují Vás, že to už rozhodně není tak zajímavé jak před 30 lety!” Dokonce mě jedna ruska v Lídlu řekla, abych se nepodceňoval, že to není tak hrozný. Potěšila mě. Ovšem kdyby věděla … nebo viděla..

  17. Jo abych dodal
    Kotletku mám už doma. On občas dovede docela potěšit, ne?

  18. to Racek
    No nevím jestli potěší… Lovci podle mě zas až tak moc nefungovali. Ale tohle asi koupím – Gerhard, konečně ne současnost a hlavně očekávám akční jízdu plnou odťatých, urvaných a jinak oddělených končetin.

  19. re KarelC
    Pokud budu chtít produkt ukrást, tak pochopitelně budu v obchodě pípat a skočí po mě ochranka. Pokud budu chtít za produkt zaplatit penězi tj. anonymně, tak si produkt koupím, budu vlastnit a nikdo mě už dál nebude považovat za zloděje. Prodejce e-knih mě i po koupi, rozuměj po zaplacení, dál považuje za zloděje. V běžném obchodě čip po zaplacení deaktivují = přestávají mě považovat za zloděje. E-kniha dále ochranný “čip” má (tedy i po zaplacení tj. naplnění smyslu obchodu) a prodejce mě dál považuje za zloděje.

    V obchodě si vyberu papírovou knihu, zaplatím penězi a odnesu si produkt, který vlastním a mohu si s ním v rámci zákona dělat co chci a nikdo už o mé koupi neví (možná kamera co míří na kameru a to mě nezajímá, záznam se doživotně neeviduje a nespojuje mě s bydlištěm, bankovním účtem atd.). Když papírovou knihu hodím do popelnice nebo zapomenu na lavičce někdo bude mít radost a já nebudu mít problémy se zákonem. Stejně tak si mohu za peníze koupit např. operační systém Windows a poté DVD zahodit a nic se mi nestane.

    U prodejce e-knih si vyberu knihu, zaplatím za ní, odnesu si produkt který nevlastním (i přesto že jsem za něj zaplatil) a smím s ním nakládat pouze jak určil prodejce co si jako pojistku nechal mé detailní soukromé údaje. Když e-knihu se čtečkou hodím do popelnice nebo zapomenu na lavičce a někdo jí najde, tak někdo bude mít radost a já, pokud to někam nahraje obrovské problémy.

  20. >možná kamera co míří na kameru

    možná kamera co míří na kasu…

  21. Patejl
    Patejle, riešenie je jednoduché, kupuj si papierové knihy!

  22. Paradni jednohubka
    Zhltnuto na pockani. Pro fandy Bratrstva krve povinnost a myslim, ze si o uziji i ti, co narezy neznaji. Priste bych ale prosil trojnasobny rozsah nejmene.

  23. No ano
    schoval jsem si to na svátky, takový dáreček, že. No, úplně se za sebe stydím. Jsem kulturní barbar nejhorší kategorie. Mě se to totiž dost líbilo. Doufám jen, že pokračování bude psát tenhle Kotleta.

  24. Žádná sláva
    Tak mám také dočteno a je to takové…hmmm…takové “nafouknuté nic”. Kombinace Twilight ságy a Conana. Čte se to dobře, je to velmi jednoduché fantasy čtení, protože je to z dávné minulosti tak pochopitelně úplně chybí hlášky (až na jednu fakt výbornou o dělení chleba že … :-)), které by člověk u Kotlety očekával. Trochu mi to připadá, že je to napsáno zcela účelově v rámci hesla “Kotleta už se vždycky prodá, tak předělám povídku co mám v šuplíku a naroubuji na ságu Bratrstva.”

    Každopádně tohle je přesně literatura jako šitá na míru e-knih. Zcela spotřební text za pár korun do vlaku, přečíst jako časopis a pustit z hlavy. A místo v knihově to zabírat nebude.

    To Racek:
    > Doufám jen, že pokračování bude psát tenhle Kotleta.
    No pokračování jsme přeci všichni už četli…
    https://www.fantasyplanet.cz/kniha/bratrstvo-krve-1-hustej-narez
    https://www.fantasyplanet.cz/kniha/bratrstvo-krve-2-fakt-hustej-narez
    https://www.fantasyplanet.cz/kniha/bratrstvo-krve-3-mega-hustej-narez

    Každopádně taky si pořád myslím, že Kotleta = nějaký projekt více lidí, všechny knihy se diametrálně liší.

  25. No ano
    pokračování je to jistě, akorát je tam díra pár set let a může být zajímavá. Jinak, Patejl, říkal jsem že se za to, že se mi to líbilo, stydím.

  26. Pokud to Epoše pomůže zasponzorovat další Polozapomenuté války, jsem ochoten si to koupit a podarovat tím synovce. Což se i stalo. A synovec byl mimořádně spokojen!

  27. 4 Racek: Já jsem na tom hůř, anžto se mi to líbilo a nestydím se za to 🙂

Zveřejnit odpověď