Dříve než pelyněk ovládne celý svět…

V předchozích dvou dílech trilogie Pelyněk se Daniel Tučka ukázal jako velmi zručný vypravěč. Podařilo se mu vytvořit v mnoha ohledech velmi inovativní svět se silným steampunkovým nádechem v němž je mnoho věcí jinak než by tomu bylo ve viktoriánské Anglii, kterou připomíná. Zbývá poslední, leč často nejtěžší krok: slibně rozehranou partii dotáhnout se ctí do zdárného konce.

Gestapo Mars aneb už v tom zase lítáme

V málokteré knize hlavní hrdina pozvrací někomu boty hned v první větě. Tajný agent Carter Sloan má ovšem pořádnou kocovinu, tak mu toto malé faux paux protentokrát promineme. Navíc s vzápětí dozví, že ho poslali k ledu na dlouhých 258 let, a teď, když se konečně někdo uráčil ho rozmrazit, má na krku misi ostrou jako břitva

ÚDOLÍ LILIÍ: Kniha, která vás okouzlí

Dnes vám chcem predstaviť jedno čarovné dielko. Dokáže vo vás oživiť spomienky na dávno zabudnuté zvuky, vône a chute. Ak sa začítate do príbehu štyroch ľudí, uväznených v malej chalúpke uprostred búrky, pocítite na jazyku každý hlt ich jedla, ucítite vôňu pečených zemiakov a vlhkej pôdy pod nohami. Strasiete sa od chladu a strachu, s bázňou a záujmom budete načúvať nie len príbehom, ktoré si tí štyria rozprávajú, no aj hukotu nespútanej Slatiny.

Třináct kroků do pekla

Keď už to vyzeralo, že mágia a pražské uličky po ktorých sa zakrádala partia excentrických exotov nás opustili, spravilo vydavateľstvo Epocha fanúšikom radosť a vydalo antológiu zo sveta Kladiva na čaroděje „O krok před peklem“. Podarilo sa to iba vďaka tomu, že Klaudie má prehľadnú kartotéku a nebojí sa ju použiť. A na rozdiel od Vincenca, Felixa a Waltera v nej aj vie dačo použiteľné nájsť.

Nezdejší: Džungle textu, ve které je snadné se ztratit

Občas se, bohužel, stane, že recenzent sáhne po knize, u které ho zaujme obálka a anotace, aby v průběhu čtení zjistil, že to vlastně vůbec není jeho šálek kávy. Jenže, vysvětlujte čtenářům, že došlo k omylu, a že je nefér odsoudit knihu jen proto, že vám osobně příliš nesedla. A tak jsme se uchýlili ke kompromisu, a nabídli pohled ještě jedné osoby, tentokrát pro změnu ženy, a navrch fanynky Jany Rečkové. Tímto děkuji Heleně Jelínkové za její ochotu podělit se se čtenáři o svůj názor. A mimochodem: dejte nám v komentářích vědět, zda by se vám líbilo, kdybychom podobné dvojrecenze uveřejňovali častěji!

Impérium v propasti času

Svet sa v okamihu zmenil. Všetko, čo ste poznali je preč. Rodina, priatelia, spôsob života. Zato za domom stojí osada z 9-teho storočia a pár vyplašených osadníkov vám šermuje pred nosom mečmi. Kúsok ďalej stojí mesto, v ktorom práve upálili bosorku a na úteku vás prenasleduje bojový robot čo vyzerá jak z poriadne divokého sci-fi filmu. Krajina je poskladaná z tisícov rôznych druhov puzzle a vstup do niektorých oblastí je iba na vlastné nebezpečenstvo… Risknete to?

1 2 3 248