Než se pěšec stane králem

Fantasy kniha o mladém studentovi, který se zaplete do hry gentlemanů. Jejím autorem je Vojtěch Žák. Žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů. Napsal už 3 knihy a jeho velkým snem je publikovat je.

7777_1416906805060_600x400

Co je to láska? Chtěl jsem to pochopit… a tak jsem obepsal své přátele a zeptal se jich, co si o tom myslí. Dostal jsem tolik rozporuplných odpovědí… a pořád jsem nebyl spokojený. Proto jsem začal psát neromantický román o lásce… lásce v její čisté podobě… lásce v její zvrácenosti… o sexu… zradě… žárlivosti… Zpod pera mi začala vyskakovat další témata. Hrdinství. Zbabělost. Slabost. Pojal jsem je, jak nejlíp umím, a zabalil je dobrodružného hávu, v němž si každý najde něco. Trochu nadsázky. Trochu humoru. Trochu napětí, hororu a akce. Trochu té zvrácenosti.

Podívejte se na stránky Hithit, na kterých naleznete ukázku i další podrobnosti o projektu.

https://www.hithit.com/…stane-kralem

Podpořte snahu českého autora fantastiky! Jednou o ni možná budete usilovat taky.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

13 komentářů

 1. FD
  Nechci nijak hodnotit, ale zdá se mi nerozumné předplatit si knihu předtím, než vyjde. Měl jsem za to, že schopní autoři se mohou obrátit na celou řadu vydavatelství, kde sedí redaktoři schopní posoudit, zda je kniha dost dobrá na to, aby se její vydání zaplatilo z prodeje knihy. Pokud by si tito redaktoři (ve více než jednom nakladatelství) mysleli, že kniha ještě není připravená k tomu, aby vyšla, nejspíš by i autor udělal lépe, aby na ní ještě zapracoval, než se vydá všanc zasloužené kritice čtenářské obce.
  Klobouk dolů před všemi grafomany, kteří se po večerech a nocích věnují literatuře, ale pomyslel někdo na všechny ty vykácené stromy?

 2. pro FD
  Zdravím FD, píše autor 🙂
  Do určité míry s Vámi souhlasím – a do určité míry ne.

  Na knižním trhu je přetlak. I schopní autoři často prodají minimum knih. Nakladatelství mají málo lidí. Knihu nemusí odmítnout proto, že je špatná, ale proto, že se jim nehodí do plánu, nemají finance, nebo nevyhovuje současnému trhu (např. je o ghoulech, když jsou v módě vlkodlaci).

  Kolikrát byla nakladateli odmítnuta Rowlingová? Jak dlouho trvalo Kingovi, než se prosadil? Jak začínal Paolini? A co takový Joyce – knihu mu financovala Sylvia Beach a málem kvůli tomu oba přišli na buben. Dnes se o Odysseovi učíme ve školách. Pravda, zrovna s Joycem bych se srovnávat nechtěl.

  Co se snažím říct, je, že nakladatelský filtr negarantuje kvalitu knihy (jinak by recenzenti neměli na co plivat špínu).

  Ale souhlasím s tím, že kupovat si knihu předem je riziko. Proto jsem uvolnil celou první kapitolu, kterou si každý může stáhnout. Je to cca 80 normostran textu, dost na to, aby si čtenář udělal představu, jestli ho moje kniha zaujme, nebo ne, a podle toho se zachoval.

  Protože nejsem neomylný, z výtěžku budu platiti profesionální korektory a editory, aby text byl ještě lepší, než je teď. Publikování knih je venkoncem řemeslo. Proto taky spolupracuji s nakladatelstvím Beletris.

  Obzvláště v dnešním světě má předprodej knih smysl. Tisk je drahý, a protože myslím na stromy, předem si zjišťuji, jestli o knihu bude zájem. Zkuste kouknout na první kapitolu, je ke stažení na stránkách projektu, zatím jenom v pracovní verzi, ale moje grafička už připravuje novou, hezčí verzi.

  S pozdravem,
  Vojta Scriptor

 3. A už je to napsané?
  Nějak to z anotace nevyplývá.

 4. Re: A už je to napsané
  Zdravím Mraky, tady Slunce. Ano, už je to napsané. Přesto jsem nastavil půl roční lhůtu na publikování knihy a to z těchto důvodů:

  – něco zabere tisk
  – něco zabere grafická úprava knihy
  – něco zabere dokončení všech plánovaných obrázků (to už je v režii malířky Jessie Loarn)
  – román by ještě měl projít nakladatelskými korekturami, které mohou zabrat několik měsíců

  Tištěného románu byste se tedy mohli dočkat cca v srpnu, elektronické verze o něco dřív.

 5. Finally, if you require Triple a score high end Prada carriers for exploring, you need to locate a efficient supplier. Presently, most people opt to “Omega Replica uk”:http://devonbybike.co.uk/home.htm purchase carriers from on-line outlets. There are a lot of advantages for those to order Prada carriers from on-line outlets. Firstly, getting identical from on-line outlets is easy. Your “Cartier Repilica”:http://lombardscotchwhisky.com/home.htm Watches will be delivered to your home only after a few presses of the mouse button. The second thing is, internet vendors supply you with the best “Repilica Watches uk”:http://scotss.org.uk/pages/login.htm competitive prices. Finally, online outlets normally have the most significant variety of carriers to provide your “Breitling Replica”:http://lombardscotchwhisky.com/music.htm flavour and funds. Fourthly, remember to read through fashion magazines to know what have been in design and style, which assists you stay way from http://scotss.org.uk/pages/index.htm remaining embarrassed about out-of-time developments and style.

 6. to Vojtech Zak
  Precetl jsem si ukazku a koupim elektronickou.
  Kolik papirovych vytisku za tech 70k udelaji?
  Jinak jestli muzu poskytnout zpetnou vazbu, priste zmente ten poutak. Jako ctenare me spis odradi jak pisete co jste tam vsechno dal a nakonec to slavnostne odel do dobrodruzneho havu, to je kurna jako “vraz do toho sest vajec a korenim nesetri” V mych ocich to knizku shazuje jako vykalkulovanou, nepresvedcivou.

 7. to Dva mraky
  70 korun zaplatí cca 1/5 tištěné knihy – čím víc jich ale budeme tisknout, tím levnější tisk bude.

  Moc díky za podporu i zpětnou vazbu, připomínky budu mít na paměti.

 8. To Vojtěch Žák
  Takže za těch 70tis vám tedy vytisknou 200 kusů, nebo se ještě platí něco extra za editorské práce? Zajímá mně to, ale zase nemám co tisknout, tak bych se jich jen jalově ptal.

 9. to Dva mraky
  To je trochu složitější.

  Ze 70 tisíc si HitHit vezme 10 %.

  Do tisku jsou započítané i práce editorů, korektorů a grafiků. Já si ale sehnal vlastní grafiky a ilustrátorku, Beletris mi bude pomáhat primárně s editacemi, korekturami a následnou distribucí.

  Kolik přesně bude tisk stát, bude odvislé od počtu objednaných knih – čím více jich bude, tím levnější bude i tisk, ale kalkuluji s cenou 350 korun za tisk.

  Pokud bude tisk levnější, zbylé peníze použiji na odměny pro mé spolupracovníky, potažmo na tisk dalších knih, které nabídnu knihovnám.

 10. to Vojtěch Žák
  Díky za info, zajímalo mě prostě jak to chodí.
  Jinak držím palec a kdyby to ve finiši nějak vázlo koupím ještě jednou tu elektronickou 🙂

 11. Dovolím si nesouhlasit: Paolini má tatínka vydavatele, který jistě zapracoval na tom, aby i tak špatnou knihu někde vzali a reklama prodává. Není to vůbec o tom, že by autor uměl psát. Rowlingová a spol.: v zahraničí máte agenty a to je úplně o něčem jiném, dále také každé vydavatelství kniha nemusí zaujmout. Je běžné, že autoři nabízejí více vydavatelstvím. Že ji v prvním nevzali není nic neobvyklého. Jak jste sám řekl: “Knihu nemusí odmítnout proto, že je špatná, ale proto, že se jim nehodí do plánu, nemají finance, nebo nevyhovuje současnému trhu”. V podstatě jste si sám vysvětlil (ne)úspěch výše uvedených světových autorů. Osobně nepokládám Beletris za kdovíjaké vydavatelství vzhledem k jejich produkci. Většina začínajíích autorů vsadí na knihovničku, kde vám knihu vytvoří do deseti tisíc a distribuce se vždycky dá domluvit, pokud se člověk trochu snaží. Pokud prodáte alespoň nějaký počet knih, pak můžete pokračovat s něčím větším. Nemám pocit, že by u nás bylo málo žánrových vydavatelství, která by byla schopná knihu posoudit a vzít pod svá křídla. V dnešní doba vychází díla i autorům, kteří jsou zcela mimo hlavní proud a nebojí se experimentovat.

 12. to Kate
  Jak se tak dívám víceméně nejste ve sporu.
  Ale co se tématu beletris kontra knihovnička týká, nebylo by špatné myslet na to, že ta beletrisí cena zahrnuje korektury, kdežto ta knihovničková je jen za přenos ze souboru na papír a naprosté minimum typogafie.
  A větší část lidí to bez korektora prostě nedá.

 13. to Kate a Dva mraky
  Pro Kate: taky mi není moc jasné, s čím nesouhlasíte. Vyjádřím se ale k otázce Beletris.

  Ano, Beletris rozhodně není největší, ani nejúspěšnější vydavatelství v ČR. Spolupracuji s ním, protože jsem se na jejich straně setkal se vstřícnou reakcí. Živím se jako freelancer a žurnalista, měl jsem zaměstnavatele, s nimiž se komunikovalo skvěle, i ty, s kterými se nebylo možné domluvit. Proto vždycky budu radši spolupracovat s někým vstřícným, byť ne tak známým, než s titánem, který na mě nebude mít čas.

  Co se korektur týče – sehnat si korektora by pro mě nebylo zase tak těžké, mezi přáteli mám lingvisty, učitele českého jazyka, korektory, editory a řadu žurnalistů. Přesto předpokládám, že lidé z nakladatelství rozumí knižnímu trhu lépe než já a spíše mi dokáží říct: “Tohle je už moc, uber.” To je hlavní důvod, proč knihu nepublikuji zcela svépomocí.

Zanechat odpověď