Ediční plán nakladatelství Laser-books – listopad 2012 (PR)

Listopad nám pomalu končí, a tak je nejvyšší čas informovat čtenáře Fantasy Planet o chystaných novinkách nakladatelství Laser-books. Urban fantasy Proklatý, druhý svazek čím dál populárnějších Kronik železného druida se nám přesunul z říjnového edičáku, ovšem i tak ještě stihneme pár novinek. Milovníci klasiky se konečně dočkají třetí vesmírné odysey od Arthura C. Clarka (na čtvrtou vás snad nenecháme tak dlouho čekat). Ovšem největší pecku a letošní „překvápko“, tradiční to naše povyražení, jsme si připravili na samotný konec listopadu. Antologie Kniha hrůzy patří ke světovým událostem moderních dějin hororového žánru.

Kevin Hearne: Proklatý

Vyjde jako druhá kniha edice Style.

brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Gene Molicca, 264 stran, 259 Kč

Attiku O’Sullivanovi, poslednímu druidovi, jsou čarodějnice celkem ukradené. Přesto se chce k místnímu konventu zachovat hezky a podepsat vzájemně výhodnou dohodu o neútočení, ale v tom se počet čarodějnic v arizonském Tempe přes noc zčtyřnásobí. A nové přírůstky nejsou jen špatné, jsou to pořádné mrchy s temnou nacistickou minulostí.

Na místních středoškolácích si pochutnává padlý anděl, z Vegas táhne tlupa Bakchantek se zvláštním druhem smrtící dekadence a o Attikovu pozornost se pokouší rajcovní keltská bohyně ohně, takže na lovení čarodějnic si hledá čas jen horko těžko. I tak ale hodlá s pomocí upířího právníka, kouzelného meče a sousedova ručního protitankového granátometu vyčistit celé město a dát ježibabám jasně najevo, že s tímhle druidem se do křížku pouštět neměly.

Arthur C. Clarke: 2061 – Třetí vesmírná odysea

Vyjde jako čtyřicátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction.

brožovaná, překlad Zdeněk Volný, obálka Michael Whelan, 296 stran, cena 219 Kč

Padesát let po setkání s „duchem“ Dava Bowmana na palubě opuštěné Discovery a sledování ohnivé proměny Jupitera ve druhé slunce Země nastupuje stotříletý doktor Heywood Floyd do luxusní vesmírné lodi Universe, aby se zúčastnil historicky prvního přistání na povrchu Halleyovy komety.

Ve stejné době se expedice na lodi Galaxy vydává prozkoumat evoluční vzedmutí na Jupiterově bývalém měsíci Europa – byť nad ní visí přízrak osudu tragické čínské mise a zlověstného vzkazu z vesmíru: „Všechny tyto světy jsou vaše – kromě Europy. Nepokoušejte se tam přistát.“

Zatímco bezmocná Galaxy na nebezpečném a zapovězeném povrchu Europy doufá v záchranu, vševědoucí síla, jíž se stal Dave Bowman, přihlíží – a čeká, až odhalí závratná tajemství monolitů, pánů, jimž nyní slouží, a konečné role lidstva v běhu kosmických dějin…

Stephen Jones: Kniha hrůzy

Vyjde jako osmá kniha edice Noir.

vázaná, překlad Milan Žáček, obálka Les Edwards, 360 stran, 359 Kč

Nezhasínejte světla… a pokud budete mít dost odvahy, otevřte tyto stránky a odhalte mrazivé lahůdky, které vás očekávají na stránkách Knihy hrůzy.

Stephen Jones, nejuznávanější současný britský editor v hororovém žánru, shromáždil díla mistrů hrůzostrašné literatury v antologii klasických krváků a moderní morbidnosti. Na těchto stránkách na vás čekají ti nejúspěšnější a nejzajímavější autoři současného hororu a temné fantastiky s výběrem povídek, jež staví na odiv bohatou rozmanitost našeho oblíbeného žánru, od klasického pulpového stylu přes současnější psychologické pojetí až k nejaktuálnějším trendům makabrozity, a při jejichž čtení se budete úzkostně dívat přes rameno, do skříní nebo pod postel.

Kniha hrůzy je antologie dosud nikdy nevydaných povídek a novel autorů rozkrývajících tajemství Temné strany, mezi nimiž najdete Stephena Kinga, Johna Ajvide Lindqvista, Ramseyho Campbella, Michaela Marshalla Smithe, Elizabeth Handovou, Caitlin R. Kiernanovou, Richarda Christiana Mathesona, Lisu Tuttleovou a další.

I tentokrát si přijdou na své příznivce urban fantasy, science fiction a hororu. A především ti poslední budou mít hotové posvícení pod dozorem Stephena Jonese a ve skvělém překladu Milana Žáčka. Na prosinec si ještě necháváme nějaké ty karty v rukávu a možná se mezi nimi najde i eso, ovšem o tom až příště opět na stránkách Fantasy Planet.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

30 komentářů

  1. A překvapení od laseru na letošní vánoce je tady. Na knihu hrůzy se opravdu těším.

  2. Hezké, ale co nějaký další Simmons, když Milanu Žáčkovi ty překlady tak jdou? Píseň Kálí, nebo sbírky povídek by bodly… Nebo třeba takový Robert Bloch.

  3. To jako, že by Simmons vycházel s ani ne měsíčními rozestupy, když ten minulý vyšel prvního listopadu? Vzhledem k tomu, že jsou to docela bichle, nevím, jak by se na to Milan Žáček tvářil :-). Letos už Simmons určitě nebude a upřímně, v posledních letech vychází Simmons 3-4x do roka, což je tak na tak malý trh docela na hraně vzhledem ke zvyšujícím se cenám knih. Hodně lidí ho vlastně ani nestačí číst, když už ho stačí kupovat…
    Další Simmons se objeví až příští rok, na řadu by mělo přijít pokračování Temného léta a snad už i omnibus Endymionu. S Robertem Blochem prozatím nepočítáme, ale když už se bavíme o hororech, tak příští rok vyjde další Jack Ketchum.

  4. Martin Šust : Simmonse chápu a na situaci s jeho vydáváním si rozhodně nestěžuji. Jen mě zajímalo, jestli s ním laser ještě bude tak záslužně pokračovat.

    To s tím Blochem je průser. Člověk který zásadně ovlivnil hororovou a temně příběhovou scénu ať už přímo svým dílem, nebo skrze své scénáře pro Hollywood v minulém tisíciletí, má v českém jazyce jen pár roztroušených povídek a jednu sbírku. To je snad nějaký fetiš. Nejdřív čeští vydavatelé tvrdošíjně nevydávali Lovecrafta, pak nastal zlom a vyšlo asi deset knížek. Teď zas dlabou na Blocha. To v té ignoraci styčných pilířů žánru nějak soutěžíte, nebo co? 🙂 Jako kdo vydrží dýl? Přitom je to tak jednoduchý. Stačí vzít Korbařovy sbírky ze 70. let a vydat od každého tam zařazeného autora jeho sebrané dílo 😉

  5. tak teda na Knihu hrůzy se fakt těším, protože kombinaci Smith a King se nedá odolat.

  6. Ohledně Blocha se s tebou nepřu, mohl by se časem objevit v knižní řadě Klasických děl hororu, ale v dohledné době to bohužel nehrozí. V současnosti musí Laser-books vydat celou řadu jiných, dříve slíbených knih, mezi nimiž je i pár povídkových sbírek jiných autorů.

  7. to martin šust
    A kdyby jste mě překvapili v prosinci nějakým new weirdem, tak bych se vůbec nezlobil.

  8. to sicco
    S new weirdem nepočitej, Martin v předchozím edičáku na můj dotaz, zda se letos něčeho dočkáme, odpověděl negativně. Ani se nedivím, NW zkrátka žebříčky prodejnosti neláme.

  9. Já musím pochválit už z téhle miniatury patrnou excelentní obálku Knihy hrůzy – neskutečně se těším, až ji budu držet v ruce. Vypadá fakt skvostně. A bejt třeba i maličko platická (když popustím uzdu fantazii)… Ach… 🙂

    Malé rýpnutí bez nároku na flame: tohle vám žádný ebook nedá 😀 😉

  10. A co se týká Simmonse, když už byl vzpomenut, jmenovitě Píseň Kálí bych taky uvítal, na druhou stranu, přednost má bezpochyby Endymion.

  11. NW až příští rok, už se něco kutí… Přebal vázané Knihy hrůzy bude “maličko plastický”, žádný strach. Pokud jde o Simmonse, tak bych se nebál, časem bude na trhu kompletní, ať už knihy vydá Laser nebo někdo jiný. Tímhle tempem to odhaduji za dva tři roky.

  12. Nejočekávanější titul od Laseru…
    …je vždycky složenka s honorářem. Na vydání se toužebně čekává i několik let. Ale zase je to výborný titul pro milovníky čtení na pokračování. Občas se čtenář dočká i pentalogie.

  13. to martin šust
    A kdy se zas dočkáme nějakého tvého sborníku martine.

  14. Drahý anonyme, a co se taky podepsat a jít s kůží na trh, když už tu takhle opakovaně spamujete? Takhle to nemá žádnou validitu… Že by konkurenční boj a jedovatá slina?

  15. zajímavý, žáček překládá od laseru pořád, takže zaplaceno dostává, jinak by to nedělal.

  16. Nemám ve zvyku odpovídat na anonymy idiotů, a tak se vyjádřím pouze k otázce Sicca 🙂

    Další sborník bych vydal rád, ovšem každou chvíli mi volá Martin Fajkus a ustaraným hlasem se ptá, zda něco takového v dohledné době neplánuji a prosí mě, abych to ještě na chvilku odložil, aby měl konečně šanci získat cenu Akademie SFFH. Já mu samozřejmě vysvětluji, že mé antologie mají ani ne 50% šanci mu v této věci konkurovat, ovšem to on si nedá vysvětlit a už žehrá na snahy Ondry Jireše či Michaela Bronce, kteří si nedají říct a neustále mu konkurují. Kámen by se ustrnul. A já z kamene nejsem, a tak čekám na zasloužený Fajkyho triumf…

  17. to martin šust
    A jak to vypadá s cambellem už jste dostali překlad?

  18. ne nenapsal ale editoval, kdyby něco napsal tak by se tomu říkala sbírka jen tak pro poučení

  19. to sicco
    Takže to není “jeho sborník”, ale “jím sestavený sborník”, že? To já jen tak pro poučení…

  20. to Kulagin:
    Editor se obvykle bere za autora dané knihy (sborníku či antologie), ve všech knihovnických databázích se onen titul uvádí pod jeho jménem, nikoliv pod jmény všech zúčastněných autorů (už proto, že editor je často autorem specifické koncepce, čili stěžejním duchem díla (latina má pro to pěkný termín spiritus agens)). Můžeme proto směle hovořit o Trochu divných kusech Martina Šusta či Krvavé cti Ondřeje Jireše, což samozřejmě taktéž značí, že knihy jimi byly sestaveny. To já taky jen tak pro poučení 🙂

    to sicco:
    Nemá 🙂

  21. to Schramm
    Jak může být někdo brán za autora knihy povídek, když je nenapsal? Duchem aťsi klidně je, ale autorem? To je na mě, obyčejného sprostáka z hor, příliš složité…

  22. Schramm
    Dovolím si nesouhlasit – editor není v žádném případě brán jako autor knihy a pod jeho jménem není kniha řazena. Editor je sekundární autorská odpovědnost (narozdíl od autora – primární autorská odpovědnost) a taková kniha je pak řazena pod názvem. Autoři jednotlivých povídek většinou opravdu uváděni nejsou. Podívejte se třeba sem http://aleph.nkp.cz/F/F38SQAUDAG41J26L3R7R3K8IL5IAFM1LFF86Q8LNDS3M13HFLV-60501?func=find-b&find_code=WRD&x=0&y=0&request=%C5%A1ust%2C+martin&filter_code_1=WTP&filter_request_1=&filter_code_2=WLN&adjacent=N Jak vidíte, pan Šust je v kolonce Autor pouze u Slovníku autorů anglo-americké fantastiky. Jinak jeho jméno nefiguruje. To jen pro úplnost.

  23. Podľa mňa editor je autorom knihy poviedok, ktoré nenapísal, pretože tu zjavne vykonal autorskú činnosť, napriek tomu, že nie je autorom poviedok. Skrátka ten rozdiel je tam podľa v mňa len v obsahu toho pojmu “autor”, resp. “autorská činnosť”.

    To len tak na okraj. Inak ja stíham čítať Simmonsove knihy a vzhľadom na to, že ich pri nákupe uprednostňujem pred inými titulmi, tak aj kupovať. A samozrejme by som sa veľmi tešil Endymionu, či dotlači Olympu. Tak, či tak ten priestor na vydávanie jeho kníh sa pomaly i tak vyčerpáva, keďže ich nepíše ako na bežiacom páse.

    Inak budúci rok by tiež potešilo aspoň niečo z edícií Ne weird a New space opera.
    Teda nie že by som sa až tak sťažoval, aj dnes mi prišli 4 nové nedávno knihy vydané Laserom.

  24. Simmons by mohl zas napsat nějakou novou space operu ne furt pořád horor. Nevíte někdo, co připravuje nového?

  25. to bloy
    Tak teď jsi mě teda zmátl. Jakou vykonal editor autorskou činnost?

  26. to sicco
    tak, co ja viem, Simmons planoval nejaky treti diel k Ilium a Olympos, ale potom od toho odstupil… (Martin bude asi najlepsie vediet…)

  27. Tak pokud vím, Simmons si hraje s myšlenkou napsat knihu novel ze světa Hyperionu, nikoli Olympu, ovšem ve výsledku to může dopadnout všelijak 🙂

  28. AD Kulagin
    autorskou činnosťou je v tomto prípade vytvorenie konceptu diela, výber autorov a tém, ich usporiadanie, prípadne napísanie úvodníkov, alebo krátkych textov, prípadne komunikácia s autormi, atď. Tento fakt uznávajú aj právne dokumenty, viď napr. Bernský dohovor, čl. 2 ods.5.

Zveřejnit odpověď