Fenomén Pérák v české popkultuře napříč časem

Během druhé světové války v období Protektorátu Čechy a Morava se objevila legenda o podivném skákajícím člověku, který bojoval proti německým okupantům. Díky pružinám na nohách mohl přeskakovat ulice, prý dokonce dokázal přeskočit celé vltavské údolí. Proto mu lidé začali říkat Pérák.

ŠTĚDRÝ (le)DEN: SOUTĚŽ S FANTASTICKOU EPOCHOU O NOVINKU PAVLA FRITZE PŘÍSTAV U ŘEKY STYX

Leden už je za námi, ale ani ve druhé polovině února nám balíčky pod již notně opelichaným redakčním stromkem nedošly, a tak pokračujeme v našem soutěžním maratonu s názvem Stědrý (le)den. Tentokrát pro vás máme připravenou v soutěži novinku Pavla Fritze – Přístav u řeky Styx z vydavatelství Epocha – a to hned třikrát a s podpisem autora! Opět stačí jen zodpovědět několik snadných otázek a spoléhat na své štěstí.

ŠTĚDRÝ (le)DEN: SOUTĚŽ S JANEM KOTOUČEM A BROKILONEM

Leden už je za námi, ale i v polovině února vesele pokračujeme v našem soutěžním maratonu s názvem Stědrý (le)den. Tentokrát pro vás máme připraven v soutěži Strnadův efekt od Jana Kotouče z vydavatelství Brokilon – a opět stačí jen zodpovědět několik snadných otázek a spoléhat na své štěstí.

ŠTĚDRÝ (le)DEN: SOUTĚŽ SE STRAKAMI NA VRBĚ

Leden sice končí, ale ten náš štědrý si ještě o pár týdnů protáhneme, protože všechny literární dárky nejsou ještě zdaleka rozdány. Další balíček, tedy vlastně hned tři, věnovaly do soutěže Straky na vrbě, a opět stačí jen zodpovědět několik snadných otázek a spoléhat na své štěstí.

Nejdřív to bylo natáčení “na punk” a teď je to splněný sen, říká v rozhovoru o Krvavém Johannovi Jakub Krumpoch

V kinech už pár dnů řádí Krvavý Johann – film režiséra a scénáristy Jakuba Krumpocha. Honza Procházka se vypravil na premiéru a nedalo nám to, abychom nevyzpovídali hlavního tvůrce tohoto brakového díla. Pokud vás zajímá, jak se točí “na punk” a za Covidu hodně odvážná verze Fausta a kolik pozitivní energie zvládne jeden nadšený filmový tvůrce rozdat v jediném rozhovoru, čtěte!

1 2 3 61