Dunkirk

Christopher Nolan. Jméno, ze kterého se stala značka. Každou „nolanovku“ doprovází nesnesitelný hype, vysoká očekávání a přesto se celému týmu (včetně Nolana) podaří film obestřít rouškou tajemství. V případě Inception ani Interstellaru nikdo do poslední chvíle netušil, o čem film bude. Dunkirk je na tom podobně. Trailerová kampaň příliš neodhalila a své hvězdné obsazení šetřila do samotného filmu. Podařilo se Nolanovi ustát nátlak ze strany fanoušků a natočit si další „svůj“ film?

Auta 3

Animované filmy stále dokazují, že se nejedná o žádné druhořadé přihlouplé infantilní grotesky, ale o způsob, kterým může počítačová animace sdělit věci, jež herec nedokáže.

Objeven první poklad astronauta Gordona Coopera

Před 54 lety započal astronaut NASA Gordon Cooper jednu z nejvelkolepějších moderních výprav za pokladem. Tehdy začal v kosmické lodi tvořit unikátní mapu, která by mohla v budoucnu vést k objevení stovek vraků z dob objevitelských výprav. Nyní v expedici za možná největším zlatým bohatstvím na dně oceánu pokračuje dlouholetý Cooperův přítel Darell Miklos, jehož pátrání už přineslo první ovoce – lodní kotvu z dob Kryštofa Kolumba. Díky štábu Discovery Channel mohou nyní toto vzrušující putování v pořadu Cooperův poklad sledovat i čeští diváci.

Správní chlapi

Mezi fanoušky filmu je hollywoodský enfant terrible Shane Black populární veličinou – a byl jí dávno předtím, než dostal na starosti režii třetího Iron Mana. I proto patřil jeho nejnovější film, Sprání chlapi, mezi to nejočekávanější, co nás v letošním létě v kinech potkalo.

V Rudolfinu zazní hudba (nejen) z filmu Jurský svět

V Rudolfinu zazní hudba (nejen) z filmu Jurský svět

Nejen knihami živ je člověk, a to platí i o příznivcích fantastiky (i když je tomu občas těžké uvěřit). Chcete si dopřát nějaké to kulturní vyžití a přitom zůstat aspoň jednou nohou v žánru? Co takhle vyrazit na koncert ikonické hudby ze sci-fi filmů?

Osm hrozných

Osm hrozných

Osmý film režiséra Quentina Tarantina je téměř tři hodiny trvajícím sněžným westernem, který se skoro celý odehrává nejprve v dostavníku a pak v jednom stavení uprostřed zuřícího blizardu. I přes očividnou (skoro až divadelní) komornost je ovšem Osm hrozných bez debat velkolepým Filmem s velkým F. Po vzoru klasického Hollywoodu ho Tarantino natočil dokonce v nadstandardně širokoúhlém formátu 70mm s tříminutovou hudební předehrou na začátku a dvanáctiminutovou přestávkou uprostřed (čehož se v našich kinech nedočkáme, viz níže).

Deset důvodů, proč změnit názor na Jar Jar Binkse

Deset důvodů, proč změnit názor na Jar Jar Binkse

Jar Jar Binks patří mezi pravděpodobně nejvíce nenáviděné postavy z celého univerza Hvězdných válek. Na první pohled je to jalový, pro příběh naprosto nefungující charakter, kterého si tvůrci Skryté hrozby vymysleli proto, aby pobavili (mentálně slabší) diváky. Leč co když je všechno jinak?

PREDESTINATION: nenápadná retro časovka

PREDESTINATION: nenápadná retro časovka

Každý je k něčemu předurčený. Karel přebírat Slavíky, Milošek hanbit svůj národ, Jirka Pavlovský dělat komiksovou osvětu a Ethan Hawke zase motat se v čase a pátrat po nebezpečném atentátníkovi. Novinka bratří Spierogových PREDESTINATION vás provede po časových smyčkách ve stylově se tvářícím retro scifi z Ameriky 60. let.

1 2 3