Přijímáme amatérské povídky + PRAVIDLA JAK PSÁT!!!

Všem grafomanům se na vědomost dává, že na FP budete moci publikovat své povídky. Samozřejmě to nebude jen tak a jak správně předpokládáte, šance budou jen pro ty nejlepší. Proto už můžete začít ostřit tužky a olepovat si bříška prstů před únavným ťukáním do klávesnice a ničením si zraku u malé lampičky, jak se budete snažit až do brzkých ranních hodin dopilovávat každý detail. Ale v prvé řadě si přečtěte, co musíte splňovat, pokud o čest mít publikovanou povídku chcete bojovat.

Jelikož se za docela dlouhou dobu nastřádalo hodně povídek od Vás, čtenářů, rozhodli jsme se, že ty nejlepší začneme konečně publikovat. Tohle břímě si „nadělujeme“ dva redaktoři. Karel „Stirius“ Vik a Ivo Poledník. Takže pokud budete mít nějaký závažný problém, proč zrovna Vaše na světě nejlepší povídka není ještě na internetu, pište nám. My Vám pak určitě důvod s radostí a razancí sdělíme :-).

                           

Jelikož tato dá se říct nová rubrika amatérských povídek teprve začíná, zkusíme publikovat každou druhou sobotu. Pokud bude kvalitních povídek málo, frekvenci snížíme. V opačném případě se může stát, že každou sobotu budete mít připravené pěkné čtení. Ovšem to už záleží jen a jen na Vás (a našich časových možnostech…). První hezká fantasy povídka bude již tuto sobotu. Jestliže bude o celé tohle snažení zájem, můžeme na konci roku udělat hlasování o ty opravdu nej povídky a připravit nějaké ceny pro jejich autory. Ale to se vše uvidí postupem času.


 

Především ale musí každá k nám dorazivší povídka splňovat určitá kritéria. Jejich nesplnění může mít za následek velmi rychlý konec čtení a zmáčknutí tlačítka Del následované Enterem. Proto všechny upozorňujeme a varujeme před jejich nesplněním. Jsme jen lidé a nemáme chuť ani čas se zabývat povídkou, která je naprosto neakceptovatelná.

 

 1. Povídky zasílejte na adresu stirius@fantasyplanet.cz
 2. Povídky nesmí být jinde publikovány. Ať již na internetu nebo v tištěné formě.
 3. Povídky budou uloženy ve Wordu, velikost písma 12, font Times New Roman
 4. Tato služba je jen pro amatérské, začínající spisovatele. Díla od známých jmen také uveřejníme, ale už to nebude v rámci cyklu amatérských povídek. Za amatéry považujeme ty, kdo nevydali žádnou vlastní knihu. Zařazovat do cyklu nebudeme ani texty, které si sami vyžádáme, ačkoli by spadaly mezi amatérské (jde například o pravidelné přispěvatele časopisů a antologií či výherce prestižních soutěží).
 5. Délka povídky by neměla přesáhnout 20 stran (Nepíšeme normostran, stačí když při běžném psaní oněch 20 stran nepřekročíte. Samozřejmě pokud opravdu musíte mít přesah pár stráneček, protože jinak to úplně Vaše dílko zničí, nic se neděje. Jen se fakt snažte tuto hranici nepřekročit a neposílejte nám romány, natožpak nedopsané. Samozřejmě minimální limit neexistuje.)
 6. Před text povídky uveďte Vaše jméno a e-mailovou adresu.
 7. Povídky MUSÍ být z žánru sci-fi nebo fantasy nebo horor.  Jiné okamžitě mažeme.
 8. Posílejte jen Vaše nejlepší povídky. Můžete jich samozřejmě poslat víc, ale pokud jich dostaneme pět najednou, z nichž ty nejstarší vylovíte z hloubi svých harddisků ze základní školy, svou šanci na publikování tím rozhodně nezvýšíte. Správný autor by měl odhadnout, která z jeho povídek je již zralá k publikování a která ještě potřebuje dodělat.
 9. Každému zvlášť pošleme e-mail a stručné zhodnocení. Nepište nám e-maily, proč jsme se ještě neozvali. Povídek je mnoho a projít všechny chvíli trvá. Vyčkejte tedy, zda se Vaše povídka objeví na FP, nebo zda Vám přijde vysvětlení, proč nebyla přijata. Pokud naše zdůvodnění přijmete, můžete se z něho poučit. Pokud nepřijmete, pošlete povídku třeba do nějaké jiné literární soutěže.
 10. Snažte se psát spisovně, bez hrubek a jiných nedostatků. Povídky budeme publikovat ve formě, v jaké nám dojdou. Nejsme korektoři a ani jimi být nechceme.

Takže pokud tohle všechno splníte, můžete se vrhnout do obchodu, nakoupit zásoby na několik dní a začít plodit. Všem Vám přejeme vynikající nápady, rychlou ruky (prsty) a hlavně tu pravou múzu, ať se můžeme jak my, redaktoři, tak i Vy – čtenáři výborně pobavit.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

65 komentářů

 1. Povídky
  Wow, hezké. Poslední dobou sleduji FP se stále větším zaujetím. Chm, chm, chm

 2. UPOZORNENI
  DNES JSEM DOSTAL TRI NOVE POVIDKY. ANI JEDNA NESPLNUJE PODMINKY. PRVNI JE VE VELICE „HEZKEM“ FORMATU. DRUHA NEMA EMAIL V HLAVICCE V DOKUMENTU SAMOTNE POVIDKY A TRETI MA MIX VELIKOST PISMA 9 A 12! PROTO SI PROSIM OPRAVDU PRECTETE, JAKE MALICKOSTI PO VAS CHCEME, SNAD TOHO NENI TOLIK… DEKUJEME

 3. Otázečka…. a co když mám dílko, které je někde na pomezí parodování pohádky a humoristickou fantasy?

 4. formát
  … nemáte nic proti formátu .rtf, že ne? 😉

 5. Ruzne
  Rtf nevadi :-). Parodie pohadky a fantasy taky ne :-).

 6. A může to být styl fanfiction? Pokračování seriálu atd.?


 7. Nebereme nic, co neni ukoncene. Takze pokracovani serialu spis ne…

 8. Je nejak casove omezene,jak dlouho budete povidky uverejnovat nebo to ma byt takova trvalejsi akce? 🙂

 9. Fanfiction
  Fanfiction prijimame, tedy napisete-li treba povidku, kterak Harry Potter sbali Rona Weasleyho, tak klidne poslete. melo by to byt ale pochopitelne i pro lidi, co predlohu necetli, nemeli byste kopirovat zadne pasaze z predlohy a melo by to byt uzavrene. Prvni kapitolu 8. dilu HP nechceme.Akce amaterskych povidek je dlouhodoba zalezitost, proto zbytecne neposilejte nedopsane povidky, muzete je poslat treba o pul roku pozdeji, az si budete jisti, ze cas dozral.

 10. Nove povidky…!!!
  Jen chci upozornit, sice mame v zasobe jeste nejake povidky, u kterych tezko zjistime, zda uz nekde vysly nebo ne, ale pokud nam ted neco posilate, tak jen dila, ktera nebyla nikde uverejnena…

 11. Taky jsem to riskla… přece svá dílka nebudu schovávat před světem…že? Jinak je tady to výborný nápad, který tu chyběl a zvýšil úroveň fantasyplanet o jeden stupeň nahoru:)

 12. to aleanor: Tak to jsme se uz probourali stenou stupnice:)))

 13. Tak vám nevím
  Je to x týdnů, co jsem vám poslala reportáž z vyloženě fantasy akce.Dle vás to ale nebylo fantasy.Jakou mám záruku, že když pošlu fantasy povídku, bude splňovat alespoň to základní kritérium, tedy žánr?On člověk je tvor podivný a já už se nedivím ničemu.Ale jo, je to bezva nápad a tleskám s radostí tomu, že už jste konečně přišli na to, že rozšířit své stránky také pro amatéry, by bylo vážně třeba.Jestli se cítíte dotčeni, tak se omlouvám.

 14. to Lukáš Růžička: samochvála smrdí:)… ale ne, na FP neexistuje žádná dost dobrá stupnice, každou pokoří:) ale ta samochvála stejně nevoní vábně:)

 15. to aleanor: pokud je za vetou „:)))“, tak to ber s nadhledem:)

 16. Jaj, dobrý…:) Tak to taky risknu….:) Třeba pak díky FP ze mě bude slavný spisovatel (to si ale počkáme:)) jako Sapkowski… ten taky nějak začínal, ne:)?

 17. Myslíte, že MJ umí psát, když neumí číst?Jano Dvořáčková, záruku nemáte žádnou. Život je krutý, a psavců zvlášť.

 18. Info
  Abyste vedeli, co se vubec deje, tak jsme prosli pres polovinu drive prijatych povidek. Jakmile je projdeme vsechny, napiseme jejich autorum. Potom se zacneme venovat povidkam, ktere prisly az po zverejneni tohoto clanku…

 19. A myslíte
  že Jan Vaněk je schopen napsat alespoň jediný příspěvek, aniž by urazil nejmíň dva lidi?

 20. To Stirius:
  Kolik povídek vám už přišlo? A kolik ještě zbývá těch dříve poslaných? Mmch. Už jsem četla novou povídku a je super:)To MJ: Jan Vaněk určitě nechtěl nikoho urazit:)

 21. Hm
  Hrubym odhadem cca 45 starych, pres 20 novych… Nechce se mi to presne hledat 🙂

 22. Pro FP
  Chtěl bych podat stížnost: Posledně uveřejněná povídka J.Honse Ostré bílé špičáky NENÍ „dosud nepublikovanou prací“, jak bylo napsáno v anotaci, či kratičkém úvodu. Je publikována na cca 8 dalších internetových stránkách. Došlo tedy, již podruhé ze dvou případů, k porušení pravidel, a to konkrétně 2.podmínky, která zní: „Povídky nesmí být jinde publikovány. Ať již na internetu nebo v tištěné formě.“ Když se to stalo u M.Brabce a jeho Náhrobku, uvěřil jsem v omyl, který se může samozřejmě stát, a dále jsem se tím nezabýval. Když se to stalo i podruhé, dal jsem si na seznamu vyhledat název povídky, protože jsem byl upozorněn p.Janem Vaňkem, že už to je zveřejněno na více stránkách. Měl samozřejmě pravdu. Našlo mi to mnoho stránek, kde už to bylo dávno publikováno. Jak jednoduše lze toto zjistit! Pan Karel Stirius Vlk napsal, že nepřijímáte povídky, které nesplňují podmínky, napsané výše, a to i kvůli takových malicherností, jako je nestejná velikost písma(což lze samozřejmě ve dvou vteřinách ve wordu opravit), ale že publikujete povídky, které byly dávno zveřejněny a porušujete tak své vlastní pravidla soutěže, to vám nevadí. Myslel jsem, že je to soutěž pro nové začínající autory a nové nikde nepublikované povídky. Tento nápad se mi zamlouval. A vy uveřejníte 7 let starou povídku, kterou lze na českých fantasy stránkách vidět na každém rohu. Žádám proto o vysvětlení, pokud se v něčem nemýlím.

 23. To Alcuin
  No, asi tak. Jak jsem psal, mame nasbirane povidky nevim za jak dlouho, ktere prochazime a co se hodi, tak davame na net. A kdyz reknu, ze maximalne 2 z 10 se hodi, tak neni az tak moc z ceho vybirat. Ja osobne (krome toho, ze jsem Vik a ne Vlk) nevim a ani to vedet nemuzu, co kde vsude od koho vyslo. Takze z tech starych jiz drive nasbiranych se ty lepsi vyberou (a od J. Honse jich mame minimalne 7 a vzali jsme dobrou starsi, ktera predpokladem nikde nemusela byt) a daji na net.Docela hodne predpokladam, ze po jeste tak dvou az trech povidkach starsich budeme pokracovat v textech od lidi, co si jiz cetli tenhle clanek a tyto veci se nestanou…(Btw. ano, muzu u kazde povidky vyhledavat co kde vyslo a jeste obesilat nakladatelstvi, at mam jistotu, ale na to fakt nemam v nejmensim cas a jelikoz se moooc rychle blizi statnice, asi tato sekce na cas pripadne pouze I. Polednikovi, uvidime…)

 24. Čas na vyhledávání
  Zadat nějaký výrazný fragment z textu do Googlu a zkontrolovat výsledky zabere asi půl minuty. (Tedy mně; nevím, jakými dys-iemi může trpět redakce FP.)Alcuine, jak už vysvětlovali prvně, na starší příspěvky, které jim bůhvíjak dlouho ležely v šuplíku, než rubriku revitalizovali, se nová pravidla o exkluzivitě retroaktivně nevztahují. Proč je vůbec zaváděli, a proč je neaplikují jednotně, nu, to je venkoncem jejich věc; nicméně hlásání „dosud nepublikovanou práci“ je skutečně naprostá nepravda a doklad toho, čím trpí redakce FP.

 25. Re: Čas na vyhledávání
  Chtel jsem reagovat, ale nema to smysl…

 26. Jen reagujte
  No, předem se omlouvám za chybné oslovení. Dále samozřejmě chápu, že těch nových povídek není zas tak moc a že tedy není z čeho vybírat. V tom případě jste se ale chytili do vlastní pasti a tento nedostatek řešíte výběrem povídek z vašeho archívu a publikováním starších prací, které už jsou asi ve většině rozšířeny i po jiných fantasy webech, čímž porušujete podmínky soutěže, které jste sami stanovili. Ale to bych se opakoval. Očekával jsem buďto omluvu, nebo nějaký opravdu pádný argument, kterým byste mi to mohl vyvrátit, ale nedočkal jsem se ani jednoho ani druhého, což mne zklamalo. Pokud nemáte čas na to, zjišťovat, kde co bylo, či nebylo publikováno, vyvarujte se, prosím, alespoň nesprávných a nepodložených tvrzení typu: „nikde nebylo dosud publikováno“ a radši napište, že jde o starší povídku a nezařazujte ji do cyklu amatérských povídek, kde by byla zařazena neprávem, kvůli vašim pravidlům. V cyklu amatérských povídek můžete publikovat jednou za měsíc(věřím, že by se něco dalo vybrat) nějakou novou povídku. Toť mé doporučení, (podle kterého se samozřejmě nemusíte zařizovat) aby nevznikaly zbytečně negativní ohlasy.

 27. Pseudovysvetleni
  Kdyz do pravidel napiseme, ze chceme nepublikovane povidky od zacatecniku, pak to znamena, ze proste nechceme, aby na nas Reckova vysypala 17 romanu z supliku nebo aby nam Lukacovicova neposlala 40 povidek z Ikarie a Pevnosti. Proste hledame zacinajici autory. A ze doslo k poruseni tohoto pravidla, to je nam lito, ale uz tomu tak proste je. Omlouvame se, snad kvuli tomu nikdo neumrel hladem nebo na otravu krve.Ani autor, ani redakce to neudelala naschval a z trucu tem, kdo jsou ve stejne situaci jako J. Hons a nemuzou nam kvuli tomu pravidlu poslat povidku. Je nam to lito. Pokavad nam chodi texty, ktere porusuji treba 4 pravidla, pak jsme na tom docela dobre. 🙂 (Pro Vanka: to byl vtip. Ja vim, ze jsme dementi.) Pravidlo bylo proste zavedeno proto, aby nam lidi automaticky neposilali provarene texty. Ze zatim tahame z archivu, to je proto, ze tech novych jeste nedostlo dost, aby se z toho ta publikovatelna desetina dala vybrat a ze to chce rozjet novou rubriku nejakymi slusnymi texty. Pokud chcete na FP publikovat, priste proste poslete svou povidku nejdrive nam. A pokud nechcete, neposilejte. U tech povidek, ktere nam dosly pred publikovanim tohoto clanku, muze byt pravidlo porusene. Nebudeme dohledavat, jestli nahodou povidka neni na nejake strance s dvaceti pristupy rocne.Diky za pochopeni a zachovejte nam prizen. Delame to pro vas – radi, zadarmo, z nadseni a touhy podporit nove domaci nadeje – a nikdo neni neomylny, proto nam to prosim odpustte. Stanovili jsme nejaka pravidla, abychom vytvorili urcity ramec, v kterem se budeme od pohybovat. I s rizikem, ze nejake pravidlo muze byt vlivem cerpani z archivu poruseno (povidky z archivu porusuji vice pravidel nez to jedno), je to lepsi, nez kdyby pravidla nebyla zadna – pak by to prinos nemelo vubec zadny.

 28. Staré vs.Nové
  Omluva přijata, přízeň zachována(alespoň prozatím :)). Víte, mně jde jen o to, že jsem si myslel, že to je soutěž pro mladé talenty, a proto jsem očekával nějaká cizí jména a cizí nové povídky. Když jste ale 2x za sebou publikovali povídku starší(+ to nesmyslné tvrzení), tak už jsem se neudržel. Věřím totiž, že jste tím i mnohé autory, kteří ze sebe právě něco vypotili, odradili, poněvadž ti(jako například i já) čekali, že bude publikováno něco nového a když viděli 2 staré povídky, vykašlali se na to, něco vám posílat(mluvím z vlastní zkušenosti). Prostě jim to sebralo vítr z plachet. Radši to pošlou někam jinam, kde to neskončí v zaprášeném šuplíku. Tož tak. 😉

 29. V supliko to prave zustavalo drive, hromadilo se to a ja to nestihal. Tedka ale Stirius a Ivo peclive vse procitaji a vybiraji. A ze jsme zacali tema povidkama z archivu, ktere treba mohou nektera nase nove urcena pravidla porusovat, to bylo ze dvou duvodu:1. – nemuzeme ty povidky jen tak zahodit a kvalitou se hodi spise do tohoto serialu. Jsou publkovatelne, lidem se budou libit, ale nejsou to zadne mistrovske kusy zkusenych spisovatelu.2. – Pokud se zacnou objevovat povidky hned pote, co vyhlasime novou „rubriku! amaterskych povidek, zacatecnici aspon uvidi, ze to myslime vazne, ze se nejake povidky objevuji a ma smysl nam to posilat. Kdybychom to jenom vyhlasili a pul roku se nic nedelo, autori by zapomneli, vysumelo by to.Takze diky za pochopeni a nenechte se odradit. Pokud je povidka dobra, neni pro ni ten nas miniarchiv vubec zadnou konkurenci. Nebudou totiz vybirany jen ty nejlepsi povidky, ale vsechny, ktere jsou vhodne k publikovani. I v tom je rozdil od klasickych soutezi.

 30. Všechno, co tady redaktoři Fantasy Planet uvádějí jako argumenty, proč porušují pravidla, jsou pouze vytáčky. Zásadní chyba a je vytvářet pravidla už s tou myšlenkou, že je hned v zápětí poruším! Nezní to logicky? Alcuin má naprostou pravdu, probírali jsme to i osobně a k žádnému jinému závěru prostě nemůžeme dojít. Pokud se pravidla nezmění (tzn. nevymizí tam ty lži) je opravdu zbytečné, aby vám sem někdo něco posílal. To ať si raději najde jiné publikační možnosti, v dnešní době je jejich celkem dost. Pokud někomu připdapá, že mě to celkem vytočilo, tak je to pravda:) Chtělo by to víc povídek typu Zapomenout na Nehru, tato myslím podmínky výběru splnila…

 31. Znovu a naposledy
  Ano, jde o vytacky. Ostatne proto jsem svuj komentar z 10.4. nazval „Pseudovysvetleni“. Jen jsem se snazil vysvetlit, ze jsou tady jista a pro a jista proti. Z archivu se vytahnou jeste tak dve povidky a tim bude rozjezd rubriky zarucen a porusovani pravidel skonci. Ostatne jakepak porusovani? Pravidla jsme stanovili pro povidky, ktere nam muzete posilat, ne pro ty, ktere jsme uz dostali. Co na tom je tak tezkeho pochopit? Proste nejdriv byla pravidla nejaka, podle kterych prisly nejake povidky, a pak jsme pravidla zmenili na onaka, a ted maji prichazet onake povidky. Jednoduche az hanba. Jestli to Sun a Alcuina takovym zpusobem drti, ze o tom rozvijeji konspiracni teorie, tak je nam to lito. Jedinou vec, ktere by tim mohli docilit je, ze se konkretizuje, kde povidka nesmi byt predem publikovana, ale nemyslim si, ze by to bylo to, o co Sun a Alcuin usiluji. Hmm, o co vlastne usilujete? 🙂

 32. To se skoro nedá komentovat… Někdo rozjíždí novou rubriku, vymyslí určitá pravidla a protože si myslí, že se mu ji nepodaří dobře nastartovat, tak použije něco starého do rozjezdu a myslí tím, že je vše naprosto v pořádku. Nechceme rozvíjet konspirační teorie, já se tu například jen snažím vysvětlit, že místo, aby to oblíbenosti rubriky pomohlo, akorát ji to postaví do špatného světla. Ona se totiž nabízí otázka: Proč stanovovat pravidla, o kterých už při jejich vymýšlení víme, že je chceme porušit? Bylo by tak těžké ty starší povídky už zavedených autorů prezentovat v jiné rubrice? A o co usilujeme? Aby se vymazalo v pravidlech to, co není pravda, anebo aby se odstranily povídky, které sem nepatří, toť vše.

 33. jazyk
  pekny den prajem, akosi som nenasiel medzi riadkami, ci dana poviedka musi byt len v jazyku ceskom , alebo je mozna aj v slovencine prip. anglictine….dakujem za odpoved

 34. Re: jazyk
  Samozrejme muze byt i ve Slovenstine. A anglictina, jako osobne mi to nedela nejmensi problemy, ale myslim si, ze by to ctenari FP urcite neuvitali :-). Takze jen CZ a SK…

 35. Pro Suna: jenom upřesnění – Zapomenout na Nehru jsem na FP poslala dávno před vyhlášením nových pravidel, tuším v listopadu. A to až poté, co neuspěla ani v CKČ ani ve výboru Michaela Bronce Kostky jsou vrženy (¨pro ten byla původně, před rokem a půl, psána). Takže jestli nějaká povídka nesplňuje nová pravidla, je to právě ta moje. Navíc teď v dubnu vyšla v Pevnosti:o)). Ale to jen na okraj, jinak nové „soutěži“ (je to tak míněno?) samozřejmě fandím. Jen bych se zastala Ondřeje Jireše i ostatních z FP, dělají stránku, na kterou má cenu chodit, dělají to z nadšení a zároveň na dost profi úrovni, tak jim odpusťme nějaké ty viny:o))

 36. Pro Martinu: Jenže, Martino, ona taky Vaše povídka zde byla uveřejněna ještě před zveřejněním pravidel a tudíž žádná pravidla porušit nemohla;) A taky je tak dobrá, že by většinu ze zde uveřejněných strčila hravě do kapsy. Ještě se Vám chystám poslat důkladnější rozbor;)

 37. To Sun
  Sune, kdyz chces delat ty rozbory a tak se do vseho vrtas :-), nechces nam s tou rubrikou treba pomoct? Fakt osobne zacinam sledovat, ze na to nebudu mit cas, predevsim kvuli statnicim… Klidne mi posli maila a jestli budes chtit, muze to tu pak vsechna pravidla splnovat a bude to padat i na tvou hlavu :-).

 38. Stirius
  A to vlastne plati klidne pro vsechny, kteri toho maji opravdu dost nacteno, neni jim ani 15 let (nechci diskriminovat, ale clovek by fakt mel byt na urcite vekove i studijni urovni) a radi si prectou povidky, ktere potom MUSI objektivne zhodnotit a poslat komentar jejich autorum… Napiste mi mail, kdo ma zajem…

 39. To Stirius – Nevidím důvod proč ne, i když s tím časem to u mě taky není tak dobré. Ještě se rozmyslím. Aby ale nedošlo k nedorozumění: v ničem jsem se vrtat nechtěl, Martina mě sama požádala, abych jí k tomu něco napsal,tak jsem to chtěl udělat.

 40. Jednoduse, aby nedoslo k reakcim od odesilatelu povidek, ze nemaji zadnou zpetnou vazbu, tak jednoho az dva lidi urcite uvitame. Jednalo by se pouze o tuhle sekci. Tak si to promyslete, zbytek pres email nebo icq…

 41. Povidka
  Takze, chtel jsem dat povidku Pistolniky spasy od Alese Incediho. Jelikoz je ale uz na Cernem lordu, bude jina. Na webu jsem ji nenasel, jinde ji hledat nebudu. Mozna trosku ne sci-fi ani fantasy, ale urcitou mysticnost to ma a kazdopadne pekne vytvorenou, primo vytvarovanou atmosferu a hodi se ke kavicce nebo odpolednimu caji :-).

 42. a jak to vypadá k dnešnímu dni, už jste se prokousali těmi novými:)?

 43. Situace
  Situace je asi takova, ja nestiham pomalu ani jit se vycurat, natoz cist neco jineho nez diplomku a statnice a uz mi z toho docela hrabe. Takze ke vcerejsimu dni ma veskere nove povidky k dispozici Ivo Polednik a Regis. Takze „nadavat“ muzete uz jim :-). Tento tyden vyjde jeste jedna starsi, po 14 dnech uz nova… Doufam, ze se to pohne dopredu co se tyce reflekci na vase povidky. Tudiz se zde muzete doprosovat na nich :-).

 44. Aha, ono uz zase ubehlo 14 dnu :-)). Ja jsem ted tyden slavil, takze to proslo okolo a delegovani zastupci na to zapomneli, takze to co nejdriv opravime…

 45. portál Stories.cz
  Ahoj. Rád bych Vám představil Stories. Stories.cz je povídkový portál zaměřený na publikaci amatérských povídek na internetu. Svou povídku či příběh zde může bezplatně přidat každý zájemce. Pod každou povídkou se nachází hodnocení čtenářů a také tématická diskuze. Portál je vhodný především pro začínající tvůrce, ale inspiraci zde mohou jistě najít také tvůrci z řad pokročilých či profesionálů. V současné době zde probíhá také soutěž o zajímavé ceny. Adresa stránek je: http://www.stories.cz Jak uspěje Vaše povídka?

 46. Přeju Ti Stiriusi hodně štěstí ke státnicím, abys ses pak o ně už nemusel starat a mohl se konečně věnovat nám, každý den nervně proharbávajícím mail a fantasyplanet, jestli se tam konečně něco neobjevilo… (Neber si to špatně, musí to bejt hrůza prohrabávat se takovou spoustou písmenek…:o)

 47. Hehe, každopádně díky za povzbuzení. Ale státnice jsem úspěšně vykonal už minulý rok :-). A teď tak nějak dělám, že jsem doktorand a mám normální práci :-).

 48. sorry, sem jen blbá ženská a ňák už mi to tak pozdě večer nepálilo:o) Tak hodně štestí… obecně ke všemu (kdybych napsala k čemu tak určitě zase řeknu ňákej děsnej kec…) :o):o):o)

 49. Možnost prezentace literární tvorby
  **Zdravím,
  chtěla bych všechny zapaléné spisovatele pozvat na festival studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna 2011. Je určen pro studenty středních škol. Soutěží se v různých kategoriích, básně, próza. POkud by vás to zajímalo více informací naleznete na stránkách http://www.primasezona.cz**

 50. Dobrý den,
  Prosím Vás ,stále přijímáte amatérské povídky ?
  Za odpověď předem děkuji.
  S pozdravem
  Lucie

 51. to Lucie. Vlevo dole klikni na kontakty a máš tam mail přímo na šéfredaktora.

 52. Lucie.
  dlouho nám sem nikdo nic neposlal, ale vzhledem k tomu, že celou akci asi nikdo nikdy oficiálně neukončil, tak s tím nemáme za redakci problém.

  Pokud stále nad zasláním přemýšlíte, poprosím na email fpprvnaci@seznam.cz

  Omlouvám se za zpožděnou reakci – před vánocemi je trochu frmol na všech frontách. Pokud bude povídka stát za to, uveřejníme ji v rámci našeho projektu pro začínající autory Prvňáci.

 53. Dobrý den,

  určitě ano – na redakce@fantasyplanet.cz¨

  Jediné, co nedokážu garantovat, je rychlost odpovědi – aktuálně je redakce v prázdninovém módu 🙂

Zanechat odpověď