Nezralé maliny z Landie

Náctileté postavy, naivní dialogy, pomalé tempo vyprávění, oblíbené žánrové kulisy, zřetelná antiškolní revolta, nešťastná platonická láska… A touha najít odpovědi na otázky života, vesmíru a vůbec.
Tak o tom všem je Landie od Jakuba Trpiše.

Keď nestraší vo veži, ale vo vagíne

Je veľa záhad na tom našom svete guľatom. Niektoré sa časom vysvetlia, iné zostanú záhadné až do jeho konca. Myslím sveta. Alebo len do konca záhad? Všetko je totiž možné a zároveň je to nemožné. Dobrému autorovi stačí, ak do príbehu vnesie nezvratnú a nespochybniteľnú logiku, aj keby bola postavená hore nohami, okorení to vedeckým zdôvodnením alebo k danej problematike pristupuje, akoby prezrádzal najväčšie záhady vesmíru. Pretože o tom bizaro fiction je a Strašidelná vagína vám ponúka zopár skutočne uveriteľných príbehov o fungovaní ľudí a sveta.

Seriálové novinky (2.)

Star Trek slaví 50. let a chystá si pro nás zbrusu nový seriál, od září nás bude bavit ženská verze Van Helsinga nakopávající upírské zádele a pánové Martin, King a Palahniuk se nám z knižní podoby nejspíš opět překlopí do podoby televizní. Také se (skoro) rozhodlo o osudu Hry o trůny, vrací se Červený trpaslík a rozloučíme se s britskou mini-sérií The Living and the Dead. To jsou novinky ze světa seriálů.

Vznikne pokračování českého fanouškovského filmu Dračák

Vznikne pokračování českého fanouškovského filmu Dračák

Asi není nikdo, kdo by nad osudem české filmové fantasy nezaplakal. Fantastický žánr (nebo dost možná obecně každý žánr) je u nás značně bitý. Proto je skvělé, když se kamery chopí někdo, kdo se může vykašlat na fungování tuzemského filmového průmyslu a vlastní nápad dotáhne do konce. Dovolím si proto malou vsuvku a poukážu na drobný amatérský snímek, který může být inspirací pro řadu následovníků.

1 2 3 174