Příhraničí 4 – Temné poledne

 • Autor:
 • Nakladatelství: FANTOM Print
 • Cena: 299 Kč
 • ISBN: 978-80-7398-379-6
 • Vyšlo: 26. 4. 2017
 • Žánr: fantasy
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Dominik Broniek
 • Počet stran: 320

POD HROZBOU POKŘIVENÉ REALITY A MAGICKÉHO ARTEFAKTU… … si musí drsňák Led vybojovat další den v krutém Příhraničí!

O Leda je na chvíli postaráno: teplá postel a pravidelné jídlo, a to on rád. Jenže jak už to v Příhraničí bývá, nic není zadarmo. Pohostinné místo má jeden háček: Led nemůže pryč. Samotný zástupce vojvody mu ale rychle objasní, že cesta ven je – jak jinak než – jednoduchá: stačí píchnout do Leda nějakou tu odpornou substanci a proměnit jeho obličej v nevzhlednou bramboru. Jako by nestačilo, že po něm už tak jde snad polovina Pevnosti, musí mu na potvoru ještě propůjčit vzhled zmetka, nad kterým si odplivne snad každý. Magickému noži však nezáleží na tom, jak Led vypadá – Kluzkej je s ním spojen, a tak si ho artefakt najde, ať už má jeho holá hlava jakýkoli tvar. A o nůž přece jde. Stejně jako o další vražedné magické artefakty, s nimiž lze opanovat tunely mezi světy. Led má čas do černého poledne, než azurové slunce vyjde nad hlavu a pořádně zahýbe s konturami reality. Sestry chladu

A pak jsou tu ještě Sestry chladu. Valkýrám nejen že není zima, ale tentokrát jsou odhodlány pěkně zatopit pod kotlem i Ledovi a nevypadá to, že by za jejich nenadálým zájmem stála jen touha pomstít smrt jejich družky a Ledovy bývalky. Ne že by Led v mrazivém světě Příhraničí neuvítal trochu toho tepla, ale čeho je moc, toho je přece jen příliš… Pavel Korněv se v Temném poledni ukazuje v té nejlepší formě a co neřekl v předchozích Černých snech, dopovídá v novém románu, který vykresluje Příhraničí jako zase o něco drsnější místo k životu. Ještě že je tu Led, FANTOM Print a další díly téhle mrazivě dokonalé fantasy série!

Anotace: Když nezabijete kulku vy, zabije ona vás. Nechcete-li dýchat kouř z ohně, spálí vás mráz. Potrhané zbytky Ledova světa se otřásají brutální válkou. Starý a křehký řád se nakonec hroutí – je čas zvolit nové vládce a ruka, která drží nůž, bude vládnout Příhraničí. Proto ti, kdo chtějí těžit z nového systému moci, hledají Kluzkého. Aby přežil a unikl z Příhraničí, musí hledat nůž, zatímco Napalm jakožto pyromant vyčkává na příležitost, aby mohl přiložit do kotle. Před příchodem Černého poledne se pokřiví nejen obrysy reality, ale také Ledův pohled na svět a lidi i nelidi, o nichž si myslel, že je dobře zná. A jelikož Hippokratova přísaha v Příhraničí tak docela neplatí, připraví mu rozverný lékař překvapení v podobě obličeje zmetka, což se rovná propustce do ghetta psanců. Začíná to definitivně vypadat, že Ledův život v tomto propadlišti mezi dvěma světy bude zase o něco barvitější.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

5 komentářů

 1. Tak jsem na to minulý týden skočil. Trochu nejistoty na začátku (mé, neboť jsem trochu už sklerotik) ale rychlý rozjezd a už jsem v tom byl. Mimochodem, málokdy jsem v knize a hlavním hrdinům (zde i u vedlejších) tolik rozuměl jako u Leda. A jede to a smaží to a přemýšlí to v tom neskutečném světě postkatastrofického temna a primitivismu, kde lidé jsou víc suroví a tvrdí, neb svět kolem je ještě horší … ale pořád uvěřitelní. S osobními vztahy … pro mě jedna z lahůdek knihy. Ti kámoši a nekámoši kteří pomohou nebo zradí, člověk tomu rozumí a chápe, ono to je totiž tak známé a uvěřitelné jako ze života.
  Já vím, každý nadšen nebude, ale já jo. Takže jsem pochopil, že to možná skončilo a zamáčkl slzu.

 2. Ještě zbývá jeden díl 🙂
  Ale konečně se věci daly do pohybu, autor se pustil namísto kupení otázek do vysvětlování, aby si přece jen nechal kupu otevřených věcí nakonec… Po jedničce jasně nejlepší díl!

 3. Ještě zbývají 3 díly 🙂 Resp. by se mělo jednat o další navazující trilogii. A pak má Korněv ještě nějaké další knihy z Příhraničí, co napsal s Kruzem.

 4. Hmmm …. možná na to taky dojde řada, dvojka mi teda moc nesedla, ale jinak to ušlo. Akorát že si to budu muset přečíst celý znova na jeden zátah, protože jak K píše svižně, tak přehlednost děje a reálií mezi jeho přednosti zrovna nepatří:-). Něco si pamatuju, ale celkově se musím přiznat, že už v tom mám lehce čurbes:-))).

Zanechat odpověď