První linie 2 – Evakuace

 • Autor:
 • Nakladatelství: FANTOM Print
 • Cena: 299 Kč
 • ISBN: 978-80-7398-391-8
 • Vyšlo: 9. 10. 2017
 • Žánr: sci-fi
 • Provedení: brož.
 • Autor obáky: Chris McGrath
 • Počet stran: 272

NEZNIČITELNÍ MIMOZEMŠŤANI VYHLAZUJÍ POZEMSKÉ KOLONIE

… a lidé válčí mezi sebou o ty zbývající…

Andrew Grayson přežil první bojové „setkání“ s Dlouhány. Takové štěstí ale neměly miliony pozemských kolonistů na planetách, které se Dlouháni rozhodli teraformovat. Věrni svému pojmenováni a výšce přes čtyřiadvacet metrů, zacházejí s lidmi jako s dotěrným hmyzem, který stačí vystříkat insekticidem… Dlouháni při likvidaci kolonií nedělají rozdílu mezi Severoamerickým společenstvím nebo Sinu-ruskou aliancí, ale ani to obě znepřátelené strany nedonutilo zastavit krvavé boje o nové kolonie. Díky tomu je Země krok od ekonomického kolapsu a občanské nepokoje jsou na denním pořádku. Ty jsou však potlačovány s rostoucí brutalitou a vzpoury pořádkových sil nejsou něčím výjimečným. Neschopné velení se těchto buřičů snaží zbavit originálním způsobem – převelením na vzdálené kolonie, v naivní víře, že je takto zpacifikuje. Tak se na zamrzlém měsíci jménem New Longyearbyen po dlouhé době Andrew Grayson opět potkává se seržantkou Fallonovou. Samozřejmě že seržantka je jedním z buřičů odklizeným na periferii galaxie. A první konflikt na sebe nedá dlouho čekat, když všemu velí arogantní generál z tepla a bezpečí své kanceláře. Jenže nepočítal se seržantkou Fallonovou…

Anotace: Gigantičtí mimozemšťané vyhlazují jednu kolonii za druhou, zatímco Severoamerické společenství a Sino-ruská aliance vedou o zbytek krvavou válku. Andrew Grayson byl u toho, když mimozemská invaze začala. Poslední čtyři roky strávil na bojištích obou probíhajících válek, kde v nové funkci bojového koordinátora přivolává na své nepřátele hněv Boží v podobě jaderných střel a orbitálního bombardování. A v první linii také nejlépe vidí, jak nepříznivě se pro nás boj s vesmírnými obry vyvíjí. Když pak SAS vytáhne z rezervy prastarou letadlovou loď, nacpe ji k prasknutí vojáky a zásobami a pošle na tajnou misi, divoké zvěsti na sebe nenechají dlouho čekat. Chystáme se osvobodit obsazenou kolonii? Útočíme na domovský svět vetřelců? Nebo snad začala evakuace Země?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

2 komentáře

 1. No, slušná militari … kdyby ten závěr poněkud neurážel technické city a logiku. No, doufám že v pokračování autor myšlenku nerozvine do nebývalých krás a spíš jí tak trochu upraví abychom tomu mohli tak trochu věřit. Jinak docela čitatelné.

 2. Čte se to velmi dobře, i když hodně věcí jako by člověk četl už na několika jiných místech. Taky doufám, že mazanost, se kterou jsme je na konci vyřídili nabyde nějaké méně mazané formy.

Zanechat odpověď