Spisy 4 – Stín z času

Spisy 4 - Stín z času
  • Autor:
  • Nakladatelství: Albatros
  • Cena: 369 Kč
  • ISBN: 978-80-259-0130-1
  • Vyšlo: 11. 10. 2013
  • Žánr: horor
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: František Štorm
  • Počet stran: 468

Čtvrtým svazkem Stín z času se v nakladatelství Plus uzavírá souborné vydání beletristických spisů jednoho ze zakladatelů moderní fantastické prózy H. P. Lovecrafta. Kniha obsahuje rozsáhlý román V horách šílenství a po něm následují významné povídky z posledního období, mimo jiné Stín nad Innsmouthem, Věc na prahu či Stín z času. Na prahu čtyřicítky se Lovecraftův život uklidnil a projasnil, přestože i nadále žil ve značné chudobě. Jako fascinující osobnost přetrvává ve svém díle dodnes.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Děkuji a blahopřeji nakladatelství Plus za úspěšné uzavření série v tak krátkém čase. V pondělí budu mít tento závěrečný svazek doma a uložím jej k předchozím Spisům.

    to KarelC: Ano. Mám pocit, že od listopadu začne “řádit” pod záštitou Omegy od R. E. Howarda barbar Conan.

  2. to Skočdolouky
    Asi jsi chtěl napsat nakladatelství Albatros a ne Plus.

  3. Super, těším se. Tahle série se hodně povedla. V horách šílenství jsem ještě nečetl a na to se těším hodně. Podle téhle novely měl totiž natočit horůrek sám Del Toro, než mu to nestopli. Ale díky tomu máme aspoň Pacifik rim 🙂 Třeba se filmu někdy dočkáme.
    Huréééj.

  4. Jak může někdo použít slovo horůrek v jedný větě s Lovecraftem (a teda i s Del Torem), to teda nikdy nepochopím!

  5. Zase Conan?
    kompletních vydání Conana, a to i v jistým způsobem reprezentativní úpravě, máme už několik. Nebylo by tedy možné zkusit nějakého jiného hrdinu (i když Kulla, Brana Mak Morna, Cormaka Mac Arta, Solomona Kanea díky Laseru máme taky) nebo volné příběhy (Almuric máme taky)?

    Nebo nějakého jiného velikána žánru? Porůznu se objevují jména jako Clark Ashton Smith, August Derleth, Ramsey Campbell, Lin Carter (jiné než conanovské příběhy)…

  6. od Howarda už tady vyšlo spoustu věcí a většina je k sehnání. Albatros nedávno vydal dvě knížky jeho strašidelný příběhů z let 1925-1936 v pěkné upravě + knížku westernových povídek. Conan vyšel komplet 2x … zbytek u Laseru. Také by se mně líbila nějaké jednotná edice, ale bylo by to vydavatelsky únosné?

  7. Asi mám špatné info ale i když Omega bude vydávat Conana, nebude to ten původní. Budou to adaptace od jiných autorů.
    Jestli se pletu, klidně mě opravte.

  8. conan v jednotné úpravě by se mi moc líbil, něco takovýho se mi sehnat nepodařilo.
    jinak si myslím, že je tu jistá šance, že by se časem mohla objevit jirel z joiry od c. l. moore a raynor od henryho kuttnera…
    a co by to chtělo nejvíc? elrika z melniboné!

  9. Conan
    no ten Conan jistě bude stát za to, když podle anotace Howard o Conanovi napsal 21 románů…

  10. Podchaljuzin:
    To mi čteš z duše!

    Ad ostatní – nepsal jsem sebrané spisy o Conanovi, ale sebrané spisy Roberta E. Howarda. Conan tady v různých obdobách víceméně vyšel komplet. A adaptace od jiných autorů FAKT! nemusím.

  11. CAS
    C.A.Smith vyšel před pár rokama v nádherné úpravě u Night Shade Books. Je to celkem pět knížek a jsou tam všechny jeho povídky . Pro zkompletování lze pak koupit A Phantasy and Other Prose Poems (poezie v próze) a Moonlight (poezie) od Penguin Books. Pochybuju, že to tu někdo vydá. Ani v originále se to neprodáva zdaleka tak jako jiná weird fiction první poloviny 20. století (alespoň ve srovnáním s R.E.H a H.P.L) a navíc tu není moc lidí, co by to dokázalo přeložit, tak aby se člověk necítil ochuzen. Myslím, že nejlepší je prostě koupit originál a zkusit se s tím poprat sám. Je to náročný, ten jazyk je opravdu těžkej, trvá to dlouho, ale je to nádherný, obzvlášť ta poezie v próze.

  12. to het2
    Já bych ještě úplně nezoufal, že to nikdo nepřeloží a nevydá. Když byl Volvox Globator schopen v roce 2012 vydat Stefana Grabińskiho, tak proč ne někdo C. A. Smitha

    Ale fakt je, že mne samotného by zajímalo, kolik kusů Volvox prodal 🙂

  13. Adamovič o tom, kdo vydá C. A. Smithe psal v článku Edice hrůzy přicházejí (XB-1 7/2013), snad to ještě platí…

  14. Já bych to s tím C. A. Smithem zas tak nadějně neviděl. Volvox i Omega vydávají autory, kterým vypršela práva, aby za ně nebylo nutné platit, Omega většinou oprašuje překlady prvorepublikové (viz třeba Poe, kde překladatel není radši ani uveden)… hlavně aby se co nejvíc ušetřilo. C. A. Smith zemřel v roce 1961 čili u něj by se za práva a překlad platit muselo a vsadím se, že do toho nikdo nepůjde. Politiku propadnutých práv bohužel sleduje i Albatros v té hezké edici vázaných klasiků s Lovecraftem, Edith Whartonovou, Henry Jamesem nebo R. E. Howardem, ale zase přidává hodnotu ilustracemi, doslovy, nebo se plácne přes kapsu a koupí nové antologie jako třeba Rej stínů nebo Příběhy.

  15. to Fram:
    A já si v knihkupectví říkal, že je s tím Poem něco divně! Tak teď už to chápu. Díky!
    Jinak jsi to vysvětlil perfektně. O tom to bude!

Zveřejnit odpověď