Za svůj život člověk nasbírá bezpočet jizev, jak těch vnějších, viditelných na kůži prostým okem, tak i těch ukrytých hluboko uvnitř. Těm druhým z nich se nejspíš nikdy plně nepodaří zahojit a zůstávají bolestivé po celý zbytek života.

Za svůj život člověk nasbírá bezpočet jizev, jak těch vnějších, viditelných na kůži prostým okem, tak i těch ukrytých hluboko uvnitř. Těm druhým z nich se nejspíš nikdy plně nepodaří zahojit a zůstávají bolestivé po celý zbytek života.
Jiří Sivok vstoupil na českou hororovou scénu svojí novelou Smrt bývá nehezká. A i podruhé zůstal u názvu vypůjčeného z písně Karla Kryla – tentokrát vám naservíruje Pár zbytků pro krysy. Ačkoliv ten název možná nezní nic moc, uvnitř knihy čeká hostina o dvanácti chodech, z nichž některé jsou vážně lahůdkové.
Malé nakladatelství Gnóm se rozhodlo vydávat malé knihy. Tedy, malé formátem, nikoliv svým obsahem. Ale kniha Na lovu kvizonů má oproti klasické produkci Gnómu i mnohá další specifika – už jen jméno Jakuba Němečka coby autora na obálce namísto obvyklého místa v kolonce překladatel je něco, co tu dosud nebylo…
Věci se mění. Karel Devor již dávno není obyčejný mladý muž. A Karlův nejlepší kamarád Matěj již také dávno není tím, kým býval. Co kdyby ale existovala možnost, jak vše vrátit zpátky? Karel se nevzdává, a neváhá obětovat vše, aby získal pro Matěje lék. Jenže ten existuje nejspíš jen v legendách – a navíc se vynoří problémy, které Karlovu pozornost vyžadují mnohem urgentněji.
Je snadné stát se zajatcem představ někoho jiného, ať už myšlenkových, obrazových či působících na jiné vědomé či nevědomé lidské smysly. Jak se ovšem z tohoto zajetí ve zdraví osvobodit, navíc bez následků? A je to vůbec možné?
Velká voda vzala vše, co jí stálo v cestě. A pandy i další zvířata teď čeká nelehký úkol: vrátit život zpět do normálních kolejí. Jenže to podle proroctví dokáže jen trojice pandích mláďat – trojčat. Ale co když se to někomu nehodí a trojčata se nikdy neshledají? Nebo snad nad nimi drží ochrannou tlapu tajemný Tygr? Ve hře je mnoho…
Co potřebujete vědět o Livii Lllewellynové, Edgar Allan Poe Awards za rok 2020 (Nejlepší povídka One of These Nights), je to, že píše horory, temnou fantasy a erotickou literaturu. A že její tvorba je ovlivněna nejen Lovecraftem, ale také imaginací Chiny Miévilla. Hodně vám o ní také napoví rozhovor na stránkách nakladatelství /www.knihymedusa.cz, které v překladu svého majitele Romana Tilcera vydalo jako druhý svazek její novelu Ta, co jde první.
Patříte k milovníků série Legie? Pak jste se určitě nemohli dočkat jejího pátého pokračování. Chana Aga se stala asi nejoblíbenější postavou celé série (koho by bavili nudní lidé, že?), a nyní máte před sebou knihu, která už svým názvem evokuje, kdo že bude hlavní hvězdou tohohle pokračování galaktické show z pera Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové. Dámy a pánové – ve stejnojmenné knize se představuje Aga!
Ocitáme se uprostřed roku 906. Velké Moravě vládne Mojmír II., poslední panovník, a rozpad říše je na spadnutí. Věrozvěstové Cyril a Metoděj už vykonali svoji misi, jejich učedníci jsou ze země vyhnáni a uvolněný prostor rychle zabydlují latinští kněží. Nebe však stále patří Dažbogovi…
Začalo to povídkou O lidském dobytku, která přerostla v plnohodnotný román plný originálních nápadů – Inferium. Válka mezi pekelníky a Waffen-SS už sice skončila, ale staré proroctví praví, že zanedlouho se blána do Inferia protrhne podruhé a objeví se draci. A právě tenhle příběh vám nabídne Roman Bureš ve druhém dílu Inferia s podtitulem Invaze.