Komiksový mikroskop – Planetoid

Takže Image slaví 20 let od svého založení. Jasně, já vím, že se dá namítnout: co je sakra dvacet let v porovnání s Marvelem a DC? A já můžu namítnout, že o rok víc než Česká republika. No, dost bylo humoru a teď hurá na další Imigáckou novinku Planetoid.

Planetois - komiksový mikroskop

Hned ze začátku komiksu nás autor, kreslíř a vůbec chlápek jménem Ken Garing který skoro sám stojí za tímhle komiksem, vrhne do situace, kdy Silas (náš hrdina) ve vesmírném člunu padá nekontrolovatelně k povrchu jakési planety kdovíkde ve vesmíru. Před dopadem se katapultuje, aby přežil, a dostává se tak na neznámý svět pouze se základní výzbrojí a výstrojí pro přežití a celkem silnou bouchačkou jako bonusem.

Podmínky: vzduch plný kovového prachu, takže nedýchatelno – filtrační maska podmínkou. Všude, kam oko dohlédne, pouze kovový šrot a odpad. V batohu lékárnička, lahev vody, deset proteinových gelů, tři neonové světlice, jeden kufřík s nářadím a slušivé pončo (každý hrdina musí být šik), to vše zabaleno v praktickém batůžku. Nic moc, co?

Den první Silas prochází pouze pustinou. Proplétá se troskami strojů a různých kovových hromad a podobně. Když si najde krásnou starou továrnu nebo sklad na přenocování, setká se s první organickou formou života. Nějaký leguanoidní ještěrky mu sežerou stan. No, co si budeme povídat, den blbec. Druhý den narazí na první tekutinu, ale není zrovna nadšen. Je to totiž jezero plné jakési olejovité srajdy s benzínovým základem. Jo a obrovským robotickým hadočervem nebo co to je. Po krátkém souboji je Silas zraněn na ruce a poprvé zkusí efektivnost své zbraně. Jakž takž se po svých dostává z bojiště a setkává se s první lidskou bytostí.

Tak a nyní na řadu přichází vysvětlování, kdo je Silas, jak přesně se na planetu dostal a zároveň také co je planeta zač a taky že se z ní prostě nedostanete. Konec.

Čekali jste nějakou napínavou bitku na závěr? Nějaké skoro zabití, armádu robotů nebo bestií? Tak to budete zklamaní, ale přesto je Planetoid naprosto famózním prvním dílem. Proč? Jednak se jedná o vynikající sci-fi se vším, co k němu patří, a to se už dneska jen tak nevidí. Vše je vysvětleno tak, jak má být. Žádné náhodně získané superschopnosti, jen hrdina, který se dostane na planetu, která není nepřátelská svým obyvatelstvem (teda ne úplně), ale už sama o sobě svým prostředím. A tak nám zbývá čekat na další čísla, zda to bude hon za tím, dostat se z planety, anebo spíš boj o přežití.

Pan Ken Garing první číslo Planetoidu zvládl na výbornou.

Vojtěch Rabyniuk (redaktor)

vojta.rabyniuk@fan­tasyplanet.cz

Přečtěte si také minulé díly Komiksového mikroskopu.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď