Legie plamenů – Syndrom druhých dílů potká každého autora

Nakladatelství Host přináší po roce přeložené pokračování série Draconis Memoria Legie plamenů. První díl s podtitulem Oheň probuzení sklidil docela veliký úspěch, alespoň co se týče čtenářů a fanoušků, přičemž spousta z nich vychvalovala originalitu a propojení steampunku s magií. Jak si ale vedl druhý díl?

Kristýna Sněgoňová: Zřídla

Tajomné studnice ukryté po celom meste sú určené len vyvoleným…
Žriedla, z ktorých ak sa raz napojíte mocou, nebudete môcť prestať. Budete tieto miesta vyhľadávať, snívať o nich, túžiť po sile, ktorú dávajú. Stanú sa vašou životnou energiou aj prekliatím. Pretože za všetko na svete sa platí. Niekedy peniazmi, inokedy tovarom, no občas aj vlastným životom.

Proroctví: Kniha, která neví, co chce

Kristina Hlaváčková rozhodně není v českých vodách fantasy nováček – na kontě má celkem sedm knih, přesto jsem o ní nikdy neslyšela, dokud se mi do rukou nedostal první díl trilogie Dračí oheň s názvem Proroctví. Jedná se o volné pokračování trilogie Dračí oči s níž autorka debutovala na trhu v roce 2014.

Boží hrob: Ne-young adultovské pokračování Nikdynoci

Australana Jaye Kristoffa snad ani není třeba představovat. V České republice v posledních měsících stoupl na žebříčku oblíbenosti díky Nikdynoci a sérii Akta Iluminae. A pokud někdo ze čtenářů young adult žánru pochyboval o jeho oddanosti fanouškům, letošní HumbookFest, jehož byl speciálním zahraničním hostem, musel každého přesvědčit o opaku. To ovšem nemění nic na tom, že jako autor se Jay Kristoff vyžívá i v utrpení svých fanoušků a čtenářů. Pořiďte mu někdo, prosím, láhev s nápisem „Slzy mých čtenářů“. Nějak tuším, že se do budoucna bude hodit.

Ve stínu magie: antologie vskutku magická

Jak se říká: do třetice všeho dobrého. A to platí i v případě povídkové antologie Ve stínu magie. Editorské duo Boris Hokr & Leoš Kyša se již potřetí rozhodlo oslovit výkvět předních českých autorů fantastiky – a na světě je rázem osmnáct magických literárních novorozenců v jednom velkém knižním špalku.

Jiný svět: Když hrajete na život a na smrt…

Źánr litRPG slaví v současné době u čtenářů velký úspěch. A protože Fantom Print se veze na vlně a chrlí litRPGčka závratnou rychlostí, možná jste si ani nevšimli, že je na trhu ještě jedna „pomalejší“ konkurenční série. Hraju, abych žil však rozhodně není Popelkou, která by měla stát v koutě, jen se o ní díky nízké frekvenci vydávání jednotlivých dílů zkrátka tolik neví.

Keď chlap zbouchne Satanovu dceru, nemusí to mať až také strašné následky…

Johnatan je nezávislý mladý muž, ktorého zmyslom života je stavať domy, stromy, autá, zvieratá, atď. z kociek lega. Ak sa na to pozrieme trošku inak zistíme, že mu nič iné nezostávalo. Doma mu bolo senzačne, poznáte to, mamahotel.
Ale čo mal chudák robiť, keď ho jedného krásneho dňa rodičia jednoducho vyhodili? Stal sa legostaviteľom. Postavil si dom, posteľ, priateľku a pretĺkal sa životom. Lenže život je sviňa. Kde sa vzala, tu sa vzala, jedného krásneho rána na prahu domu stála ONA. A s ňou prišli problémy…

1 2 3 259