Naruto pokračuje v záchranné misi

Další svazek liščího hrdiny v nindžovském světě!

Naruto29_obalka.inddNaposledy jsme se dočkali toho, na co mnozí fanoušci čekali dlouhé roky. Narutovská série přinesla časový skok v příběhu a hrdinové nám o něco zestárli. Díky tomu se pak mohl rozehrát zcela nový a o trošku dospělejší příběh, jenž představil nové záporáky, nové schopnosti a hlavně další zábavné počtení. Nový svazek tak pokračuje přesně tam, kde jsme minule skončili. Naruto se svým týmem razí zachránit svého kamaráda a bojuje o drahocenný čas.

Autor již několikrát v sérii naznačil, že ho baví několikafázové vyprávění a milerád přeskakuje od jedné příběhové linky ke druhé. Kromě hlavního hrdiny, jehož čeká „pokec“ s Itačim, se také dočkáme i potyčky z druhé perspektivy. Tu si tentokrát vzal na starost Might Guy a jeho tým spolubojovníků, kteří se musí postavit žraločímu nepříteli. A jak to tak bývá, obě strany jsou scénáristicky dobře vybalancované a dokáží lehce zaujmout. Dobrou akci totiž v případě Naruta dělají dobří záporáci. Akacuki tuhle teorii potvrzují na maximum a dokazují, že v sobě skrývají spoustu potenciálu díky charisma, které jim autor naložil. A to ve velké míře.

Díky novým charakterům tak celý děj odsýpá, láká na relativně promyšlené taktiky soubojů a ukazuje, že Kišimoto se rozhodně v předchozích dílech nezbavil fantazie a pálí jeden podařený nápad za druhým. Hravé iluze, nindžovské zbraně, elementální techniky a chytře vypointované potyčky tak strhnou a baví od začátku do konce. Stranou jdou emocionální kotrmelce a epické proslovy. Jde poznat, že se zde odehrává spíše úvodní fackovaná, než nervy drásající boj na život a na smrt, ale v tomto případě to nevadí, neboť se postavy oťukávají a zkouší své nové síly. A celý děj tak dostává čas na nadechnutí pro budoucí drama, které se rozbouří.

naruto-29-in2Musím se však přiznat, že začínám u této série pociťovat jistý problém. A ten se týká kresby. Sama o sobe je naprosto v pořádku a Kišimoto umí precizně znázornit jak klidnější a emoční scény, tak výbušnou akci a stupňující atmosféru. Avšak vidím velké mezery v samotném prostředí, které se nejenom opakuje, ale začíná i vcelku nudit. Nepomáhá tomu vůbec ani skutečnost, že více jak polovina panelů postrádá jakékoliv pozadí. Autor přihazuje bílou, šedou a černou, ale díky tomu se ztrácí samotné ukotvení v dané scéně. Linky jsou velmi ostré a jemné, avšak o to uměleji a nereálněji pak kresba vypadá. Jistě, jde o styl, který série má už od počátku, nicméně novější svazky tohle pravidlo ještě více umocňují a tenhle směr mi moc nesedí.

Naruto jede ve vyjetých kolejí a nijak extra nepřekvapí. V jeho případě se tak jedná o další pohodový svazek, u kterého ale tušíte, že slouží pouze jako rozehřívačka před velkou hrou.

Naruto 29: Kakaši versus Itači
Autor: Masaši Kišimoto
Vydal: Crew, 2016
Překlad: Jan Horgoš
Počet stran: 190
Cena: 189 Kč

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zanechat odpověď