Příhraničí 3 – Černé sny

 • Autor:
 • Nakladatelství: FANTOM Print
 • Cena: 289 Kč
 • ISBN: 978-80-7398-363-5
 • Vyšlo: 30. 11. 2016
 • Žánr: fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Dominik Broniek
 • Počet stran: 352

„DRSŇÁK LED SE STANE FIGURKOU NA ZAMRZLÉ ŠACHOVNICI…“

… a třetí výprava do Příhraničí tak vypadá opět jako jednosměrná!

Končí podzim a Led, nyní zase už Alexandr Sergejevič Ledněv, se těší, že si užije normální zimu v obyčejném světě. Znáte to: vánoční výlohy, sníh, ve kterém se neválejí zmrzlí mutanti, louže, z nichž nevyleze váš dvojník s úmyslem potřást vám kalašnikovem na uvítanou. Příhraničí má však dlouhé prsty. A právě se rozhodlo, že je opět vztáhne po Ledovi…

Alexandr se jednoho večera stane aktivním účastníkem pouliční potyčky, po níž skončí ve špitále. Protože je však o něm známo, že sám nejde pro ránu nožem daleko, je tu oproti normální nemocnici jeden zásadní rozdíl: v oknech jsou mříže. Led nemá moc na vybranou – nechce-li vypustit duši nebo skončit za katrem, což je v jeho situaci totéž, musí zpět do Příhraničí, po kterém se mu ani trošičku nestýskalo.

Sněženky a machři

Když Led kývne na nabídku, že má splnit jistý úkol, netuší, že si kupuje jednosměrnou jízdenku, ani že úkolů bude přibývat a magičtí mocipáni ho budou chtít použít jako šachovou figurku. Ledovi jde někdo vytrvale po krku a on si může být jistý pouze jednou věcí: ve světě sebevědomých čarodějů, obluzujících sektářů, kde i sněženky – natož machři – umějí vraždit, na něj za každým rohem číhá někdo, kdo je ochotný nadělat z něj fašírku, zamrazit a rovnou ho odeslat k dalšímu použití.

Ruský bestsellerista Pavel Korněv píše stejně řízně jako se v jeho sérii pije ruská vodka. A že jí hrdly jeho hrdinů proteče hodně. V tomto světě na pomezí naší a jiné reality, kde si každý vykládá spravedlnost po svém a útočná magie jedná bez skrupulí, to ale jinak nejde. Nakladatelství FANTOM Print (www.fantomprint.cz) přichystalo fanouškům drsných a nekompromisních příběhů pokračování skvělé akční fantasy, která vás rozesměje, ale vzápětí nechá úsměv zamrznout na rtech. Tudíž: obranné amulety a silné nápoje s sebou a vítejte zpět v Příhraničí!

Anotace:

Příhraničí, propadliště na pokraji našeho světa a panství věčného mrazu. Místo zapomenuté bohem a prokleté lidmi, kde vládne magie a stříbro se cení výše než zlato. Chlapík přezdívaný Led vypadá celkem obyčejně, ale patří k jedněm z mála, kdo umějí přejít Hranici a zase se vrátit do normálního světa. Zdalipak v brzké době znovu otevře dveře, za nimiž je nekonečná zima?

Když se dva perou, obvykle se třetí směje. Led se však smát nebude. Chce-li si zachránit krk, je návrat do Příhraničí jedinou spásou – avšak právě toto lze s trochou shovívavosti označit jako protimluv.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

5 komentářů

 1. Já to asi vypustím, jednička dobrá, ale dvojka … jako napsaný čtivě, ale přišlo mi to takové … nějak bez nosné myšlenky/dějové linie. Jako nouzovka na zaplácnutí času ok, ale to bylo tak všechno.
  Třeba někdy možná, ale nějaké „must-have“ to pro mne tedy není.

 2. Teď jsem přečetl všechny tři díly na jeden zátah a …jak už tady někdo napsal,
  né všem ten ruský styl sedne,pokud se zrovna nezabíjí, tak se popíjí „100 gramů vodky“ sem „100 gramů vodky“ tam,
  pojídáte na oběd pelmeně a kompot a když je vám z vodky zle, vezmete živočišné uhlí.
  Mě osobně tahle „východní exotika“ sedla dokonale,
  knihy mají občas hluché místa,hlavní hrdina mění zaměstnavatele jako fusekle.
  Štvalo mě taková neprokreslenost světa,velmi rychlý vývoj magické a jiné techniky,tu sice autor tak trochu vysvětlil
  POZOR SPOILER existencí „Pána“ který potřebuje aby „Příhraničí“ bylo v dobré bojové kondici.
  Ale i tak solidní počtení..
  Třetí kniha by se klidně mohla odehrávat v Moskvě, hlavní linka vyšetřování (jo LED zrovna zakotvil u Družiny ,odřad kontrarozvědky)
  po výrobcích magických drog ,
  pronásledování masového vraha Kuchaře,
  to všechno je jen ve fantasy kulisách.Ale je pravda že odsýpá to dobře.
  A na konci už jej zase verbuje někdo jiný 🙂

 3. Dostal jsem se ke trojce jak slepej k houslím, takže ….

  1. je to lepší než dvojka, je tam aspoň nějaký náznak souvislého děje
  2. je to horší než jednička, protože se to tak nějak nějak furt točí dokola, ten efekt něčeho nového je už ten tam a pocit neřízeného maglajzu a psaní pro to, aby se něco napsalo, sílí
  3. nenadchne, neurazí, ten jeden dva večery to vyplní čas celkem v pohodě, víc se od toho čekat nedá
  4. value4money dobrá, protože půjčenému koni na zuby nekoukej:-)! Nicméně za plnou cenu bych do toho nešel, v eLKáčkách by to zase byla jasná volba … tímto se nakladateli omlouvám, ale holt co na srdci, to na jazyku:-).

 4. Zklamán jsem rozhodně nebyl, právě naopak. Tak nějak těm realiím rozumím (umělohmotná prostředí a hrdinové mi poslední dobou začínají štvát)… a je to kouskama fakt jízda. Vrcholně spokojen.

Zanechat odpověď