Kingovo To stojí za to slyšet

Mesto Derry, štát Maine. Tma, búrkové mraky sa preháňajú po nočnom nebi. Riečka Kenduskeag žblnkoce a z kanalizácie, ktorej čerpadlá po včerajšom hustom lejaku opäť pracujú normálne, sa napriek tomu šíri zvláštny zápach. Kráčate rýchlo, vietor vám rozfukuje vlasy a pod nohami čvachtá rozmočená zem. Zrazu to zbadáte. Vynorili sa z tmy úplne nečakane. Balóniky. Sú priviazané ku konárom, operadlu lavičky. Farebné, veselé a s nápisom „O chvíľku sa budeš vznášať“. Začujete ho. Tichý a nepríjemný hlas. Smeje sa a volá vaše meno.

Přiznávám se, přiznáváááám!

Svět je plný pravd, které nejsou určeny očím prostých nezasvěcenců, a za žádných okolností by neměly spatřit světlo světa. A právě těchto pravd je Přiznání Iluminátů od Jana Pohunka plné. Konečně se i běžný člověk může dozvědět, jak moc je obtížné ovlivňovat běh světa a nebýt přitom pro smích.

Prvňáci (5) – rozhovor: „Píšu pro zábavu, prioritně svou,“ přiznala Vendula Brunhoferová

Vendulu Brunhoferovou nemusím naším věrným čtenářům příliš představovat. Znáte ji právě ze stránek FantasyPlanetu, kde se pravidelně objevovaly její recenze a články. Teď však Vendula přesedlala na jiného koně a pustila se se svou příznačnou vervou do psaní. Ono už to tam někde dřív bylo a dřímalo v zimním spánku, ledy roztály a přišla obleva, vlastně bych měla říct čas oblevy… Proč? Čtěte dál a seznamte se s Vendulou Brunhoferovou spisovatelkou a jejími neobvyklými koníčky.

Co vyrůstá z Podhoubí

Nic se stát nemuselo. Jenže někomu chyběl led a někomu zas zkušenosti. Autu pak chybělo sklo, stejně jako mnoho dalších věcí. A jedné osobě pro změnu chyběl důležitý orgán. Ale to vlastně i předtím. Nemít srdce s sebou ovšem přináší spoustu problémů… zvlášt pro ty ostatní.

Tentokrát už Merry Gentryová nehraje jen o svůj život

Laurell K. Hamiltonovou proslavila u nás i po celém světě bestsellerová série Anita Blakeová – lovkyně upírů. Během jejího psaní autorka dostala nápad na novou ságu – a zrodila se rusovlasá princezna Meredith Gentryová, která na začátku příběhu pracuje jako soukromé očko v Los Angeles v oddělení pro nadpřirozené případy. A že o ně ve světě, kde vedle lidí žijí všemožné druhy kouzelných bytostí, není nouze.

1 2 3 299