Jandar z Kallistó

  • Autor:
  • Nakladatelství: Návrat
  • Cena: 169 Kč
  • ISBN: 80-7174-412-3
  • Vyšlo: 1. 11. 2001
  • Žánr: Sci-fi
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Whelan Michael
  • Počet stran: 232

Vymrštěn ze Země do hlubin prostoru silou, jež se vymyká lidskému chápání, Jonathan Dark je nucen zburcovat své síly a důvtip tváří v tvář hrůzám divokých džunglí a plání jupiterského měsíce Kallistó. Pod přízviskem Jandar musí čelit úskočným nepřátelům a bizardním dravým bestiím, aby na této divoké planetě přežil a jednoho dne mohl objevit cestu zpátky domů. Darloona, zrozena k aristokratickému životu v nejvyšších kruzích, tato vášnivá princezna z Ku Thadu je slepým osudem vržena do rukou obávaných hmyzích lidí. Jandar, sám jako zajatec proradných hmyzovitých Yathoonců, směle provádí půvabnou princeznu řadou úskalí a napínavých úniků, jen aby mu ji nakonec vyrval lstivý vůdce obávaných kallisťanských létajících Nebeských pirátů… Lin Carter – moderní Edgar Rice Burroughs stvořil dobrodružný příběh plný šermířských soubojů a lstivých praktik, napínavý až do poslední stránky!

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Musím říct, že se Zrcadlovkami je to dvojka, kterou si do svého operačního systému prostě musíte nechat vpustit. :-)Otázka pro chytřejší a sečtělejší: Kolik povídek z této sbírky už předtím vyšlo česky?

  2. V češtine si spomínam na poviedky: Bruce Sterling: Opravář kol (Bicycle Repairman) a David Marusek: Svatební album (The Wedding Album).Obe boli dobré.

  3. Vyšel i Dobrovolný stát, před několika lety v Ikarii, ale to přece není žádný důvod, proč by neměl vyjít znovu, ne?

  4. Kalorik je exceletní povídka. Antologii mi nsdělí Ježíšek a už se na ni móóóc těším,

  5. Surveyor: Tak jsem to nemyslela, jen jsem byla zvědavá. Já jsem věděla “jen” o Marusekovi, Strossovi a myslím toho Swanwicka jsem taky četla. Ale už dávno, takže mít ty povídky v jednom svazku je maximálně OK. 🙂

  6. Však nic ve zlém. Občas mě mrzí, když někdo vykřikuje, kde co ze sbírky či antologie vyšlo, přitom to bývají desítky let staré časopisy a obskurní publikace 🙂

  7. Petr Kotrle: Sama mám doma několikero sbírek kde se povídky opakují, takže takový puntičkář nejsem. Spíš mi šlo o to si ověřit, že jsem četla povídku, která mne zaujala třeba až teď ve sbírce než dříve např. v časopise, ale ozval se takový ten pocit “tohle mi něco připomíná”. Nevím jestli jsem to vyjádřila dobře. A takovou pěknou databázi jak mi nabídl willis jsem neznala.

  8. Vlcacka: Přesně jak říká Majkl – legie – to je naše nej legie:o)

  9. Co je kde
    Komentářům, že už to vyšlo asi brzy odzvoní… Lednová Ikarie za 99 Kč. Nekritizuji, přemýšlím. Ale zřejmě první padlý roku…

  10. to isaac
    Ale předplatné (zatím) zůstává stejné – 45 Kč za číslo. Drapněte příležitost.

  11. Ikarie
    Zajímavé, že to samé nakladatelství vydává každý měsíc časopis PLUS za 25 korun. Má 84 barevných stran a zdarma knihu jako přílohu.Ikarie má 64 černobílých stránek, nekvalitní zažloutlý papír a jako dárek k ní nikdy nic nepřibalili. Chtít za ni i těch 49 korun bylo moc. Ale aby nějaký časopis ze dne na den zdražil na víc než dvojnásobnou cenu, to tu ještě nebylo. 🙁

  12. Není to náhodou kvůli tomu, že časopis Plus je čtení pro masy s několikanásobně vyšším nákladem a s mnohem větším podílem inzerce, oproti tomu Ikarie je úzce vyhraněný literární časopis, kde jsou náklady na přípravu mnohem vyšší a inzerce téměř mizivá? Odpověď ani nečekám, ale rozdíl mezi oběma časopisy snad většina lidí chápe…

  13. No, Fortuna už vypisuje sázky, zda krach přijde v červnu nebo až v červenci. :-)) A předplatné je taky riziko, opravdu nechci, aby mi na zbytek období chodil Les a lov nebo co to ještě vydávají. :-))

  14. to MŠ
    Chtěl jsem na tom srovnání ukázat, že by pro Mladou frontu nebylo až tak nemožné udělat z Ikarie kvalitní časopis. A přikládat k ní knihu by bylo vhodné právě proto, že jde o úzce vyhraněný literární časopis.Třeba taková Pevnost je barevná, má 108 stran a i s knihou stojí 125 korun.

  15. Re: Co je kde
    Souhlas: Ikarie míří do kopru. Navíc má lednové číslo nevzhlednou obálku a slibují na ní článek o Dragonlance, zatímco vevnitř je recenze na hru Dragon Age.

  16. To Bemiurg: Vím, o co vám šlo, ovšem Vaše argumenty byly prostě zcestné. Srovnání s Pevností je už více na místě, má to však jistá drobná ale…Nevím, proč by časopis měl mít jako přílohu knihu jenom proto, že to tak dělá konkurence. Nápad je to dobrý, ovšem prostor, aby to dělal každý tu jednoduše chybí.Jasně, souhlasím, že Ikarie mohla a měla být v určitých směrech mnohem progresivnější, zvláště ve srovnání s “konkurencí”. Na druhou stranu toto srovnání je dosti zavádějící při pohledu na skladbu čísla. Jádrem Ikarie jsou povídky, nelze tedy tento časopis srovnávat s periodikami neliterárního charakteru. A srovnání s Pevností kulhá nejméně na jednu nohu, nohu jménem zahraniční povídky.Ikarie nám totiž předkládá špičku světové produkce, což Pevnost prostě nedělá a nikdy se o to ani nesnažila, jen tu a tam k tomu přistoupila. Jde o nadmíru nákladnou záležitost, nejméně dvojnásob dražší než u domácí fantastiky (nejde tu jen o autorský honorář, ale i o překladatelský, o redakci nemluvě).A pokud jde o zmíněnou chybu na obálce. Není jediná, tohle číslo vznikalo ve velkém spěchu, logicky se tak ukázalo víc chyb než je obvyklé.Nemyslím si, že Ikarie není kvalitní časopis. Jde o časopis věnovaný povídkám ve světě, který o čtení už nemá takový zájem jako dříve. Je docela možné, že za rok nám nezbude než číst časopisy, kde povídky budou jen trpěny a o těch zahraničních si budeme moct nechat akorát tak zdát (magazín F&SF se rovněž potýká s problémy). Je však možné i to, že se Pevnost začne zahraničním povídkám opravdu věnovat, ovšem to lze jen ruku v ruce se zdražením, to mi věřte.Aby bylo jasno, nechci tu obhajovat podle mého nerozumný krok zdražit z ničeho nic časopis o sto procent. Jen si myslím, že i těch 99 Kč je stále cena adekvátní obsahu. A myslím si to protože vidím mnohem dál než jen k prostému porovnání ceny a počtu stránek. To je totiž naprostý nesmysl.

  17. Cena 99 korun je možná adekvátní obsahu, ale rozhodně ne provedení časopisu. Pokud jde o tak nákladnou záležitost, pak nechápu, proč je výsledek veškeré práce vytisknut na papír, který je pomačkaný a drolí se z něj bordel.Touto přemrštěnou cenou se Ikarie zařadila k nejdražším časopisům na trhu, ale kvalitou zpracování je daleko za nimi. Například CREW nabízí na 76 stranách barevné zahraniční komiksy (co je dražší, povídka nebo komiks?) a Filmag k časopisu přibalí 10 DVD filmů. Takže pokud půjdu se stovkou do trafiky, Ikarii si asi nekoupím. To by v ní muselo být něco neskutečného, třeba povídka od Kulhánka 🙂

  18. Já si s Ikarií nikdy moc nesedl do noty co se povídkového vkusu týče. Magazín F&SF mi ve výběru zahraniční povídek nabídne lepší zážitek v lepším balení. Už jsem začal šťourat i po starých vydáních, která jsou neméně povedená než ta nová.Tak mě napadlo, co je lepší pro vydavatele? Když si to předplatím, nebo koupím v krámě? Heh, že se ptám 🙂

  19. Je velké tajemství, na kolik vyjdou průměrně práva na 1 zahraniční povídku? Vlastně jsem se k té informaci asi nikdy nedostal, tak ať si udělám obrázek.

  20. Podle mého je vždy lepší předplatné, je to jistota, že si čtenář koupí každé číslo a navíc se s předplatiteli dá počítat dopředu a odpadají nároky distribuce, což bývá mnohdy podstatná část ceny.A ano, rozhodně tu nemůžu prozradit, kolik obvykle stojí práva, zvláště když se to dosti liší a záleží na dohodě.To Bemiurg: Ikarii nelze srovnávat s Crwí. Sám vydavatel Crwe přiznává, že jde o prodělečnou a prestižní záležitost, kterou dotuje z prodeje komiksů. To ale od podniku, který takových časopisů vydává spoustu nemůžeme čekat, nejde o zapálené příznivce žánru.

  21. To Martin
    Příznám, že jsem takovou odpověď čekal, ale pak se těžko argumentuje, jestli Ikarie za ty prachy stojí, nebo je to jenom číslo vycucané někým z prstu.

  22. Jenže Patře, tohle není číslo vycucané někým z prstu. Ale odhad, který jsem sem napsal já a v tomhle směru mám jisté zkušenosti. Nemůžu sem psát konkrétní částky, to se na mě nezlob. A fakt, že ti konkrétní čísla nedám můžeš použít proti mně, ovšem tím na věci vůbec nic nezměníš. Opravdu si myslíš, že zahraniční povídky a jejich překlad mají stejné náklady jako domácí tvorba?

  23. Teď nevím, jaké číslo myslíš. Já jám myslel ty prachy, tedy to, že uprgadovaná Ikarie stojí právě těch baťovských 99 Kč. Proto přemýšlím o tom, jaká kvalita je v nich rozpuštěná. Stojí li Pevnost bez zahraničních povídek polovinu dnešní Ikarie, tak se prostě snažím počítat…Máš samozřejmě pravdu, že uvnitř je obsah, který by vydal na menší knížku, ale marná sláva, ten obsah je taky třeba adekvátně prodat, a to se asi tímto způsobem nemůže podařit. Opravdu si myslíš, že si můžu myslet, že zahraniční povídky a jejich překlad mají stejné nálady jako domácí tvorba? Smysl té otázky nechápu, já to přece nikdy netvrdil.

  24. Jenom tak k zamysleni
    Jestli tomu rozumim, Ikarii ma zachranit cena 99,- Kc na stanku. Zrejme to ma MF podlozeno nejakou rozvahou (na rozdil od nas zna naklad, prodane kusy, prodane predplatnym i prodane na stanku a prislusnou remintendu). No dobre, ale co kdyz si ti kupci na stanku Ikarii za techto podminek (hypoteticky, oni se vetsinou na ni vykaslou) predplati! Nebudou pak ty penize ktere mely Ikarii zachranit chybet? A je-li pocet techto kupcu marginalni, nez aby mel tento chybejici rozdil vliv, jak muze byt ta dvojnasobna cena pro casopis existencne vyznamna? Nebo chce snad nekdo rict, ze aby se ziskalo na stanku z jednoho kupce stejne jako u predplatneho, stoji mne to dvojnasobek ceny predplatneho? No pane jo! (Ale distribucni naklady ma i predplatne, nebo si myslite, ze to rozvazi reditel MF svym autem?)Mne tady proste nekde skripe pisek v soukoli.Kazdy normalni clovek vi, ze zvednout bez varovani cenu na dvojnasobek je vrazedne hlavne z psychologickeho hlediska. I kdyby ten vyrobek skutecne takovou cenu mel! At se na mne nikdo nezlobi, z venci to na mne proste pusobi asi takto: “Ikarii uz nemame zajem vydavat. Bud ji pro nas ucinite natolik zajimavou, ze ji tedy holt nechame bezet, nebo ji nechate sami padnout (nekoupite).”Jsem presvedceny, ze MF vi, ze dojde k velkemu propadu prodeje. A jsem presvedceny, ze je ta cena v tak absurdnim nepomeru prave proto, aby tech par lidi, co to presto koupi, zaplatilo za ty, co to uz nekoupi. Kazdopadne se tak jen minimalizuje ztrata a MF, bohatsi o argument: “ukazalo se, ze o Ikarii neni zajem” Ikarii jednoduse stopne. Kazdopadne kazdeho prumerneho kupce/zakaznika napadne: “Museli zdrazit o 100% aby prezili a zvedli obsah o ctvrtinu? Tak co kdyby zvedli cenu o 50% a ten ctvrtinovy rozsah si nechali od cesty?” Jednoduse – podle mne je to planovana likvidace casopisu ze strany samotneho vydavatele, kterej nechce vypadat “jako ten zlej”. (A – jasne, nejsem v oboru kovanej. Uvazuju jen jako asi uvazuje vetsina zakazniku. Vtip byl, ze celist spadla i pani trafikantce a sla se presvedcit na dodak, zda nejde o chybu tisku a dvakrat se mne zeptala: “Vazne si to chcete koupit?”

  25. Dopady krize
    MŠ to tady naznačuje. Do roka zbude pouze jeden žánrový časopis (nebo žádný). A je jasné, že za výrazně vyšší cenu měsíčního čísla než je dnes. Strategie je taková: Kdo zdraží poslední, vyhraje. A je otázka: Nejsou tři profesionální magazíny v této době luxus? Řešením je pak semiprozin s internetovou distribucí a o to nižšími cenami.

  26. Cena časopisu není založena pouze na obsahu. Ano, zahraniční povídky jsou bezesporu nákladnější než ty domácí, ovšem rozhodující je inzerce. A tu samozřejmě přiláká spíše barevná Pevnost než čistě na povídky se orientující Ikarie. Je jasné, že Pevnost umí s inzercí pracovat mnohem lépe. Nevím, kolik se utopí v distribuci Ikarie, ale u knih je to 45-50 procent, takže předplatné může být o celou polovinu výhodnější. Ale nejsem zase takový odborník, abych to tvrdil s jistotou.To zdražení je bezesporu nešťastné a myslím, že i redakce se logicky obává dramatického poklesu prodeje (i já zažil podobnou příhodu s trafikantkou). Pokud bude do roka pouze jediný časopis, pak jsme pěkně v hajzlu, vážení. Nemyslím, že odpovědí je semiprozin s internetovou distribucí. Takových pokusů je i v USA mnoho a nemají dlouhou životnost, natož u nás s naší tržní silou. Upřímně, zatím si to vůbec nedovedu představit. Ikarie je časopis s 20-letou tradicí, něco takového jen tak nevybudujete a magazín F&SF to potvrzuje. Zdá se, že časopis věnující se téměř výhradně povídkám se mění v utopii a podobná periodika ničím nenahradíte. No ale přestanu kecat, na netu stejně nic nevyřešíme.

  27. tož já si assi Ikarii kvuli Lakeovi zase jednou koupím, skvělý povídkář

Zveřejnit odpověď