Komiksový mikroskop: Dvojitě

Tento týden sem se podelší době rozhodl zmínit ve svém pravidelném článku hned dva comicsy. Za jejich kvalitu bych rozhodně ruku do ohně nedal, ale že jsou tak či onak zajímavé, to slíbit můžu!

Steampunk

WOLVERINE: KILLABLE (1/6)

V kinech se nám ohřál film Wolverine a odnesl si rozporuplné rakce (ode mě ty kladné). A jako by nestačilo, že mu ve zmíněném snímku bere regeneraci smradlavej, starej dědek, tak se Paul Cornell rozhodl ho podobnou kratochvílí oblažit i v comicsu. V předchozích událostech mu ji totiž sebral jakýsi Virus. Ten ovšem, jak už to tak bývá, neohrožuje pouze nejoblíbenějšího mutanta světa, ale také celé lidstvo. A proto je potřeba využít schopnosti ne zrovna kladné mutantky The Host. Ta, jak její jméno napovídá, se motá právě kolem virů, infekcí a jiných krásných věcí…

To ovšem znamená se vypravit do Wakandy, kde byla odsouzená za infikování vodních zásob a momentálně je tam taky uvězněná. Wakandu ovšem chrání velice nebezpečný superhrdina a její vládce Black Panther aka T’Challa. Toho dostane na starosti Wolverine. Problémy jsou dva. První je fakt, že Panther už může být pod vlivem Viru. Druhý je fakt, že Logan nemá svou regeneraci, na které stojí jeho „styl“ boje, ale stále má v sobě schovaného berserka.

Oblíbené téma Loganovi smrtelnosti dalo název celé příběhové linii (Killable alias Zabitelný). Obecně nejde o nic světoborného, spíše o nadprůměrný superhrdinský comics, kde je dostatek akce, zábavy, hlášek a příjemné kresby, která drží již pátou generaci comicsu Wolverina nad vodou i nad močůvkou, do které jej kdysi ponořili v minisérii Wolverine: The Best there is… Paul Cornell se rozhodně nemůže rovnat s genialitou svého předchůdce Jasona Aarona, ale rozhodně Loganovi nedělá ostudu.

STEAMPUNK CORSAIRS #1

Co říct k ději? Nu, popravdě toho moc není. Snad jen to, že scenárista Rod Espinosa nám v prvním sešitu přináší dva kraťoučké příběhy. První jménem The Crew of the Alexandria slouží čistě jako představení čtyřčlenné posádky nejlepšího plavidla anglického loďstva, kterým je ponorka Alexandria. Ve duhém příběhu Viva La Venice pak sledujeme jednu členku posádky, jak infiltruje sídlo benátského guvernéra s naprosto jasným cílem – vybílit mu sejf.

Příběhy jsou jednoduché a přímé jako tradiční česká facka. Co je rozhodně smyslem a primárním cílem tohoto comicsu, to je kresba. Nejen, že velice populární steampunk zabírá jen zlehka, ale kresba, kterou má na svědomí sám autor, se inspirovala v Japonsku. Navíc si pan Espinosa řekl: ,,Proč bych se měl patlat s propracovaným obličejem, když bohatě stačí vyvinuté slečny napasované do spodniček, sukní, které zahalují vše jen ne rozkrok, a prapodivných korzetů, ze kterých se ty dudy musí vyvalit v obrovské prsní lavině?“

Korunu tomu nasadí v druhém příběhu, kdy hrdinka jakýmsi záhadným uzpůsobem získává a ztrácí a mění oblečení, ale to bude každému čtenáři jedno, protože jí bude furt koukat na prsa a doufat, že i v druhé půlce bude plácat své kolegyně (ano všechny členky posádky jsou ženštiny) po zadku, jak je tomu hned na začátku. Takže suma sumárum ano, bude se vám to líbit, hoši 😀

Tento týden za zmínku určitě stojí i první číslo comicsu Infinity, které uvádí nový Crossoverový Event Marvelu, ale ten mě nadchl natoli, že si zaslouží víc, než jen obyčejný Mikroskop… Tak se těšte.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď