Rozhovor s Martinou Hohenberger – II. část

Ve druhé části rozhovoru se dozvíte, jak je pro Martinu Hohenberger důležitá při psaní pokora, a také si s Enou popovídala o magii, čarodějnictví a čarodějnicích. A Martina Hohenberger samozřejmě mluvila i o svých knihách – o těch se toho dozvíte opravdu mnoho – a autorských plánech do budoucna.

Rozhovor s Martinou Hohenberger – I. část

Hoci meno Martiny Hohenbergerovej nepatrí medzi tie najznámejšie, má toho za sebou pomerne dosť. Študovala žurnalistiku, masmediá a komunikáciu, takže sa dá povedať, že je predurčená na písanie. Jej, v poradí už siedma vydaná kniha, má názov Zloděj duší. O tejto knihe, ale aj o živote, písaní a literárnych súťažiach sa budeme rozprávať.

Martina Hohenberger: Zloděj duší

Veronika Bachová je na prvý pohľad obyčajná mladá žena, no zdanie klame. Matka z neznámeho dôvodu rodinu opustila už dávno, otec sedí vo väzení a Veronika sa stará o seba aj svoju mladšiu sestru Elišku sama. Takých rodín je veľa, poviete si. Ale to nie je všetko čo sestry Bachové odlišuje od ostatných ľudí. Ony sú čarodejnice. Dokonca sú potomkami starého a vznešeného čarodejníckeho rodu a dedičky vlastného mestečka chráneného pred očami obyčajných smrteľníkov mocnými čarami…

Úsvit černého slunce: Nepřítel před branami!

Alternativní historie je čtenářsky vděčné téma, a když se do ní pustí odborníci na slovo vzatí, je radost podobné knihy číst. A přesně to je případ Úsvitu černého slunce: příjemná a čtivá polit-fiction, která je navíc díky práci pánů Bandžucha a Skřipského v mnoha bodech historicky věrná. Třetí říše pevně drží Čechy ve svých spárech, ale boj nekončí. Tajné služby se přetahují o prastará tajemství a vítězství ve válce se ukrývá za branou.

Hvězdolet Vltava: Když se soudruzi ztratí mezi hvězdami

Sametová revoluce nikdy neproběhla, nebo možná byla brutálně potlačena, a Československá socialistická republika pod vedením KSČ kráčí dál ke světlým zítřkům. Tak tuhle premisu zná každý fanoušek alternativní historie, či čtenář některých knih Davida Šenka, Dalibora Váchy nebo Aleny Morštajnové. Nejinak je tomu u Tomáše Lipnera a jeho románu Hvězdolet Vltava. I on vychází z předpokladu, že jdeme dál se Sovětským svazem na věčné časy. Ale na rozdíl od všech výše jmenovaných své hrdiny nežene do bitev na matičce Zemi, ale ve vesmíru.

Rozhovor s Michaelem Broncem aneb Bloudění knižními končinami od vydavatele ke spisovateli a zpět – část třetí (a prozatím závěrečná)

Třetí část rozhovoru je už spíše osobní výpovědí s množstvím dušezpytných momentů. Samozřejmě nechybí Tři kapitáni, ale věru, není to zrovna veselé čtení. A pokud vás zajímá co bylo dál, určitě nám dejte vědět! Třeba Micheala uprosíme o další kus jeho příběhu.

Rozhovor s Michaelem Broncem aneb Bloudění knižními končinami od vydavatele ke spisovateli a zpět – část první

Některé věci trvají proklatě dlouho. Zářným příkladem je tenhle dlouhý rozhovor s Michaelem Broncem, mužem, který stojí za vydavatelstvím Straky na vrbě, autorem prozatím tří dílů Tří kapitánů, šermířem a vůbec mužem mnoha řemesel. Proto jsme rádi, že po opravdu dlouhé době blížící se dvěma rokům vám tenhle rozhovor konečně můžeme nabídnout, i když zdaleka ještě není u konce. Nahlédnete do páně Broncovy nakladatelské duše i do běhu jeho řemesla.

1 2 3 348