Osmého Harryho Pottera vydá na podzim Albatros

Nakladatelství Albatros získalo práva na knižní vydání scénáře chystané divadelní hry Harry Potter And The Cursed Child – Parts One and Two. Zbrusu nový příběh od J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea vyjde ve Velké Británii v knižní podobě 31. července.

book_harry_potter_8_pottermoreČeští fanoušci se výpravného díla dočkají už na podzim v překladu Petra Eliáše, držitele ocenění Prémie Tomáše Hrácha za překlad z angličtiny.

Harry Potter And The Cursed Child, chystaná divadelní hra Jacka Thornea založená na novém příběhu J. K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea, je prvním oficiálním potterovským příběhem na divadelních prknech. Odehrává se devatenáct let po posledním příběhu ze série o Harrym Potterovi. Světová premiéra je naplánována na 30. července 2016 a proběhne v londýnském West Endu.

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Bestsellerová série o Harrym Potterovi vycházela mezi lety 1997 a 2007. Po celém světě se prodalo přes 450 milionů výtisků, série byla přeložena do 79 jazyků a vzniklo podle ní osm úspěšných velkofilmů. Rowlingová napsala také tři doprovodné tituly na pomoc charitativním organizacím: Famfrpál v průběhu věků, Fantastická zvířata a kde je najít a Bajky barda Beedleho.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

36 komentářů

  1. Scenar??? Fakt scenar? Teda ja mam pro tuhle serii velikou slabost, ale tohle mi pripada hodne neperspektivni

  2. Potterhlíci jsou jako trekkies…a Slovník klingonštiny i Hamlet v klingonském originále se taky prodaly. 🙂

  3. To já bych si poměrně vsadil, že se na to budou stát fronty.

  4. Vydávání scénářů k divadelním hrám je vcelku běžná praxe. Co jiného je Shakespeare nebo Shaw?

  5. Můj oblíbený knižní scénář: Guillermo Arriaga 21 Gramos/ Gramů – escenario de película de culto. (Dvojjazyčný text) Četl jsem to, abych si procvičil španělštinu a musím uznat, že již dlouho jsem nečetl něco tak zmateného. 🙂

  6. Tak už jsem v půlce Kolejmoří, Karle. Věru výborná kniha, troufnu si tvrdit, že Miévillova nejlepší!

  7. to Podchaljuzin: Tu nemám. To jsi mě nalákal. Já byl teď mimořádně spokojen s těmi Prachmistry. Nicméně ještě uvažuji nad koupí tohohle počinu: William Lilly: Křesťanská astrologie. To mě nesmírně zajímá.

  8. to KarelC: Zajímavé, je zvláštní, jakými podivnostmi se lidé zabývají na vědecké úrovni. Četl jsi “Tajemství katedrál”?

  9. to Podchaljuzin – Četl. Dokonce si pamatuji, jak a kde jsem si ji tenkrát v Brně kupoval. 🙂
    Pokud jde o toho Lillyho – tak v té době šlo o vrcholné dílo. On ještě nevěděl, že se zabývá “pavědou” z našeho moderního pohledu.
    Nedávno jsem četl Křížové výpravy očima arabských kronikářů – vydalo to Argo. To si někdy přečti! Já byl nadšen!!

  10. to KarelC: Ale Karle! Křížových výprav by nebylo, kdyby jistí mohamedáni nenapadali křesťanské poutníky mířící do Jeruzaléma, to ví přeci každý. A mohamedánským kronikářům věřit nemůžeš, jejich víra jim přikazuje lhát nevěřícím.

  11. to Podchaljuzin: Pohled z druhého břehu je vždycky zajímavý! Nedávno jsem se bavil při četbě argentinského komiksového magazínu Fierro, kde byl dlouhý komiks s tematikou bitvy o Malvíny. Hádej kdo byli ti hodní! 🙂 🙂

    A mimochodem ta Lillyho Astrologie (Poprvé vyšla v roce 1647) to je parádní dílo! Více jak devět stovek stran, parádní pevná vazba imitující kůži, nádherně to voní…a to nemluvím o obsahu. To bych tady psal ještě zítra. Nejvíc mne fascinuje, jak dokázali velmi dobře počítat pomocí různých tabulek. Jen tužka a papír, žádná digitální kraksna.

  12. Pohled z druhého břehu je ti k ničemu. Ty musíš stát na své straně, ne na straně svého nepřítele. Co se počítání týče, u nás ve vsi co je dražší než tři kopejky, tak je nelidská drahota!

  13. Já myslím, že nejdůležitější je vědět, kterým směrem se bude zdrhat!

    Dva mužici napouštějí sud rychlostí 60litrů za minutu každý. Třetí mužik sud vypouští rychlostí 1500l za hodinu. Za jak dlouho se sud naplní?

  14. prosimvas co to tady zase
    Plkate za hovadiny hovejte se slušně tady je slušnej web a mi se chceme něco zajimavyhao jako dozvědět tak si dite pokecavat jibnam vy prechytraci kdo je na vas jako furt přizvědavé tot to se neda snašet furt jak tady jako furt to jako oba

  15. to ivos: O Tvé příčetnosti, příteli, dalo by se s úspěchem pochybovati!

  16. to Podchaljuzin: Co se týče těch diskuzí, tak to tady silně upadlo, že? Jak se neobjevuje počet komentářů rovnou pod těma novejma knihama, tak tam nikdo ani nemá žádnou motivaci něco psát.

  17. Bať. Je to slabota. Ale co se dá dělat, musíme nést svou vlajku! Jinak Kolejmoří už mám skoro dočtené, opravdu velmi pěkná kniha! Jsem zvědav, s čím Miéville přijde příště.

  18. Někdo to musí zachraňovat! Já si teď dávám od fantastiky menší pauzu. (Tedy když nepočítám toho atrologického Lillyho. Ale jak známo, astrologie je věda, stejně jako třeba radiologie – na základě vědeckých faktů vytváří nějaký obrazec a ten se snaží tu k větší či menší spokojenosti vyložit. Tudíž tuto knihu nelze počítat mezi fantasy.)

    A pokukuji po to novém Jonassonovi (Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) ). A asi si ho koupím, neb jeho předchozí dva romány se mi moc líbí. (Pavlovského opusem Kladivo na démony, tě nebodu urážet….-) )

  19. Já zase začal číst souběžně s Kolejmořím ještě Tažení Alexandra Velikého. Také moc dobré. Ten se s nikým věru nemazal! Možná kdyby nezemřel tak mlád, měli bysme tu globální helénskou civilizaci. A jak jsi na tom s Hellboyem? Sleduješ to? Já se chystám na Ďáblovu nevěstu, či jak se ten poslední díl jmenuje.

  20. Vzhledem k tomu jak tu diskuse žijí, ani desítky postů s detailními novinkami z Podchaljovy vsi nemohou nikomu překážet :-D. A zde šlo o učenou disputaci.
    To Karel C: Astrologii vůbec nerozumím, co si mám představi jako astrologické výpočty?

  21. to dva mraky: To ti nemohu říci, neboť nejsi zasvěcený. 🙂 (Stanovení geocentrických souřadnic planet a stálic vůči souhvězdím zvěrokruhu, jejich vzájemné vztahy a v neposlední řadě výpočet postavení “domů” to vše vztažené k hodině zrození tazatele.)

    to Podchaljuzin: Ano to byl dobrý chasník! Ale ještě o fous raději jsem měl jeho následovníky: Antigonos Jednooký, Demetrias, Antigonos Gnosos a spol… Viz vynikající kniha Helada králů (Anna Świderkówna)

  22. to Podchaljuzin: A přijde čas, kdy se zase bude dělit Polsko…

    Já jsem pro zřízení sekulárního státu!

  23. to Podchaljuzin: To se nevylučuje! Jen si musíme domluvit odpovídající státní náboženství. 🙂

  24. Ba, kdesi jsem četl, že některý z ruských carů se kdysi rozhodoval, zda mají jeho mužici vyznávat náboženství křesťanské či mohamedánské. Poté, co si dal zjistit, kolik samohonky vypije průměrně jeden mužik za rok však usoudil, že mohamedánství nepřichází v úvahu!

  25. 🙂 To je hluboká pravda!

    Ale říkal mi jeden muslimský kolega z Jemenu, že se tam zase ve velkém žvýká betel. Asi tak stejně, jako se u nás pije pivo.

  26. to KarelC: To myslíš kat, ne betel, ten se žvýká spíš v Asii. Ovšem ten, kdo ho žvýká, nemůže být počítán za pravého mohamedána! Stejně jako ten, co pije alkohol, kouří, tancuje, zpívá, hraje šachy, provádí jakékoliv sporty, jí vepřové, pořizuje fotografie lidí či zvířat, maluje, hraje na trombón, atakdále, atakdále… Přísná jsou nařízení Proroka!

  27. to Podchaljuzin: Ano, zkrátka něco jako Občanský zákoník české republiky…Akorát za jeho nedodržení tě nikdo neukamenuje.
    “Kat” – jo to budeš mít pravdu. A ten se také potírá hašeným vápnem, jako betel?

  28. Ne, prostě si to listí nacpou do huby a žužlají to… Fujtajbl! Není nad lahvičku lahodné samohončičky! U nás ve vsi byl jeden, co tletomu žvýkání katu propadl v tatarském zajetí. Když se mu prchnout podařilo, do vsi se vrátil, ale hubu si listím vycpávat nepřestal. Cpal si ho tam víc a víc, až měl hubu tak vytahanou, že si po ní šlapal! A to se mu taky osudným stalo! Jednoho dne šel zkatovaný po mostě přes Černý potok, na hubu si šlápl a do vody se zřítil! Nic by se mu bývalo nestalo, plavat uměl, ale řízením Božím plul zrovna tou dobou po potoce jistý Priskonič v lodici z režných prken a milému zkatovanci lebku přídí rozrazil! A tak skončil, žvýkač! Inu, jak se říká: Kdo si na hubu pozor nedává, tomu se nepěkná příhoda často udává!

  29. To Podchaljuzin, pravdu díš, člověk se má držet toho svého. Kořalka je tady doma, a všelijaké listí přenecháme, těm, u kterých roste.
    MMCH: umírá se u vás na vsi i na stáří či nemoc, nebo jen na různé nehody?

  30. to dva mraky: V naší vsi co pamatuji, tak ještě nikdo na sešlost věkem nezemřel. Hospodin vždy podle vlastního úradku povolává k sobě své služebníčky!

Zveřejnit odpověď