Gestapo Mars

 • Autor:
 • Nakladatelství: FANTOM Print
 • Cena: 259 Kč
 • Vyšlo: 13. 3. 2018
 • Žánr: sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Lukáš Tuma
 • Počet stran:

ZAPOMEŇTE NA JAMESE BONDA! ZAPOMEŇTE NA CHUCKA NORRISE!

Když je galaktická Říše v úzkých, je čas probudit Cartera Sloana…

… protože Carter Sloan je nejlepší z nejlepších – perfektní produkt bioinženýrství navržený k tomu, aby fungoval jako dokonalý špión a zabiják ve vládních službách. Nebo takový aspoň byl, když se naposledy ukládal do kryospánku. Jenže to, co mělo být několikaleté zdřímnutí, se proměnilo v dlouhých 258 let.

Tvrdé probuzení do reality, v níž je Sloan naopak zastaralý a nepotřebný model, nedopřává ani chvíli oddechu. Galaxii sice stále vládne Reich, ale Říši, které Sloan pomáhal už před čtvrt tisíciletím, sužují hrozby. Na hranicích se množí cizí lodě a pokus o invazi ze strany Coriandonů je na spadnutí. Poslední, co lidstvo chce, je nechat se ovládnout odpornými hromádkami rosolu, které si říkají civilizace a z lidí si hodlají udělat podnožky nebo něco ještě horšího.

Jenže soustředění říšských sil na frontu brání ještě druhá hrozba – vnitřní a mnohem nebezpečnější. Říší se totiž šíří rebelie, v jejímž centru stojí záhadná aristokratka známá jen pod titulem dcera Mosazného draka. Kdyby její plány vyšly, Reich padne a s ním možná i lidstvo jako takové. A právě ji má Carter Sloan najít a zabít dřív, než boje vypuknou naplno… za každou cenu.

Více nekorektní už to být nemůže

Napětí, akce a především odlehčený a nekorektní humor jsou hlavní silou Gestapa Mars. Tenhle mix Jamese Bonda a Iron Sky je perfektní oddechové čtení, v němž stylovým agentům a osudovým ženám zdatně konkurují vesmírné bitvy, za jaké by se nemusela stydět ani plnokrevná military sci-fi. Sex, chlast, krev, hlášky a parádní zvrat na konec – co víc si přát!

Anotace: Carter Sloan je profesionální zabiják – ten nejlepší, kterého vláda budí z kryospánku pokaždé, když si nějaký úkol žádá jeho mimořádné schopnosti. Takže když zjistí, že ho tentokrát zmrazili na 258 let, vážně ho to nasere. Ale vláda potřebuje, aby vystopoval ženu známou jen pod přezdívkou „dcera Mosazného draka“. Závisí na tom totiž budoucnost galaktické Říše. A tak Sloan vyráží plnit úkol a za doprovodu nadávek si prostřílet a prošukat cestu napříč mezihvězdným prostorem. Gestapo Mars, to je akce, dobrodružství a nechutní rosolovití mimozemšťani…

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

5 komentářů

 1. Přečtu si anotaci, resp. upoutávku tady, řeknu si proč ne, mohla by to být taková pohodová odechovka … jdu kouknout na ukázku a …. na webu FP … nic … na fantasya.cz … nic … tady samozřejmě také nic.

  Závěr … vy serete na mne, já seru na vás a jdu si číst nového Eisenhorna. Tohle si časem někde stáhnu a možná přečtu. No stress & sparen macht spass.

  Amatérismus našich nakladatelů je opravdu do nebe volající.

 2. No, třeba existují jistá zařízení, říká se jim knihkupectví, tam si to člověk může zdarma prolistovat… Nic ve zlém 🙂

 3. Jasné … proto má BL ukázky samozřejmě u všeho a když Lee Child tradičně na podzim pošle do světa nového Reachera, tak mu ukázka visí na webu nejpozději v létě. Je to tak nějak ve světě standard a slušnost vůči zákazníkovi. Asi jsem opožděněj, ale já si na to fakt pořád potrpím.

  Jako jo, přiznávám, pokud by se Pavlovskému podařilo z Kulhánka vyrazit něco nového, tak se kousnu a přežiju to i bez ukázky:-). Jenže i bez listování u regálu … to už jsou holt zásluhy … ale tady nějak nevím, za co by měly být.

  Takže jak jsem psal …. nas..t, v BL si ty moje peníze rádi vezmou:-).

 4. Vopožděnej jsem já, neb se chodím dívat na knížky do knihkupectví už … no, hodně hluboko v totalitě. A hrozně rád, je to fakt veliká rozkoš si takhle vybírat, zvláště když je z čeho. Tedy, tehdy jsme se o lepší knihy prali, fronty stáli, amerikami či kafem Standard upláceli, prodavačkám manželství nabízeli, ze Slovenska vozili(tam vycházelo hodně knih které u nás cenzoři nepustili) … A žádný recenze nebyly. Jenom taková vzájemná výměna informací či krátké anotace v novinách. Jo, bejvali Čechové, bejvali junáci. I holky byly hezčí, sami skákali do … tedy, přede mnou bohužel většinou uskakovaly, že …
  No a ten Kuhánek, to je soudný člověk, vlastně nic špatnýho nevypustil dokud to nebylo precizní… no a třeba si dnes žije jinak a líp a už ho nebaví psát ty škváry (jak to nazývali před lety v tzv. Britských listech) pro naši potěchu. Mimochodem, dnes si i u současných našich kluků a holek člověk dobře vybere i stejný žánr, viď že jo.

 5. No, za totáče jsem to dělal taky tak … ono to jinak nešlo. Jenže dnes je těch knih spousta … a vychází jich neustále mraky. Já už mám hoňku držet krok i jen se samotnou BL. Do toho nějaký ten Asher, Abercrombie, Child a … a už se to začíná hromadit a jsem ve skluzu a mám depky a smysl života se vzdaluje:-))). Nebýt MHD, tak jsem v pytli úplně:-). Takže zatímco za totáče byl člověk vděčný když se k něčemu aspoň trochu slušnému dostal, dnes je situace zcela opačná. Proto holt preferuji ty nakladatele/autory, kteří mi vyjdou vstříc a usnadní mi rozhodování a výběr … co si koupit a přečíst. Pokud na tohle nakladatel kašle, tak mám jednoduše pocit, že kašle i na zákazníka. Já pak na oplátku kašlu na něj.

  Jinak já jsem ujetej na ukázky, recenze čtu tak maximálně ex post, a to jen abych se pobavil jak moc jiné pocity jsem z té knihy měl. Jít si koupit knihu podle recenze je pro mne stejné, jako jít do kina podle články od Mirky-legendy:-).

  Možná chci moc, ale málo platný, v rámci toho „jeho“ subžánru na Mistra:-) dodnes nikdo nemá. Kopřiva už asi taky umřel a zbytek … okresní přebor … nanejvejš … když se zadaří. Fakt si nevzpomínám, kdy něco z tohoto soudku u nás vyšlo a stálo to za přečtení.

Zanechat odpověď