Mezi řádky 6: Konečně válka

Ve světě Mezi řádky to houstne, a to tak, že pořádně.
Mysleli jste si, že se jen tak nedočkáte momentu, kdy se Tommy konečně pustí do akce, a ukáže všem zač je toho loket?
Tak jste se dočkali…

Válka mezi Tommym Taylorem a „těmi za oponou“, mocnými, kteří ovládají svět, se rozhořela naplno. Tommy si uvědomil svůj potenciál, a konečně se stává tím nejaktivnějším hybatelem děje v příběhu – ergo: konečně ukazuje, že má koule a nebojí se je použít. Moment, na který jsme tak dlouho čekali, nastává.

Tommy, jeho hůlka, jeho schopnosti, jeho přátelé. Na druhé straně mocný Pullman, jehož příběh se konečně ukáže v plném světle. Tedy – jeho příběhy. A k tomu spousta no-name padouchů/statistů, kteří sice neměli takovou roli v příběhu, ale budou skvěle sloužit jako návod a ukázka ratingovým hodnotitelům, že tenhle komiks není úplně pro děti. Boj může začít, krev může téct – a slzy s ní.

Přestože premisa šesté knihy z jedenáctidílné série, honosící se podtitulem „Válka slov“ zní přímočaře a jednoduše jako přemýšlení průměrného fotbalového fanouška nebo voliče SPD, pořád musíte mít na paměti, že za písmenky v těchhle bublinách a panelech je Mike Carey – ten člověk, který tak skvostně rozvinul Gaimanova Sandmanovského Lucifera, dobře pracoval s Johnem Constantinem v Hellblazerovi a v současnosti se slušně rozvíjí i jeho ryze literární kariéra.

Takže kromě osvěžující akce (za tím přívlastkem si stojím, už bylo načase to v příběhu pořádně rozhýbat a provětrat) dostanete i něco navíc – nějaké to drobné hloubáníčko o podstatě lidství, síle příběhů a mýtů; a také toho, jaký vliv na naše životy mají a měly v dobách dávno minulých, kam se vydáte hned několikrát. A že o tom všem musí Carey jakožto bývalý profesor literatury něco vědět.

A nutno dodat, že mu Peter Gross zdatně sekunduje a zdařile ztvárňuje veškeré jeho fantazie a nápady. Bez toho by to samozřejmě nebylo ono. Zábavné přitom je také výtvarné zpracování několika drobných historických vsuvek různými „hosty“ (mimo jiné Bryan Talbot) – to jenom dokazuje, kolik sebevědomí a nápadů tenhle tvůrčí tým má.

Ještěže už je další díl prakticky za dveřmi.

Mezi řádky 6 – Válka slov
Scénář: Mike Carey
Kresba: Peter Gross a další
Překlad: Petr Kotrle
Vydala : Crew 2018
Počet stran: 240

Cena: 599 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď