Warhammer 40 000: Ravenor 1

  • Autor:
  • Nakladatelství: Polaris
  • Cena: 339 Kč
  • ISBN: 978-80-7332-373-8
  • Vyšlo: 16. 11. 2017
  • Žánr: sci-fi
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Alex Ovchinnikov
  • Počet stran: 349

Strhující příběh inkvizitora Gideona Ravenora a jeho týmu vražedně výkonných operativců, kteří se snažící rozkrýt všechny články nekalého obchodu s nebezpečnou drogou, představuje ponurou vzdálenou budoucnost světa Warhammeru 40 000 v celé její šíři. Agenti Trůnu se při vyšetřování dostanou na ta nejzapadlejší místa Impéria, na děsivě postindustriální planety zamořenou znečištěním a kriminalitou, mezi zápasníky v aréně i obchodníky s dobytkem s nevybíravými praktikami a nakonec i mezi svobodné obyvatele pohraničí, kterým jsou Císařovy zákony k smíchu. Ti, které pronásledují, jsou ale stále o krok napřed a nakonec už ani není jisté, kdo je vlastně kořist a kdo lovec.

První díl série o inkvizitoru Ravenorovi navazující na trilogii Eisenhorn (Xenos, Malleus a Hereticus) ze světa Warhammeru 40 000.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

23 komentářů

  1. Ravenor potešil, aj edičný plán Polarisu: Gaunt, Ravenor a hlavne Horus Heresy. čo viac si na rok 2018 priať…možno Ragnar Blackmane?

  2. Jo taky jsem byl spokojen!
    Tak doufejme, že nezůstane jen u toho plánu! 🙂

  3. No spokojen …. u Ashera (Továrna) je začátek prosince, ale je už v oddílu “připravujeme na 2018” …. takže jsem z toho lehce zmaten, a pokud fakt až 2018, tak rovněž nepotěšen.

    Ragnar a ADB … no, jak to napsat slušně … řekněme, že uchvácení se nekonalo, tohle ADB fakt nesedlo. Řemeslo ještě jakž takž, ale dej mírně řečeno prostoduchý a předvídatelný až hrůza.

    Jinak tedy na FP se poslední dobou vracím mentálně do dob vytáčeného připojení, protože je peklo, jak je to pomalý.

  4. Pokud jde o toho Ashera, byl opravdu připraven na prosinec, ale vyskytly se komplikace s obálkou, takže bude hned po Vánocích. U Ragnara budou příští rok dotisky, minimálně Šedý věštec – nového pokud vím nic není (opravte mne, jestli se mýlím). To, co je teď v našem edičáku není vyčerpávající, bude se to doplňovat.

  5. Jinak jsem se opět zkusil připojit z jiného stroje a jiného připojení, a pomalé je to furt, že by člověk buď brečel, nebo zvracel.
    Párkrát jsem chtěl napsat nějaký příspěvek, ale neměl jsem nervy ani na to vyčekat si přihlášení. A dnes jsem se na to nevys..l jen proto, že si velmi cením toho, jak pan Kocián promptně reaguje, za což mu již po několikáté zde děkuji.
    Od nové podoby FP se ji jejím provozovatelům podařilo dokonale pohřbít po všech stránkách.

  6. to MichaelS: Už jsem tady nedávno psal připomínku na rychlost, nebo spíš nerychlost a bylo mi odpovězeno, že mám komusi držet palce, aby se jim to opravit podařilo. Tak držím a … nebudu sprostej. Nicméně, když si vzpomenu, jak rychle a krásně se načítala ta minulá verze, tak bych zaplakal.

    A ta slavná captcha – ta se kolikrát nechytá a hodí to chybovou hlášku. A přitom jako bezpečnostní prvek stejně vůbec nefunguje. Je tady celá řada diskusí plných anglicky psaného spamu.

    Škoda slov!

    Šedý věštec – mne vyloženě zklamal. Já si myslel, že Šedý věštec tam bude génius zločinu, který si se všemi těmi otravnými hrdiny vytře zadek a bude páchat kolosální zločiny, až se impérium otřese v základech. Výsledek bohužel nestojí ani za komentář…

  7. Omlouvám se – samozřejmě, když Ragnar, tak Šedý lovec. Můj přebrept.
    Pokud jde o Šedého věštce Thanquola, to krysí v jeho povaze jej spíš než do role génia vždycky předurčovalo do role… krysy. A ty jak známo nevítězí v boji o přežití svou genialitou.

  8. to Miroslav Kocián: Krysa není “českej” potkan z garáže. Krysa je chytré, lstivé, zákeřné a nebezpečné zvíře. A její nejvyspělejší himalájská populace dokonce používá k likvidaci konkurence bakteriologickou zbraň. Je imunní vůči moru, který sama šíří a tím likviduje příliš dotěrnou konkurenci. To, že člověk dělá kolem sebe bordel, ve kterém se krysa naučila žít, není vina krysy. Jen využívá to co je jí nabízeno – její populace prospívá, zvětšuje se a kam potřebuje, tam se nechá dopravit člověkem na jeho náklady. Toto zvíře je naopak nesmírně geniální, pokud použijeme nevhodný, ryze lidský, příměr.

    Pokud jde o Thanquola – tam jsem měl na mysli spíše jeho analogii k ďábelskému doktoru Fu-Manchu z románů Saxe Rohmera.

    No nic… budu si muset nějakou fanverzi napsat sám.

  9. to KarelC
    Jestli tím “českým” potkanem myslíte Ratus norvegicus (který se k nám dostal ze severu), tak krysu (Ratus ratus) skoro všude – i u nás – úspěšně vytlačil nebo rovnou vyhubil. Ale biologii stranou, chtěl jsem jen říct, že člověk “zvolil” jinou přežívací taktiku, než hlodavci. A Werner si pohrál s tím, že by skaveni měli kombinaci obou.
    Ale to je na diskuzi přesahující tohle pole.

  10. to Miroslav Kocián: Teď koukám na ten svůj příspěvek a říkám si, že to vyznělo, jako bych vás chtěl poučovat. Moje chyba a moje velká omluva. Vás si vážím jako vzdělance i jako profesionála a podnikatele. Zkrátka – můj názor / váš názor.

    Tak a k těm krysám: Ale člověk má velmi podobný model chování. Nadprodukce mláďat na úkol dosažitelných zdrojů potravy a expanze a totální likvidace konkurence. To je úplně stejný postup. (To jen teď asi padesát let žijeme v relativním blahobytu, za který těžce platíme svobodou a tak rychle zapomínáme, jak to tady bylo dřív. A jak je to stále v Asii, Africe a Latinské americe.)

    K těm knihám: Mně prostě vadí, že ta “zlá” frakce musí vždy prohrát. Je to jakési podivné pravidlo, které mi vadí. jako že zlo se nesmí vyplácet a nevyplácí a podobné hovadiny. Dobře, když to píšu za “klaďase” tak nechť vyhrávají “klaďasi”. Ale očekával bych, že když je to psáno za “zlouny”, že stejně tak budou vítězit oni. Tak jak je to v PC hrách, kde můžete hrát a vyhrát za vámi zvolenou frakci.

  11. Jedna z věcí, která se nám líbí na Warhammeru, je právě to, že dobro vždycky nevyhraje. Že z hrdiny se často stane diktátor a čisté srdce proti ráně mečem neuchrání. Že zlo, i když je zdánlivě poraženo, korumpuje a tak se množí. A krysy z toho vždycky nějak vyváznou.
    Člověk je taky savec jako krysy (potkani) a proto má podobnou strategii přežití, ale v určitém vývojovém stádiu k tomu přidal důraz na kvalitu jedince (palec v opozici, prudký rozvoj mozku, prodloužená neotenie) a tak se do jisté míry odlišil. Že v některých obdobích “vytáhnou” některé “kultury” tu starší strategii, je spíš aberace než typický jev.
    Pokud ne, jsme v p***li (pytli).

  12. Miroslav Kocián : Já myslím, že právě ta starší strategie umožňuje těm kulturám přežít a to často na úkor těch druhých kultur, které tyto strategie nevyužijí.

    Ano Warhammer/W40k je fakt dobře vymyšlenej.

    Mám rád i Magic: The Gathering, ale tomu se tady příliš prostoru nevěnuje. A je to škoda, protože ty nové a nejnovější romány a ságy jsou velmi dobře vymyšlené a propracované. Alespoň si procvičím angličtinu.

  13. Dobro ve WH40K …. tam jsou snad dobří všichni, ne:-)? Teda kom Dorna, ten mi snad vždy leze na nervy:-).

    Jinak je fakt, že dobro vítězí, a je to tak zcela správně a v pořádku …. prostě svět potřebuje kladné hrdiny …. třeba takový Jehně;-))).

  14. TO: MichaelS

    Ragnar a ADB …nič moc… tak to ma nepotešilo, a to som sa chystal cez sviatky začať čítať (keď už mam knihu doma). Emperor’s Gift bol parádny….

  15. pet … pokud se ti líbil Gift, tak možná Blackmane pro tebe nebude taková hrůza. Mně to jen přišlo dost prvoplánové a prostoduché. Podle mne jedna z nejslabších ADB knih.

    Jenže mně se na rozdíl od tebe Gift silně nelíbil, a to nejen proto, že já si zrovna na ty Malcadorovy pohrobky nepotrpím (i když Crowe je dobrej řízek:-). Ale já jsem obecně co se WH40K týče dost divnej, což bude tím, že nečtu skoro nic jiného:-). Takže s chutí do toho, min se udržíš v kontaktu s pádem Impéria:-).

  16. to zas ja šedých a vlkov môžem a keď rozzúrený logan grimnar navštívil loď inkvizície….paráda. môj hlavný problém je nedostatok času. a anglicky čitam velmi pomaly, takže už musím selektovať čo čítať. preto by som bol rád keby to vyšlo česky. no neviem teraz príde aj nový erikson a to je 850 strán, v knižnici čaká posledných 5 kníh kolo času, niečo z WH, a važne uvažujem o war zone fenris….a to sa treba venovať rodine a chodiť do práce (a ďalších “x” vecí)

  17. to KarelC: Já myslím, že právě ta starší strategie umožňuje těm kulturám přežít a to často na úkor těch druhých kultur, které tyto strategie nevyužijí.
    Jistě, Arjové srovnali se zemí Mohendžo Daro, Vandalové rozvrátili Řím, a taková třicetiletá válka taky zrovna nebyla vítězstvím kultury a civilizace, ale lidi se vždycky vzpamatují a barbaři nakonec dožijí v rezervacích nebo okrajích pouště. A v knihách.

  18. to Miroslav Kocián: Snad máte pravdu… ale když se tak rozhlížím po české vnitropolitické scéně, tak si říkám, jestli tomu není obráceně…

  19. to pet a MichaelS: Sbíráte i modýlky a figurky? Na to jsem zase postiženej já!

  20. Na to nemám čas … musím číst:-).

    A abych jen neremcal … dnes mi FP najela skoro jak u lidí! Jen tak dál!

  21. Ale shodneme se, že bylo období, kdy čas byl a sbíralo se. 🙂
    Jo určitej pokrok v rychlosti je znát!!

Zveřejnit odpověď