Páté srdce tepe v rytmu vraždy

Proslulý britský detektiv se vrací, aby vyšetřil případ sedm let staré sebevraždy. Ano, řeč není o nikom menším než samotném Sherlocku Holmesovi. A jak se ukáže, zdánlivě nevýznamné úmrtí může být pouhou záminkou k rozehrání mnohem rozsáhlejší hry o životy mnoha nevinných lidí.

Dumasův klub (recenze)

Četli jste Tři mušketýry? Sníte o tom, jaký je to asi pocit, když člověk může držet v ruce staré tisky? Pak by vám nemělo ujít už druhé české vydání příběhu lovce knih Lucase Corsa. Ten nás totiž zavede od ověřování pravosti rukopisů přes intriky hodné kardinála až za samotným ďáblem – a to v dobrodružství, za jaké by se nemusel stydět ani sám d‘Artagnan.

Literární exkurz: Nejpodivnější česká sci-fi

Praha budoucnosti v očích českého autora Waltera Slova: nejvíc cool a zazobaní lidé nosí starověkou egyptskou módu a žijí v pyramidách uprostřed bývalého pražského Anděla, nyní zvaného Thonis. Nepulte oči, tohle není vtip – Thonis je opravdu česká sci-fi, kterou si můžete pořídit jako e-book. Posuďte sami, jestli to byl právě starověký Egypt v novodobé Praze, který tak závratně chyběl vašemu scifařskému knižnímu zážitku.

Starý obraz skrývá smrtící tajemství

Pokud máte rádi mysteriózní thrillery typu Šifry mistra Leonarda, zbystřete. Případ Pegasus je totiž kniha podobného ražení. Každopádně, nečekejte pouhý prachsprostý klon uvařený z dvacetkrát přelitého lógru; i ve zdánlivě vytěženém tématu se dá stále najít originalita a svěží vítr.

6 + 1 způsob, jak vypadá „kolektivní“ psaní

Spolupráce několika spisovatelů je u fantastických příběhů celkem běžná, ačkoliv ne vždycky bezbolestná. Někdy se tým pere s organizací práce, jindy je potřeba pofoukat ublížené ego (to když vám někdo ukradne zásluhy) a ještě jindy to jde skoro samo, i když by to nikdo nečekal. Následující výčet přináší jen skromný výběr knih, na nichž se takové kolektivní psaní podepsalo – a to dost různorodě.

1 2 3 4