PRVŇÁCI 17: Jonáš Jenšovský – Procitnutí do spiknutí

Každý rok sa objavujú viac či menej úspešní nováčikovia. Ich prvotiny majú rôznu kvalitu a mnohí na literárnej scéne nevydržia. Byť úspešný totiž znamená riadnu drinu. Treba pracovať na sebe, či štýle písania a popritom chystať stále nové projekty.
Jonáš Jenšovský je taký starý nováčik, ktorého práce poznajú najmä milovníci literárnych súťaží a zborníkov víťazných prác. No neuspokojil sa len s touto formou publikovania a v tichosti nedávno vydal, v elektronickej podobe, svoj prvý román Procitnutí do spiknutí.

Zlodějský tanec – a jeho romantika na každé stránce

Ona je zlodějka z ulice, která nikdy nic neměla a pro všechno musela dřít a třást se před zákonem. On se narodil do bohaté rodiny, jež ho vychovávala jako budoucího vládce, nikdy nestrávil noc s holým zadkem a o svůj život se bát nemusel. Alespoň ne v tom pravém slova smyslu. Vítejte ve Zlodějském tanci, v němž si zlodějka nechá ukrást to nejcennější, co má.

Démoni jsou věční. A to je problém.

Když se do světa lidí neplánovaně dostanou tři astrální bytosti, vypukne v astrálu nefalšovaná panika. Začíná hon na fantomy, nebo spíše démony, jehož ústřední postavou je (pra)zvláštní agent Yaran. Pokud znáte knihy Petra Heteši, pak už tušíte, že to bude vskutku démonická jízda a Baltimore se bude otřásat v základech.

O chlapcovi, ktorý stál nie len na moste…

Všemi dary obdarovaná Mike Careyho, mala celosvetový úspech. No v čitateľoch zanechala pár otázok, ktoré si žiadali odpoveď. Preto bola len otázka času, kedy sa na knižný trh dostane pokračovanie story, ktorá získala množstvo fanúšikov po celom svete. Chlapec, ktorý stál na moste, no aj za mnohými výnimočnými udalosťami a objavmi nám odpovedá na všetko, čo sme sa tak veľmi chceli spýtať.

Černá ovce vesmíru

Chytrá, vtipná, napínavá. Taková je kniha nadějného amerického autora Josepha. Helmreicha, pojmenovaná lakonicky Návrat. Vydejte se spolu s hlavními protagonisty na divokou honičku sonorskou pouští a arizonským venkovem za pravdou o prvním kontaktu s mimozemšťany.

Nová smlouva: TY jsi chtěl být zpátky ve hře!

První dva díly litRPG série Obránce perimetru Michaela Atamanova byly víceméně uzavřeným příběhem. Nyní je však na stole nová smlouva a možnost vrátit se do virtuálního vesmíru počítačové hry Obránce perimetru. A nadšený hráč Ruslan opět neváhá vypůjčit si cizí postavu a vrhnout se do hlubin vesmíru v boji s mimozemskými cizáky.

Gondorský semenáček klíčí

Máte rádi Tolkienovo dílo? Sníte o toulkách po zelených loukách a temných hvozdech Středozemě? Ideálně s písní na rtech? Nebo nosíte v hlavě dokonce krátký příběh, či snad obraz nebo nápad na dekoraci, upomínající tolkienovský svět? Tak přesně pro vás je tu soutěž O Gondorský semenáček.

1 2 3 258