Rozhovor s Jiřím Dvorským, mužem (z) obálek (I. část)

Jiří Dvorský je možno známy tým, ktorí si všímajú ilustrácie či prebaly kníh, prípadne CD. Možnože ho poznajú hráči deskovek, či populárnej Dračí hlídky, pretože je jedným z tých, ktorí majú na svedomí jej súčasný vizuál. V každom prípade je človekom, ktorý stojí v pozadí. Týto ľudia nie sú všeobecne známi, nežnú slová obdivu od masy fanúšikov. No bez nich by bol svet kníh a hier oveľa fádnejší a menej zaujímavý. Preto som sa rozhodla položiť pár otázok jednému z tých, ktorí nie sú vidieť, hoci ich prácu má každý na očiach. Nech sa páči, Jiří Dvorský je tu dnes len pre vás.

Zákon Azylu: Rodina (na lovu) musí držet spolu!

Žijí mezi námi, i když o nich možná nevíte. Přízraky, démoni, strašidla – a také jejich lovci. Jenže i lovci monster mohou mít své osobní přízraky – přízraky minulosti, se kterými je mnohem těžší se vypořádat než se všemi duchy, upíry a vlkodlaky. Ostatně, jeden z lovců vám o svých osobních démonech bude v knize Zákon Azylu vyprávět.

Pravda o dracích a lidech

Na jedné straně Řád, dohlížející na dodržování té jediné správné víry v Bohyni, na druhé straně takzvané bestie, bytosti, schopné proměňovat se z lidské podoby ve zvíře. Za nejbezpečnější z bestií jsou logicky považování draci. Naštěstí už vymřeli. Nebo ne?

Hellraiser: Peklo v kostce

Chtěl objevit nevídané slasti. Cesta se zdála tak snadná: stačilo rozluštit tajemství Lemarchandovy kostky, aby se mu otevřela cesta k… no, rozhodně jinam, než Frank očekával. Takže zoufale začal hledat cestu ven. Pryč od utrpení a agonie. A má jen jedinou šanci.

1 2 3 339