Nesvatý otec

 • Autor:
 • Nakladatelství: Epocha
 • Cena: 175 Kč
 • ISBN: 978-80-7557-066-6
 • Vyšlo: 13. 9. 2017
 • Žánr: fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Žaneta Kortusová
 • Počet stran: 184

Phineas Mortimer se nikdy nechtěl stát knězem. Toužil dělat to, co každý bohatý aristokratický synek – tedy nic. Popíjet po hospodách, veselit se s nevěstkami, občas se porvat s kmány a utrácet tatínkův majetek. Jenže cesty páně jsou nevyzpytatelné. Ve válce, kde se ocitne v roli polního kuráta, se Phineas setká s temnotou a málem zešílí. Aby se vyhnul další službě, odchází do pokojné horské vesnice šířit slávu boží. Jenže zlo má dlouhé prsty a hříchy minulosti se ukážou být pouze předzvěstí návratu něčeho mnohem strašnějšího. Něčeho, na co nemusí stačit okovaný palcát ani modlitba. Pokud v tomhle temném fantasy světě vůbec existuje nějaký bůh, který by ji vyslyšel…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

26 komentářů

 1. Pročetl jsem ukázku a myslím, že za to necelé kilo by to jako e-book nemuselo být úplně marné. Min styl vyprávění se mi vcelku zamlouval, jak se autor popere s dějem se uvidí.

  Neodpustím si ale jednu technickou poznámku … vidím tady nakladatelství Epocha, tak tam jdu abych si přečetl ukázku. Nějaká tam je, ale hodně krátká a dojem tedy takový nijaký. Ale protože už vím jak to chodí, jdu na „palmy“ a tam si ukázku stáhnu také a … a tato je podstatně delší, rozhodně dost dlouhá na to, abych si už nějaký obrázek o knize udělal. Proboha proč stejně dlouhá ukázka není i na webu Epochy jako nakladatele? Máte rozum???

 2. Třeba ho mají. Marketing má různé podoby a složitou logiku, kterou ne každý z nás pokaždé pochopí. Důležité jsou totiž výsledky.. Jak jsem se léty přesvědčil.
  Tedy, asi to není tenhle případ, že … :-)) Knížku jdu v pondělí zkusit.

 3. Tak dej pak vědět, jestli je to po stránce děje ke čtení … že bych si po Black legion dal od BL malou pauzu:-). Sice mám v plánu ještě posledního Hetešu, ale po Krystalech jsem ne úplně nadšený.

 4. Spolehni se… Jen musím ještě dočíst jednoho staršího Dreschera, kdysi jsem ho odložil neb jsem tehdy ještě naivně věřil (nebo jsem chtěl věřit) v EU, že to s námi myslí dobře. Nakonec se ukázalo, že jsem byl bláhový stařec a Drescher tak zcela nefantazíroval. Hluboce se stydím, informací i osobních zkušeností jsem už tenkrát měl dost a předpovědi mi tou dobou vycházely až mrazivě přesně (profesionálně, doma až tak néé) …

 5. to Racek: U svatého Kuzmiče a Blahoslavené Bohorodičky! Jak sis kdy mohl myslet, že by to s námi proradní Němčíci dobře mysleli!? Což nemáš dost příkladů z historie!? Málo snad Čechů i Rusů ti proradníci zhubili? Což se lidé nikdá nepoučíte???

 6. Milý Podchaljuzine, jsem příliš mlád nat, abych to tak rychle pochopil. Ještě mi není ani sedmdesát.
  Mimochodem, tak jsem to dočetl. Již první tři věty jsem četl snad pětkrát abych pochopil, jak to básník s tím otcem a synem myslel. Víc k té knize už raději neřeknu.

 7. Díky za zhodnocení … upřímně … a taky abys věděl, že to tu fakt ještě někdo čte:-)!

 8. to Racek: Kdybys od staříčka Jemlichaje od nás ze vsi moudrost čerpal, medle by ti vše jasné bylo! Inu, jak se říká: Kdo pomalu pochopuje, cestičku pekelnou si připravuje! A také: Kdo Němčíkům věří, ten má v hlavě peří!

 9. to Podchaljuzin: V Katalánsku evidentně nevěří raději nikomu. V Polsku je také nějak veselo. Že by se nám ten dům otřásl?
  Jenomže jak tak pozoruji kauzy v naší drahé vlasti, tak si nejsem tak jist, k čemu to tady vlastně směřuje…

 10. to KarelC: Zdravím, stará vojno 🙂 Já bych šacoval, že to není dům, ale žalář národů! EU je jen další pokus proradných Němčíků, jak ostatní národy zotročit! Čím dříve odejdeme, nebo k rozpadu dojde, tím lépe! Inu, jak se říká u nás na vsi: Není proradníka nad Němčíka! A také: Když Němčík ruku podává, za zády budzigan schovává!

 11. to Podchaljuzin: Ahoj a rád tě zase slyším! (čtu:-) ) Ale zase někoho do party by to chtělo. Jinak budeme zase ten pověstný most mezi východem a západem a však víš co si o tom Jan Masaryk myslel… Nějakou takovou truckonfederaci, se sídlem, řekněme v Brně, ať to není tak provokativní… A, jak řekl tuším Čujkov u Stalingradu: „Žádná německá… neprojde!“ (Alespoň ve filmu. A sovětský válečný film, to je snad ještě víc než realita!)

 12. Jo, chlapci, já tý teorii o Mostu mezi východem a západem věřím. Ona to vlastně není ani teorie. On je to fakt. Akorát se východ se západem střídají v roli toho, kdo na tom našem mostě vybírá mýto. Od nás. Rozdíl je jen v tom, jak to umí okecat.

 13. to Racek: Sovětská okupace byla proti tomu, co Němčíci nám chystají, za řeč nestojící taškařicí. A současné Rusko, tomu nás netřeba okupovat, když si může vše koupit 🙂 Zato Němčíci, to je jiná! Ti nám postupné vyhlazení chystají! Naši zem zničit chtějí a mohamedány v ní usadit! Jakých to konců mívá, může se každý nevěřící Tomáš přesvědčiti ve francouzských, německých či švédských městech! A to je teprv začátek!

 14. to KarelC: Do party se Maďaři i Poláci nabízejí, ale stejně je vždy lepší na sebe se spoléhat! Inu, jak se říká: Vodku v kruhu popíjej, flintičku sám nabíjej!

 15. to Podchaljuzin: Jenže to se zrovna neosvědčilo. A sami na sebe, to se bez kvalitního průmyslového zázemí neobejde. A kde je našemu průmyslu konec? Buď odstřelen, rozkraden, nebo v Číně.

 16. to KarelC: Nu, pak nezbývá, než cara o kozáky požádat! Ono to tak dříve nebo později stejně dopadne, jen car nám může od vlkodlaků a skřetů pomoci! Inu, jak se říká: Jde li na tě kolika, vyžádej si mužika!

 17. to Podchaljuzin: Ale ten car by se měl potom, zase vrátit domů… mimochodem kolik už máš ve sklepě litránků? U nás už je to zase jako v lihovaru a do sklepa chodit s otevřeným ohněm se nedoporučuje.

 18. to KarelC: Však on by se rád vrátil, s Čechy těžko vydržeti 🙂 Co se sklepa týče, ten je chvála Hospodinu dobře po celý rok zásoben. Jen to lezavé povětří znemožňuje posezení na zápraží, tak se s lahvičkou vždycky navečír u krbu posadím, podumám, popiji, nějakou tu knihu přečtu a pak jdu v bázni boží spat!

 19. to Podchaljuzin: Pravda… car by nejspíš časem začal postrádati hodinky, tobolku, tabatěrku a není vyloučeno, že by mezitím ctěné paní choti ráčil neznámý poberta uzmouti zánovní polární lišku i s perlovým náhrdelníkem v ceně bulharského hrubého domácího produktu…

  Když my nemáme krb. Měli jsme, ale na jeho místě zatoužila ctěná paní dcera zbudovati mohutné akvárium. Rozhodně nedoporučuji. Pohled na rybičky uklidňuje, avšak pohled na plovoucí plovoucí podlahu již méně. Kupodivu jí to nesvědčí, ačkoliv by člověk očekával opak. Pojišťovně jsem tvrdil, že nám do domu natekla vzedmuvší se Ponávka, leč prozradil mne keříčkovec mrskající se na podlaze. Ten se bohužel v Dyjskosvrateckém povodí nevyskytuje.

  Takže já si nejspíš s knihou i lahvinkou zalezu do postele … 🙂

 20. U Khornových koulí, pánové, o knížce jsem se pramálo dozvěděl, zato vaším dialogem královsky se pobavil. 😀
  „Nesvatého otce“ v podobě elektronické zakoupil jsem, leč lenost a rozečtené „To“ přetáhnout onen Epub z počítače do čtečky zatím zabránily mi. Herhot, tou Vaší řečí vázanou nakazil jsem se 🙂
  P.S. U „To“ jsem na straně cca 370, tedy asi ve třetině, takže to potrvá. Kdyby psal A. Jirásek horrory, dopadlo by to podobně. 🙂

 21. to kragh: To To jsem já osobně nikdy nedočetl. Abych se toho zbavil, tak jsem to zapomněl v garáži. Tam to našla moje žena a přečtla to dokonce dvakrát. Tak nevím. Ale počtem stran to nebude, protože Erikson mi nikdy nečinil potíže. A ano, prokousal jsem se zhruba tam, kde jsi teď ty.

  Jenže Lojza psal v době, kdy nic jiného než kniha na dlouhé večery nebylo a lidé chtěli číst i to, co my teď číst většinou nechcem. Ale proč to tak pojal i ten pán, co napsal To, tak to fakt nechápu. 🙂

 22. to KarelC: Ženské nesmíš nikdá na lep sednout a její nápady realizovať! Prý akvárium! Já bych jí dal akvárium! To jsou poměry! Místo aby pirohy v kuchyni pekla nebo bandory na políčku okopávala, tak na nějakou mořskou havěť bude čučet! Aj, aj, to jsme to dopracovali! Na to si musíš pozor dávat! Dnes povolíš akvárium, a zítra bude chtít nové láptě, nebo maso k obědu! Ženské plémě je podivné, svéhlavé, rozumem neřízené! Kdyby po jejich bylo, celá širá zem přijde vbrzku na buben! Hospodin nás ochraňuj! Inu, jak se říká: Kde ženská přebývá, neštěstí přibývá!

 23. to Podchaljuzin: Akvárko je banalita. Ženský mozek je schopen vymyslet rafinovanější požadavky. Třeba vymalovat.

 24. to KarelC: Nepřivolávej neštěstí! Než v chalupě malovat, to raději odrážet nájezd Tatarů! Ochraňuj nás Svatá Bohorodička Praskodolská!

 25. to KarelC: Tys to vážně přivolal! V pátek se malovalo! Ale dělali to najatí mužici, já na zápraží s lahvičkou seděl! Inu, jak se říká: O čem se mluvívá, daleko nebývá!

Zanechat odpověď