Komiksový mikroskop: Bad Ass

Comicsy máme hrdinské i superhrdinské, kde nám jdou hlavní aktéři příkladem a nesou jisté morální hodnoty. Pak jsou antihrdinové, kteří mají ten žebříček hodnot trochu někde jinde, ale ve svojí podstatě jsou vlastně klaďáci. No a comics, o kterém si dnes něco povíme, je o normálnim hajzlovi a jmenuje se Bad Ass.

Bad Ass

Vše začíná na zahrádce jednoho podniku v čínské čtvrti, kdy nám hlavní „hrdina“ Dead End přednáší „srdcervoucí“ monolog o tom, jak nesnáší květen a děti a sluníčko. Když kolem něj běží děcko, tak mu nenápadně podrazí nohu, a když mu matka ještě vlepí facana, aby ten parchant měl proč řvát, tak to mu teprve zlepší náladu.

Když si dojí svoje nudle, odchází z restaurace a pro pobavení způsobí dopravní nehodu, při které létají vzduchem pneumatiky, lidská těla a nechybí ani výbuch. Ale to už pauza na oběd končí a Dead End se vydává setkat s gangsterem Green Dragonem. A nemyslete si, že jde jen o přezdívku, protože ten zmetek je vážně zelenej drak v kimonu, obklopenej bandou zfetovanejch grázlů. A jestli vám tohle nestačí, tak se v comicsu objeví i Mozartem posedlá ninja vražedkyně.

A kromě toho nás čeká i pár výletů do Dead Endovi minulosti.

Víte, on tenhle comics není moc nápaditý. Autorem je Herik Hanna, který má na kontě všehovšudy jednu minisérii Operation Broken Wings 1936, takže mu nemůžeme mít moc za zlé, že jeho druhý počin nejspíš neaspiruje na Eisnera. Na druhou stranu je scénář i přes přímočarost, jednoduchost a neoriginální cliffhanger docela zábavný.

Víte ono je potřeba si někdy odpočinout. A přesně to vám Bad Ass nabídne. Vypnutí mozku a užívání si ztřeštěné kresby Bruna Bessadiho, který nás comicsem, jež obsahuje takřka sto procent akce, provede přehledně a vtipně.

Pokud jste fanoušci Marka Millara řekl bych, že se vám comics zalíbí, především pak jestli vás zaujal jeho příběh Nemesis – to nejspíš tomuhle dílku propadnete. Pokud potřebujete jen relax a máte rádi akční věci, tak můžu Bad Ass doporučit bez nejmenších výčitek svědomí. Samostatnou skupinu pak budou tvořit fanoušci stripu Hajzl, protože ty budou Dead Enda zbožňovat a nejspíš i uctívat.

Jestli ale nepatříte ani do jedné skupiny, tak potom raději sáhněte tenhle týden po comicsu Empire of the Dead od George Romera, ten je nejen perfektní, ale navíc kreslený Alexem Maleevem, takže jde i o vizuální orgie.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď