Kdo Deadpoolovi nezaplatí, ten si brzy pustí do gatí

Deadopoolákova série se u nás chytla, což je dobrá zpráva. I proto si teďka můžeme přečíst už osmý komiks s držkatým žoldákem v češtině.

Všechny z nich přitom vyšly v posledních dvou letech – tři v rámci marvelovských komiksových kompletů v trafikách, ostatní má „na triku“ nakladatelství Crew. Každopádně – úspěšný film rozbořil stavidla i u nás a už se rozhodně nedá tvrdit, že by byl Deadpool v česku méně známým hrdinou. Naopak. Snad by se dalo namítnout, že je v současnosti trochu předeadpoolováno.

Ale to je blbost.

Deadpoola není nikdy dost.

Nesouhlasíte? Tak mu to řekněte do očí!

Pak byste ale mohli dopadnout jako ten pohlavár S.H.I.E.L.Du, co Wadeovi zapomněl poslat výplatu – čili tak, že po vás půjde chlápek s nezdravě pozitivním vztahem ke všemu střelnému, sečnému, bodnému, explodujícímu, třaskavému, bouchavému… no prostě všemu, čím se dá druhému člověku fyzicky ublížit. A teda zároveň chlápek, který je teoreticky nesmrtelný a prakticky magor, což znamená, že budete v pytli. Na mrtvoly.

Deadpool je zase přesně tím, co od něj čekáte – hlášky a kulky sypajícím perverzou, který se vyžívá v násilí v naprosto přímočarém příběhu. A možná přijde i kouzelník! Tedy agent Coulson. Zkrátka a dobře – tohle je zase jedna z těch absolutně nejvíc nejodpočinkovějších počtenic, na jakou dnes můžete mezi komiksy narazit. ALE.

Byl jsem upřímně zvědavý, jak si scénáristé Gerry Duggan a Brian Posehn poradí s událostmi, které jejich hrdinu potkali v předchozí knize (mimochodem stále držící primát té nejlepší knihy s Deadpoolem, co tu vyšla). Neporadili. Byť na ni alespoň občas přišla řeč (protože by bylo úplně mimo, kdyby nepřišla), co do děje jako by se skoro ani nestala. A to je zatracená škoda.

Ale jak se říká, není všechno zlato, až se ucho utrhne. Deadpool tentokrát není zlato, ale bronz taky dobrý.

Jen mu to, prosím, neříkejte.

 

Brian Posehn, Gerry Duggan: Deadpool 4: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.
Vydala: Crew, 2017
Kresba: Scott Koblish, Mike Hawthorne
Počet stran: 136
Cena: 329 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď