Správní chlapi

Mezi fanoušky filmu je hollywoodský enfant terrible Shane Black populární veličinou – a byl jí dávno předtím, než dostal na starosti režii třetího Iron Mana. I proto patřil jeho nejnovější film, Sprání chlapi, mezi to nejočekávanější, co nás v letošním létě v kinech potkalo.

V Rudolfinu zazní hudba (nejen) z filmu Jurský svět

V Rudolfinu zazní hudba (nejen) z filmu Jurský svět

Nejen knihami živ je člověk, a to platí i o příznivcích fantastiky (i když je tomu občas těžké uvěřit). Chcete si dopřát nějaké to kulturní vyžití a přitom zůstat aspoň jednou nohou v žánru? Co takhle vyrazit na koncert ikonické hudby ze sci-fi filmů?

Osm hrozných

Osm hrozných

Osmý film režiséra Quentina Tarantina je téměř tři hodiny trvajícím sněžným westernem, který se skoro celý odehrává nejprve v dostavníku a pak v jednom stavení uprostřed zuřícího blizardu. I přes očividnou (skoro až divadelní) komornost je ovšem Osm hrozných bez debat velkolepým Filmem s velkým F. Po vzoru klasického Hollywoodu ho Tarantino natočil dokonce v nadstandardně širokoúhlém formátu 70mm s tříminutovou hudební předehrou na začátku a dvanáctiminutovou přestávkou uprostřed (čehož se v našich kinech nedočkáme, viz níže).

Deset důvodů, proč změnit názor na Jar Jar Binkse

Deset důvodů, proč změnit názor na Jar Jar Binkse

Jar Jar Binks patří mezi pravděpodobně nejvíce nenáviděné postavy z celého univerza Hvězdných válek. Na první pohled je to jalový, pro příběh naprosto nefungující charakter, kterého si tvůrci Skryté hrozby vymysleli proto, aby pobavili (mentálně slabší) diváky. Leč co když je všechno jinak?

PREDESTINATION: nenápadná retro časovka

PREDESTINATION: nenápadná retro časovka

Každý je k něčemu předurčený. Karel přebírat Slavíky, Milošek hanbit svůj národ, Jirka Pavlovský dělat komiksovou osvětu a Ethan Hawke zase motat se v čase a pátrat po nebezpečném atentátníkovi. Novinka bratří Spierogových PREDESTINATION vás provede po časových smyčkách ve stylově se tvářícím retro scifi z Ameriky 60. let.

TOP10: Nejlepší filmoví Satani

TOP10: Nejlepší filmoví Satani

Někdo rád holky, jinej vdolky, a někdo zase démony, ty největší záporáky všehomíra. A protože kinematografie stvůry z podsvětí nadužívá stále moc ráda (velice brzy v Chraň nás od zlého), sestavili jsme pro vás drobný orientační žebříček těch nejlepších pekelných bossů.

Profil osobnosti: Mamoru Ošii – filozofie na hraně pokroku

Profil osobnosti: Mamoru Ošii – filozofie na hraně pokroku

Jen hrstce japonských animátorů se dostalo tak velkého uznání za hranicemi vlastní země jako Mamoru Ošiimu. Autor kultovního Ghost in the Shell, ovlivnil svými snímky mnohé další, jeho hlavním zdrojem inspirace je ale pes Gabriel. Filozof fascinovaný technologickým pokrokem, režisér, kterého nelze přehlédnout.

Za obzorem: Vlk z Wall Street – Veselý zlý kapitalismus

Za obzorem: Vlk z Wall Street – Veselý zlý kapitalismus

Každý další počin žijící legendy mezi režiséry Martina Scorseseho je filmovými fanoušky velice očekávanou událostí – nehledě na žánrové zařazení. Přesto mu někteří v posledních letech připisovali změkčilost a ústup od kvality jeho nejlepších filmů. Právě ty Scorsese svým nejnovějším klenotem poslal do prdele.

1 2