Ofenziva českých zemí

 • Autor:
 • Nakladatelství: Brokilon
 • Cena: 398 Kč
 • ISBN: 978-80-7456-357-7
 • Vyšlo: 16. 11. 2017
 • Žánr: sci-fi
 • Provedení: váz.
 • Autor obáky: Tomáš Flak
 • Počet stran: 425

V polovině 19. století svět postihla katastrofa. Celé části zemského povrchu byly vymazány, hladiny oceánů se zvedly. Zanikly celé státy, jiné vznikly. Jedním z nich bylo Česko-slovenské království.

V polovině 20. století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Nedávno se Čechům podařilo uštědřit porážku rozpínavému carskému Rusku, když česko-slovenské námořní letectvo se střemhlavými a torpédovými bombardéry potopilo pět ruských bitevních lodí u pobřeží Madagaskaru.

Nyní se naplno rozhořela válka mezi oběma mocnostmi. Česko-slovenské království má za první cíl osvobození Švédského království, které je už léta v carově područí. Ruští stratégové ovšem chystají vlastní plány, které mají Čechy připravit o životně důležité zdroje ropy v severním Atlantiku. Ruským cílem se stává neutrální a až dodnes naprosto bezvýznamný ostrov.

Island.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

 1. Tak jsem to včera dorazil, docela zajímavý svět a prostředí. Ná jednodušší čtenáře vždy potěší, když se čechům daří a libé pocity trvají po celou dobu četby, což není k zahození. No, bohužel velice rychle nastane realita a … asi kvli tomu jsme čtenáři scifi a fantasy, že jó.
  Druhý díl je o poznání delší než prvý, čtivost dobrá, akce spoustu … porad, plánování a válečných her dostatek, bitvy dlouho nerozhodné, ale trošku mi tam něco chybí. Taková technická invence klasika F. Novotného, který se v technice vyžívá. Tady nevím, mí li letadlo motor vzadu, vpředu, nahoře či kolik jich má? To samé o puškách, tancích…. elektronika žádná … ale jo, asi to tak v jeho světě je, no.
  Na druhou stranu zase autor má lehčí pero než důkladný p. Novotný, který se zas někdy docela obtížně čte, nebo také trochu Drnkoviny, ten má části politické i bojové opravdu nepřekonatelné , je z našich military fantasy asi nejlepší (podle mě, samozřejmě, nenadávejte mi) … Jo takhle kdyby kdybych je mohl svařit dohromady, to by bylo. I když zrovna ten námět s benzínem tam je, že. Ale stejně mám všechny tři rád.
  No, válka našeho krále s carem neskončila, část hrdinů přežila, nějaké rozpracované i tragické lásky, i politika jede dál, Číňané a Brazlici taky začínají zlobit, ke komu se přidají Španělé… a stejně se moc těším na třetí díl. Zas za rok. Doufám!

Zanechat odpověď