Afterpunk: Apokalypsa po česku s pozitivními záblesky

Už je tu zase apokalypsa. Baví vás to ještě, znovu a znovu? Pokud náhodou váháte s pozitivní odpovědí, pak vás Jonáš Ledecký a Michal Suchánek rychle přivedou na správnou cestu a nabídnou deset důvodů , proč si svět po konci světa užít a snad i oblíbit. Afterpunk je totiž jedna velká jízda nadávkovaná do deseti povídek v nadstandardním provedení.

Batman: V žáru smrti: Noir jako řemen z dob, kdy v Bílém domě seděl J.F.K.

Od května 1939, kdy Batman vtrhl na stránky komiksů, se netopýří muž utkal nejen se spoustou padouchů, ale také zažil mnoho dobrodružství v paralelních vesmírech, které jsou tomu našemu tu více, tu méně, podobné. Každý pravověrný fanoušek vzpomene na crossover se Soudcem Dreddem, nebo Batmanův výlet do komunistického Československa v jedné z povídek sborníku Batman: Svět. A to jsou jen kapky v moři batmanovských příběhů, které se odehrávají jindy a mnohdy jinde než původní příběhy. K tvůrcům, kteří si rádi pohrávají s myšlenkou paralelních vesmírů v nichž je Gotham se svými hrdiny a padouchy trochu jiný, se grafickým románem Batman: Trillkiller v roce 1998 zařadili i Howard Chaykin a Dan Brereton. U nás jej v pevné vazbě s přebalem, v souborném vydání, v překladu Jana Kukrála vydalo nakladatelství CREW. Nyní tedy nadešel čas podívat se, co si pro fanoušky netopýřího muže komiksoví matadoři, jimiž bezesporu Chaykin a Brereton jsou, připravili.

Legendy z Warcraftu potřetí: Pomsta, kouzlo lovu a sváteční zázraky

Ve světě Warcraftu umírá každý den mnoho bezejmenných hrdinů. Zabiti bandity, nájezdníky, rozsápáni dravou zvěří nebo hnáni touhou po pomstě končí své životy bez toho, aby získali byť jen špetku slávy. Jsou ovšem i tací jejichž jména znají všichni široko daleko – ale stát se legendou vyžaduje mnoho snahy a udatných skutků.

Domeček krve a bolesti: Hračka plná zla

Hračky mají přinášet dětem radost. A tenhle starožitný domeček pro panenky je prostě parádní, panenky z něj vypadají jako živé a Alice je z něj nadšená. To ještě neví, že ji domeček bude pronásledovat celý život – jen té radosti bude méně a méně, a také nebude jasné kdo s kým si vlastně hraje.

Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo

Povídky Zrno pravdy a Menší zlo vyšly v polštině poprvé v časopise Fantastyka, první v roce 1989, druhá o rok později. U nás vyšly poprvé v knize Zaklínač – stříbrný meč (Winston Smith 1992) v překladech Stanislava Komárka a Jiřího Pilcha. Sapkowski v obou povídkách skvěle zpracoval dva populární pohádkové motivy. A nyní se díky nakladatelství CREW tyhle „pohádky“ dočkaly i komiksové podoby.

Poslední zkouška: Harlein dojemně zvednutý prostředník zlu a crossoverům

Harley Quinn už prošla ve svém životě mnoha peripetiemi. S většinou z nich se dokázala vyrovnat s grácií: trocha násilí nikdy nezaškodí a neortodoxní řešení zahrnující kupu šílených nápadů jsou u téhle hrdinky na denním pořádku. Jenže jsou boje, které vyhrát nelze, a to, že vám do nich někdo pořád kafrá, si žádá velmi zvláštní zacházení!

Cyberpunk 2077 – Máš moje slovo: Zatím nejlepší příběh ze světa kultovní hry, který si můžete přečíst

Když 10. prosince 2020 vratislavská divize polské společnosti CD Projekt vydala hru Cyberpunk 2077, bylo jasné, že si většina hráčů bude muset pořídit silnější stroje. Akční RPG se totiž na rozdíl od jiných cyberpunkových her odehrávalo v otevřeném světě. Ten byl složen ze šesti regionů kalifornského velkoměsta Night City. Korporátní městské Centrum, převážně imigranty obydlený Watson, luxusní Westbrook, předměstí Heywood, gangy zamořená a chátrající Pacifica a industriální a maloměstské Santo Domingo i vyprahlé Pustiny, obklopující tuto aglomeraci se staly rájem nejen kyberpunkerů, ale také zločineckých gangů. Ve městě naopak vládne korporace Miltech disponující svojí vlastní armádou.

V horách šílenství podruhé: Zachovejte si zdravý rozum!

Již podruhé se vracíme na Antarktidu, kam se vydala expedice Miskatonické univerzity na výzkumnou výpravu. Ale to, co v zemi věčného sněhu a ledu naleznou, nemohli očekávat ani v nejhorších nočních můrách. A Gó Tanabe, který celý kultovní Lovecraftův příběh V horách šílenství adaptoval do podoby mangy, ukázal, že i zdánlivě nepopsatelná hrůza převedená do podoby „obrázků s bublinami“, může to být stejně děsivá záležitost jako literární provedení

1 2 3 80