Perutě noci: Když nepřátele spojí nový nepřítel

S nekromantkou Nixariem ze Zarthu jsme se mohli setkat v povídkovém románu Noční labuť, v němž pomalu prostřednictvím drobných náznaků začala probleskovat mnohem složitější zápletka, která se rozvíjí ve volném pokračování – Perutě noci, jež nám opět přineslo malé, ale sympatické nakladatelství Gorgona Books.

Nájsť prvého vydavateľa bola strašná odysea, svěřila se nám Jana Plauchová,současná hvězda slovenského fantastického nebe

Ač mladá věkem, má už za sebou několik románových titulů. Svou tvorbou potírá řadu genderových sterotypů o blbých blondýnách, nebo o tom, že děvčata nerozumí technice. Dokáže hovořit o kosmu zaujatě celé hodiny. Jen pár větami vás přesvědčí, že stojí za to se tímto světem zabývat. Řeč je o Janě Plauchové, jejíž knihy zatím vychází především na Slovensku. Věříme, že tento rozhovor vás naláká menší jazykovou bariéru překonat, protože se jedná o velmi vyjímečnou osobnost. Obzvláště, máte-li rádi/rády science fiction. Pomalu abyste si běželi pro skafandr…

Křížová palba aneb jak hodný polda málem k velmi ošklivému úrazu přišel

Štěpán Kopřiva je literární univerzál. Jeho jméno můžete mít spojené s legendární akčňárnou Asfalt, neméně legendárním komiksem Nitro těžkne glycerínem, ale i se scénářem k televiznímu seriálu Místo nahoře.. Eh, to bychom tu mohli dojemně vzpomínat dlouho, a možná by i slza ukápla. Faktem je, že poslední dobou se Kopřiva rozhodl věnovat detektivkám – a opět úspěšně. Po Rychlopalbě se autor vrací s novinkou nazvanou Křížová palba, a ačkoliv se říká, že do stejné řeky nevstoupíš…

ROZHOVOR SE SPISOVATELKOU HORORU KRISTINOU HAIDINGEROVOU

Česká spisovatelka hororu se představuje. Co ji přivedlo ke psaní? Kým jiným je kromě spisovatelky? Nahlédněte společně se mnou do života a tvorby Kristíny Haidingerové, stvořitelky upírů Violetů. Před nedávnem jsme se dočkali nového příběhu o Violetech s názvem Děti Raumy. Román je pokračováním knihy Ti nepohřbení z roku 2014 a právě o něm bude také dnes řeč.

I ty hledáš věčný život?!!

,,Dej si pozor na to, co si přeješ.“ varuje už obálka knihy od Kristíny Haidingerové. Ponořte se do světa Dětí Raumy, kde vládne jediná otázka- kdo bude žít věčně? Sága Violetů, kde existuje velice tenká hranice mezi dobrem a zlem, pokračuje – a vy musíte být u toho!

ROZHOVOR: JURAJ ČERVENÁK

Je jedným z najznámejších autorov fantasy na Slovensku aj v Čechách. Žije v Banskej Štiavnici, ktorá je prevoňaná dejinami. História očarila aj Juraja a kus z nej nájdete takmer v každej knihe, ktorú napísal. Jeho dielo je, napriek mladému veku pomerne rozsiahle. Spomeniem aspoň série o Čiernom Roganovi, Dobrodružstvá kapitána Báthoryho, Bohatier, Stein a Barbarič, román Bivoj…
Pre Juraja Červenáka je typický jednoduchý a pritom nesmierne pútavý štýl, zrozumiteľný každému typu milovníkov literatúry. Napriek nekomplikovaným textom prináša čitateľom ukážku bohatstva nášho jazyka. Zoznamuje nás so slovami, na ktoré sa už zabudlo, či tí mladší ani netušia, že ich kedysi naši prarodičia bežne používali. Jeho svety sú bohaté, farebné a dýchajú životom. Splynutie skutočnej histórie, ktorú v nich nachádzame, s fantáziou priťahuje neustále nových fanúšikov.
Juraj Červenák patrí k autorom, ktorí dbajú na to, aby ich fanúšikovia mali pravidelný prísun nových príbehov, za čo mu patrí vďaka. Práve preto, že sa mu podarilo presadiť aj v Čechách, zaujímalo ma, ako vidí naše literárne scény (podobnosti, rozdielnosti) on.

Děs věčného lesa

Kdo by nezatoužil zabránit zkáze, když může? A co když jde o totální konec, terminus, zánik lidstva? Shannon je cestovatelkou časem, avšak její mise jsou stále zoufalejší. Nejen, že se terminus jeví jako neodvratný, on se také stále víc přibližuje. Poslední zprávy hovoří o roku 2024.

1 2 3 318