Trpaslíci, záškodníci & záhrobníci

Znáte rčení o tom, že i s malým trpaslíkem se dá zahrát velké divadlo? Tak tohle lehce upravené rčení vystihuje novou knihu Petra Bočka naprosto přesně! V titulní roli se totiž objeví dvojice trpaslíků, kteří způsobí pořádný poprask! Ale žádný strach, přesto, že to zní naprosto šíleně, je Hřbitov trpaslíků stále především hororem.

Rozhovor s Petrou Štarkovou, spisovatelkou, která ví, “jak se z toho nezbláznit”

Petru Štarkovú poznajú milovníci fantastiky každého veku. Jej knihy pre deti patria medzi žiadané a poviedková tvorba pre dospelých sa nesie v ľahkom, humornom a občas ironickom duchu. Autorka je psychologička, vzorce ľudského správania a myslenia má prečítané, a vo svojej tvorbe ich dokáže vynikajúco využiť. Vážne témy svojským spôsobom odľahčí, no napriek tomu nestrácajú nič zo svojej sily. Poďme si chvíľočku len tak posedieť a porozprávať sa o jej práci, písaní a živote.

Petra Štarková: Odkaz zpovědníka z Loudunu

Pred krátkym časom Petra Štarková ponúkla čitateľom knihu sci-fi poviedok. Ukázalo sa, že to bola len polievočka na zahriatie. Síce vynikajúca, no čitatelia majú stále poloprázdne žalúdky. Preto nastal čas naservírovať ďalší chod, a ak budeme poslušní, dostaneme aj dezert. A snáď aj duplu…

Agent s cejchem smrti: Sejměte pro X-Hawka zrádce!

Je jedno v jakém paralelním světě se schováte – nic vám nepomůže. Protože podvést hraběte X-Hawka vám zkrátka neprojde. Jeho zabijáci jsou vám na stopě, a jediné, co je může zastavit, je smrt – samozřejmě ta vaše! A právě jednu takovou štvanici nabízí nejnovější díl série Agent X-Hawk s názvem Agent s cejchem smrti.

Detektivní kancelář Sirius klame tělem

Lucie Sombra Lukačovičová je ostřílená autorka, která má na svém tričku, nebo spíše sárí, jedenáct knih a nespočet povídek. Letos jí vyšel Zákon azylu, ale já se chci zaměřit na jeho starší sestřičku, Detektivní kancelář Sirius. Ta vyšla v roce 2013 u Strak na vrbě a odehrává se stejně jako Zákon azylu v Praze, ale nejen tam.

Galaktogon: virtuální dobrodružství vesmírného piráta spějí ke svému konci

Fantom Print opět po kratší odmlce opět začal vydávat knihy. Dobrou zprávou je, že nezanevřel ani na populární žánr LitRPG, a v krátkém čase vychrlil komplet trilogii Galaktogon Vasilije Mahaněnka. Podíváme se do virtuální vesmíru, kde stejně jako v reálném světě bude hlavní hrdina bojovat o holý život – a šek na miliardu liber k tomu!

1 2 3 337