Žádné komentáře

  1. no sice by te tmavé víc slušela lesklá obálka, ale budiž

  2. Nemyslím, navíc takhle budou všechny knihy edice… Ovšem překvapila mě jakákoli kritika, řekl bych, že tahle obálka si spíš zaslouží pochválit 🙂

  3. No, to už je lepší 🙂 Samozřejmě jsme přemýšleli i o lesklém laminu, ale zdálo se nám to jako horší řešení nejen u Lockeho, ale i do budoucna. Původně měl být na obálce Les Edwards, ale to by se pletlo s nejmenovanou edicí. Snad se bude kniha líbit.

  4. …sa mi nepredstaviteľne páči ten názov celej serie: Páni parchanti 🙂

  5. Obálka je skvelá, páčila sa mi už najviac spomedzi tých zahraničných. Myslím, že rozhodnutie nedať lesklú obálku bolo dobré. A podobne som si takmer úplne istý, že aj kniha bude veľmi dobrá. Je super, že sa konečne spustila aj táto edícia, ale celkovo vyzerá tá ponuka Laserom pripravovaných titulov naozaj vynikajúco. Najviac sa teším na Johna C. Wrighta, prvý diel bol naozaj paráda, ani náhodou som toľko od tej knihy nečakal, keď som ju kupoval a tá latka v NSO je nasadená teda poriadne vysoko.

  6. Druhý díl Wrighta je už přeložený. Měl by vyjít do dvou měsíců. Momentálně je přeložený i Abraham, ten ale čeká na Campbella, jenž by měl vyjít dřív. Od Wrighta letos pravděpodobně vyjde i první díl jeho fantasy cyklu. Laser se pohříchu orientuje spíš na úzkou část SF/F publika, ale snad to půjde i do budoucna. Momentálně je v tisku Elizabeth Bearová s parádní obálkou od Jana Doležálka.

  7. zatím
    zatím jsem na 80 stránce a líbí se mi to.

  8. cyberstorm
    jo, Páni parchanti to skutečně jsou 🙂 nad jejich plánem se pěkně uchechtávám. Tohle se musí líbit každému, kdo fandí gaunerům.

  9. Jsem rád, že Laser zvolil právě tento formát.Myslím si, že některé naprosto skvělé obálky v jiných edicích trochu „sráží“ malý formát.

  10. obálka
    je taky super. Byla to první věc, která mě na Lžích upoutala.

  11. Obálka
    Obálka je opravdu jedním slovem parádní, lesk by jí spíš uškodil, třeba i takový Mišo Ivan by se na Mementu mori daleko lépe vyjímal matnější.

  12. Ti, co si raději počkají na recenze, se i tentokrát dočkají. Do recenzní soutěže se u této knihy příhlásilo devět recenzentů – http://www.laser-books.cz/soutez.html#prubeh :-)Formát edice odpovídá tomu, že moderní fantasy vevodí narozdíl od té mistrovské rozsáhlejší příběhy. Locke má úctyhodných 485 stran vcelku úsporné sazby, rozhodně nečekejte velká písmena s prokládanými řádky, recenzenti se tentokrát mají na co těšit 🙂

  13. Jak moc uzavřený příběh to je? Knih se mi doma na precteni kupi desitky a do serii (obzvlast fantasy) se uz radsi ani nepoustim, ale tohle mne laka, zas na druhou stranu, ta “jednicka” v nazvu mne desi…

  14. het2
    těch dílů bude sedm. V současnosti jsou vydány dva, třetí by měl být v nejbližší době. Hádám, že u nás se dalších šest dílů vydá podle toho, zda se ten první bude prodávat a nakladateli se vyplatí sérii rozjet na plno.

  15. pribeh tyhle knihy je vcelku uzavrenej, co je potreba vyresit se vyresi, druha kniha se odehrava nekde jinde a je udajne o neco horsi, ale nevim necetl jsem.

  16. romison má pravdu. Příběh je uzavřenej. Já četl oba díly v AJ, první se mi líbil velmi, druhý je pořád OK, ale určitě slabší než první (a taky je to uzavřený příběh). Trojku si ale určitě koupím.

  17. Pokud jde o vydání dalších dílů, pak by v Moderních dílech fantasy měli jednotlivé série vycházet max. s ročními rozestupy a jsme rozhodnuti všechny série vydat jako celek.U těch neúspěšných pouze zrušíme plány na vydání dalších knih stejných autorů. Tzn. sérii dovydáme, ale o další autorovy případné série se rozhodne podle prodeje té předchozí.Dnes zanesu do edičního plánu druhý díl Lockeho Lamory, plánuje se na první pololetí příštího roku, další cca o tři čtvrtě roku později (tam záleží na tom, kdy se nám dostane do rukou). Pevně věříme v úspěch celé knižní řady.

  18. no já plánuju tuto edici přečíst celou, stejně jako new weird

  19. Som rád, že bola zvolená obálka od Benjamina Carrého, pretože je oveľa krajšia ako od Lesa Edwardsa. Som na knihu zvedavý, pretože autor patrí k novej a kladne hodnotenej generácii spisovateľov ako je Patrick Rothfuss (Meno vetra) a Joe Abercrombie (Sama čepel) a ani jeden z nich ma zatiaľ nesklamal.

  20. ještě k téhle knize, přeci jen bych jednu výhradu měl, a to ke konci – jak je celej příběh hezky zamotanej, úskok střídá úskok atd., tak konec mi přišel dost uspěchanej a ještě byl jak z bondovky…

  21. Martine,jak ty vidíš současnou scifi?Není už „vyčerpaná“?Vznikají vůbec zajímavé tituly, které by stály za vydání?Nebo se posunul většinový vkus právě ke knihám reprezentovaných edicí Moderní díla fantasy?Samozřejmě nic proti nim, sám se na knihy moc těším, ale stejně si říkám, takový Hyperion nebo Ilion, to byly pecky.Dík.

  22. Science fiction pořád žije, i když je na čas na ústupu. Trh se zúžuje, někteří autoři jsou vytlačeni do jiných žánrů, do SF naopak čím dál častěji přicházejí mainstreamoví autoři… Lidem se nechce moc přemýšlet, chtějí se bavit. Když něco nepochopí, raději to odsoudí jako nečitelné. Na nás je zatím kupovat zajímavé tituly, aby žánr vůbec přežil…Osobně za zajímavé považuju následující: Zakalená od Bearové a druhý díl Zlatého věku od Wrighta (Laser-books), Řeka bohů a Brasyl od McDonalda (Argo), Doomsday Book od Willisové (chystá Triton pokud vím), vše od McDevitta (přesunul se k Baronetu, snad vydají něco už letos), Draci ze Springplace – sbírka od Reeda (chystá Epocha), cokoli od Ashera z Polarisu. Snad něco vydái Albatros (pokud vím, koupili Umírající zemi od Vance, což je sice science fantasy, ale klasika). A vždycky se může ukázat něco nečekaně, nemluvě o tom, že si každý může vyplnit mezery v klasice, která teď začala vycházet v reprintech. Jo a pak tu pořád ještě máme Ikarii a F&SF, kde se objevují dobré SF povídky. Tyhle dva časopisy považuju za páteř zahraniční SF u nás, zvláště Ikarii. Klidně mě může doplnit ten, kdo má přehled o chystané domácí SF 🙂

  23. Ještě jsem opomenul Idoru od Gibsona. V překladu Pavla Bakiče to bude po té hrůze od Bartesové vlastně taky první vydání.

  24. Mc Donald to bude bomba, zrovna Řeku bohů už mám doma v originale, ale Brasyl ne… jinac prijde mi skoda, ze stranou zustava spousta skvelych knih – treba novinky od Alastaira Reynoldse (a hlavne jeho skvele povidky – Martin jich sem sice par dostal, ale je toho mnohem vic), Banks, kteryho u nas nikdo asi po tom fiasku s Consider Phlebas vydat nechce:( Adam Roberts a jeho Stone, coz je kniha, ktera mne fakt dostala (od Robertse tu vychazi jen ciste komercni fantasy parodie, ktere se s jeho ostatnimi knihami nedaji srovnavat), pak treba Karl Schroeder, Hamilton taky napsal par novych celkem asi usepsynch space oper a tak… rekl bych, ze toho je dost, jen u nas holt asi neni takova poptavka, a to ani nemluvim o dluzich, co tu imho jsou z minula treba Manifold trilogie od Stephena Baxtera, ze tohle nikdo nechce vydat naprosto nechapu (napr. v Time je imho nejlepsi cesta casem az na konec vesmiru, jaka se kdy ve sci-fi objevila).–jinac dik za odpovedi ohledne te uzavrenosti, Lockeho jsem koupil a manzelka uz ho zabavila:)

  25. Banks snad vyjde casem 🙂 Player of games by mel vyjit 🙂 doufam 🙂 uz sice par let vychazi, ale .. 🙂

  26. no určitě bude fajn šlechtův postkatastrofický Oggredovský román Keltská brána, to však není tak úplně scifi, nebo je?

  27. Triton chystá hned dva nové Reynoldse, jeden by snad měl už konečně vyjít i letos a ve svém přehledu jsem ho opomenul (ono u Tritonu člověk bohužel neví). O Hamiltona mají také nadále zájem, a tak jim Reynoldse ani Hamiltona nikdo brát nebude. Povídky od Reynoldse však budou i nadále vycházet třeba právě v Ikarii.Bankse chystá Argo, už se to tu několikrát probíralo. Snad Viktor Janiš dá a Banks se objeví. A nebo Argu dojde trpělivost…Baxter tu začal vycházet u BB Artu, jeho SF v Laseru byla velký průšvih, jedna z nejméně prodejných věcí. Navíc se to promítlo i do vydávání ostatních klasických hard SF…

  28. MFSF
    Nevíte někdo, kdy už bude na pultech letní Magazín fantasy & SF? Na stránkách MFSF se píše, že je hotov a že “vyjde v srpnu”.

  29. hmm on ten Baxter holt asi neni pro kazdeho:( pro mne osobne to co vyslo od Laseru (4. knihy Xeelee cyklu) byly jedny z nej sci-fi knih co tu vysly (vlastne 3 vyjimkou je Proud) a jen skoda, ze se ve stejne uprave uz neobjevily “Vacuum Diagrams and other stories”…s tim BB artem je to pravda, ale tohle je zrovna cyklus, co mne podle synopse a recenzi, co jsem uz driv cetl moc nelaka…

  30. F&SF je hotov, bohužel grafik má dovolenou a čeká se na reklamu do čísla. Placenou. Bez ní to do tisku nepůjde. Ovšem je to jen otázka dnů, kdy už do tisku půjde a pak je to zase jen na tiskárně. Já už samozřejmě pracuju na dalším čísle…Kdyby byly na věci jako F&SF peníze, pak bych takovéhle věci neřešil a šlo by to jak na drátkách, to mi věřte. I takhle Triton magazín dotuje.

  31. Možná se pletu,ale mám zato,že třeba Reynolds patří právě k těm u nás relativně dobře prodejným autorům, proto tak docela nechápu, proč vydávání jeho dalších knih tak vázne.

  32. Jay Lake
    Je to trochu mimo, ale chcel by som sa opytat kedy Laser vyda pokracovanie Květinovej zkoušky od J. Lakea? Vyslo to uz v originale?

  33. Před časem jsem se na prodeje Reynoldse ptal a odpověď nebyla překvapivě moc nadšená. Podle všeho to není zrovna “dobře prodejný autor”. Sice si říkám: “Když už se neprodává ani Reynolds, tak je to se SF opravdu špatné”, ale zase tolik mě to nepřekvapuje. Ani antologie Plameny hvězd se jmény jako Baxter, Asher, Reynolds nebo Stross se neprodává zase tak slavně (např. řada TDK si vede znatelně lépe).

  34. Jay Lake – pokračování Květinové zkoušky by se mělo dle plánu objevit příští rok (v USA vychází tuším tento týden s moc hezkou obálkou). V edici NW letos vyjde ještě Duncan a Harrison, příští rok nás tak čeká Liz Williamsová, VanderMeer a Lake. Ovšem od Lakea se tu snad ještě letos nebo snad počátkem příštího roku objeví zajímavá fantasy Mainspring.

  35. Tak Plameny hvězd by si dobrou prodejnost zasloužily. Jaderná propast je pecka a další povídky také potěší. Na Lamoru se těším, stejně tak i na další romány z této řady. Jen by to chtělo dalšího Tima Powerse, jak u Laseru, tak u Tritonu. Ale nemůžeme mít vše, že? 🙂

  36. Ono, Martin, je to mozno aj sposobene tym, co si povedal…kym TDK su definovane ako divne veci, kde su aj prvky fantasy, PH su cistokrvne sci fi… Ludom sa nechce moc premyslat…a navyse ak ide o hard sf typu Baxtera ci Beara, kde je odborna hatlamatilka (strunovou teoriou pocinajuc a genovymi modifikaciami konciac), ktorej vela ludi nerozumie a straca sa v nej. A je to skoda…Ja by som napriklad privital dalsich Eganov (predovsetkym Schilds ladder a nejake dalsie zbierky), Baxterov Time ale aj take veci ako Dread Empire´s Fall od W.J.Williamsa, novych Hamiltonov ci Reynoldsov a Banksov. Btw…rad by som si niekedy v buducnosti precital starych Andersonov zi Williamsonov. To ale ostane len zboznym prianim. V kazdom pripade dakujem za informacie…potesili ste moje sci fi srdce.

  37. Cyberstorm – ked budes mat po tridsiatke, pravidelne unavne zamestnanie, 2 male deti …. tiez sa ti nebude chciet nad knihami velmi rozmyslat a budes ich brat ako prijemne rozptylenie, na ktore si musis ukradnut trosku casu po veceroch, pripadne pri ceste do prace v MHD 😉

  38. Laser je předběžně domluven s Petrem Kotrlem, že převezme Egana a začne povídkovou sbírkou. Uvidíme, jak rychle se to zvládne, Petr má před sebou pár věcí od Carda a také Tada Williamse…Tim Powers by se měl u Laseru objevit v první polovině příštího roku. Pokud vím, tak v Tritonu je už přeložený a snad se na něm čile pracuje.Z dobrých zpráv pro scifisty – Argo se pustilo do románů Adama-Troye Castra. Jeho novela vyjde v podzimním čísle F&SF a je opravdu skvělá! Rozhodně navnadí na debutový román, jenž byl nedávno odměněn Cenou Philipa K. Dicka.Velmi příjemným čtením je i debut Paula Melka, jde o román z prostředí v Ikarii publikované povídky. Melko si za něj rovněž odnesl nějaká ta ocenění – Locus a Cenu Comptona Crooka.A všem rozhodně doporučuju nedávno vydaného Maruseka. Kritika to trochu sjela, ovšem byla na debut příliš přísná, ta kniha rozhodně stojí za pozornost, jsou tam úžasné nápady. Obecně si myslím, že recenze na zahraniční debuty bývají poměrně přísné, zvlášť ve srovnání s debuty tuzemskými, kde se lecos toleruje. Většina autorů nenapíše hned první román brilantně, ovšem zpravidla do něj vloží spoustu tvůrčí energie, mám debuty rád, i ty nevyrovnané.

  39. S tím Eganem to snad vyjde. Od Reynoldse jsem předal překlad Pushing Ice, snad se ho podaří vydat rychle. Jinak, jestli někomu chybí SF, tak ji kruci po vydavatelích chtějte, mně chybí taky!

  40. Chtít nestačí, Petře. Lidé sice mohou posílat žádosti, ovšem když se to neodrazí na prodejích, pak je posílají zbytečně. Pokud se SF bude prodávat, určitě se začne také vydávat.

  41. Maruseka mam v poradovniku, v kazdom pripade sa pekne vynima na policke a na Singularity ring sa taktiez tesim.Ogre: No, do tridsiatky mi uz vela neostava…nejaky ten rocik, deti zatim nechystam, tak sa venujem kniham naplno.Petr: No jo, vydavatelstva… Fantom Print vydava prevazne fantasy a komercne sf zalozene na hrach (co ma moc nelaka-aj ked Mass Effect som si kupil :). Pravda, vydali aj par sf peciek, ale od vtedy de facto nic (na moju uz asi 10 otazku, ci niekedy este vydaju nieco od C. Asaro dostavam vzdy tu istu odpoved, ze Asaro je velmi dobra autorka a ze nad nou uvazuju). Polaris ma Honor a Warhammery + Ashera a Wilsona (za co som im neskonale vdacny), ale tiez to asi nie je vydavatelstvo, co by vydavalo sf tak casto ako Laser. Trifid po pociatocnej kanonade uzasnych titulov od Hamiltona, Farmera, Asimova, Reynoldsa a inych akoby zaspal a od tej doby vydava len same…no, ine veci. Sem tam sa zobudi, cosi posle do tlace a zas odkvecne. Na mail o vydavani titulov, ktore mali v plane som dostal odpoved, ze to a to je zrusene, nad tym a tym este uvazuju… A potom am tu ostava este And Classic, vydavatelstvo duchov. Nikto nan nema adresu, nikde na nete nie je. Sem tam sa objavi zcista jasna nejaka kniha, ale hned je vacsinou zvozena za zly preklad a upravu celkovo. Baronet vydava poslusne svojich Andersonov a chvalabohu aj Frankov Herbertov. Posledny Niven od nich ma velmi potesil, rovnako ako Clarkov Posledni teorem. Myslim ze by si este aj Navrat zasluzil zmienit, vydavatelstvo, ktore vydalo podla mna par skvelych knih, ako je Roztrousena slunce od Williamsa a Dixe, ci knihy od Noona a Egana. Takze ano…otravujeme aj vydavatelov riamo, ale velka cast odpovedi je zial taka, ze sa im scifi neoplati moc casto vydavat, nakolko a tak dobre nepredava ako napriklad Eragon ci Stmievanie od Meyerovej. Na jednej strane to chapem, nakladatelstva su tiez firmy a potrebuju si na seba zarobit. Na strane druhej ma to ale mrzi. Snad ozivy zaujem o sf nejaky ten filmovy trhak (vsetky nadeje vkladam do Avatara). Uvidime.

  42. Hezké shrnutí. Odráží se to i na situaci v Laseru, po letech, kdy v pevném přesvědčení vydávali především SF se přiklánějí častěji a častěji k fantasy (v roce 2007 to byly 4 tituly, o rok později 5, letos mohutný obrat s prozatím 8 tituly a to ještě není zdaleka konec).Nikdo si nemůže dovolit vydávat tituly, které si koupí jen úzký okruh čtenářů… Jen doufám, že se alespoň bude dařit dobré fantasy a vše se nezvrhne v komerční proud krmné fantasy a vesmírných stříleček…

  43. Hmmm. Je vsak zaujimave, ze ak si dobre spominam, tak pred r. 2000 to boli praveze prevazne sf, co sa vydavalo. Teda aspon do nejakeho 96, 97… Laser a And Classic vtedy chrlilo jeden tituil za druhym. Pozadu nebol ani Baronet a Navrat. Potom sa situacia pomaly zmenila. Okrem ineho je to vidno aj na stave poviedok od ceskych autorov (o tych par slovenskych ani nevraviac). Ti tiez vacsinou pisu fantasy a malokedy sf a ak hej, tak skor soft. O nejaku space operu malokedy zavadis, o hard sf ani nevraviac. Z toho vyplyva, ze sa pomaly za tie roky zmenila mentalita a narocnost citatelov. Kym v minulosti boli krmeni sf, v sucasnosti im moc nevonia. Za to su vychovavani na fantasy a su ochotni ist aj do experimentalnej tvorby typu New Weird (nechapte ma zle pani, New Weird mam takmer celu). Zaujimalo by ma skor, ze co tento obrat sposobilo…Martin: Kym budem dychat, budem podporovat, spolu s inymi ludmi ktorych poznam, predajnost SF v byvalom Ceskoslovensku. A pokusat sa rozsirovat nase davy 🙂

  44. Trh se změnil celkově s přílivem mladých čtenářů. Dnes je zahraniční SF v podstatě komerčně nejméně zajímavá. Změnil se i přístup k domácím autorům, mezi nejprodávanější patří jména jako Červenák, Šlechta nebo Žamboch, tzn. autoři píšící převážně fantasy.Netvrdím, že domácí spisovatelé nepíší SF a to dokonce prodejnou SF (Fabian, Šusta), ale fantasy jasně převažuje. V situaci, kdy spousta čtenářů čte převážně nebo dokonce výhradně českou a slovenskou fantastiku jde o logický vývoj.Víte jak poznáme okamžik, kdy se situace případně změní? Petra Neomillnerová začne psát SF, pak je vyhráno 🙂

  45. Je otázka, co je to v Česku „dobře prodejný autor“.Nakladatelé čísla prodejnosti přísně střeží, takže se můžeme jen dohadovat.Někdy mám taky pocit, že samotní nakladatelé by měly kolem některých svých titulů rozpoutat daleko větší „humbuk“.Je potřeba, aby se o knihách mluvilo, diskutovalo, aby se dostaly do povědomí a aby tak v současné nadprodukci nezapadly.

  46. Dobře prodejný autor je podle mého soudu autor, který nejenže se rychle po vydání zaplatí, ale dokonce i vydělá a pokryje ztrátu plynoucí z ostatních knih. Např. Pratchett, Lukjaněnko, Meyerová, Rowlingová, Miéville, Gaiman, Červenák, Feist, Šlechta, Kulhánek…Nakladatelé se snaží vyvolat humbuk v rámci svých možností. Např. Argo věnuje poměrně slušné prostředky k propagaci, což jen tak někdo nedělá. Laser zase poskytuje svým čtenářům zajímavé slevy a úzce spolupracuje s weby. Slevy poskytuje také Talpress a jiní. Problém je, že ryzí SF nakladatelství jsou většinou malá a bez finančních prostředků nutných k jakékoli propagaci. Navíc ve třech čtyřech zaměstnancích se těžko dělá humbuk, když většinu práce spolkne samotná kniha 🙂

  47. Tak ten Pushing Ice si v prekladu Petra Kotrleho koupim urcite i kdyz uz ho mam v originale. Preklad Oscadalovych u ostatnich Reynoldsu od Tritonu mi zrovna moc nesedel (tim nerikam, ze je spatny!).Dik za Tip na toho Maruseka, to mi nejak uniklo, tak to taky zkusim.

  48. Petra Neomillnerová začne psát SF, pak je vyhráno :-)JJ, a prida sa aj Duro 😀

  49. Podporuji 🙂
    Tak s podporou fantasy a sci-fi u nas v Cechach se rozhodne neflakam a osobne doufam, ze je takovych lidi jako ja vice. V prumeru prectu knihu za dva tydny (at ma 150 stran nebo 500 stran – divne) a v knihovnicce mam jiz asi dva roky pres dvacet neprectenych titulu, ktere se kazdy mesic pravidelne obmnenuji… Tento mesic je zatim rekord, precetl jsem Relikvie smrti, Spider-mana 6, Elaka a Kvetinovou zkousku + ted ctu Zidovsky policejni klub. Bohuzel ono neunosne mnozstvi titulu v knihovne me obcas dost “stresuje”, da-li se to tak rici. Jiz jsem kniham obetoval pocitacove hry (vtahnou vice nez film a zazitek je vjemovejsi nez u knihy, hlavne u novych akcnich/RPG titulu, nejlepsi Dead Space), ale na filmy nedam dopustit a tak spolu s pritelkyni “musim” stihat tri velke konicky… Nicmene cteni vladne a vzdy bude na prvnim miste, ctu od svych dvanacti a jeden jediny den bez precteni minimalne 50 stran je pro me utrpenim :-D… A jen tak na okraj: nikdy dostatecne nevychvalim Laser, jeho nabidka a rozptyl autoru na trhu je neuveritelny a obcas se mi zda, ze v tomto nakladatelstvi jsou k dostani jen same 8-10 z deseti bodově ohodnocene tituly… jen tak dale! A vzdycky me zajimalo: kolik ma toto nakladatelstvi zamestnancu, nejedna-li se o confidential informaci ;-)?

  50. Vďaka za kopec podnetov a informácií, zvlášť Martinovi, ktorý je takou studnicou vedomostí v tomto smere. Ja som mal pôvodne predsudky voči sci-fi a programovo som sa k fantastike ako takej dostal cez Tolkiena. A dnes už vlastním a mám prečítanú napr. komplet edíciu New weird, či NSO (vrátane Plameňov hviezd), to jest to čo zatiaľ vyšlo , tiež mnoho vecí z F a SF a tiež aj dve veci z horor noir, čo vydal Laser, o niečo menej potom z iných vydavateľstiev. A samozrejme čítam aj Magazín. Inak sa samozrejme veľmi teším na túto novú edíciu, ktorú štartujú “Lži Lockeho Lamory”. Druhá vec je, že samozrejme chápem, že mnohí si nemôžu dovoliť (alebo nechcú) stráviť toľko času čítaním (ok, neprečítam 300 kníh ročne ako niekto tuná a z tých 120 čo asi dám je časť odborná literatúra, časť nežánrová beletria) a tiež investovať do kníh (napokon pre Slováčisko sú tie knihy ešte o niečo drahšie), mne to za to ale stojí. Už teraz sa neviem dočkať niektorých titulov, okrem toho, čo som spomínal vyššie napr. i toho Harrisona, Lakea, či Vandermeera. Ozaj, neviete niekto či sa chystá nejaký Dan Simmons (teda okrem Carrion Comfortu na ktorý si budeme musieť asi počkať a Joea Kurtza, ktorý bude hádam pokračovať v BB Art).

  51. Hmm tak Simmons nevim, on snad krome Drood(a) ani nic noveho nenapsal (predtim naposled Terror a ten uz vysel), z jeho starych romanu/povidek tu skoro vsechno (neco v desivych prekladech pravda) vyslo. Z toho co chybi mi z hlavy krom toho Kurtze jeste napada “pokracovani” hororu “Cerne leto”, ktere se jmenuje “A Winter Haunting”, nekde to tu mam, ale jeste jsem to neprectl, takze nemuzu rict jak dobre to je…

  52. Holt kdo chce SF pecku, bude si muset počkat na Anathem 🙂

  53. A to už je jisté, že u nás vyjde?A dá se jednou,dvěma větami naznačit obsah?

  54. Simmons – teď už to mohu prozradit, Laser měl zájem o jeho nové romány DROOD a BLACK HILLS. Byl však přeplacen nakladatelství Plejáda. Pravděpodobně se tedy Simmonse dočkáme…Na Anathem se těším, zvlášť když ho pro Talpress přeloží nejmenovaný překladatel, ovšem pecka je i již zmíněná Řeka bohů nebo cokoli od Reynoldse :-)Laser a zaměstnanci – Tomáš Jirkovský, nakladatel a redaktor, Helena Šebestová, korektury, Jana Radoušová, provozní ředitelka a Martin Šust, oficiálně “foreign rights assistant”, rovněž také editor, občasný redaktor, art director, webmaster, prostě takové práce všeho druhu. Toť vše.

  55. Anathem
    Myslím, že už je to oficiální, že práva na Anathem má Talpress a k překladu jsem se nepředloženě zavázal já.

  56. 2 Petr Kotrle:
    Uf, to se mi ulevilo – když jsem viděla Talpress, naskočil mi horrorový scénář možných překladatelů (a tím nemyslím Danu K.;-)). No, já si na nedostatek dobrých titulů rozhodně nestěžuju, kór když si kvalitní, oblíbené spisovatele (A. Reynolds, D. Simmons, V. Vinge, N. Asher atd.) schovávám na zvláštní příležitosti, za odměnu či jak to nazvat… prodlužuju předehru v očekávání orgasmických zážitků:-))). Pravda, při sledování nejprodávanějších titulů je mi většinou smutno:-(.

  57. To je teda dobrý, vy už to máte něktěří přečtený, a olomouckým a hradišťským knihkupcům Lynch nic neříká. Kurňa!

  58. 2 erikson:
    To nesmíš chodit pro knížky do knihkupectví, ale na poštu;-D.

  59. Jana677: Nj, ale aj tak by to chcelo takychto, ehm “orgasmickych” autorov viac. Ach jo…

  60. 2 cyberstorm:
    Radši ne, už tak přemýšlím o hledání lépe placené práce (jen kvůli knih, jinou závislostí netrpím:-)). Skoro půl roku jsem takřka abstinovala, žila ze zásob, ale přes prázdniny jsem se zas tak ošklivě spustila – zatracení vydavatelé a Laser-books zvláště;-))).

  61. Pepa – o tom humbuku to podepisuju, největším “hříšníkem” je v tomhle ohledu Triton. Píšu jim furt, že by měli s tím marketingem něco dělat, že jsou k těm svým knižním dítkům jak krkavčí matky. Přislíbili změnu, uvidíme.Ostatně to je taky jeden z důvodů, proč jsem pro ně přestal překládat. Člověk se moří s knížkou dva měsíce, text uhlazuje, dopilovává a tuninguje, a pak vidí, že po vydání ticho po pěšině. Nejvíc mě v tomto směru mrzí Chris Wooding a jeho trilogie Utkaná cesta (Tkalci saramyrští a Klubko nářků), která IMO určitě patří k nejlepším temným fantasy, které u nás vyšly. Jenže v té zmiňované nadprodukci nestačí být dobrým výrobkem, který se chválí sám, musí se mu trošku pomoct. Leč Staso má i jiné povinnosti a priority a je to holt znát.

  62. Tak to překladatele čeká pěkná „prácička“.Anathem je, jestli se nepletu, takřka1000 stránkový špalek.Určitě je dobře, že překlad dělá právě Petr Kotrle, někdo si ale možná řekne,hlavně ale ať to neznamená posunutí překladů Ashera,Bakkera atd.

  63. To Aiax – souhlasím, Wooding tu bohužel prosvištěl bez povšimnutí a je to velká škoda. Ovšem doufám, že se dočkáme i třetího dílu!To Jana – nemáš si nač stěžovat, dáváme ti slušné slevy a taky toho využíváš, jak jsem si zrovna všiml dle tvé objednávky Lockeho, Zakalené a Miévilla. Jen tak dál 🙂

  64. 2 Martin:
    Trojky Woodingse bych se taky ráda dočkala… v nejhorším holt přečtu originál, ale zatím se nevzdávám naděje na české vydání.2 Martin: Však si stěžuju s velkým smajlíkem – za kvalitní knihy utrácím ráda, takže se nenechte spláchnout komercí;-). Jen tak dál;-).

  65. Abych se přiznal, když jsem zmiňoval onen „humbuk“, tak jsem měl taky převážně na mysli Triton.Dost dobře nechápu, proč ediční plán tvoří tak nějak za „pochodu“,některé tituly mají mnohaleté odklady.Pořád ale vydávají zajímavé tituly, z těch připravovaných se těším na Dceru čisté krve,Pandemonium a věřím, že dojde i na Reynoldse,Morgana.Ale v porovnání třeba s Laserem je ta jejich PR špatná.Díky Martinovi, který se často účastní různých internetových diskuzí, máme přehled o chystaných titulech, fanoušci se těší, vzájemně si doporučují to či ono a věřím, že v konečném výsledku se to snad odrazí i v prodejnosti.

  66. To Pepa
    Jeden Asher bude ještě teď na podzim, právě Bakkera a asi ještě jednoho N.A. bych měl stihnout před tím špalíkem.

  67. martin: co to bude od toho A.Troy-Castra? četla jsem v eng Emissaries of the dead a Third claw of god a bylo to absolutně skvělé :-)Tuším, že Emisaries dostali tu cenu, tak teď jen tiše doufám …

  68. Bude to právě Emissaries of the Dead. V magazínu vyjde novela The Funeral March of the Marionettes, která se odehrává ve stejném univerzu.

  69. Na trojku Woodingse nečekejte, nebude. První dva díly se prodávaly špatně.

  70. Re Aiax:
    A ***** (expresivní výraz pro prostitutku)!:-(((No tos mě vůbec nepotěšil, ale stejně díky za info; jdu teda shánět anglickou verzi (nebo polskou, pokud to tam vyšlo).

  71. Možno tu naozaj zlyhala aj tá propagácia, v tom je Laser skvelý, že vždy dlho dopredu viem na čo sa mám tešiť a žiadny titul, ktorý vyzerá zaujímavo nepremeškám. Priznám sa, že Woodinga som nejak nezaznamenal.

  72. Wooding
    Já jsem si chtěl trilogii od Chrise Woodinga koupit až ve chvíli, kdy vyjde kompletní. Teď jsem tedy zklamán, ale rád, že jsem nekupoval průběžně. Takhle si ji možná jen zapůjčím v knihovně. Ovšem z této diskuze se mi jen potvrzuje skutečnost, kterou si myslím již delší dobu. Laser svojí péčí o knihy dokáže knihy i prodat a je veliká škoda, že řada skvělých autorů a knih, které vyšly jinde, zůstaly bez povšimnutí. Ať si někdo třeba říká, že edice new weird je od Laseru jakýmsi komerčním tahem, ale jsem si jistý, že kdyby Wooding vycházel v ní (bez ohledu na to, jestli to je nebo není new weird), prodával by se a vyšel by kompletně. Nejinak tomu nepochybně bude i u nové edice Moderní díla fantasy. Ta je teď aktuální, knihy v ní zařazené se budou dobře prodávat. A možná, že by klidně mohly být i v new weirdu (jak měl být původně Lynch), ale nová edice více “potáhne” . Dobrý, promyšlený, jednoduchý, ale chválihodný krok. Nakonec bude spokojený čtenář i nakladatel. Jinak na nového Reynoldse se těším, to jsi mne Martine potěšil.

  73. Já opravdu chápu chování stylu “koupím, až vyjde celé”. Nedivím se mu, ovšem musíte rovněž pochopit, že právě tímto chováním v nemalé míře přispíváte k výslednému trendu – do budoucna se série s malým prodejem nebudou čím dál častěji dovydávat. Vytváříte tak začarovaný kruh, protože investice do jedné knihy může být pro nakladatele citelně ztrátová a málokdo si podobné nebezpečí dovolí zopakovat.U knižní řady Moderních děl fantasy jsme rozhodnuti jednotlivé série dodělat, bereme ji podobně prestižně jako New weird, ovšem něco podobného si nemůžeme dovolit vždy a všude. Každá ukončená série navíc u jakéhokoli nakladatele přispívá k zvýšení nedůvěry. Jenže většina fantasy vychází právě v sériích a každý nakladatel prostě musí načínat neustále nové a nové…Berte to spíše jako povzdech nad bezvýchodností situace. Moc dobře rozumím čtenářským argumentům. Ovšem zároveň na vás chci apelovat. U některých sérií, třeba jen u jedné nebo dvou ročně, zariskujte. Vyberte si pro vás tu nejzajímavější a kupte. Nejlépe tu méně komerční, ty prodejné se o sebe postarají sami. A ve výsledku je mi fuk, jestli to bude kniha od Laseru nebo ne. Jen takovým chováním se dá nastolený trend zvrátit.

  74. Martin, ja rozumiem, že vydávanie sérií je ťažké. Ale čo má čitateľ s obmedzeným rozpočtom robiť, ak je toľko sérií prerušených/vydávaných po extrémne dlhých časov – nie je zriedkavé, že druhý/tretí diel ak aj vyjde tak vychádza po viacerých rokoch.Ak mám istotu, že nakladateľ je spoľahlivý, kupujem priebežne. Ale myslím si, že toto o Tritone momentálne neplatí, a veľa sérií rozbehne a potom nedovydá.

  75. Zial, aj ja sa musim pridat k vseobecnemu nazoru citatelov. A Triton vobec nie je jediny, ktory takto kona. Som vsak nesmierne rad, ze aspon Laser sa rozhodol, ze ak nie je autor predajny, tak dovydava aspon zakad serie a uz s autorom nebude chcet mat nic spolocne. Je to voci citatelom rozhodne ferovejsie, nez uprostred dejovej linie skoncit… Btw, vazne by ma zaujimalo, ci si ostatni vydavatelia uvedomuju, ze citatelia radsej kupia celu seriu naraz, ako mat na policke 10 serii po jednej knihe. A takisto, preco s citatelmi otvrene o tejto (a nielen tejto) problematike nediskutuju na weboch? Neviem, kto je zodpovedny sefredaktor edicnej rady Trifid v Tritone (ak sa to este vobec takto rozdeluje), ale urcite by neuskodilo, keby sa na blogoch typu sarden, fantasyplanet ci fantasia sem tam aj niekto zodpovedny objavil…

  76. Nakladatelé si plně uvědomují, že se prodej může po uzavření série pohnout, ovšem riziko mnohdy převyšuje a hlavně, málokdo si může dovolit investovat do několika rozdělaných sérií statisíce a čekat s nadějí, že se i přes dosavadní velmi nízké prodeje situace po vydání celé série změní. Prostě by pak ony peníze scházeli na běžný provoz.A tak bude nevyhnutelně přibývat podobných případů jako je ten s Woodingem. Ani Laser nemá rozhodně v mnoha případech “čisté svědomí”, prostě to občas bývá nevyhnutelné.

  77. Martine, jak jsme vlastně natom my,čeští fanoušci scifi a fantasy, co se týče vkusu?Lze více méně prohlásit, že úspěšné tituly v zahraničí,zaberou i v Česku?Je to určité vodítko pro nakladatele?

  78. Řekl bych, že téměř u žádné knihy se to nedá řící stoprocentně, ovšem spousta bestselerů se překrývá. Mluvíme tu jen o komerčním měřítku, ne o měřítcích kvality.Ovšem existuje také řada titulů, která prostě českému vkusu nevyhovuje, přece jen domácí a americký vkus se v mnohém rozchází. A nejde jen o vkus, americké čtenáře mohou oslovit úplně jiné věci…

  79. To mě by spíš zajímalo, jak by se prodávali české věci v USA 🙂

  80. Hádám že to by zajímalo většinu fantasáků, ale něco mi říká, že než nějáká česká kniha vyjde v americe u pořádného nakladatele, tak si ještě nějaký ten pátek počkáme

  81. Hmmm, tak ako, precital to uz niekto ? Mam do toho ist ? Lebo sa tu tato debata zvrtla niekde uplne inde 🙂 Pripadne k comu by ste tu knihu prirovnali, co uz u nas/vas vyslo ….

  82. to Ogre
    Za dvě hodiny a patnáct minut tu bude recenze… od Honzy Červenka, alias Norka. 🙂

  83. to bloy
    Tsss, jako správný profík mám články nachystané na několik dní dopředu. 😉

  84. Plány FP
    …no a když jsem to tu naťukla, tak se těšte i na reportáž z Parconu a nový rozhovor, který si připravil Martin Kudláč, tentokrát s opravdovou hvězdou světové fantastiky. A teď už zpátky k tématu. 🙂

  85. přečti si to, je to svižný a napsaný se zvláštním druhem humoru. zajímavá je i celková kompozice vyprávění, která se neštítí skákat v čase.hlavní roli hrajou pletichy a úskoky a jejich řešení

  86. Nevím, nějak nepociťuji nedostatek scifi, když mám chuť, koupím si něco staršího, vždyť už scifi vyšlo tolik, je ji plno v e-shopech

  87. to MŠ
    tak jo a teď bojovka, sháním pro kamaráda takřka Australana, který touží po ekvivalentu kulhánka a mu podobných v angičtině, věděl by jsi Martine o nějakých jménech a názvech

  88. Tak ať zkusí sehnat Kulhánka v angličtině. Asi to bude těžší, ale jestli se nemýlím, tak vyšel Noční klub (nevím, jestli komplet, nebo jen jeden díl).

  89. No, řekl bych, že největší masna je Válka s Chtorr od Gerrolda. Jako Kulhánek to není, ale účel by to splnit mohlo. Jen se obávám, že konce se stále jen tak nedočkáme…Ovšem já nejsem ten pravý, koho se zeptat. Od Kuhlhánka jsem četl jen pár povídek a kus Nočního klubu, což jsem nedokázal dočíst. A po jeho ekvivalentech v angličtině jsem tedy vůbec nepátral. 🙂

  90. Chtorr se bude asi blbe shanet, pac pokud vim, nove to nevyslo uz X let, chtel sjem si tudle poridit originaly a nepodarilo se… jinac s tim konecm souhlasim, imho to Gerrold nikdy nedopise:( ale i tak to stoji za precteni…

  91. Koupě sérií knih
    Děkuji Martine za jistě zajímavý názor. Ten Chris Wooding byl v mém případě spíše výjimkou (respektive to vyčkávání na celou sérii). Podle názorů na Lynche se na knihu moc těším a určitě v brzké době objednám.

  92. laser-dotaz
    Zdravím Laser (a všechny fany), jak je na tom prosím další díl Stínového pomezí od T.Williamse ? Už je to fakt hoooodně dlouho co vyšel díl první…a ?

  93. Obávám se, že odpověď na tuto otázku bych měl dát já, pokud Laser nepřestane bavit čekání. Snad se to v příštím roce podaří. Aspoň nebude nutné na další díly čekat tak dlouho, Williams je taky nesází rychle po sobě.

  94. laseráci máte zavirovaný stránky, dělejte s tim něco 🙂

  95. Přístup na Laser books přes Google Chrome
    Co se stalo, když Google tuto stránku navštívil?Z celkového počtu 1 stránek, které jsme za posledních 90 dní otestovali, došlo na stránce/stránkách 1 ke stáhnutí a nainstalování škodlivého softwaru bez souhlasu uživatele. Google tyto stránky naposledy navštívil dne 2009-09-05. Na těchto stránkách se podezřelý obsah vyskytl naposledy dne 2009-09-05.Malicious software includes 1 trojan(s).Škodlivý software hostuje doména(y) 1, včetně domén(y)x3y.ru/.Hostují tyto stránky škodlivý software?Ano, za posledních 90 dnů tyto stránky hostovaly škodlivý software. Infikovaly doménu(y) 6832, včetně domén(y)lapasionenceuta.com/, hakanalitoker.com/, pressel.hekko.pl/.

  96. FF dtto, ale na homepage žádný škodlivý kód (už?) nevidím.

  97. hmmm, ku knihe …. neviem sa prehryzt cez prvych 100 stran, pripada mi to neskutocne nudne, same opisy …. skusim tomu dat este dnes este jednu sancu. 🙁

  98. V současnosti nevíme, co se mocnému Googlu na stránkách laser-books nelíbí. Firefox stránky označuje za “útočné”, IE nikoli. Zaslal jsem Googlu žádost o přezkoušení, ovšem prý to trvá několik týdnů a podle internetových diskuzí to mnohdy stejně nepomáhá, dočetl jsem se i to, že když vám stránky přezkouší a shledají je čistými, někdy je stejně neodblokují. Stránky jsem vymazal a nahrál celé znovu, projel antivirem atd.Osobně se mi zdá praxe, že vám jedna firma (Google) označí stránky za útočné a zablokuje opravdu překvapivá. Nechápu, jaktože na to mají právo a rovněž nechápu, že se podle internetových diskuzí vůbec nestarají o následky.Jejich příslušné webové stránky jsou nepřehledné a zdá se mi, že se nejvíc pokoušejí, aby si každý udělal soubor sitemap, jenž je poněkud pracný a ulehčuje práci jejich prohlížeči. Pokud má tohle být služba veřejnosti, pak díky nechci.Je samozřejmě možné, že stránky obsahovaly škodlivý kód, v poslední době jsem je několikrát tohoto nešvaru zbavoval a patrně budeme muset přejít na nějaký zabezpečný server, ovšem to na věci z mého pohledu pranic nemění. Tato služba Googlu je opravdu ostudná a nedivil bych se, kdyby je mnohé firmy za tuto praxi žalovali.

  99. Lži Lockeho Lamory cover
    Zdravim… nasel jsem na netu zajimavy obrazek, jedna se s nejvetsi pravdepodobnosti o kresbu Edwarda Millera k prvni knize Panu Parchantu na prebal. Vypada to, jako by laseraci planovali tento obal, ale nakonec se rozhodli pro jiny 🙂 … zajimave: http://www.edwardmiller.co.uk/main/lies_locke_lamora_US.jpgJinak ve ctvrte knize v tomto romanu jsem si povsimnul, ze chybi jedna mezihra (asi mezi 14. a 15. kapitolou), tak verim, ze je to autoruv zamer…

  100. Pokud jde o ten problém se stránkami, tak stačí v nastavení firefoxu v sekci zabezpečení vypnout blokování nahlášených nebezpečných stránek.Dostat se z toho seznamu asi bude problém, každopádně držím palce.Nikde není řečeno, že ten seznam je 100% spolehlivý a zde je vidět, že tomu tak opravdu není.

  101. samwise
    Hmmm, tak to je opravdu zajímavé 🙂 pokud to bylo tak jak říkáš, tak by mě zajímala reakce Edwarda Millera, když se dozvěděl, že Laseráci nakonec použili něco jiného 🙂 pokud to před ním neututlali :-))

  102. btw. Edward Miller zřejmě rád kreslí okřídlené bytosti, viz. obálky na Pergament a Rok naší války a tady ten pták 🙂

  103. Skutečně jsme chvíli přemýšleli o použití obálky Edwarda Millera a vlastně i o zařazení do edice NW, ovšem nakonec jsme dospěli k názoru, že román se do edice NW nehodí. Nebylo to žádné tajemství, dokonce jsem to tu myslím zmiňoval. Vzhledem k tomu, že Lese jsme o obálku nepožádali, změna našeho záměru se ho vůbec nedotkla. On však stránky Laseru sám občas navštěvuje a patrně změnu zaznamenal. Ovšem nemyslím, že by se to jakkoli dotklo našich dobrých vztahů, jen v tom nehledejte nějakou “senzaci” :-)Zrovna jsem na stránky nahrál obálku druhé knihy edice Moderní díla fantasy. Pokud se tam tedy dostanete 🙂 Možná na ni ještě provedeme nějakou změnu. V posledních dnech jsem stránky několikrát opakovaně kontroloval a žádný závadný obsah jsem nenalezl.Snad to Google po 90 dnech zaznamená a třeba upozornění zruší. Moc tomu nevěřím. Je hezké, když vám nějaká firma zablokuje stránky. Také jsem na stránkách Googlu našel formulář, kde mohou lidé “závadné” stránky sami nahlásit. Chce se mi věřit, že to Google alespoň ověřuje 🙂

  104. Martin: vsak ste sa nechali zaradit medzi “utocne stranky” kvoli reklame 😉

  105. Já si vypnul zabezpečení v nastavení a bylo to. Jo, a v exploreru nefungovali taky. Ani když jsem to zadal do googlu a kliknul na odkaz. Je ale zajimaví, že přes odkaz na wikipedii to šlo :-)))

  106. My ale jsme útočné stránky, o tom není sporu. Vlezeš tam a vylezeš o pár stovek chudší…

  107. Kdy ta zjizvená noc vyjde?Tak moment, teď sem to nepochopil 🙂 Nejdřív říkáte, že tam už nic není, že to je chyba googlu, a teď, že tam vir je. To jsem nějak nepobral…

  108. V tom případě, děkuji 🙂 Proč jste psal, že tam už nic není?

  109. Je tam vir, způsobí, že se vám neodbytně chce utratit pár stovek za knihy vydané nakladatelstvím Laser-books. Prostě sviňárna non plus ultra! V září, začátkem října vyjdou Zrcadlovky a Zničený muž.Zjizvená noc vyjde v říjnu. Nevím, kdy přesně, každým dnem máme dostat překlad. Přitom se už pracuje na Abrahamovi, který bude následovat a před pár dny dorazil také překlad Kirkpatricka. Překlad Jaye Lakea dorazí koncem září, stejně jako patrně i Idoru. Uvidíme, jak to budeme stíhat…

  110. Jistě, stačí si třeba koupit Lockeho Lamoru nebo Zakalenou a jste o pár stovek chudší. Říkejte tomu útočná stránka nebo ne, výsledek je podobný.

  111. To vypadá ze strany Laseru na pěknou vánoční ofenzívu…

  112. No, ale když jsem si nic nekoupil…? A prosím jasnou odpověď 🙂

  113. Stránky jsem projel antivirem a podle všeho neobsahují žádný známý virus. Pokud by se stránky znovu staly terčem virového útoku, přejdeme na lépe zabezpečený server a nadále se pokusíme své zákazníky co nejlépe chránit.Jestli tedy odoláte a nekoupíte si u nás žádnou knihu i přes výrazné slevy, o žádné peníze nepřijdete. Doufám, že to takhle stačí 🙂

  114. Jo, obálka by měla být co nevidět a překlad se také chýlí ke konci. Těším se, co Les předvede. Zato Viriconium letos téměř zcela určitě nestihneme, i když obálka by být měla.

  115. Neboj, všechno bude 🙂 Nedávno jsem tam nahodil obálky Idoru a Neuromancera. Jsou u Mistrovských děl SF.

  116. Jo, tahle 🙂 No jo, sem blbý, docvaklo mi to až teď :-)Ještě jedna otázka: nakolik bude Zjizvená noc “newweirdovská”?

  117. Tedy ne teď, ale ještě předtím, než jsem se tu teď podíval 🙂

  118. To posoudí recenzenti, u mnoha knih z edice nám vysvětlili, že tohle “new weird” není, třeba u tohohle řeknou, že je 🙂 My jsme se nakonec rozhodli to do edice nezařadit, ačkoli v NW se i v budoucnu objeví noví autoři.

  119. “Zjizvená noc” – ďalšia výborná obálka. O Neuromancerovi ani nehovoriac, to je naozaj krása.Mimochodom na Neuromancera sa teším, čítal som staršie vydanie a nové si určite kúpim. New weird myslím, že je dobre – možno Mesto a mesto bolo hraničné, ale inak tam tie knihy sedia a je dobre, že do tejto edície nebol daný Locke, alebo Neoaddix.

  120. Martin
    Já se právě ptám, že bych si na to vzal recenzi 🙂 Ale new weird mě nebaví a přeci si nebudu brát recenzi na něco, co mě nebaví :-)Váš osobní názor?

  121. Dobře, můj osobní názor je, že Zjizvená noc by se klidně do edice New weird zařadit dala. Dále si myslím, že když čtenář fantastiky řekne “new weird mě nebaví”, tak vychází z nedostatečné znalosti, protože pod tímhle označením se skrývají různě pojaté příběhy. Např. mezi romány od Iana R. MacLeoda a Jaye Lakea je stejný rozdíl jako mezi romány od Clarkové a Eriksona. Vezměte si to na recenzi, třeba vás to naopak chytne, pokud tedy neholdujete opravdu té tradiční ryze vypravěčské fantastice.

  122. To do akej edície je kniha zaradená samozrejme nerozhoduje o tom, či je dobrá… neviem, či DreamChaser len nežartuje… teraz len rozmýšľam, či knihy v edícii NW utvorili môj názor na to, čo je NW, alebo som mal predstavu, do ktorej mi skrátka rovnako dobre zapadol Lake i MacLeod bez ohľadu na to ako veľmi sú títo autori odlišní…

  123. Myslím, že knihy z edice NW ovlivnily náhled českých čtenářů na tento proud zásadním způsobem. Ovšem vcelku se z tohoto obrazu nevymyká ani antologie New weird. Přesto, v USA se označení NW objevuje rovněž u věcí, které by zde za součást NW považoval málokdo.Rád bych na stránkách Laseru v budoucnu zprovoznil nějaké diskuzní fórum, abychom takhle neokupovali FP 🙂

  124. Ne nežertuji… nechci aby jste mě špatně pochopili (což už se zřejmě stalo, nic ve zlém). Určitě netvrdím, že cokoli co patří do New Weird je špatné. Popravdě řečeno, netvrdím, že New Weird je špatný, jen že mě nebaví. Chápu co se na tom tolika lidem líbí a proč se jim to líbí, ale mě ne…Jinak z New Weirdu jsem zatím přečetl jen 2 knihy – Světlověk a Veniss – Uznávám, že je to dost malý počet na to, abych si o tom udělal nějaký větší obrázeka v plánu mám přečíst ještě něco dalšího, akorát není čas, prioritou jsou jiné knihy…Tu Zjizvenou noc zkusím, ale ještě uvidím, zda si na to vezmu recenzi, jak říkám, prioritou jsou jiné knihy.

  125. Ne, já tě myslím pochopil, jenže měl bys zkusit spíše Nádraží Perdido nebo Květinovou zkoušku, ty by ti myslím sedly o dost lépe. Podle toho co píšeš sis vybral zrovna ty nejvíce náročná díla (spolu s Pergamentem).

  126. No, uvidím, Perdido bych si určitě rád přečetl, akorát je to trochu tlustopis… Ale, tu Zjizvenou noc určitě zkusím. Mimochodem, pěkná náhoda, nemá se pokračování Zakalené jmenovat Zjizvená? 🙂

  127. Mezihra
    To jsem rad, ze muj poznatek o obalce nahrnul novou krev do zil teto diskuze :-). Jinak ptal jsem se, jestli je autoruv zamer ve Lzich Lockeho Lamory, ze mezi 15. a 16. kapitolou chybi v knize mezihra, ktera je jinak pravidlene vkladana mezi vsechny ostatni kapitoly… Na Scar Night se nesmirne tesim a uprimne doufam, ze obalka se jiz nijak razantne nezmeni, bude pak pekne mit vedle sebe kompletni edici Modernich fantasy… to je asi jedina edice z Laseru, kterou planuju 100% kompletni. U ostatnich na to nemam prachy :-). A Martine, verim, ze na konci roku opet vyjde nejaky megakousek, nejlepe se zatim povedl Locus v roce 2007…

  128. to samwise
    no megakousek snad bude Kantos Hyperionu, doufám, že s touhle knihou strávím časy vánoční

  129. Ne, není to autorův záměr. V originále i v českém vydání chybí mezihra mezi třináctou a čtrnáctou kapitolou. Buď si ta čísla popletl (mezihra se jmenuje Trůn v popelu/The Throne in Ashes) nebo máš vadný výtisk.Jedna dosud neohlášená věc se chystá a já jsem ji propálil v fantasyplanetárních Výjevech č. 2. Snad to stihnem. Obálka Zjizvené noci se změní jen v detailech (tohle je násřt

  130. Re: Mezihra
    V poradku tedy :-). Chybi mi jen mezi trinactou a ctrnactou… Trun v popelu mam :-). Kantos Hyperion nechci, mam ho jeste neprecteny ve starem vydani hehe.

  131. Oni byly nějaké Výjevy č.2?Já jsem taky hrozně zvědavej.Nemůžeš Martine naznačit víc?Já vím, že to má být překvapení,ale …

  132. Já ani tak nemyslel na bichli, spíš něco povídkového. A výjevy č. 2 se pokud vím teprve chystají, k tomu by řekla více spíš wiwi.

  133. Výjevy 2…
    …se chystají na začátek října. Budou na období říjen/listopad, ale opět tak cca, například jsme měli v jedničce Posledního jednorožce (mimochodem si o něj v říjnu zasoutěžíme), který vychází až v půlce října. 🙂 Jinak klidně tu diskuze okupujte, my z toho máme jen a jen radost. 🙂

  134. Dnes mi přišlo potvrzení z BadWare, že stránky neobsahují žádný škodlivý materiál. Společnost podle všeho spolupracuje s Googlem, tak snad se to brzy projeví. Např. Twitter stále stránky vede jako škodlivé, ale ve Firefoxu už byl přístup bez problému.

  135. Neuromancer
    Proč bude mít Neuromancer nový překlad? Nebyl snad ten od Neffa dost kvalitní?btw. přístup přes Google už je OK.

  136. taky jsem chvíli přemýšlel, jestli jsem na tu mezihru nezapomněl já, ale je to všechno, jak má být, v originále si lynch prostě jednu odpustil…

  137. Re: roman tilcer
    No mně docela zatrnulo, když tam jedna chaběla, tak je dobré vědět, že je to OK :-). A mohu Vás rovnou pochválit za skvělou práci s češtinou a kvalitní překlad! 🙂

  138. Otázka: Kdy vyjdou Stíny v létě? Byly v srpnovo-zařijových výjevech, ale nyní se zdá, že dřív bude Zjizvená noc a ta má vyjít někdy v říjnu…

  139. samwise: díky, to rád slyším. práce s lockem byla dobrá zkušenost, už se těším na další díly.

  140. ad Neuromancer – Hlavní důvod je ten, že chceme, aby celá trilogie, byť je provázána volně, vyšla v jednotném novém překladu.ad Stíny v létě – román je přeložen, ale pořadí titulů v edici je neměnné. Zjizvená noc se malinko zdržela, dělá nám to sice trochu problémy (máme překlad Stínů v létě i Přes tvář světa a Lakeovo Srdce světa bude co nevidět), ovšem to už se tak někdy semele. Zjizvená noc by snad měla být v druhé půlce října a uvidíme, jak stihneme Stíny v létě.Roman teď překládá fantasy od J. C. Wrighta a dost si to pochvaluje. Poté se vrhne na druhého Locke Lamoru a chystá se od něj i jedno hezké překvapení. Myslím, že nám v něm roste spolehlivý a kvalitní překladatel.

  141. Správy o budúcich knihách ma poriadne potešili 🙂 Zjizvenú noc rád zrecenzujem – to mesto ma fascinuje. Pamätám si na jeden rozprávkový seriál o dvojici drakobijcov, kde ľudia žili na vznášajúcich sa ostrovoch. Tá predstava sa mi veľmi páčila a zrazu je tu niečo podobné – mesto zavesené na reťazoch nad priepasťou – nádhera 🙂 Obálka – takisto nádhera 🙂

  142. no nevím furt a furt mi laserovké stránky hlásí vyra, je to jen můj problém?

  143. Já to mám v pohodě a blokování útočných stránek mám zapnuté…

  144. Tedy, uvažovat o zařazení Lockeho do NW, to by mne nenapadlo ani ve snu…

Zveřejnit odpověď