Dnešek není naposled: „Je neuvěřitelné, kolik škody může napáchat jeden penis“

Tom Barren je obyčajný chlapík po tridsiatke a má neuveriteľnú smolu. Niekto by mohol povedať, že je len neskutočne priemerný, bez nápadov, že je sklamaním svojho otca… našli by sme ešte zopár ďalších prívlastkov, ale načo? Možno úplne postačí, ak ho poľutujeme. Tomovi určite. Veď vyrastať a žiť v tieni otcovho génia, nie je ľaká úloha. Kto z nás by dokázal prekročiť neomylného rodiča, navyše vynálezcu cestovania časom? Verte mi, že nikto. Nedokáže to ani Tom. No po istej tragickej udalosti ho jeho otec vezme na milosť a umožní mu stať sa chrononautom. Lenže… Tom má penis. Tom sa zamiluje a Tom zničí, čoho sa dotkne.

Krev Nejmocnějších: Hra o trůny po česku

Ačkoli název evokuje drsnou řezničinu a obálka dokonce skoro dívčí románek, ve skutečnosti je tento román něčím zcela jiným. Onou Krví Nejmocnějších je myšlen magický artefakt. Žánrově pak jde o hybrida Pána prstenů a Písně ledu a ohně, jak slibuje kniha v anotaci. A plní své sliby? Překvapivě ano.

Prvňáci (2) – rozhovor: „Příběhy raději vyprávím, než čtu“, prozrazuje Pavel Bareš

Pavla Bareše, autora knihy Projekt Kronos, jsem měl možnost osobně potkat na veletrhu Svět knihy, kde jsem jemu a jeho knižní prvotině dělal moderátora v diskusi pro časopis Pevnost. Objevil se sympatický mladý muž. Nervozitu nepříliš zdařile maskoval humorem, ale v průběhu debaty ze sebe nejistotu oklepal a bavil publikum svými vtípky. Také se ukázalo, že je mistrem odboček, takže i jednoduchý dotaz se dostal často ke zcela odlišným tématům. Ostatně, přesvědčte se sami v následujícím rozhovoru.

Prvňáci (2) – recenze: Projekt Kronos aneb Žij pro město, zemři pro město

Píše se rok 2052 a tvář světa je poznamenána třetí světovou válkou. Attiona City je jedno z mála míst na Zemi, kterého se jaderné výbuchy nedotkly. Ale to neznamená, že se mu boj vyhýbá – město má totiž svoji vlastní válku. Není možné tolerovat blahobyt, když sami žijete ve špíně a bídě. A davy čekají, kdo jako první zdvihne kámen a hodí.

Evakuace: I nepřítele si můžete vybrat

Jednou voják, navždy voják. Andrew Grayson zažil už dostatek útoků na mimozemského nepřítele, aby věděl, do čeho se žene, ale když položí na misky vah na jedné straně pokračování vojenské kariéry a na straně druhé živoření v bídě na rodné Zemi, navíc s nálepkou vysloužilého vojáka, má velmi rychle jasno. „Prodloužím o dalších pět let, sem s tou smlouvou!“

Žoldnéři ve službách fantasie

Literární soutěž Žoldnéři fantasie je mezi českými psavci oblíbena a mezi čtenářstvem známa díky sborníkům přinášejícím to nejlepší z tohoto klání per, psacích strojů a klávesnic. Letošní sborník vítězných prací nese mnohoslibný podtitul Odvrácená strana světa.

Prvňáci (1) – recenze: Nesvatý otec se nevzdává

Zatvorili ho do kláštora, ktorého múry už nikdy nemal opustiť. Zmocnil sa ho odpor, panika, a potom úzkosť. Vzdoroval a oni z neho ten vzdor vytĺkali, začal bojovať, trpel. Zlomili ho, no iskierka nádeje napriek tomu niekde hlboko zostala. Preto sa chopil šance a ušiel z miesta, kde mal umierať zaživa. Prekonal hrôzy vojny a po nociach ho mátali tí, ktorých zabil, či zmrzačil. Šancu videl len v tichom mieste hlboko v horách, kde mal viesť k zbožnosti tamojšie ovečky. Ale zlo si ho našlo aj tam. Temnota ho obostrela a nečisté sily opäť zaútočili na jeho myseľ i telo. Túžili sa za každú cenu pomstiť…

Prvňáci (1) – rozhovor: „Moje tvorba se málokdy zabývá hezkými věcmi,“ říká Marek Dvořák

Marek Dvořák je tohtoročný debutant na poli fantastickej literatúry. Taký prvňáček medzi ostrieľanými spisovateľmi. Nakoľko som ho vôbec nepoznala, bola som zvedavá, ako prebehne naša komunikácia a celý rozhovor. Marek ma skutočne prekvapil. Je veľmi milý, ochotný, skromný a hravý. Ako mnoho mužov. Miluje deskovky, počítačové hry a nemal problém odpovedať na všetko, na čo som sa ho spýtala. Nakoľko je to môj kolega, recenzent, mala spolupráca s ním zvláštny nádych. V každom prípade som viac získala ja. Zabavila ma jeho kniha Nesvatý otec a ešte som sa dobre cítila pri rozhovore, ktorý ponúkam aj vám.

1 2 3 296