Ve čtení chci radost a akci, protože život sám je dost smutný a těžký, prozrazuje Honza Slívka

Honza Slívka je na literární scéně relativně novým jménem. Jeho díla jsou brakovky patřící do české akční školy. A taky nemá moc rád lidi, Prahu a rozdáván autogramů, takže jsme rádi, že nám kývl na rozhovor – a my se nebáli tahat z něj moudra o jeho knihách a psaní vůbec. A také se dozvíte, zda Honza hodlá i nadále zůstat u akčního žánru.

Horor je všude okolo nás, říká spisovatelka Jana Pacáková

Jana Pacáková je talentovaná brněnská autorka, která má na kontě spoustu hororových povídek. Svými příběhy přispěla do antologií jako Uchovej mou duši nebo Esence hrůzy a letos v červnu jí u nakladatelství Golden Dog vyjde novela Suzy. Co jí přivedlo k psaní? Čeho se nejvíc bojí? A co jí baví na povídkách? To všechno a mnohem víc se dozvíte v rozhovoru Daniela Paličky.

Rozhovor se spisovatelem Přemyslem Krejčíkem o fantastice, životě, vesmíru a vůbec

Osobnost Přemysla Krejčíka v sobě snoubí spisovatele fantastiky a muže, který se tomuto žánru věnuje i v teoretické rovině. Má fantastika své místo ve světě literatury? A co v akademickém světě? Tyto a mnohá další ožehavá témata nakousl Přemysl Krejčík s rozvahou sobě vlastní – a přináší k mnohokrát omílaným otázkám několik zajímavých argumentů!

Otázky pro Marka Bergera a Ondřeje Kavalíra, tvůrčí tým komiksu Octobriana

Pro velkou část čtenářů bude první ryze česká superhrdinka, Octobriana, velkou neznámou. A právě proto jsme se rozhodli vyzpovídat osoby nejpovolanější, Marka Bergera a Ondřeje Kavalíra, kteří dali téhle hrdince „novodobou“ slušivou komiksovou podobu. Dozvíte se, kolik za tím vším stálo práce a bádaní, proč není Octobriana „tuctovka“ jako hrdinové z Marvelu a DC i jaké má tvůrčí duo plány do budoucna.

1 2 3 21