Mýty 11: Válka a střepy

Kdo sleduje události kolem Mýtova, ten jistě tuší, že otevřený konflikt s Císařstvím je na spadnutí. Ťuk, ťuk… To právě zaklepal na vrátka.

Válka je tady. A zatímco v předchozí knize jsme mohli sledovat odvážné tažení krále Mucholapa Domovinou, kde založil vlastní, svobodné královstvíčko, bezpečné útočiště pro všechny mýty i v těsné blízkosti zlovolného Císaře, knihou s pořadovým číslem jedenáct vyvrcholí dlouho připravovaná událost. Konflikt mezi Mýtovem a Císařstvím, eskalující již od prvních knih téhle kouzelné série, s konečnou platností začíná.

 

Ještě předtím se však musí odehrát před-boje, skryté oběma armádám. Ty totiž provádí hrdinové v utajení, špióni snažící se zasadit protistraně hlubokou ránu ještě dřív, než se vůbec rozkouká. A věřte tomu nebo ne, Popelka umí dávat zatraceně dobré rány.

 

Buďte si jistí, že válka bude právě tak epická, jakou jste si představovali. Mýtov na svého nepřítele vyrukuje s vytříbenou strategií, přesto se žádný velký boj nemůže odehrát beze ztrát. Otec Mýtů Bill Willingham se ohledně jednotlivých bitevních nápadů neskutečně vyřádil a využil propojení magie a lidské technologie výsostně.

 

Přesto ve vás po dočtení možná zůstane pocit nenaplněného potenciálu. Ten byl totiž předchozími knihami šponovaný až k maximu, a proto bylo jen velice těžké mu dostát. Willingham navíc pro celou válku zvolil možná až přespříliš odtažitý, téměř dokumentární přístup. Jenom tak totiž dokáže sledovat všechny jednotlivé bojové fronty. A přitom bychom si tuhle událost vychutnali rádi klidně i na dvojnásobném prostoru.

 

Jistě, Willingham stále skvostně balancuje s akcí, nápaditostí, humorem i emocemi a Válka a střepy je knihou, která rozhodně potěší, naopak – potvrzuje, že Mýty patří mezi to nejlepší, co u nás vychází. Ale zůstává v ní ono drobné „ale“.

 

Boj je dobojován. Čeká však naše postavy zasloužený odpočinek? Vzhledem k tomu, že další kniha ponese podtitul „Doba temna“, co myslíte?

 

Mýty 11: Válka a střepy
Scénář: Bill Willingham
Kresba: Mark Buckingham
Formát: brož.
Počet stran: 192
Cena: 489 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď