Dynastie Pampelišek 1 – Ctnosti králů

 • Autor:
 • Nakladatelství: Host
 • Cena: 399 Kč
 • ISBN: 978-80-7577-100-1
 • Vyšlo: 15. 11. 2017
 • Žánr: fantasy
 • Provedení: váz.
 • Autor obáky: Ivan Galdík
 • Počet stran: 618

První kniha fantasy série Dynastie Pampelišek.

Císař Mapidéré sjednotil sedm království Dary pod jednu vlajku. Nyní však leží na smrtelné posteli, poddaní jsou vyčerpaní císařovými velikášskými stavebními projekty a jeho poradci usilují jen o vlastní zisky. Lidé v celé říši trpí, a dokonce i sami bohové jsou neklidní.

Kuni Garu, vychytralý, charismatický povaleč, a Mata Zyndu, syn popraveného vévody, který se touží pomstít, vedou každý svou vlastní vzpouru proti císařské krutovládě.

Při té příležitosti se setkají a společně se připojí k povstání, které se snaží císaře svrhnout. Na své cestě za slávou, mocí a ctí se stanou svědky střetu armád, spatří flotily vzducholodí, setkají se s obřími šupinatými velrybami a proměňujícími se bohy. Jejich nepravděpodobné přátelství významně změní rovnováhu moci v Daře. Ale za jakou cenu?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

 1. Tak to jsem si tedy početl .. Půvabné dílko od amerického číňana nezapře autorovu národnost, je to taková čínská hra o trůny (kolikrát se to už opakuje, že, ale tyhle hry se táhnou celou historiíí lidstva a nikdy mě neomrzí) z prostředí, které je ale opravdu čínské. Položil bych to někam do období sjednocení Číny prvním císařem Čchingem a následného boje jeho pokračovatelů kteří nakonec zachránili jeho odkaz. Postavy jsou živé, vyvíjejí se s poznáním… skvostné příběhy lásek, smrti, často obě spojené) bitev, modrců (ti v číně měli vždy velký vliv na společnost) a vojáků a jejich středověká technika s vynálezy co už tehdy mohly existovat … a i ženy jsou tam milé, zlé, vypočítavé, věrné i nevěrné, bojovné , těm musíme fandit i když nechceme a hrdinové dle mého gusta, z masa a kostí. No a jak cesta do pekla je dlážděna samými dobrými úmysly.
  No, zase ta váha, tlačí a bolej ruce…ale zase 620 stran za 400 docela slušná cena.
  Nemyslím že se to bude líbit každému. Je to zrovna tak kruté jako Martinova Hra, jen jazyk je jemný, jako by i krutost, zloba, zrada i šlechetnost, odvaha byla umělecké dílo. Jak to číňané dovedou. Já byl ale nadšen. Doufám že pokračování vyjde brzy.
  Jo a autor přeložil Cch-sin Liouv Problém tří těles do angličtiny. Čímž vytvořil světového autora.

Zanechat odpověď