Komiksoví „Oskaři“ ocenili retrospektivní účtování s komunistickou minulostí

Hlavní kategorie letošního 11. ročníku komiksových cen Muriel s přehledem patřily historickým i současným domácím dějinám. Nejlepší kresbu získal poslední díl komiksové série Češi s podtitulem Jak se KSČ chopila moci z vydavatelství Mladá fronta. Nejlepším komiksem se staly Obrázky z moderních československých dějin (1945-1989).

Mé jméno je Nikdo: Ne vždy jsme tím, kým být toužíme

Pokud jste sedmnáctiletá dívka, máte těžký život. Vybrat si toho nejhezčího kluka, být na párty královnou krásy, k tomu navíc zvládat školu a pomalu přemýšlet, kam po ukončení střední školy. Reagan je však postavena před docela jiné dilema: vydá se ve stopách svých rodičů, nebo se odhodlá ke vzpouře a bude si užívat živoa plnými doušky jako její vrstevnice?

Kdo jinému jámu kopá: Velká vražda v malém městě

Divíšková, Josefína Divíšková! A nebo raději ne, protože Josefína, hlavní hrdinka knihy Marie Rejfové Kdo jinému jámu kopá, nemá s Jamesem Bondem společného absolutně nic. S přimhouřenýma očima a po nějakém tom martini by možná mohla aspirovat tak maximálně na roli bondgirl, ale na detektivním poli je pouhou amatérkou ve vleku událostí. To jí však rozhodně nezabrání strkat nos do policejní práce.

Páté srdce tepe v rytmu vraždy

Proslulý britský detektiv se vrací, aby vyšetřil případ sedm let staré sebevraždy. Ano, řeč není o nikom menším než samotném Sherlocku Holmesovi. A jak se ukáže, zdánlivě nevýznamné úmrtí může být pouhou záminkou k rozehrání mnohem rozsáhlejší hry o životy mnoha nevinných lidí.

Dumasův klub (recenze)

Četli jste Tři mušketýry? Sníte o tom, jaký je to asi pocit, když člověk může držet v ruce staré tisky? Pak by vám nemělo ujít už druhé české vydání příběhu lovce knih Lucase Corsa. Ten nás totiž zavede od ověřování pravosti rukopisů přes intriky hodné kardinála až za samotným ďáblem – a to v dobrodružství, za jaké by se nemusel stydět ani sám d‘Artagnan.

1 2 3 4