Navigátor 8 – Zvrat

 • Autor:
 • Nakladatelství: Brokilon
 • Cena: 328 Kč
 • ISBN: 978-80-7456-381-2
 • Vyšlo: 21. 12. 2017
 • Žánr: sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Innovari
 • Počet stran: 418

Dva roky po zmanipulovaném soudu se Wilf Brim vrací, aby konečně udělal pořádek…

Wilf Brim začíná po procesu, který ho připravil o členství v imperiální flotile, znovu žít. Kolem něj zuřivě pokračuje válka, v níž se těžce zkoušenému Impériu konečně začíná dařit.

Třebaže císař Onrad dočasně nemůže vrátit Brimovi hodnost, uvědomuje si, že jsou mise jako stvořené pro Wilfovy schopnosti, které může zvládnout i jako civilista, a tak se Brim ocitá ve víru dění, byť poněkud ilegálně.

Nicméně jeho nepřátelé brzy zjistí, že Brim, třebaže bez uniformy, pro ně stále představuje nebezpečí – nyní dokonce možná ještě větší než dřív. A tak zosnují intriku s cílem připravit ho o život a vlákají ho do tak nebezpečné situace, že se Brim bude mocis polehnout pouze na své instinkty, aby si zachránil život.

Že by opravdu nadešla Brimova poslední hodina a s ní i konec tohoto příběhu?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

 1. nejslabší kniha z celé serie,válka s ligou líčena pouze okrajově,hrdina a jeho společníci nevýrazný,nejen v zápletce,ale i konání kdo očekává styl vyprávění prvních šesti dílů bude zklamán.(překlad chapů je složitější,ale jaksi z něj vypadlo ono technické líčení zbraní,bojů atd.Používaní disruptoru,místo destruktorů,ja byl člověk zvyklý stějně tak technické upřesnění.Zápletka hrůza,začátek ujde,ale po té se to zvrhne spíše v politikaření a levné kliše vraždy hlavního hrdiny.Piráti,najemní vrazi,ale né tak propracovaní jako zabijáci ligy.letmé navození,je znovusetkání s Princeznou Margot.Hlavní protivníci spíše banda šasků,která si na něco hraje,at jsou líčeni všemocní,ale jejich moc končí a padá.A co se týče zavěrečné knihy,přemýšlím co vedlo autora navštěvě planety země v roce 1965 a neumělé zakonponování do kulis studené války.Stejně tak závěr likvidace protivníku a navrat ke flotile,smutné z pohledu předcházející serie.V pravdě řečeno malo muziky za to očekávání.Jestliže 7.díl předznamenal odklon od předchozí serie,tak poslední díl bohuže zklamaní,po všech stránkách.Slabý děj.Mizerná zápletka,finále rozporuplné,překlad diametrálně odlišný od předchozích dílů.

 2. Až taková hrůza to není, prostě veselé historky civila z donucení a pár potížistů žijících v přesvědčení, že se svýma prachama můžou všechno (a na rozdíl od naší reality nakonec narazí). Civilování autorovi zjevně mnoho neříká.
  Problém vidím v tom, že to prolnul do naší reality a musel si počkat, až budou „použití“ jedinci bezpečně mrtví a jejich pozůstalí z cesty. Konec jednoznačně říká, že jde o vycpávku mezi kampaněmi a nezbývá než doufat, že pokud se dočkáme dalšího dílu, vrátí se k původnímu stylu. Překlad – no – čekal jsem to na základě předchozího hodnocení horší, ale rozdílná terminologie se dala překousnout.

Zanechat odpověď